Moja Mala Bojowniczka :(

Miejsce dla tych, których już z nami nie ma...

Moderator: Junior Moderator

Raffy
Posty: 40
Rejestracja: ndz maja 02, 2004 11:21 am

Moja Mala Bojowniczka :(

Post autor: Raffy »

[quote="Dona"]ja coś do bojowników nie mam szczęścia :( zwykle padały po kilku dniach :([/quote]

dlaczego? jakie objawy miały ?

woda dla bojków powinna mieć okolo 26-30C i na dodatek z pokrywą, filtrem i konieczniegrzałką z termostatem abyutrzymała temp wody na poziomie 27-30C ...

a co tam wiem ze nie na temat ale sie pochwale... mam 2 bojowniki od 5 dni, 2 samce ... przepiekne :P Coocker i Adam :mrgreen:
wielkie stado, 11 papug, 5-6 akwarii, zabka, slimaki, ryby, krewetki :)
Masterton
Posty: 1153
Rejestracja: czw paź 28, 2004 2:20 pm
Kontakt:

Moja Mala Bojowniczka :(

Post autor: Masterton »

Kilka dni temu "pochowałam" ogormnego welona (właściwie to teleskopa Moora) mojej mamy, był śliczny, smoliście czarny. Teraz widzę, że w akwarium szaleje jakaś choroba i pewnie stracimy kolejne ryby, a szkoda by było, bo jednak do tych stworzeń można też się przywiązać. Odszedł też 13 cm zbrojnik...
Kilka lat hodowałam w dużym akwa akary, potem red zebry, ale tak się namnożyły, że akwa zrobiło się za ciasne i musiałam znaleźć dla nich nowy, odpowiedni dom. Teraz maja zbiornik 400 l i mam nadzieję, że jest im dobrze, trafiły do prawdziwego miłośnika tego gatunku.
i odszedl syjamski kawalek mnie...
przydeszł balijski...
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

Moja Mala Bojowniczka :(

Post autor: sachma »

ja proponuje blekit albo zielen.... ogolnie pomagaja na wszystkie choroby....

tu jest stronak na ktorej mozesz znalesc najczestrze choroby i sposoby walczenia z nimi http://www.zoolek.pl/index.php3?id=publ ... pub=ogolne
Obrazek
Dona
Posty: 2033
Rejestracja: pt lip 09, 2004 3:45 pm

Moja Mala Bojowniczka :(

Post autor: Dona »

[quote="Raffy"] woda dla bojków powinna mieć okolo 26-30C i na dodatek z pokrywą, filtrem i konieczniegrzałką z termostatem abyutrzymała temp wody na poziomie 27-30C ...[/quote]

wiem o tym :wink: też miałam duuuuużo rybek... ale niektóre chyba po prostu chore były :( nienawidzę trzymania bojowników w plastikowych kubeczkach w sklepach :?
Raffy
Posty: 40
Rejestracja: ndz maja 02, 2004 11:21 am

Moja Mala Bojowniczka :(

Post autor: Raffy »

no bo przed wpuszczeniem ryb do akwa trzeba kwaratanne robic, jak sa chore to leczyć
wielkie stado, 11 papug, 5-6 akwarii, zabka, slimaki, ryby, krewetki :)
Masterton
Posty: 1153
Rejestracja: czw paź 28, 2004 2:20 pm
Kontakt:

Moja Mala Bojowniczka :(

Post autor: Masterton »

Próbowałam chyba wszystkich sposobów leczenia, ale widać, że jakieś cholerstwo nadal się rozwija :(
i odszedl syjamski kawalek mnie...
przydeszł balijski...
Dona
Posty: 2033
Rejestracja: pt lip 09, 2004 3:45 pm

Moja Mala Bojowniczka :(

Post autor: Dona »

Sachma, pozwolisz... nie chce zakladać nowego topica...
dziś odszedł mój samiec bojownika... był piękny, ciemnoczerwony... był ze mną od listopada... odszedł nagle... od dwóch dni zaczął być płochliwy... chował się, bał się wszystkiego... a dziś odszedł... :cry:
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Moja Mala Bojowniczka :(

Post autor: limba »

Bardzo wspolczuje... :cry: :cry: rybka tez stworzonko kochane...

Mialam kilka welonow ale niestety zyly nie za dlugo :( :( teraz mam bojownika z odzysky :wink: dostal go ktos na imprezie w takiej kuli ze moja piesc by tam nie weszla :evil: i zostawil go a ochroniarze stwierdzili ze go wrzuca do kibla lub wystawia na dwor....i tak trafil do mnie...i tfu tfu tfu...ma sie jak narazie dobrze...plywa sobie jak panisko w 45 litrowym akwarium z dwoma glonojdami....
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

Moja Mala Bojowniczka :(

Post autor: sachma »

bardzo mi przykro... nie wiem czemu.. ale ja sie tylko tak bojownikami przejmuje... no i rybciami z mojej hodowli.... :(




P.S . to tak zeby troche poprawic nastroj : mam sliczniusie molinezyjki... urodzily sie miesiac temu :) slicznosci :)
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Odeszły...”