[Wysokość] jaka jest bezpieczna,jaka już nie itp?

Wszystko o zachowaniu i nawykach naszych milusińskich - obserwacje i porady.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
dimi
Posty: 136
Rejestracja: sob lis 03, 2007 12:16 pm
Lokalizacja: Bytom.

[Wysokość] jaka jest bezpieczna,jaka już nie itp?

Post autor: dimi »

Takie pytanie: jak wysoko pozwalacie wspinać się waszym ogonkom? Moja Coma z pasją wspina się na wieszak z torbami i w jednej z nich śpi, jest to mniej więcej na wysokości 160 -170 cm, pozwolić jej na to? nic sobie dotąd nie zrobiła, ale boję się że w końcu sobie coś zrobi. jak myślicie?
Awatar użytkownika
s_s_s
Posty: 203
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 3:00 pm

Re: Wysokość

Post autor: s_s_s »

Hmm, po dłuższym zastanowieniu stwierdziłam że jestem nie odpowiedzialną właścicielką, bo na dobrą sprawę moich łobuzów w ogóle nie ograniczam jeśli chodzi o wspinaczki i ogólnie zabawę.. ;) Pewnie dlatego że radzą sobie świetnie i jak dotąd nawet się nie zadrasnęły. Szczury to zwinne zwierzaki, myślę że szkoda zachodu na latanie za nią - w gruncie rzeczy i tak zrobi co zechce. :P Jak to szczur... ;)
Awatar użytkownika
Vella
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 1706
Rejestracja: wt maja 23, 2006 6:19 pm

Re: Wysokość

Post autor: Vella »

Pewnie bym jej tego nie broniła, ale jak znam siebie to stałabym obok, czekając aż sie obudzi, żeby asekurowac ją przy schodzeniu na dół.
Nadopiekuńcza jestem Obrazek
Czy znasz różnicę między także, a tak że?
Czy wiesz kiedy napisać zresztą, a kiedy z resztą? Czy znasz język polski?

Obrazek
Awatar użytkownika
Telimenka
Posty: 4993
Rejestracja: czw lut 01, 2007 2:37 pm
Lokalizacja: Poznań :)

Re: Wysokość

Post autor: Telimenka »

hmm ja moich nie asekuruje bo sobie radza :) ale ogolnie one rzadko sie wspinaja na cos.
Pupa nauczyla sie wskakiwac na cienki monitor i z niego na polke gdzie mam pelno moich rzeczy,jakies ramki ze zdjeciami itp. Ona jedyna umie tam wejsc wiec jak juz sie za to zabiera to ja sciagam bo nie chce miec wszystkiego pozrzucanego ale to nie ze strachu ze ona sobie cos zrobi tylko ze strachu ze ona zrobi cos moim rzeczom ;)

Wiec wychodzi na to ze nieodpowiedzialna i jeszcze wredna jestem ;D
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wysokość

Post autor: Lulu »

Ja bym powiedziala, ze duzo zalezy od szczura.

My np mamy w domu cos takiego: >>klik<<. Jak latwo sie domyslec: szczury to kochaja ;) Dziewczyny wszystkie przez cale swoje zycie sie na to wspinaly (nawet na "starosc"). Nigdy nie mialy z tym zadnych problemow, wiec nigdy im nie zabranialam.

Troche inaczej sprawa jednak wygladala z chlopakami. Wszyscy sie na to wspinali jak byli mlodzi i bardziej zwinni. Jednak jak dorosli to stali sie masywniejsi i wspinanie nie bylo juz takie proste i przyjemne. I wszyscy z wyjatkiem Cloudzika po prostu zadawalali sie siedzeniem na najnizszej poleczce.
Jednak Cloudzik nie zaakceptowal tego, ze ma za ciezki tylek i dalej chcial sie wspinac. Efekt jeden: spadal. Dlatego tez mial zabronione i jako jedynego trzeba go bylo pilnowac by sie nie wspinal.
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: Wysokość

Post autor: Nina »

Moje szczury ogólnie uwielbiają wysokość. W klatce śpią na najwyższej półce, w szafce w najwyższej szufladzie, na najwyższej półce, itp, itd. Zawsze mam stresa jak siedzą na półce (coś w tym stylu tylko bez tylnej ścianki http://www.brw-meble.pl/sklep/images/po ... REG87O.jpg ) i kombinują jak zejść niżej albo wleźć na samą góre. Dziewczyny zazwyczaj sobie radzą, tylko największa kombinatorka-Mafia, spadła ze 2 razy a ja prawie zawału dostałam ::) Fuks raz próbował przeskoczyć z mojego ramienia na półke (z bliska, panny zawsze tak skaczą) i spadł... Od tej pory klusek jest pod nadzorem bo to grube dupsko i skakanie mu nie wychodzi ;)
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
S.
Posty: 706
Rejestracja: śr wrz 19, 2007 9:19 pm

Re: Wysokość

Post autor: S. »

Moje Guerra wspina sie po rurze od CO pod sufit. Potem schodzi po tej rurze pyszczkiem w dół.

Przy czterech rozbieganych babach jedyne co pilnuję to kable i kanapa i ubranie, które mam na sobie (żeby nie pogryzły).
Awatar użytkownika
Landrynka
Posty: 1626
Rejestracja: ndz lut 18, 2007 4:19 pm
Lokalizacja: Białystok

Re: Wysokość

Post autor: Landrynka »

najwyższym miejscem, gdzie moje kluchy włażą jestem ja. a konkretnie moja głowa, czyli jakieś 176-7cm.
chociaż nie, kiedyś wlazły na górna krawędź drzwi. w pokoju mam wysokie szafy, ale nie ma jak na nie wejść. poza tym mam półki, jakieś 1,30, ale tam im nie pozwalam właźić, bo zawsze wszystko zrzucają. np szklanki z wodą ::) . kiedyś jak były mniejsze i ostrożniej chodziły pozwalałam im tam przebywać. raz czy dwa spadły.

a skoczyć to potrafią jakiś metr na odległość i ponad pół metra w górę.
Obrazek
I TAK UMRZESZ.
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Wysokość

Post autor: yss »

skarpeta wchodziła pod sufit po rurze od ogrzewania. i na szafy między plecami szaf a ścianą. obecne ciury mają dostęp najwyżej do parapetu [chociaż gytha co i rusz próbuje wspiąć się po obrazie :/] i dobrze, bo co chwilę słyszę szuszuszu i pac [próbujące się chwycić łapki - i fiasko]. spadają głónie albinoski i lily. toż one się nawzajem spychają, potrącają niechący szczura stojącego na krawędzi...gupki :)
ten się nie myli, kto nic nie robi
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zachowania i nawyki”