[UKLAD ODDECHOWY] dziwne dzwieki-cwierkanie, swistanie,

Cały, osobny dział. Problemy z drogami oddechowymi, to jedna z najczęstszych przypadłości szczurków, z jakimi się borykamy.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Aersnem
Posty: 160
Rejestracja: czw mar 12, 2009 5:53 pm
Lokalizacja: Pszczyna

Re: [UKLAD ODDECHOWY] dzwieki-rechotanie, cwierkanie, swistanie,

Post autor: Aersnem »

Remka - koniecznie idź z nim do weterynarza.

Dziś rano podczas drzemki moja Lola strasznie pochrapała. Postanowiłam nie czekac do poniedziałku i podjechałam do polecanego na tym forum weta. No i tym razem (to już trzecie podejście ...) dostała antybiotyk (Baytril). Będzie miała robione zastrzyki codziennie przez tydzień. Mam nadzieję, że to jej pomoże, bo czasem naprawdę bardzo smutno mi było, że tak ciężko jej oddychac.

Poza tym nie wezmę drugiej szczurci, dopóki nie będę miała pewności, że Lola jest zdrowa.
Lola [*][/size]
Trootka [*][/size]
Lola (pierwsza) [*][/size]
Awatar użytkownika
susurrement
Posty: 1957
Rejestracja: sob wrz 15, 2007 5:08 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: [UKLAD ODDECHOWY] dzwieki-rechotanie, cwierkanie, swistanie,

Post autor: susurrement »

Aersnem - pamiętaj podawać szczurci trilac/lakcid osłonowo. a vibovit do poidełka również nie zaszkodzi (wodę z vibovitem trzeba często wymieniać, bo szybko się psuje). zastrzyk to właśnie ten antybiotyk? jeśli tak to szkoda, że nie w tabletce, szkoda tak malucha kuć codziennie jeśli można dać do pyszczka na masełku czy nutelli.

Remka - posiadając zwierzątko musisz liczyć się z wizytami u weterynarza.. niekiedy bardzo częstymi. a w tym momencie myślę, że wizyta jest konieczna..
ze mną 1+3 szczurze łobuziaki, 3 króliki, jeż, chomik i dwa piesy
za TM 47 kochanych aniołków i 2 króliki [*]
Awatar użytkownika
Aersnem
Posty: 160
Rejestracja: czw mar 12, 2009 5:53 pm
Lokalizacja: Pszczyna

Re: [UKLAD ODDECHOWY] dzwieki-rechotanie, cwierkanie, swistanie,

Post autor: Aersnem »

Właśnie przeczytałam kilka postów na temat Baetrilu, z których wynika, że antybiotyk ten nie powinien byc podawany tak młodym szczurkom (negatywnie wpływa na chrząstkę). O ludzie ! - jutro czeka mnie następna przeprawa, z wetem ... ale nie pozwolę przecież wykończyc zwierzaka! :(
Lola [*][/size]
Trootka [*][/size]
Lola (pierwsza) [*][/size]
isia13
Posty: 5
Rejestracja: pt sty 30, 2009 12:56 am

Re: mój szczur dziwnie sapie

Post autor: isia13 »

byłam o weta i okazało się że jest ciężko chora. Miesiąc temu mi umarła :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(
ogonowa
Posty: 2149
Rejestracja: ndz wrz 14, 2008 4:23 pm
Numer GG: 7589945
Lokalizacja: Wrocław

Re: mój szczur dziwnie sapie

Post autor: ogonowa »

Bo tak kończy się zwykle branie szczurów w zoologicznych..
Alices
Posty: 293
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 3:28 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: mój szczur dziwnie sapie

Post autor: Alices »

Ogonowa: biorąc z hodowli tez nie mozemy mieć 100% pewności, ze będzie zdrowy. Szczurki to niestety chorowite zwierzątka, a raczej jeśli już coś się u nich małęgo dzieje, szybko przeradza się w coś cięższego.
Gucio owszem miał raka, ale Maciuś był zdrowy to samo Gacek. To zależy na jakiego szczurka się trafi. Nigdy nie można mieć tej pewności, którą każdy zapewne chciałby posiadać.
Tak czy inaczej, współczuje z powodu straty szczurka. A można wiedzieć na co umarła?
ogonowa
Posty: 2149
Rejestracja: ndz wrz 14, 2008 4:23 pm
Numer GG: 7589945
Lokalizacja: Wrocław

Re: mój szczur dziwnie sapie

Post autor: ogonowa »

Alices, ale biorąc z zoologicznego nie ma mamy jakiejkolwiek pewności ,że będzie mniej chorowity, ale mamy 100% pewność, że będzie pewnie miał jakieś wrodzone wady itp. W hodowli mamy jakąś pewność co do przodków, tego czy są agresywne szczury w linii danego osobnika, jakie jest zagrożenie nowotworami itp. a w zoologicznych bierzemy zwykle już chore szczury.
Alices
Posty: 293
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 3:28 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: mój szczur dziwnie sapie

Post autor: Alices »

Z hodowli możemy być bardziej spokojni o zdrowie szczurka, ale nigdy w stu procentach pewni, o to mi głównie chodzi. Mam nadzieję, że w niedalekiej przyszłości ogonki będą mniej chorowite i co najważniejsze będą dłuuugo żyły...
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: mój szczur dziwnie sapie

Post autor: Izold »

Moje zawsze kichają jak moja siostra się czymś wysmrodzi że na kilometr wali. -.-
Ale mija im to jeśli szybko wywietrze pokój. ^^
jane_e
Posty: 23
Rejestracja: ndz sie 09, 2009 7:16 pm

chrumkanie/popiskiwanie.....CO TO JEST...

Post autor: jane_e »

Hej. Mam taki problem ze szczurkiem. Od jakiegos czasu zaczal wydawac dziwne dzwieki...Wszystko poza tym z nim w porzadku ma apetyt, pije, bawi sie, jednak te odglosy sa niepokojace...moze ktos sie spotkal z czyms podobnym...wyrazniej wszystko slychac od 23sek....filmik z YouTube: http://www.youtube.com/watch?v=AQV5SCCyEEo
Prosze o pomoc jak ktos wie co to jest....

Przeniesione i scalone. /Agata
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: chrumkanie/popiskiwanie.....CO TO JEST...

Post autor: zalbi »

jak najszybciej do weta.

takie coś może prowadzic nawet do śmierci szczurka..


woda w płucach/rak/przeziębienie/zapalenie itd
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
jane_e
Posty: 23
Rejestracja: ndz sie 09, 2009 7:16 pm

Re: chrumkanie/popiskiwanie.....CO TO JEST...

Post autor: jane_e »

Tylko tak...ostatnio bylam z nim u weta, przy okazji gdy bylam z chorym (niezyjacym juz) szczurkiem. Pani Doktor go osluchala i stwierdzila, ze wszystko jest ok....ale dla mnie mimo wszystko cos jest niepokojacego....:(
jane_e
Posty: 23
Rejestracja: ndz sie 09, 2009 7:16 pm

Re: [UKLAD ODDECHOWY] dzwieki-rechotanie, cwierkanie, swistanie,

Post autor: jane_e »

Bylam u weta i okazalo sie, ze zbiera sie woda w plucach (to wlasnie jest to takie popiskiwanie polaczone z chrumkaniem), no i do tego klopty z serduszkiem, wiec leczenie rozpoczete...mam nadzieje, ze bedzie juz tylko lepiej
PS. Dowiedzialam sie od weterynarza, ze wszelkie dzwieki wydawane przez szczurki i trwajace dluzszy czas sa objawem jakichs zmian i im szybciej sie zareaguje tym latwiej jest wyleczyc (pomijamy oczywiscie chrumkanie wynikajace z zadowolenia i scieranie zabkow) .... byc moze te informacje sie komus przydadza...:)
Awatar użytkownika
isia28
Posty: 317
Rejestracja: sob sty 31, 2009 5:34 pm
Lokalizacja: Wrocław

chrumkanie

Post autor: isia28 »

moja miesieczna szczurzyca wydaje dziwne dzwieki przypominaja chrumkanie swinek morskich. gdyby bylo to caly czas moglby oznaczac chorobe ale ona to robi w okreslonych sytuacjach, tylko jak podchodzi do nas, jak sie bawimy jak wisi na klatce bo chce wyjsc.... jak spi to oddycha zupelnie normalnie jak chodzi sama to tez. jest u nas tydzien na poczatku caly czas piszczala a teraz to. jest zdrowa, ma apetyt, ciagle biega, siersc piekna blyszczaca. jak ja przyloze do ucha to wyraznie slychac normalny oddech plus ten dzwiek ale jakby sie wydobywal z pyszczka nie z pluc. nie moge isc z nia do wet bo jest jeszcze troche dzika i mogloby sie zle skonczyc. moze mial ktos taki przypadek?
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Babli
Posty: 4604
Rejestracja: ndz kwie 27, 2008 10:21 am
Lokalizacja: Maków Podhalański

Re: chrumkanie

Post autor: Babli »

ODPOWIEDZ

Wróć do „Drogi oddechowe”