Półdzikuski są na świecie :)

Archiwalne adopcje (udane i nieudane) i archiwalne narodziny

Moderator: Junior Moderator

merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Odp: Półdzikuski są na świecie :)

Post autor: merch »

Dzis wieczor sa juz mniej zdyscyplinowane zaczynaja rozlazic sie po klatce, ale mama ściąga je bezlitośnie za karki i znosi do gniazda.

Najświeższe zdjęcia ...
Obrazek  Obrazek Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony ndz wrz 09, 2007 11:25 pm przez merch, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Awatar użytkownika
Telimenka
Posty: 4993
Rejestracja: czw lut 01, 2007 2:37 pm
Lokalizacja: Poznań :)

Odp: Półdzikuski są na świecie :)

Post autor: Telimenka »

a ja nadal nie rozumiem skad pomysl połdzikusów  ::)  ale sa pocieszne maksymalnie...mniam mniam
W oczekiwaniu na dwa Nakotowe Bebetki :):) <3

[']..: Rudolf,Telimenka,Bazylek,Jogi,Kuha,Pupa,Ylah,Eliot,Capri,Ember,Ekler,Fizyk, Flos...
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Odp: Półdzikuski są na świecie :)

Post autor: yss »

heeej :)
są przecudowne, śliczne pysie :D i kształt tych pysiów zupełnie inny niż mojej kapturki agouti, ciekawe czy to kwestia normalnych różnic czy pochodzenia od dzikusków?

uściskaj ode mnie całą szczurzą rodzinkę :)
ten się nie myli, kto nic nie robi
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Odp: Półdzikuski są na świecie :)

Post autor: merch »

Dziękuję  wszystkim za ciepłe słowa, yss wyściskać mogę niektórych - ale wszystkich pogłaszcze :).

Telimenka wszystkie szczury pochodzą od dzikusów- także pomysł stary a na tym forum rozważany wielokrotnie np    http://szczury.org/viewtopic.php?t=12679.0  i http://szczury.org/viewtopic.php?t=10989.0
Natomiast to jest temat szczurków , które już się urodziły - jeśli masz ochotę dyskutować sens wprowadzania genów dzikich szczurów to możesz w którymś z już istniejących tematów ogólnych.
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Awatar użytkownika
Telimenka
Posty: 4993
Rejestracja: czw lut 01, 2007 2:37 pm
Lokalizacja: Poznań :)

Odp: Półdzikuski są na świecie :)

Post autor: Telimenka »

nie wkurzaj sie merch  ;) ja wlasnie chcialam wiedziec czy to w zwiazku z tamta dyskusja  ;D juz nie zadaje pytan. wielkie mizianie dla Słodziakow  :D
W oczekiwaniu na dwa Nakotowe Bebetki :):) <3

[']..: Rudolf,Telimenka,Bazylek,Jogi,Kuha,Pupa,Ylah,Eliot,Capri,Ember,Ekler,Fizyk, Flos...
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Półdzikuski są na świecie :)

Post autor: limba »

coz za mordki okraglaste slodziaste :D
gmr trzeba stlumic ...
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Odp: Półdzikuski są na świecie :)

Post autor: merch »

Dzień 20
Coraz więcej chodzimy po klatce , wspinamy się i chowamy w zakamarkach , wczoraj wieczorem mama przeniosła nas do nowego gniazda na pięterku. Znalazłyśmy śmieszną butelkę w rogu klatki na dole jest kulka jak się ją naciśnie kapie woda. No i przepychamy się miedzy sobą kto kogo na plecki :).

Obrazek Obrazek  Obrazek Obrazek

A i jeszcze jedna fotka z soboty :Obrazek
Telimenka wcale się nie wkurzam :). Limba zawsze możesz dać upust GMR :P
Ostatnio zmieniony wt wrz 11, 2007 12:01 am przez merch, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Awatar użytkownika
sue
Posty: 376
Rejestracja: pn gru 05, 2005 9:23 pm
Lokalizacja: Lublin

Odp: Półdzikuski są na świecie :)

Post autor: sue »

Śliczne kluski.. ja niestety nie moge brac nowych szczurow.. Musze odczekać i dać sobie chwilę..
Nobody is perfect. My name is nobody.

['] Pestka [II 2006 - 31 VIII 2007]


Obrazek
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Odp: Półdzikuski są na świecie :)

Post autor: merch »

Ponieważ pojawiają sie pytania o dziką szczurkę - a znalazłam wątek mamusi wklejam go :
http://szczury.org/viewtopic.php?t=15963.15

Dodam,ze mamusia ma całkiem normalne rozmiary długość bez ogonka ok 18cm i wygląda na normalną szczurkę.  Nie jest agresywna natomiast jest bardzo szybka i zwinna - przerażająco wręcz. Oswoiła się bardzo - ale na razie i tak nie próbuje jej łapać. Reaguje na wołanie podbiega do ręki , pozwala się głaskać. Do klatki wraca na wołanie i smakołyk- jest bardzo sympatyczna. Na razie nie udało mi się połączyć jej ze stadem- obydwie strony fuczą strasznie - a ja boje się konfrontacji bo mogłabym mieć kłopot z zapanowaniem nad sytuacją:)
A to kilka fotek mamy :

Obrazek Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony wt wrz 11, 2007 11:41 am przez merch, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Viss
Posty: 928
Rejestracja: sob maja 06, 2006 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa Grochów

Odp: Półdzikuski są na świecie :)

Post autor: Viss »

merch, szkoda, że nie umieściłaś historii rodzicow wczesniej. Może nie musiałabys sie czuc taka zaszczuta. ::)

Mam jest piekna, maluchy także. A gdzie zdjęcia taty? Tata to pies?
I am not from your tribe.
Awatar użytkownika
koopa
Posty: 689
Rejestracja: sob lip 22, 2006 11:52 am
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Odp: Półdzikuski są na świecie :)

Post autor: koopa »

merch ja nadal podtrzymuje chęc przygarnięcia chłopca :) iii też ciekawa jestem ich historii
Ozzek (*) 10.10.04 - 16.07.06
Rubin (*) 11.06.07 - 12.06.07
Joda + Jenkin od 18.07.06
Jenkin (*) 15.07.08 Joda (*) 14.12.08
RubinII (*) od 2.07.07 - 26.10.2008
Czejen od 22.09.07
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Odp: Półdzikuski są na świecie :)

Post autor: merch »

Tata to pies?
Niestety nie szczuropsy fajne by były, tato to szczur :)
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Viss
Posty: 928
Rejestracja: sob maja 06, 2006 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa Grochów

Odp: Półdzikuski są na świecie :)

Post autor: Viss »

;D to pewnie nie ma sie z czym kryć, pokazuj szybko ojca!
Ostatnio zmieniony wt wrz 11, 2007 12:22 pm przez Viss, łącznie zmieniany 1 raz.
I am not from your tribe.
Awatar użytkownika
Vella
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 1706
Rejestracja: wt maja 23, 2006 6:19 pm

Odp: Półdzikuski są na świecie :)

Post autor: Vella »

Śliczne są, agutki są na mojej top liscie szczurzych piękności ;)

Zazdroszę ich przyszłym domom takich rezydentów, szkoda, że ja nie mogę..
Czy znasz różnicę między także, a tak że?
Czy wiesz kiedy napisać zresztą, a kiedy z resztą? Czy znasz język polski?

Obrazek
odmienna
Posty: 3065
Rejestracja: pt gru 15, 2006 4:45 pm
Lokalizacja: kraków

Odp: Półdzikuski są na świecie :)

Post autor: odmienna »

no i proszę; gdzieś czytałam wśród tzw. "mądrości", że problemem przy próbach krzyżowania dzikich szczurów z laboratoryjnymi jest fakt, że dzika samiczka nie chce opiekowć się "kundelkami"- jeśli ich nie zagryza, to w najlepszym wypadku porzuca- ale zwykle wybiera ten pierwszy wariant... gdzie ja mam tę książke? niechby taki autor-mądrala popatrzył na Czapeczkę  ;D.
Szkraby są przecudne- nie wiem jak Tatuś wygląda, ale urodę po Mamusi mają i to im starczy  ;D
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Adopcji i Narodzin”