Jedzenie razem ze szczurkiem?

Sprzątanie w klatkach, obcinanie pazurów, kąpiele itp.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Bazyllia
Posty: 97
Rejestracja: ndz sty 20, 2008 9:14 pm

Re: Jedzenie razem ze szczurkiem?

Post autor: Bazyllia »

Ojeju :D Nie wyobrażam sobie tego :P Mi się ciężko je jak jeden Marcelek za wszelką cenę chce się dostać do mojego jedzenia. A co dopiero 10 takich Marcelów :D A tak poza tym to Marceli jest taaki kochany ::) ::) :-*
Awatar użytkownika
Anula
Posty: 28
Rejestracja: pn gru 24, 2007 3:57 pm

Re: Jedzenie razem ze szczurkiem?

Post autor: Anula »

taa jogurt podbiera , płatki itepe ;p i często rozdaje bbuziaki. ale co mysliście o np zupie? bo ostatnio warzywnej chlipneła łyżeczkę... o ile nie jest za bardzo przyprawiona to chyba za bardzo nie szkodzi co?
a jak jest z makaronem? oczywiście nie w jakis wiekszych ilościach, ale skubana jak tylko przy niej jem to nie da rady sie od niej odpędzic :P:P mi to w sumie nie przeszkadza tylko zastanawiam się czy czyms jej nie zaszkodze dając jej chlipnąć na spróbowanie wielu rzeczy...
Awatar użytkownika
Majster
Posty: 23
Rejestracja: wt mar 04, 2008 7:05 pm

Re: Jedzenie razem ze szczurkiem?

Post autor: Majster »

marcel dzis mi ukradł pieroga z talerza:P cały obrus do prania hehe, cwany typ
Marcel: przygarnięty 10.12.2007 odszedł 18.06.2010
MORT: przygarnięty 20.08.2010
Siwy: przygarnięty 4.09.2010 odszedł 10.06.2012
Awatar użytkownika
Filipw
Posty: 1020
Rejestracja: ndz cze 24, 2007 6:57 pm
Lokalizacja: garwolin
Kontakt:

Re: Jedzenie razem ze szczurkiem?

Post autor: Filipw »

Anula makaron można podawać surowy chociaż ja częściej daje Tekli np. Herbatniczki
Często gerberki: dania, deserki (niedługo kupię zupkę ;) (czasem nawet razem wcinamy gerberka jak się trafi okazja)

A teraz niedlugo planuje zrobić kaszkę.
kotania3105
Posty: 5
Rejestracja: ndz maja 18, 2008 9:40 am

Re: Jedzenie razem ze szczurkiem?

Post autor: kotania3105 »

Moja Tośka kiedyś mi ukradła z kanapki cały plasterek szynki. Albo ciastko ze mną jadła, wtedy sie mama wściekała zebym jej odkroiła a nie dawała swoje. I jak odkroiłam to już jeść nie chciała ;) ;) :) :)
Awatar użytkownika
Bazyllia
Posty: 97
Rejestracja: ndz sty 20, 2008 9:14 pm

Re: Jedzenie razem ze szczurkiem?

Post autor: Bazyllia »

Ojej ale miała ucztę z tej szynki! ::) Ja Marcelowi staram się nie dawać mięcha. Mimo że nie wierzę w teorię że po mięsie szczurek może stać się bardziej agresywny.
Za to dzisiaj, jak nie patrzyłam, porwał mi spory kawał drożdżówki! :o
Awatar użytkownika
atomus
Posty: 54
Rejestracja: ndz kwie 27, 2008 6:45 pm
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Jedzenie razem ze szczurkiem?

Post autor: atomus »

Moja przed-przed-poprzednia szczura Nitka zawsze jadła ze mną. Czasem ciągnąc za sobą kanapkę na drugi koniec stołu i patrząc na mnie w stylu: 'Nic nie widzisz, ja tylko się chowam i nic nie mam w pyszczku' ;d
"Remember, the problem is not that people are stupid; the problem is that modems are cheap."
http://klewandowski.eu
Bonus
Posty: 29
Rejestracja: śr sie 29, 2007 6:20 pm
Lokalizacja: Lublin

Re: Jedzenie razem ze szczurkiem?

Post autor: Bonus »

Nie toleruje i uwazam ze nie nalezy tolerowac jedzenia z zadnym zwierzeciem (w tym szczurem. Nie ma tutaj znaczenia jak zdrowego i czystego sie ma szczura. Proponuje sie odwolac do wyobraznie ktora powinna podpowiadac ze szczur tymi samymi lapkami przytrzymuje jedzenie ktorymi wczesniej biegal po swoich siuskach i kupkach. A jezeli to was nei przekonuje to polecam ksiazke pt: "czym moga zarazic nas zwierzeta. I powtorze jeszcze raz. Czystosc i stan zdrowia zwierzecia nie maja tu nic do rzeczy.

Co innego jak sie daje szczurom "resztki" (tfu. jak to brzmi) ze stolu. Ja osobiscie jednak robie to tylko przekladajac jedzenie z taleza gdzies indziej, zeby im sie moj talerz z jedzeniem nie kojarzyl.
Awatar użytkownika
Bazyllia
Posty: 97
Rejestracja: ndz sty 20, 2008 9:14 pm

Re: Jedzenie razem ze szczurkiem?

Post autor: Bazyllia »

Wydaje mi się że mało kto zjada jedzenie porwane, wymacane, wylizane przez szczurki czy inne zwierzątka ;D Więc nie ma co się bać.
Baszek
Posty: 41
Rejestracja: wt gru 04, 2007 12:17 pm

Re: Jedzenie razem ze szczurkiem?

Post autor: Baszek »

Moim zdaniem jedynym zagrożeniem przy jedzeniu razem ze szczurem jest kwestia hierarchii w stadzie. Jeśli na początku szczur będzie jadł równo z nami, albo co gorsza przed nami - może poczuć się zwierzęciem Alfa ;) ja przynajmniej uważałabym do momentu, gdy szczur nie jest przyzwyczajony, że to człowiek rządzi ;) swoją drogą nie wiem, czy moje ( w chwili obecnej niestety już liczba pojedyncza ;( ) mi jednak na głowę nie wlazły :P
Awatar użytkownika
Anka.
Posty: 1292
Rejestracja: ndz kwie 15, 2007 4:05 pm
Lokalizacja: (Krajenka) / Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Jedzenie razem ze szczurkiem?

Post autor: Anka. »

Uff, kamień z serca.
Ja na szczęście nie jem ze szczurami, tylko one ze mną ;)
Awatar użytkownika
Angua
Posty: 513
Rejestracja: śr sie 20, 2003 9:17 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Jedzenie razem ze szczurkiem?

Post autor: Angua »

Pomijajac temat hierarchii i higieny, czy nie bierzecie pod uwagę, ze ludzkie jedzenie nie nadaje sie dla szczurow - chyba, że się je wszystko niesolone, niesmażone i nieprzyprawione. Nawet takich rzeczy, jak jogurty czy platki nie powinny jesc codziennie do woli. Nie mówię, ze coś sie stanie, jak szczur zwinie pieroga z talerza, na pewno nie, tym bardziej, ze calego na raz chyba nie wszamie, ale dla mnie to jest głowny powód, dla którego szczury z nami nie jedzą. Jest obiad, ogony - wymarsz do kuchni, tam dostają szczurza wersję obiadu. Poza tym nie mamy stołu obiadowego, jemy na poduchach przy niskim stoliku i nie mam ochoty opędzac sie przy tym od szczurów ani zbierac po nich zarcia ciąganego po całym pokoju :)
Co do higieny, to az tak restrykcyjnie nie podchodzę, nie myję szczurów, zanim je pocałuję, czasem zdarza im sie pchać lapki do ust i powiem szczerze, nie zastanawiam sie nad tym, po czym te łapki wcześniej chodziły. Zwierzęta to zwierzęta.
Niektóre opowieści się kończą, ale inne stare historie wciąż trwają. - T. Pratchett
Z nami: Charlie
Odeszły: Miłka +++ Cykoria +++ Jeżu +++ Smużka +++ Spłoszka +++ Strzyga +++ Bezik +++ Chrupek +++ Pippi +++ Bravo
Awatar użytkownika
AdaK
Posty: 51
Rejestracja: śr cze 11, 2008 12:53 pm
Lokalizacja: Bielawa (dolnośląskie)

Re: Jedzenie razem ze szczurkiem?

Post autor: AdaK »

Mój jada wszystko co mu się poda :) Podpija mi herbatkę podjada bułkę (śpię potem w okruszkach) raz zabrał mi pół paczki słonecznika... a potem znalazłam wszystkie łupinki na moim ulubionym jasieczku, który niestety juz nie jest mój, bo Shaggy go sobie zaklepał. Ja sie tam swojego ogonka nie brzydzę. Mogę z nim jeść i pić z jednej miski/szklanki. Szczury domowe jeżeli sie o nie dba nie grzebia w jakichś zarazkach np. śmietniku to jest ok. Najlepszy moment jest wtedy kiedy ide do Shaggyego po zjedzeniu czegoś. Najpierw liże mi usta, a potem próbuje otworzyć mi usta przy pomocy łapki :). Bazylia
nie przejmuj się tym co mówi Ci mama, bo moja mama mówi to samo, ale tłumaczę jej, że szczurki takie są przeciez czyste. Niestety, nie rozumie tego.
Jestem _ogonek_ :-)
www.uciechow.com

Obrazek
Awatar użytkownika
Bazyllia
Posty: 97
Rejestracja: ndz sty 20, 2008 9:14 pm

Re: Jedzenie razem ze szczurkiem?

Post autor: Bazyllia »

Teraz już się nie przejmuję :) Marcel też łapkami próbuje mi otwierać usta. Czasem boleśnie jak ma pazurki długie. Akurat tego nie lubię :P Ale kochany z niego pyszczuś :D
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: Jedzenie razem ze szczurkiem?

Post autor: Nina »

AdaK, szczerze mówiąc Twoja lekkomyślność mnie przeraża. Zwłaszcza ten tekst:
AdaK pisze:Szczury domowe jeżeli sie o nie dba nie grzebia w jakichś zarazkach np. śmietniku to jest ok.
Twój szczur nie chodzi również po zasikanej ściółce i kupach, a w klatce nosi buciki ::) Tak?
Gratuluje...
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
ODPOWIEDZ

Wróć do „Higiena”