Śmietnik :D / Prawie SB

Tylko tu pogadasz na różne tematy (prawie bez ograniczeń)!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
pin3ska
Posty: 3006
Rejestracja: sob maja 10, 2008 4:26 pm

Re: Śmietnik :D / Prawie SB

Post autor: pin3ska »

alken, a twoj awatar to z jakiej bajki jest wzięty? Nie daje mi to spokoju ::)
Bazarek: szczurkowe rzeczy, ciuszki, biżuteria, książki... Zapraszam :)

“...Widzi pan, perfumy powinny być jak wymierzony policzek, żeby nie zastanawiać się godzinami czy one pachną, czy nie. "(Coco Chanel)
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: Śmietnik :D / Prawie SB

Post autor: nausicaa »

to Filifionka z muminków:)
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
Awatar użytkownika
Kameliowa
Posty: 3342
Rejestracja: wt lis 24, 2009 12:18 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Śmietnik :D / Prawie SB

Post autor: Kameliowa »

matko święta, kim ona była? nie pamiętam jej.
George Orwell was wrong. Aldous Huxley was right.

Jeżeli widzisz: błąd ortograficzny, niepokojący post/temat, chcesz poprawić swój temat, zamknąćtemat
Zgłoś to moderatorom klikając w ikonę wykrzyknika w poście!
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: Śmietnik :D / Prawie SB

Post autor: nausicaa »

:D ale jej raczej nie było w kreskówce, tylko w książkach...z resztą krótkie opowiadanko o filifionce należy do jednego z moich ulubionych:)


Filifionka – to zasadnicza i surowa właścicielka wielkiego domu, znajdującego się w sąsiedztwie Doliny Muminków. Filifionka ma dom wypełniony pięknymi rzeczami, które gromadzi, a których piękna wcale nie zauważa – ponieważ całe dnie wypełnia jej sprzątanie oraz pilnowanie aby wszystkie te rzeczy były dobrze zabezpieczone przez molami, kurzem i innymi niebezpieczeństwami.

Przełom w życiu Filifionki następuje w chwili gdy podczas mycia okien na poddaszu, zsuwa się z dachu i cudem ratuje życie, wspinając po wąskim gzymsie. To traumatyczne wydarzenie sprawia, że świat nabiera dla niej nowego koloru. Leżąc na podłodze, chwile po swoim ocaleniu dokonuje następującego spostrzeżenia:

„Nigdy dotąd nie zauważyła że jedwabny abażur jest czerwony, bardzo piękna czerwień przypominająca zachód słońca, Nawet hak w suficie miał nowy, niezwykły kształt”[...] „Cały pokój zmienił się, wszystko wyglądało inaczej”

Uświadamia sobie, że gdyby umarła, nikt nawet by się nie zainteresował. Myśl o tym, że miałaby zostać w swoim pustym domu i wciąż tylko sprzątać i sprzątać, przeraża ją.
W porywie chwili, decyduje się opuścić swój dom i udać do Doliny Muminków, gdzie mieszkają jedyne osoby które kiedykolwiek lubiła. Zabiera ze sobą prezent dla Mamy Muminka.
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Śmietnik :D / Prawie SB

Post autor: yss »

była też filifionka, która bała się katastrof i młoda filifionka, która miała wuja w teatrze i do której nikt nie przyszedł z wizytą w noc świętojańską :) filifionka to był gatunek, jak muminek.
ten się nie myli, kto nic nie robi
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Śmietnik :D / Prawie SB

Post autor: klimejszyn »

słuchajcie, czy ktoś z Krakowa byłby w stanie załatwić płyn, który dostępny jest na receptę ?
konkretnie chodzi o Polodina-R, u nas w aptece tego w ogóle nie ma, mówiła pani, że nie ma nawet w hurtowni. a wiem, że stosują to chyba w szpitalach do odkażania skóry.
jeśli ktoś mógłby pomóc i skombinować ten płyn, byłabym dozgonnie wdzięczna ! ;)
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
Nietoperrr...
Posty: 5467
Rejestracja: sob paź 17, 2009 12:28 pm
Lokalizacja: Oleśnica
Kontakt:

Re: Śmietnik :D / Prawie SB

Post autor: Nietoperrr... »

yss pisze:była też filifionka, która bała się katastrof i młoda filifionka, która miała wuja w teatrze i do której nikt nie przyszedł z wizytą w noc świętojańską :) filifionka to był gatunek, jak muminek.
No to chyba dlatego nie przepadałam za tą bajką w dzieciństwie...BYŁA NIEKOMPLETNA!!! ;)
Najwyższy czas,w wieku 30 lat,zaglądnąć do książki o Muminkach :D
TU I TERAZ Gwizdo,Duszek
Za TM Agata,Kleofas,Figo,Bobek,Frodo,Niko,Bazyl,Zgredek,Indiana,Otiś,Angel,Bercik,Apsik,Rademenes,
Akysz,Szopen,Akuku,Duszka,Tosia,Rambo,Hektor,Lian-Czu[*]
Mebelki polarkowe http://www.fotosik.pl/u/iwonakoziarska/album/1166241/38
Cyklotymia
Posty: 2376
Rejestracja: wt kwie 21, 2009 1:37 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Śmietnik :D / Prawie SB

Post autor: Cyklotymia »

klimejszyn pisze:słuchajcie, czy ktoś z Krakowa byłby w stanie załatwić płyn, który dostępny jest na receptę ?
konkretnie chodzi o Polodina-R, u nas w aptece tego w ogóle nie ma, mówiła pani, że nie ma nawet w hurtowni. a wiem, że stosują to chyba w szpitalach do odkażania skóry.
jeśli ktoś mógłby pomóc i skombinować ten płyn, byłabym dozgonnie wdzięczna ! ;)
Mogę jutro spytać kumpla-farmaceuty czy ma u siebie w aptece. A jakiś zamiennik może być? Że bez recepty to nie powinien być problem ;P
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Śmietnik :D / Prawie SB

Post autor: klimejszyn »

Cyklotymia pisze:
klimejszyn pisze:słuchajcie, czy ktoś z Krakowa byłby w stanie załatwić płyn, który dostępny jest na receptę ?
konkretnie chodzi o Polodina-R, u nas w aptece tego w ogóle nie ma, mówiła pani, że nie ma nawet w hurtowni. a wiem, że stosują to chyba w szpitalach do odkażania skóry.
jeśli ktoś mógłby pomóc i skombinować ten płyn, byłabym dozgonnie wdzięczna ! ;)
Mogę jutro spytać kumpla-farmaceuty czy ma u siebie w aptece. A jakiś zamiennik może być? Że bez recepty to nie powinien być problem ;P
jakiś zamiennik, myślę, że tak, byleby miał takie same właściwości. zapytaj, będę Ci dozgonnie wdzięczna :-*
jak będą mieli, to zapytaj też o cenę :)
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
Awatar użytkownika
Kameliowa
Posty: 3342
Rejestracja: wt lis 24, 2009 12:18 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Śmietnik :D / Prawie SB

Post autor: Kameliowa »

dlaczego mój ukochany temat umarł, co ? ja wiem ze szałtboks jest fajny, ale ten temat tez miał swój urok :D
George Orwell was wrong. Aldous Huxley was right.

Jeżeli widzisz: błąd ortograficzny, niepokojący post/temat, chcesz poprawić swój temat, zamknąćtemat
Zgłoś to moderatorom klikając w ikonę wykrzyknika w poście!
Nietoperrr...
Posty: 5467
Rejestracja: sob paź 17, 2009 12:28 pm
Lokalizacja: Oleśnica
Kontakt:

Re: Śmietnik :D / Prawie SB

Post autor: Nietoperrr... »

Temat nie umarł,tylko zasnął snem zimowym... ;) W końcu pora odpowiednia! ;D
TU I TERAZ Gwizdo,Duszek
Za TM Agata,Kleofas,Figo,Bobek,Frodo,Niko,Bazyl,Zgredek,Indiana,Otiś,Angel,Bercik,Apsik,Rademenes,
Akysz,Szopen,Akuku,Duszka,Tosia,Rambo,Hektor,Lian-Czu[*]
Mebelki polarkowe http://www.fotosik.pl/u/iwonakoziarska/album/1166241/38
Awatar użytkownika
Kameliowa
Posty: 3342
Rejestracja: wt lis 24, 2009 12:18 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Śmietnik :D / Prawie SB

Post autor: Kameliowa »

no to budzimy budzimy!
George Orwell was wrong. Aldous Huxley was right.

Jeżeli widzisz: błąd ortograficzny, niepokojący post/temat, chcesz poprawić swój temat, zamknąćtemat
Zgłoś to moderatorom klikając w ikonę wykrzyknika w poście!
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Śmietnik :D / Prawie SB

Post autor: alken »

śmietnikowe potwory wyjrzyjcie ze swych nor O0

Ronji leci ropa z ucha i smród w pokoju straszliwy :-X
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
Jessica
Posty: 4306
Rejestracja: ndz lis 08, 2009 10:14 am
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Śmietnik :D / Prawie SB

Post autor: Jessica »

ja lubię nasz śmietniczek :D
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 44#p793844 -Wąsate Mordki moje
."Nie ma znaczenia ile masz pieniędzy, ani ile rzeczy, możesz być biedakiem, ale mając psa jesteś bogaty" - /Louis Sabin/
Awatar użytkownika
Kameliowa
Posty: 3342
Rejestracja: wt lis 24, 2009 12:18 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Śmietnik :D / Prawie SB

Post autor: Kameliowa »

Śmiało mogę stwierdzić, ze zostałam śmeitnikowym nurkiem 8)

są tu studenci prawa może? :D
George Orwell was wrong. Aldous Huxley was right.

Jeżeli widzisz: błąd ortograficzny, niepokojący post/temat, chcesz poprawić swój temat, zamknąćtemat
Zgłoś to moderatorom klikając w ikonę wykrzyknika w poście!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pogaduchy”