Dzieciaczki CELI z Merchowego Pola i ALEXA Chili Lili już są

Archiwalne adopcje (udane i nieudane) i archiwalne narodziny

Moderator: Junior Moderator

Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

Re: Dzieciaczki CELI z Merchowego Pola i ALEXA Chili Lili już są

Post autor: sachma »

Sekcja byla juz 10 dni temu, jak nie wiecej - zawsze wiadomo co sie dzieje od razu po sekcji, w razie watpliwosci sa wysylane wycinki do badan, ale wet mowi szybciej co sie dzieje.

Po za tym karen jest wlascicielem szczura, wiec nie wiem do czego tu merch potrzebna.

Nic nie insynuuje, tylko zadaje pytania, a to chyba nie jest zabronione?
Izabela
Posty: 1175
Rejestracja: śr paź 27, 2004 9:20 pm
Lokalizacja: Lublin

Re: Dzieciaczki CELI z Merchowego Pola i ALEXA Chili Lili już są

Post autor: Izabela »

sachma pisze:Czy mam rozumiec ze byl to jakis nowotwor i czekacie na wyniki badania histopatologicznego?
Czy po prostu przyczyna smierci byla na tyle niepokojaca ze boicie sie do tego przyznac?
Oj, sachma, sachma, zlituj się i przestań być taka napastliwa, to naprawdę niczemu nie służy :)

Liczba mnoga w Twojej wypowiedzi świadczy o tym, że piszesz zarówno do Karen, jak i merch. Ostatnie słowa to nic innego, jak insynuacja, zadana tonem pytającym ;) Przynajmniej ja tak to odczytałam. I dajmy już spokój, naprawdę nie zamierzam się z Tobą spierać, kto ma rację :)

Sama jestem bardzo ciekawa, jakie są przyczyny zgonu małego i śledzę ten temat. Ale póki Karen się nie odezwie, jesteśmy "skazane" na niepewność ;)
Viss
Posty: 928
Rejestracja: sob maja 06, 2006 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa Grochów

Re: Dzieciaczki CELI z Merchowego Pola i ALEXA Chili Lili już są

Post autor: Viss »

Nikt sie nie chce kłócić. Czekamy na wyniki sekcji i badania hp. A ponieważ to sie przedłuża, to sie niecierpliwimy. Bardzo ważne jest aby wiedziec o dokładnych przyczynach, jeśli szczury z tego miotu maja byc dalej rozmnażane. :)
odmienna
Posty: 3065
Rejestracja: pt gru 15, 2006 4:45 pm
Lokalizacja: kraków

Re: Dzieciaczki CELI z Merchowego Pola i ALEXA Chili Lili już są

Post autor: odmienna »

Eeeeeee.... ten miot od początku ma status miotu kontrolnego; Merch wielokrotnie tłumaczyła co jest celem i sensem tej hodowli i w świetle tego nie ma przesłanek, by sądzić że jakiekolwiek dane zostaną zlekceważone lub pominięte.
Nie ukrywam, że również chciałabym wiedzieć co się stało ale wobec tego, że ostatnie posty Karen świadczą iż przeżywała trudne chwile a śmierć Duxa była kolejnym dotkliwym ciosem, potrafię też zrozumieć, że może mieć (mam nadzieję- chwilowo) dosyć i naciskanie na Nią wydawałoby mi się niestosowne...

.....................

A ja donoszę, że w dniu czteromiesięcznych urodzin( czyli dzisiaj), zamieszkujący ze mną przedstawiciele tego Zacnego Klanu- Dolar i Dar ważą: Dolar- 526g; Dar- 513g!!! :P
Ależ jestem z nich dumna...
Rozwijają się pięknie :) : wielkie, śliczne, kontaktowe, przekochane szczurzyska. A jakie rozgarnięte i ambitne... Dolarek zaliczył już (na razie nieudaną) próbę przejęcia władzy w stadzie. Objawem dojrzałości DD jest między innymi fakt, że ja chodzę znacznie mniej podrapana (pazurki szczurzych dzieci, to wyjątkowo perfidne narzędzie tortur).

Rośnijcie, rośnijcie zdrowo i szczęśliwie wszystkie Skarby „na D:-*
Izabela
Posty: 1175
Rejestracja: śr paź 27, 2004 9:20 pm
Lokalizacja: Lublin

Re: Dzieciaczki CELI z Merchowego Pola i ALEXA Chili Lili już są

Post autor: Izabela »

Wszystkiego najlepszego D-cztero-miesięczniakom !
IVA
Posty: 1513
Rejestracja: śr lut 04, 2004 11:30 am
Lokalizacja: Gliwice

Re: Dzieciaczki CELI z Merchowego Pola i ALEXA Chili Lili już są

Post autor: IVA »

Piękna waga :), oby tak dalej.
Mam nadzieję, że ich rodzeństwo rozwija się równie dobrze.
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

Re: Dzieciaczki CELI z Merchowego Pola i ALEXA Chili Lili już są

Post autor: sachma »

i jak? wiadomo juz cos?
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dzieciaczki CELI z Merchowego Pola i ALEXA Chili Lili już są

Post autor: limba »

Ciasteczkowy rozwija sie rownie pieknie. Waga sprzed kilku dni zblizala sie do 500g, az podejrzewalam ze sie spsula ale po przeczytaniu sprawozdania odmiennej juz wiem ze nie. ;)
Ciastek to piekny szczur. Jak sie go bierze do reki i usiedzi dluzej niz 5 s to czuc miesnie, i tylko miesnie. Jest taki zbity. Super. Troszke widac ze jest dominujacy, ale na szczescie w stosunku do "swocih" chlopakow jak i nowych jest spokojny. Mam nadzieje ze tak pozostanie.
Nosek mu sie przybrudzil, ale bardziej jajka ;)
Slodziak z niego, ale ma bardzo niezalezny charakter. ;D
Obrazek
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: Dzieciaczki CELI z Merchowego Pola i ALEXA Chili Lili już są

Post autor: merch »

Limba ja chce zobaczyc brudne jajka ciastkowego , please !

Dorota jak to Dorota, ja nie wiedzialam , ze istnieje cos tak szybkiego , na dodatek cos tak beztrosko szybkiego. Ona porusza sie z predkoscia swiatla ot tak bo lubi , chyba przez to ze tak pedzi nie ma kiedy przybyć wazy 320 gram, zawsze wszedzie jest pierwsza.
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

Re: Dzieciaczki CELI z Merchowego Pola i ALEXA Chili Lili już są

Post autor: sachma »

sa juz wyniki sekcji szczurka z tego miotu ?
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: Dzieciaczki CELI z Merchowego Pola i ALEXA Chili Lili już są

Post autor: merch »

Wyniki sekcji wykazaly przekrwienie mozgu powstałe w przebiegu zapalenia mózgu, czyli choroby infekcyjnej ktora moze dotknac i niestety doprowadzic do smierci szczurka niezaleznie od wieku i pochodzenia. ChorobA TA NIE JEST UWARUNKOWANA GENETYCZNIE. Z 11 szczurowego miotu zachorowal 1 szczurek , czyli przezywalnosc w miocie znacznie wyzsza niz w wielu innych miotach szczurkow rodowodowych.
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

Re: Dzieciaczki CELI z Merchowego Pola i ALEXA Chili Lili już są

Post autor: sachma »

merch, bez takich dygresji, bo ja nie przypominam sobie wielu miotow w ktorym tak mlode szczury by odeszly. dziekuje za odpowiedz.. nie wiem tylko na ile mam jej wierzyc - wszak ty wymagalas skanow opini weta ;)
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: Dzieciaczki CELI z Merchowego Pola i ALEXA Chili Lili już są

Post autor: merch »

No prosze a ja sobie przypominam calkiem duzo w ktorych odeszly mlodsze ....i to calkiem niedawno...
odmienna
Posty: 3065
Rejestracja: pt gru 15, 2006 4:45 pm
Lokalizacja: kraków

Re: Dzieciaczki CELI z Merchowego Pola i ALEXA Chili Lili już są

Post autor: odmienna »

Ta Ferajna kończy dzisiaj pół roczku!!!
Z tej świetnej okazji, życzę im tego o czym szczury śnią :-* ; oraz na tyle przenikliwych opiekunów, by byli w stanie treść tych snów rozeznać i nie marudzili, gdy szczurek w ciągu piętnastu minut podgryzie kwiatka, stłucze brata, zasiusia pilota od tv i mysz od laptopa... przecież i tak znajdzie chwilkę czasu, by przybiec i dać urodzinowego buziaka :D .
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: Dzieciaczki CELI z Merchowego Pola i ALEXA Chili Lili już są

Post autor: merch »

Oj ajk ten czas leci wszystkiegi najlepszego dla wszystkich. O0
I gwiazdka dla Duksika, ktory niestety tych urodzinek nie doczekal :(
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Adopcji i Narodzin”