Klimatyczna Szajka

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
manianera
Posty: 1474
Rejestracja: czw maja 06, 2010 4:58 pm
Lokalizacja: Września/Warszawa

Re: Klimatyczna Szajka

Post autor: manianera »

Widzę, że mamy podobny problem! Mi się jeszcze misiaki nie wydostały, ale Stefanek intensywnie pracuje nad dziurą, na razie jest tak z 0,5 cm, ale mam wizję, że za maks tydzień może być tak, że się przecisną :-\ . Też myślałam nad kamionkową doniczką, ale chyba musiałabym ją przykleić, bo jak się Stefek z Neve zaprą, to przesuną każdy ciężar (niestety sprawdzone w praktyce) :-[
Widzę Twoją gwiazdę, ale podążam za swoją. [B. Hellinger]
Słodziaki
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: Klimatyczna Szajka

Post autor: ol. »

myślę, że mogłaby dać - kwadratowa, ale tak ciężka, której nie przesuną (może nawet z kamieniem w środku)

blachą kiedyś sussurement u siebie łatała, co było w temacie o towerach
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: Klimatyczna Szajka

Post autor: ol. »

a jednak nie, coś pomliłam, po prostu tam był podobny problem http://szczury.org/viewtopic.php?f=18&t=19728&start=60
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Klimatyczna Szajka

Post autor: klimejszyn »

manianera pisze:Widzę, że mamy podobny problem! Mi się jeszcze misiaki nie wydostały, ale Stefanek intensywnie pracuje nad dziurą, na razie jest tak z 0,5 cm, ale mam wizję, że za maks tydzień może być tak, że się przecisną :-\ . Też myślałam nad kamionkową doniczką, ale chyba musiałabym ją przykleić, bo jak się Stefek z Neve zaprą, to przesuną każdy ciężar (niestety sprawdzone w praktyce) :-[
pocieszę Cię. wczoraj wieczorem dziura byla wielkości 1x0,5cm. kilka godzin i szczury biegały po pokoju ::)

ol. własnie nie ma tam jakiegoś zdjęcia ani nic. będę próbować z tą blachą, najwyżej czymś pomalujemy. o ile takie blachy znajdziemy..
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Klimatyczna Szajka

Post autor: klimejszyn »

przywiozłam Gavina i Nermala. biedne te szczurzydła.. nie, że zagłodzone, bo są wielki i grubiutkie. ale skóra i sierść - masakra..
najgorzej jest z Gavinem (czarnym) - skóra w strupkach, sierść przerzedzona, w kilku miejscach ciemne plamy, z których wyrasta jakby nowa sierść, takie kępki. okropny łupież. nad miską zgubił wąsa..
Nermal też ma strupki, ale nie tyle. futro jest grube, ale skóra pomarańczowa.
nie wiem z czego te strupki i przerzedzone futro i Nermala, ale spróbuję kurację ivermektyną. jak tylko przygotuję im klatkę dostaną pierwszą dawkę. po trzeciej dawce kąpiel w Nizoralu.
wyglądają na dużo starszych niż rok, tak jak było napisane. zwłaszcza Gavin bidulek..
nie połącze ich ze stadem dopóki nie będą mieli czystej skóry i futerka.

panowie ogólnie sa bardzo grzeczni i mili. nastawiali łepki do miziana, aż moja mama się zdziwiła, że takie miziaki przyniosłam.
Gavin cały czas pulsuje pod ręką.
sa naprawdę ogromni i pierwszy raz przy niesieniu transportera naprawdę bolały mnie ręce :)

później wrzucę jakieś zdjęcia.
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Klimatyczna Szajka

Post autor: Paul_Julian »

Wiedzą , ze nowy domek i tu bedzie fajnie i miło, to sie domagają mizianka :D

Pewnie jakies paskudne choróbsko albo coś , biedactwa :(
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Klimatyczna Szajka

Post autor: klimejszyn »

mam nadzieję, że to nic poważnego i ivermektyna i kąpiel w nizoralu wystarczą :(
obawiam sie, że mogły być oddane, bo własnie brudne, przerzedzone, w strupkach..
ja już ich kocham, bo są cudowni.

narazie dostaną małą klatkę po śwince morskiej (pierwsze szczury, które od pierwszego dnia u mnie mogą siedzieć w klatce z takimi odstępami ::) grubaski pewnie nawet przez 3cm by nie przeszły :D ).
zaraz przyjdzie tata to dostaną pierwszą dawkę ivermektyny.
przejechałabym się z nimi do pani wet, ale po 1 nie mam teraz pieniędzy, a tam za 1 szczura za samą wizytę płacimy 20zł. po 2 pani wet niedługo wyjeżdża i pewnie nie ma żadnego wolnego terminu żeby nas przyjąć i pooglądać chłopaków.
narazie dostaną ivermektynę, a gdyby nie dało to efektów to po powrocie pani dr postaram się wytrzasnąc pieniążki i z nimi podjechać.
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
Tili
Posty: 1251
Rejestracja: czw sty 28, 2010 10:55 am
Lokalizacja: Gdynia/Sosnowiec

Re: Klimatyczna Szajka

Post autor: Tili »

Super, ze chlopaki juz u Ciebie. Zastanawiam sie tylko skad ta troska tej Pani o szczury skoro dopuscila do takiego stanu. Chlopaki zapewne odczuwaja dyskomfort, ale co sie dziwic skoro mieszkali w takich warunkach. Na szczescie trafili do dobrej mamy Klimki, wiec teraz to juz z gorki ;D
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Klimatyczna Szajka

Post autor: klimejszyn »

właśnie mnie zdziwiło to, że wypytywała mnie o klatkę, o inne szczury i w ogóle, a ona mając tylko dwa potrafiła dopuścić do takiego czegoś. mówiła, żebym napisała czy polubili się z moimi chłopakami. póki co napisałam, że skóra i sierść jest w strasznym stanie, ale dostaną serię leku przeciwpasożytniczego, później kąpiel i powinno być lepiej.
Gavinka chciałabym odchudzić, bo on ledwo chodzi. nie dał rady nawet wejść do hamaka, a jest zawieszony tak, że jak stanie na łapkach to wystarczy się podciągnąć i już. zobaczymy, może się uda.

zdjęcia ;D
na niektórych widać w jak okropnym stanie jest skóra Gavinka.
Obrazek
Gavin :
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Nermal :
ObrazekObrazekObrazek
chłopcy razem :
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
karki mają mokre, bo sa zakropieni ivermektyną :)
obaj są bardzo miziaści, zamykają oczka i zasypiają albo pulsują jak się ich mizia. Nermal nie lubi pozować.
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
Awatar użytkownika
jordan
Posty: 2005
Rejestracja: ndz maja 02, 2010 5:38 pm

Re: Klimatyczna Szajka

Post autor: jordan »

powodzenia w zwalczaniu chorobska a sio

a ludzie niech sobie kupuja zwierzaki na baterie jak nie potrafia sie zywymi zajmowac
Obrazek
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Klimatyczna Szajka

Post autor: klimejszyn »

jordan pisze: a ludzie niech sobie kupuja zwierzaki na baterie jak nie potrafia sie zywymi zajmowac
święte słowa.
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
Awatar użytkownika
manianera
Posty: 1474
Rejestracja: czw maja 06, 2010 4:58 pm
Lokalizacja: Września/Warszawa

Re: Klimatyczna Szajka

Post autor: manianera »

Piękne pyszczki i słodkie charakterki, że też nie mogli od razu do odpowiedzialnego domu trafić... :-\
Teraz w końcu dostaną wszystko, na co zasługują a pewnie i troszkę więcej, bo wyglądają na rozmiękczaczy serc ;)
Widzę Twoją gwiazdę, ale podążam za swoją. [B. Hellinger]
Słodziaki
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Klimatyczna Szajka

Post autor: klimejszyn »

manianera pisze:Piękne pyszczki i słodkie charakterki, że też nie mogli od razu do odpowiedzialnego domu trafić... :-\
Teraz w końcu dostaną wszystko, na co zasługują a pewnie i troszkę więcej, bo wyglądają na rozmiękczaczy serc ;)
o tak, potrafią skraść serce już w pierwszej chwili :)
Gavin własnie chrupie marchewkę grubas jeden, Nermal nie chciał.
zawiesiłam hamak niżej, a Gavin i tak nie wejdzi. nie da rady wywlec tam dupska. miał też problem z wyjściem z klatki :-\
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
odmienna
Posty: 3065
Rejestracja: pt gru 15, 2006 4:45 pm
Lokalizacja: kraków

Re: Klimatyczna Szajka

Post autor: odmienna »

omatulukochana! Jakie cudne samcole! Jak cudnie, że do Ciebie trafiły...
a właściwie (bo ja biedna strasznie nie na bieżąco) skąd one są? Bo jeśli Gavin faktycznie ma rok, to chętnie bym porozmawiała z osobą, która dopuściła, że jego skórka jest w takim stanie...takie przełysienia (właściwie, ani w połowie takie) trafiły mi się u szczurków grubo powyżej 24 miesiąca życia... myślę, ze ci dwaj, zapłacili cenę za swą oryginalną urodę. Trafiły w łapska kogoś, kto „trzyma” zwierzaki dla szpanu... kundelków by ta „pani” nie miała...uuuuuuch! ciotka odmienna tu strasznie warczy, ale Wam przesyła głaski. :-*

Swoją drogą, to piękne: „ oj, oj,! Coś strasznego, straszliwego, mi w pokoju straszy...e, nie, to tylko szczury...ufff” . P
owiedz tak większości moich znajomch.... O0


do jakiego weta chodzisz z czeredą?
Babli
Posty: 4604
Rejestracja: ndz kwie 27, 2008 10:21 am
Lokalizacja: Maków Podhalański

Re: Klimatyczna Szajka

Post autor: Babli »

Szkoda, że nie mogłam być przy ich odbiorze :( Ale poczuwam się ciocią. Zwłaszcza Nermala! :D Chłopaczki piękne, cudne i genialne. :-* Mam nadzieję, że szybko wróci do normy sierść i skóra.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”