[klatka] wybór klatki

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Tili
Posty: 1251
Rejestracja: czw sty 28, 2010 10:55 am
Lokalizacja: Gdynia/Sosnowiec

Re: Klatki

Post autor: Tili »

Xtreme Ty nie masz pomyslec o wiekszej klatce, ale ja kupic i to jak najszybciej. Nie rozumiesz, ze te klatki, ktore masz to jak wiezienie dla szczurow? Bedzie im tam bardzo zle i nie wyobrazam sobie jak mozesz w ogole pomyslec, zeby je tam trzymac. Zwierzeta beda sie tam meczyc starsznie.
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Klatki

Post autor: yss »

Xtreme pisze:Ok nie wydaje mi się żeby te klatki była jakieś strasznie małe ale luz...
dlaczego ci się nie wydaje?
szczur to duży gryzoń. do małych należą chomiki i myszki, do dużych szczury, koszatniczki, szynszyle. dlatego najlepiej szukać szynszylówek, są przystosowane do DUŻYCH gryzoni, po prostu, no.

a która tymczasowo dla maluchów? odpowiedź: obie. postaw jedną na drugiej ;) chociaż trochę przestrzeni im to zapewni :)
ten się nie myli, kto nic nie robi
Blanny
Posty: 1731
Rejestracja: śr sie 19, 2009 9:13 am
Lokalizacja: Warszawa/Piaseczno/Kąty

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: Blanny »

Oczywiście yss chodzi o to, by obie połączyć ze sobą, a nie, że każdy oddzielnie. Z dwóch zrobić jedną. U mnie w domu szyle mają coś takiego zrobione i są szczęśliwe. 8)
Ja ponawiam pytanie, bo nikt mi nie odpowiedział..
w jakim minimalnie wieku musi być szczur (samiec), żeby nie przejść przez przerwy 1,8cm - 2cm między prętami w klatce? Ja mam dwa roczne szczury, więc nie ma opcji by się przecisnęły, ale wiem, że młodsze przejdą.. No i właśnie jaka mniej-więcej jest ta granica wiekowa, gdzie już są za duże?
Bardzo zależy mi na odpowiedzi, może być naprawdę luźno przybliżona.
<3 Paulie <3 Jimi <3 Nero <3 Dante <3 Fabio <3 Nessie <3 Zero <3
Moje koszmary <3
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: Paul_Julian »

Ja mam 8 miesiecznego samca i jest wielki jak torebka cukru prawie.
Tylko pół ryjka mu sie zmieści miedzy pręty - a mam Casite z odstępami 2 cm. Mniejsze dziewczynki też tylko nos wściubią . Za to bez problemu przełazi labinka - wazy 200 gr.
Zapraszam do mojego topiku na fotki :)
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=24351&
9 miesieczna Nicponia http://i169.photobucket.com/albums/u233 ... 80x768.jpg
2 miesieczna Kredka http://i169.photobucket.com/albums/u233 ... 80x768.jpg

A tu Florka wykorzystała chwilę , gdy robiłem zdjęcie :
http://i169.photobucket.com/albums/u233 ... czen34.jpg
Florka (albinoska) miała wtedy jakies niecałe 4 miesiące i wazyła ok. 170 gr

Mam nadzieję , ze choc troche pomogłem :D
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: yss »

blanny, szczur rośnie do ok 9 miesięcy. w wieku 4 - 5 miesięcy jest już spory.
ale wszystko zależy od osobnika, są samce 600 - 700 g i sporadycznie większe, a są samce 300 g. pewnie dlatego nikt nie odpisuje na pytanie.
przez 1,8 300 g samczyk raczej nie przelezie [patrzę na szczupaka, odstępy w klatce ma 1,5 i najwyżej nos wsadza], to i przez 2 teoretycznie nie powinien, ale może próbowac i coś sobie wklinować, złamać itp. po prostu przyjrzyj się szczurowi i klatce i będzie widać, czy jest szansa na wsadzenie łba między pręty, czy nie.
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: Paul_Julian »

po prostu przyjrzyj się szczurowi i klatce i będzie widać, czy jest szansa na wsadzenie łba między pręty, czy nie.
Mozna potrzymac cos dobrego w ręce poza klatka , i zobaczyc , czy jakiś wylezie. Moje jak widzą herbatnik to wciskają ryjki między prety, ale że sie nie mieszczą, to usiluja sięgnąc łapkami :D
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Gecko
Posty: 101
Rejestracja: wt paź 13, 2009 8:06 pm
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: Gecko »

Witajcie,
już jakiś czas temu miałem adoptować dwa szczury, ale sytuacja życiowa się zmieniła i decyzja odsunęła się w czasie.
Nie chciałem by ogony musiały znosić trudne warunki więc dopiero teraz wracam na forum i do rozmyślań nad tym,
czy takie czy inne rozwiązania, w tym wypadku klatki, będą najlepsze.

Krótko mówiąc, klatka dla dwóch szczurów, która najlepsza, która się nie nadaje i dlaczego?

Opcja nr 1
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=1089947861
(oczywiście piętra z kratek pójdą w odstawkę i zrobi się nowe)

Opcja nr 2
http://www.krakvet.pl/interzoo-klatka-g ... -5670.html
(oczywiście wiem, że wyposażenie do wymiany bo jest "chomicze")

Opcja nr 3
http://www.fionka.pl/produkt-1037.html

Domyślam się, że opcja nr 1 najbardziej pasuje, bo jest największa, ale czekam na opinie.

Dziękuje i pozdrawiam!
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: alken »

zdecydowanie ta największa, choć mogłaby i tak być trochę szersza. planujesz samiczki czy samce?
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Tili
Posty: 1251
Rejestracja: czw sty 28, 2010 10:55 am
Lokalizacja: Gdynia/Sosnowiec

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: Tili »

Dokladnie pierwsza najabrdziej sie nadaje, aczkolwiek jesli sie mam czepiac szczegulow to szer minimalna powinna wynosic 40cm.
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: alken »

no właśnie, ale tez nie jest to jakaś tragedia bo fakt jest taki ze w modelach klatek na dwa szczury nie ma co przebierać bo zwykle szerokość wynosi właśnie 38-40 cm czyli jest minimalna, a jeśli chcemy żeby była szersza to musimy kupić klatkę na większą ilość szczurów.
także ja polecam, jeśli ktoś ma pieniądze i miejsce, żeby wybierać jak największe klatki, nawet jeśli mamy zamiar mieć tylko dwa, to czemu by nie kupić takiej która mieści cztery...
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Tili
Posty: 1251
Rejestracja: czw sty 28, 2010 10:55 am
Lokalizacja: Gdynia/Sosnowiec

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: Tili »

To tak jakby ktos Ci zaproponowal wybor mieszkania w 50m kwadratowych zmieszcza sie spokojnie 3os, ale jak masz wybor dostac 70m to ktore wybierzesz? :)
dusiaczek
Posty: 1775
Rejestracja: śr paź 28, 2009 11:00 pm
Lokalizacja: Żory/Opole
Kontakt:

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: dusiaczek »

Tili pisze:To tak jakby ktos Ci zaproponowal wybor mieszkania w 50m kwadratowych zmieszcza sie spokojnie 3os, ale jak masz wybor dostac 70m to ktore wybierzesz? :)
tańsze (mówi student ;p )
A tak serio, ceny nie różnią się prawie wcale, dlatego najlepsza będzie największa.
~"zapomnialem ze ziarno tez ma uczucia i rodzine.."

~80% Twoich problemów rozwiąże Google i opcja "Szukaj" na odpowiednim forum, na pozostałe 20% wystarczy wódka.
Awatar użytkownika
s@kur@
Posty: 330
Rejestracja: wt mar 30, 2010 5:36 pm
Lokalizacja: StW

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: s@kur@ »

a koniecznie musi być nowa? bo za tą cenę na allegro, można kupić naprawdę fajną [używaną] klatkę o większych wymiarach ;)
"Kto jest okrutny w stosunku do zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem."
Obrazek
Gecko
Posty: 101
Rejestracja: wt paź 13, 2009 8:06 pm
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: Gecko »

Jeszcze większych tylko dla dwóch szczurów? Hmm... nie wiem czy zmieszczę ją w domu, ale pomyśle o tym jeszcze.
Zdaje sobie sprawę, że lepiej by było gdyby podstawa miała np. 45cm szerokości, ale mało jest takich klatek, chyba,
że mają z metr długości, a takiej willi nie wcisnę niestety nigdzie.

Muszę pomierzyć dokładnie podłogę w miejscu gdzie planuje umieścić mieszkanie dla ogonów, ale może być ciężko.
Awatar użytkownika
s@kur@
Posty: 330
Rejestracja: wt mar 30, 2010 5:36 pm
Lokalizacja: StW

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: s@kur@ »

ta jest troszkę większa, na 2 szczurki http://allegro.pl/item1077820871_klatka ... i_zoo.html
"Kto jest okrutny w stosunku do zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem."
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klatki”