[Niszczenie]jak oduczyć niszczenia? Czy to w ogóle możliwe?

Wszystko o zachowaniu i nawykach naszych milusińskich - obserwacje i porady.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
lajla
Posty: 2716
Rejestracja: śr maja 07, 2003 7:08 pm
Lokalizacja: krakow

szczur niszczyciel

Post autor: lajla »

[quote="Monia"] ale ładowarke do komorki to jakos dala rade porzegryzc i jestem bez[/quote]

mi tez Floyd ladowarke przegryzl dobrze ze brat ma taka sama :lol:

ale Floyd zorbil cos gorszego... wygryzl dziure w swetrze mojej siostr dobrze ze na rekawie i o na dale... zaszylam mam teraz nadzeje ze niezauwarzy :wisi:
Alispo
Posty: 473
Rejestracja: śr sty 14, 2004 10:48 pm
Lokalizacja: Warszawa

szczur niszczyciel

Post autor: Alispo »

Obsikany obsikany, jeszcze nigdy nie obgryz³y Ci rami±czek albo nie wygryz³y dziury w miejscu sutka? Wyporzyczyæ Ci moje gryzaki?
no jakas szczesciara ze mnie :wink: za to mojejkuzynki szczurzyca robila to namietnie :wink: znosila do klatki i zjadala :lol:
zostaly tylko koty i papugi....
[']: Rocky,Gaja,Gryzelda,Maja,Doti,Arka i Tosia
http://tailending3.blog.pl
http://www.empatia.pl
myszka
Posty: 762
Rejestracja: czw mar 11, 2004 11:55 am

szczur niszczyciel

Post autor: myszka »

z tego co tu czytam to ja mam szczury aniołki, albo poprostu bardzo dobrze pochowane rzeczy :) bo mi pogryzły tylko jeden golf no i zdeka zmasakrowły łużko :D
Awatar użytkownika
Elf
Posty: 229
Rejestracja: ndz paź 26, 2003 11:32 am
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

szczur niszczyciel

Post autor: Elf »

Moja bielizna osobista jest bardzo zagrożona wyginieciem za sprawa zwierząt, bo szczury uwielbiają ramiączka od biustonoszy, a pies wygryza dziury w majtakch.... i najgorsze jest to ze wyciąga je z pralki! BIada temu, kto nie zamknie drzwi do łazienki:)
Koniec szczurzej epopei....

['] Ash, Tasha, Missi, Matylda, Root, Hash, Pinki, Mju, Dimon, Karina, Ciamek, Śnieżynka Duża, Śnieżynka, Lilu, Lila
endru_
Posty: 326
Rejestracja: sob cze 12, 2004 1:58 pm

szczur niszczyciel

Post autor: endru_ »

taaak, masakrowanie lozko i wszystkiego co z nim wspolnego to maja w genach. Ale jak puszczam moje szczurasy po regale z ksiazakami [a jest ich sporo] to jakos ich specjalnie nie niszcza, no sa niektore po podgryzane, ale nie pogryzione :P

Moje szczurki :)
Xiao II/Luty 2004 (data umowna)
Yoko II/Kwiecień 2004 (data umowna)
Lulu Lipiec 2004 (data umowna)
Riku Siepień 2004 (data umowna)
Bajlamor ; Błyskawica ; Puzel - ur. 19 Września 2004 r. :D
ursiulka
Posty: 306
Rejestracja: ndz wrz 12, 2004 6:55 pm

dziury

Post autor: ursiulka »

Mój pierwwszay szczur też nabawił mnie zniszczeń. Pogryzła mi pościel ale naszczeście bedac unteligentna gryzła tylko ta pościel innych nawet nie ruszała. Pogryzłą mi bluzke ale naszczeęscie to była taka domowa bluzka wiec mało mi na niej zależało, ale jak pogryzłą mi dżinsy to było troche gorzej... A kabli to nigdy nie gryzła, wiedziaął ze to zabija hihiih :) Mój dotychczasowa szczurusia jeszcze nie chodzi swobodnie bo jest jeszcze malutka :)
Moje małe słoneczka (szczuraski)
:) Viki - 04.09.04r
:( Niusia -15.10.02-01.09.04 (w moim serduszku)
Mój klopsik (piesio):
:) Ariel (Basset hund)
myszka
Posty: 762
Rejestracja: czw mar 11, 2004 11:55 am

szczur niszczyciel

Post autor: myszka »

no właśnie jeszcze co do kabli, to moje tez ich nie gryza, choć jeden poprowadzony jest za szafę gdzi najczęściej siedzą :) może faktycznie są inteligętne :P
hyula
Posty: 3
Rejestracja: pt maja 07, 2004 5:46 pm

szczur niszczyciel

Post autor: hyula »

Ostatnio przez przypadek zamknęłam moją Whisky w pokoju na 10 minut. Kiedy wróciłam z zamiarem obejrzenia telewizji stwierdziłam że przyciski na pilocie zostały zjedzone. Tylko tata się nie śmiał i stwierdził, że jeszcze jeden taki numer i wylecę razem ze szczurem. Kabli nie przegryza ale zrywa sam plastik. Co do łóżka, to moja wersalka została wypatroszona a z tego, co szczura powyrywała zrobiła gniadzko. Teraz na odmianę wpycha do wersalki reklamówki, wydarte strony z gazet i inne takie. Dobrze, że przynajmniej książki zostawiła w spokoju:)
pzdr
lepiej mniej ale lepiej
ursiulka
Posty: 306
Rejestracja: ndz wrz 12, 2004 6:55 pm

szczur niszczyciel

Post autor: ursiulka »

Są sa tylko oczywiście na swój sposób :P
Moje małe słoneczka (szczuraski)
:) Viki - 04.09.04r
:( Niusia -15.10.02-01.09.04 (w moim serduszku)
Mój klopsik (piesio):
:) Ariel (Basset hund)
Awatar użytkownika
WildMoon
Posty: 1145
Rejestracja: śr wrz 29, 2004 10:57 am

szczur niszczyciel

Post autor: WildMoon »

U mnie to jest tak:

Zakaz stawiania roslin doniczkowych na podloge a zarazem w kazde inne miejsce gdzie moglby dotrzec szczur. Inaczej szczury bawia sie w ogrodnikow i doniczki sa kompletnie przekopane ;) Surowy zakaz zamykania szczura (przez przypadek) w toalecie lub w lazience, bo konczy sie to wandalizmem danego pomieszczenia ;) Ostatnio Gruba zostala przez przypadek zamknieta w lazience i obgryzla dolna polowe drzwi (zbieralam wielkie strzepy sklejki, czy tego czegos, z czego zostaly zrobione drzwi) plus nadgryzla mate wylozona przed prysznicem. :shock: :twisted: :shock:

Strasznie lobuzuja... Istny Terror! :b-bija:
Before you speak, THINK!
T - is it TRUE?
H - is it HELPFUL?
I - is it INSPIRING?
N - is it NECESSARY?
K - is it KIND?
Sandrex
Posty: 755
Rejestracja: wt sie 31, 2004 8:06 pm

szczur niszczyciel

Post autor: Sandrex »

Chryste :shock: moja jakos pilnuje a juz mi wyrko przerabia i wykladzine przy drzwiach, to ze obcina tapete za szafa nawet mnie nie martwi, bo przeciez kto bedzie za szafe zagladal :) no ale jak mi chce maluchy do nowego 'tapetowego' gniazda wyniesc to juz mi sie za bardzo nie podoba. Jest jeden kabel na wierzchu ( reszta schowana), oby przezyl. Pozdrawiam, aha wczoraj, jak zainstalowalam nowa klatke, po ktorej mozna wspinac sie na szafe, zauwazylam, ze ziemia w doniczce zostala przekopana, ale kwiatek jeszcze sie uchowal :D
Wake Up Little Sparrow
Awatar użytkownika
majlena
Posty: 163
Rejestracja: pn wrz 20, 2004 12:24 pm
Lokalizacja: Łódź

szczur niszczyciel

Post autor: majlena »

no z kwiatkami to ja mam totalna masakre!!!!!!
zaczelo sie od kaktusa ktorego natychniast wynioslam z pokoju zeby sobie krzywdy nie zrobila
ale teraz atak jest na wszystkie inne roslinki
nic sie u mnie nie uchowa
wystarczy ze wyjde doslownie na 2 minuty wracam i juz 2 albo 3 kwiatki wykopane ziemia wszedzie tylko nie w doniczce
tyle odnozek juz powyrywala i tylko zekac pare dni a sie okaze ze one wlasciwie juz sa martwe bo nie maja korzeni!!!! jak nie uschna to bedzie cud...
nie wiem co ja mam teraz zrobic
albo ja caly czas pilnowac nawet bez wyjscia do ubikacji!
albo wyniesc z pokoju wzystkie kwiaty na co mama powie ze oszalalam albo zebym jej wcale nie wypuszczala z klatki! a do tego nie mam serca!

albo moze by ten DIGGING BOX pomogl?????? jak myslicie pomoze?? czy jak wyjdzie z klatki to i tak beda ja interespowac doniczki?? no bo moze ja te korzenie tak interesuja? moze jej zrobic digging box i wrzucic tam jakies korzenie?

ja chyba naprawde swiruje.... ciekawe kto bardziej ja czy Figa... :P
-> bRATki: 2twistery, 3kreciki, fragles i sobotwór
Rurka, Limonka, Trumpusia, Arbuzia, Dywan, Pułapka i Duszka
Figa, Czarna Magia, Bzdurka, Lulu, Nutka, Choco, Bańka i ...

-> gRATki od bRATki, czyli wyposażenie do szczurzej klatki
Sandrex
Posty: 755
Rejestracja: wt sie 31, 2004 8:06 pm

szczur niszczyciel

Post autor: Sandrex »

Szczurasy chyba po prostu chca zrobic sobie norke w ziemi, wiec ziemia tylko dla nich w innej doniczce bez kwiatka albo z rzezucha czy nasionami, zasianymi do jedzenia dla szczuraska bylaby swietnym pomyslem. I nawet jakby roslnike jadla, to wyszloby jej tylko na zdrowie :D Hmm... jak moje kwiaty beda w drastycznej formie pomysle o tym, bo na razie daje Szyszce szanse na zaznajomienie sie z otoczeniem :wink:
Pozdrawiam.
Wake Up Little Sparrow
Awatar użytkownika
WildMoon
Posty: 1145
Rejestracja: śr wrz 29, 2004 10:57 am

szczur niszczyciel

Post autor: WildMoon »

No coz, to juz w naturze szczura. Lubia kopac w ziemi i w wiorkach. W Niemczech widzialam kiedys torf dla gryzoni, ktory sypie sie pod wiorki a szczurki sobie potem tam kopia norki, itd. Nigdy tego nie wyprobowalam. Za to mialam wykopane rosliny z doniczek i wpadalam w szal.
Co to jest DIGGING BOX? Jeszcze o tym nie slyszalam!

Pozdrawiam!

P.S. Zazwyczaj biore szczury ze mna do ubikacji :D
Before you speak, THINK!
T - is it TRUE?
H - is it HELPFUL?
I - is it INSPIRING?
N - is it NECESSARY?
K - is it KIND?
Sandrex
Posty: 755
Rejestracja: wt sie 31, 2004 8:06 pm

szczur niszczyciel

Post autor: Sandrex »

wysoka kuweta z ziemia do kopania (tzw. digging box, jesli ktos na anglojezyczne strony zagladal )
czyli skrotowo lepiej napisac digging box niz kuweta z ziemia do kopania :wink: Pozdrawiam
Wake Up Little Sparrow
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zachowania i nawyki”