Szczur a inne zwierzęta

Wszystko o zachowaniu i nawykach naszych milusińskich - obserwacje i porady.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Królik I Szczur

Post autor: Ania »

Samce szczurów ZAWSZE zaznaczają teren, nawet swój, który dobrze znają. Z samicami bywa różnie... chociaż te też, jeśli poczują "nie swój" zapach - potrafią oznaczyć swoim moczem, żeby zatuszować poprzedni.
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
KaRa
Posty: 819
Rejestracja: pn gru 22, 2003 10:11 pm

Królik I Szczur

Post autor: KaRa »

No z mojego doświadczenia wiem że szczurami i królikami jest różnie. Kiedyś wypuściłam po pokoju mojego królika no i szczura i efektem było że królik miał sporą rane na nodze :( lecz teraz szczur przyzwyczaił się do królika i już go nie atakuje, jakoś się tolerują :)
Obrazek
Nemezis

Królik I Szczur

Post autor: Nemezis »

KaRa napisz Nam jak je ze sobą zapoznałaś :)
Devi

Królik I Szczur

Post autor: Devi »

Powiem na przypadku swoich zwierzaków. Miałam kiedyś równocześnie parkę królików i szczura - samiczkę. Królasy nie były trzymane w klatce a szczura była wypuszczana jak tylko byłam w domu. Szczurcia latała po pokoju, podchodziła do króli i nic się nie działo. Szczura iskała sierść króliczków a im to nie przeszkadzało. Króliki pozwalały jej na siebie wchodzić.
Nie ma więc reguły czy będę żyły w zgodzie czy nie.
Luthien
Posty: 27
Rejestracja: czw lip 29, 2004 7:31 pm

Królik I Szczur

Post autor: Luthien »

Chm...a jedna moja szczurka krolika wogole nie zauważa,za to druga podgryza go w ogonek(raz spróbowała ,potem nie miała okazji.przez klatke tylko na niego warczy). Króliczek był już dwuletni jak go dostałam i jeszt baardzo spokojny.
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Królik I Szczur

Post autor: Lulu »

ja moge opowiedziec moje doswiadczenia w tej kwestii:

mieszkalaam wtedy w jednym pokoju z kolezanka i ona miala krolika... krolik tam byl i juz dlugo i byl dorosly... a ja mialam wtedy malego jeszcze szczuraska :)

oba zwierzaki nigdy sie nie spotkaly... wypuszczalysmy je na zmiane i to ktore biegalo nawet nie podchodzilo do klatki drugiego... taki uklad sie sprawdzil przez 10 miechow... wiec mowie Ci, ze jest mozliwe trzymanie tych zwierzakow w jednym pokoju...
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Królik I Szczur

Post autor: krwiopij »

o ile caly czas pilnuje sie szczurka... to bardzo ciekawskie zwierzatka i wyatsrczy chwila nieuwago, zeby taki ogoniasty potworek wlazl do klatki krolika... krolik sie wystraszy i tragedia gotowa...
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
sechmet
Posty: 555
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 11:32 am
Lokalizacja: Warszawa

Królik I Szczur

Post autor: sechmet »

hmmm...moje 2 króliczki mają duuzy wybieg na balkonie, a szczuraski i inne zwierza są w pokoju, więc sie raczej nie spotykają,
chociaz kiedys jedna szczurka weszla do klatki królika, ale on jej nawet nie zauważył, więc u mnie nie ma problemu z trzymaniem wiekszości zwierzątek...:)
she's got the devil in her heart ...
moje szczurki
pixxa
Posty: 321
Rejestracja: śr sie 25, 2004 6:47 pm
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Królik I Szczur

Post autor: pixxa »

ja kiedys mialam chomika duuuzeego syryjskiego i zaprzyjaznil sie z moim szczurkiem(juz jest po drugiej stronie:().
Z krolikiem nie wiem jak jest :wink:
Luthien
Posty: 27
Rejestracja: czw lip 29, 2004 7:31 pm

Królik I Szczur

Post autor: Luthien »

chm...ja to szczęścia nie miałam(chociaż wiem o przypadkach zaprzyjaźnienia się).Monroe wskakiwała królikowi na głowe,podczas wycieczek skracała sobie drogę przez jego klatke(tzn.przeciskała się miedzy pretamipo jednej stronie i potenm z drugiej,czasem kradła mu siano)jemu to za bardzo nie przeszkadzało(tzn.patrzył na nią zaskoczony i tyle)Z Marilyn było gorzej bo ta atakowała go przy każdym spotkaniu(tzn.najeżała się i skakała na niego z przerażliwym piskien)-właziła mu do klatki co jakiś czas.Szczury miały jakieś 4 miesiące,Królik 2 lata jak go dostałam
Luthien
Posty: 27
Rejestracja: czw lip 29, 2004 7:31 pm

Królik I Szczur

Post autor: Luthien »

O!napisałam drugi raz to samo!a że kasować nie mogę,bedzie musiało zostać
gogi
Posty: 23
Rejestracja: wt mar 16, 2004 9:34 am

[KOT] wszystko o przygodach ogoniastych z kotami

Post autor: gogi »

Witam po tak dłuuuuuuugim czasie. Dawno mnie tu nie było i bardzo żałuję , że nie mogę być częstszym gościem ale niestety :(
Z moimi chłopakami jestem już od 7 miesięcy ... ale ten czas leci :lol: i nie mam z nimi w ogóle problemów !!
Wczoraj dołączył do nas nowy lokator - dwumiesięczny kotek. Kotek nie był przystawiany do klatki ani przedtstawiany chłopakom ale zapach "nowego" sparaliżował ich okrutnie. Cały wieczór nawet okiem nie mrugnęły, nie przychodziły na zawołanie jak to robiły do tej pory, nawet największy smakołyk trzymały w łapkach i raz po raz ugryzły :shock: :shock: :shock: Cały czas mają szeroko otwarte oczka i siedza w bezruchu :cry:
Co robić w takiej sytuacji ?? Przedstawić ich sobie ?? Czy odczekać ?? Czy w końcu oswoja sie z tym nowym zapachem w domu i przestanie ich tak paraliżować ??
moni
Posty: 881
Rejestracja: sob maja 17, 2003 6:09 pm

moje chłopaki są w szoku !!!!! co robić ??

Post autor: moni »

Pamiętam,że jak przyniosłam kota do domu sytuacja przedstawiała się identycznie jak u Ciebie.Nie wyciągałam szczura na siłę.Zachowywałam się jak zawsze.Postanowiłam przeczekać.Po 2 dniach z domku wysunął się nosek i z każdym dniem pokazywało się coraz więcej szczura.
Do normy wszystko wróciło po ok.11511,5 tygodnia.
Radzę Ci odczekać.Na pewno wszystko będzie ok.
Figa i Julka u mnie

Pestuś, Ziutuś, Kofi i Lafi biegają razem za Tęczowym Mostem w Krainie Wielkich Dropsów
gogi
Posty: 23
Rejestracja: wt mar 16, 2004 9:34 am

moje chłopaki są w szoku !!!!! co robić ??

Post autor: gogi »

Dziękuje bardzo !! Troszkę jestem spokojniejsza, bardzo mnie zmartwili :( byli zawsze tak radośni, żywi a widok skulonych w klatce łamie mi serce :cry:
Nie będę robić nic na siłę tylko cierpliwie czekać :!: oby szybko wszystko wróciło do normy :D
Sandrex
Posty: 755
Rejestracja: wt sie 31, 2004 8:06 pm

moje chłopaki są w szoku !!!!! co robić ??

Post autor: Sandrex »

No to ja juz wiem czemu Szysza od 2-och ostatnich dni porusza sie tak nerwowo po moim pokoju. Na kanapie byl pies :? I dlatego. Ale olsnienie :idea:
Wake Up Little Sparrow
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zachowania i nawyki”