Kaszki, mleko dla niemowląt i inne produkty dziecięce

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
jola-kk
Posty: 57
Rejestracja: śr lut 28, 2007 5:24 pm

Odp: mleko, kaszki i inne dzieciece przysmaki

Post autor: jola-kk »

Moje chłopaki wprost przepadają za "słoiczkami" i kaszkami.Dwa niespełna roczne dostają raz dziennie mokry obiadek,albo kaszkę,albo gerberka.Kaszki kupuję różne,staram się nie podawać zbyt często tych mlecznych,choć właśnie te smakują im najbardziej.
Gapcio-stary,chory szczur natomiast jest głownie na takim jedzonku.Dostaje do chrupania ususzony chlebek,biszkopty dla gryzoni,staram się jak mogę,by miał na czym ścierać ząbki.
Awatar użytkownika
huka
Posty: 76
Rejestracja: czw sie 30, 2007 1:21 am
Lokalizacja: krakow

Odp: mleko, kaszki i inne dzieciece przysmaki

Post autor: huka »

Ja już od kilku lat codziennie gotuję moim ciurkom różne kaszki.Wszystkie je uwielbiają.
Najczęściej jest to owsianka(na chudym mleku),chociaz wolą mannę.
Te dla dzieci,to raczej bezsmakowe,bo nie mają cukru,chociaż oczywiście słodkie smaczniejsze.
Jeżeli chodzi o obiadki ze słoiczka,to są one jedynym sposobem,żeby te moje maluchy zjadły niektóre warzywa
(np.marchewkę)
Poza tym takie jedzenie dla dzieci,ma mniej sztucznych składników.
A mleka dla kotów moje ogonki nie lubią
Awatar użytkownika
TeSi
Posty: 14
Rejestracja: czw wrz 06, 2007 5:36 pm
Lokalizacja: Poznań

Odp: mleko, kaszki i inne dzieciece przysmaki

Post autor: TeSi »

hmm.. ale mleko NAN3 np albo Bebiko3.. to może być czy nie? i np kaszka ryżowa, załóżmy malinowa zrobiona na tym mleku? albo też na tym mleku zrobione puree ryżowe ziemniak-dynia od NESTLE? nie móię że zaraz codziennie taki przysmak.. ale raz na jakiś czas? no i w ogóle jak często można podawać takie coś żeby nie zaszkodzić?
Obrazek
Od Lewej: Lily, Ganja, Sylver, Nancy :)
Awatar użytkownika
ofilka
Posty: 128
Rejestracja: ndz wrz 09, 2007 2:02 pm
Lokalizacja: gdańsk
Kontakt:

Odp: mleko, kaszki i inne dzieciece przysmaki

Post autor: ofilka »

Wszelkie kaszki, rzeczy dla niemowlaków mogą być podawane szczuraskom. Ja moim podawałam takie kiedy sama akurat jadłam, wiec dość często. Zwykle zjadały troche i zostawiały, więc tego raczej sie nie przedawkuje.
Mam pytanie co do tych gerberków. Moje nówki nieśmigane Kickic i Furia dostały wczoraj gerberka owocowego i wypięły się na niego. Jakie smaki gerberków (i tych z tej drugiej firmy) Wasze ogonki lubia najbardziej???
Skosztuj trujących dźwięków http://www.arshenic.pl
Awatar użytkownika
Magamaga
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 2996
Rejestracja: sob paź 06, 2007 7:22 am
Lokalizacja: Gdynia

Odp: mleko, kaszki i inne dzieciece przysmaki

Post autor: Magamaga »

Ja mojej małej dawałam na razie o smaku indyka - konsumowała z radością.
Obrazek
Ze mną: kotka Luna i kocurek Borys

Za TM- Tuptuś [*] Fiona [*] Milejka [*] Batman [*] Mania [*] Lolek [*] Zefir [*] Bobek [*] Zawsze będę pamiętać....[/size]
jola-kk
Posty: 57
Rejestracja: śr lut 28, 2007 5:24 pm

Odp: mleko, kaszki i inne dzieciece przysmaki

Post autor: jola-kk »

Wszelkie z mięskiem,albo owoce z twarożkiem.Same owoce są bee,przynajmniej dla moich czortów.Na śniadanko koniecznie kaszka mleczno-pszenna.Jak tylko usłyszą rano,że krzątam się po kuchni,natychmiast jest szaleństwo bo pańcia robi kaszkę :D
alainaprv
Posty: 198
Rejestracja: pn lip 09, 2007 7:32 am

Odp: mleko, kaszki i inne dzieciece przysmaki

Post autor: alainaprv »

Moje jedzą gruszki williamsa, jakieś złociste jabłka, cośtam z dynią i jabłka z marchewką. Inyych nie dawałam, bo słoiczek na raz to za dużo, a tylko te mogę z nimi na spółkę zjeść.

Z innych, to kurczak lub indyk, w takich małych słoiczkach, i praktycznie wszystkie z mięsem. Ale samych warzywnych nie zjedzą...

Ostatnio tak polubiły gerberki, że się wypięły na gotowanego kurczaka! Nic teraz tylko gerberki, kaszka manna, i kaszka bobovita!
Ze mną: Żaba, Ucho, Szanta i Mołka - ciuraski. Hades - piesek. Dziadzik - chomik. Krewetki...
Awatar użytkownika
Nietoperzyca
Posty: 76
Rejestracja: pn sty 30, 2006 8:13 pm
Lokalizacja: Piła

Odp: mleko, kaszki i inne dzieciece przysmaki

Post autor: Nietoperzyca »

Moje ciapkają deserki typu mus jabłko-marchewka, albo "warzywa na parze z ryżem" słoikowane ;)
Ewqa
Posty: 1354
Rejestracja: wt gru 28, 2004 8:06 pm
Lokalizacja: Wawa

Odp: mleko, kaszki i inne dzieciece przysmaki

Post autor: Ewqa »

Ulubiony szczurkowy smak kaszki Bobovita to ryżowo-bananowa.
Gerberki tylko z mięskiem, inne nie idą. A właściwie to ja kupuję obiadki Bobovity bo po Gerberkach dziwnie (nieładnie) pachną moje szczurki, a po Bobovicie nie.
Pod Niebieskim Kocem : Lilka, Luna, Norka, Malinka
Teraz ze mną: Fiona, Cleo, Milka i Mała.
Awatar użytkownika
s_s_s
Posty: 203
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 3:00 pm

Odp: mleko, kaszki i inne dzieciece przysmaki

Post autor: s_s_s »

Ja moim tylko raz kupiłam z mięsem gerbera i nie chciały... Niestety się zmarnowało. (jestem wegetarianką) Teraz kupuje tylko te wynalazki owocowe, bo widzę że najbardziej im smakuje, a i ja mogę się podłączyć. ;)

A dzisiaj dla próby kupiłam kaszkę. Bananową jakąś. Rewelacja! Jeszcze bardziej im się mordki trzęsły niż przy gerberkach.  ;D
Obrazek
Kurt - ur. lipiec 2007; Canter - 27.07.2007; Ring - 12.08.2007

Dolar (*) - wrzesień 2007 - zm. 31.10.2007
Awatar użytkownika
ofilka
Posty: 128
Rejestracja: ndz wrz 09, 2007 2:02 pm
Lokalizacja: gdańsk
Kontakt:

Odp: mleko, kaszki i inne dzieciece przysmaki

Post autor: ofilka »

Wypróbowałam gerberkowego indyka. Na początku podeszły do niego troche nieufnie, bo wczesniej dostaly owocowego, ale jak sie przekonaly, to teraz jak im daje pełne wieczko od gerberka to zawartośc znika w kilka minut :)
Skosztuj trujących dźwięków http://www.arshenic.pl
-Elunia-
Posty: 3
Rejestracja: wt paź 23, 2007 2:10 pm

Odp: mleko, kaszki i inne dzieciece przysmaki

Post autor: -Elunia- »

Witam  :)

Ja mam również pytanie, które łączy się z produktami mlecznymi.
Skoro szczurki jedzą kaszki (ja osobiście jeszcze mojej niusi nie dawałam) to czy od czasu do czasu mogę jej podać odrobine maślanki (naturalnej)  ???  Bo mam obawy, że może jej zaszkodzić  :-\
Proszę o rade

Z góry dziękuje  :)
Awatar użytkownika
Bałagan
Posty: 47
Rejestracja: pn paź 15, 2007 6:58 pm
Lokalizacja: Gniezno

Odp: mleko, kaszki i inne dzieciece przysmaki

Post autor: Bałagan »

Podawanie kaszek mlecznych, czy to ryzowych, czy to pszennych dla zdrowych, doroslych szczurow zdrowe nie jest.W sklad tej kaszki wchodzi :cukier/ biala maka/ ryz bialy, mleko czyli w sumie puste kalorie. Fakt, kaszki dla niemowlat sa zazwyczaj witaminizowane,ale to nadal jest produkt rafinowany,sztucznie wzbogacany. Kolejnym minusem jest to,ze w kaszce tej nie ma prawie blonnika-przez to dluzej zalega w jelitach Kaszki sa dobrym rozwiazaniem, gdy :
a)szczur jest chory
b)szczur jest maly
c)szczur wymaga podtuczenia
d)szczur jest stary
W innym przypadku nalezy taka kaszke traktowac jako PRZYSMAK,DESER, czyli podawac od swieta/albo przy tresurze.
Oczywiscie kaszki te w diecie doroslych ludzi tez nie powinny byc podstawa diety (czytaj codziennie na sniadanie)
Argument,ze "moj Ziutek to tylko kaszki je" od razu zbijam tym,ze dzieci jak sie przyzwyczai do jedzenia fast-foodow to tez beda grymasic na zjedzenie surowki.
Szczury najlepiej odzwyczajac powoli...  Jesli np zawsze codziennie jadly 20 g kaszki to 1 dnia dajemy 17, drugiego 13, trzeciego jeszcze mniej, tak by po dwoch tygodniach ogony zapomnialy co to kaszka, a odkryly na nowo smak zwyklej pszenicy(calego ziarna), jeczmienia,kukurydzy itp.



http://www.noni.zdrowe.com.pl/content/view/263/189/

To link o szkodliwosci mleka zacytuje najcekawszy fragment...
""Żaden ssak na świecie (oprócz człowieka), będąc dorosłym już osobnikiem nie spożywa mleka. Tak urządziła to natura. Jeśli chodzi o koty, to my ludzie, nauczyliśmy je pić mleko. Koty, które go nie piją żyją dwa razy dłużej (co zostało udowodnione przez naukę). Obecnie mleko zostało zastąpione specjalnym pożywieniem, które ze smakiem zajadają nasi ulubieńcy. Sami więc Państwo widzicie, że gust naszych pupilków jest zmienny."

Europejczycy juz od dziesiatkow/setek pokolen pija mleko,wiec zdolali sie do niego w miare przystosowac (nie powoduje od razu chorob, wymiotow) ,ale dlugofalow skutki picia mleka sa  niepokojace..Miazdzyca, osteoporoza(u Azjatow wschodnich, ktorzy brzydza sie piciem mleka to rzadka choroba!)
Maslanka nie powinna zaszkodzic, wrecz przeciwnie dzieki regularnym jej podawaniu mozna poprawic flore bakteryjna jelit (tak przynajmniej u ludzi jest;)
Ostatnio zmieniony czw lis 29, 2007 4:10 pm przez Bałagan, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ofilka
Posty: 128
Rejestracja: ndz wrz 09, 2007 2:02 pm
Lokalizacja: gdańsk
Kontakt:

Odp: mleko, kaszki i inne dzieciece przysmaki

Post autor: ofilka »

moje maluchy patrząc pod wielkości są już raczej dorosłe i ostatnio niespecjalnie mają ochote na kaszke. ale z drugiej strony olały też gerberka a wcinają kolbę... może wiec ustalmy, ze szczur jest na tyle mądry, ze je to co mu jest potrzebne (jesli ma wybór).
a co do kotów i mleka - większośc dorosłych kotów ma uczulenie na mleko.
Skosztuj trujących dźwięków http://www.arshenic.pl
Awatar użytkownika
dimi
Posty: 136
Rejestracja: sob lis 03, 2007 12:16 pm
Lokalizacja: Bytom.

Odp: mleko, kaszki i inne dzieciece przysmaki

Post autor: dimi »

u mnie sprawa ma się tak: Zumi gerberka owszem, ale tylko z łyżeczki (nalany do miseczki staje się zupełnie nie interesujący xD) dziś podałam jej jakieś owocowe.
Natomiast mała nawet tego powąchać nie chciała;/
--
Mówił, że to nie jego świat
Pragnął wrócić tam, gdzie się rodzi dusza
Gdzie zostawił tą najważniejszą rzecz
Wielką przyjaźń i miłość ponad śmierć
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”