szczury i mały kotek

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

Awatar użytkownika
W&D
Posty: 21
Rejestracja: czw kwie 16, 2009 5:21 pm

szczury i mały kotek

Post autor: W&D »

Witam.
Chciałabym prosic o radę. Mam dwa szczury, samce 1,5-roczne. Dwa dni temu nasza rodzina powiększyła się o małego kociaka. Kotek praktycznie nie zwraca uwagi na szczurki, nie zaczepia ich. Mimo to szczury poprostu są nie do poznania. Tak sie boją, że nie wychodzą z klatki, a jak juz któryś wyjdzie to chowa się pod szafą i siedzi tam godzinami, nawet jak kota nie ma w pomieszczeniu. Nie wiem, co mam zrobić, bo nie chcę, żeby przeżywały taki stres, jak długo może trwać taki stan? Z góry dziękuję za porady. Pozdrawiam
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: szczury i mały kotek

Post autor: Izold »

przyzwyczają się :) Ale kot nie może mieć w ogóle dostępu do szczurów. niedługo będzie chciał sobie popolować.
Awatar użytkownika
Idusia
Posty: 160
Rejestracja: śr paź 21, 2009 1:01 pm

Re: szczury i mały kotek

Post autor: Idusia »

Nie wpuszczaj kotka do pokoju szczurków i będzie dobrze ;) Ja mam nawet 2 koty i jeden jest mały, boi się szczurów jak cholera, gdy tylko wylezą z klatki już jest na drugim końcu domu (ten starszy nie zwraca na nie uwagi). Moje szczurki potrafią zdyscyplinować każdego dzieciaka :D
Zaszczurzona o__O
Awatar użytkownika
W&D
Posty: 21
Rejestracja: czw kwie 16, 2009 5:21 pm

Re: szczury i mały kotek

Post autor: W&D »

Niby tak, ale miałam nadzieję, że się jakoś zintegrują :/
Awatar użytkownika
Lotar
Posty: 14
Rejestracja: ndz lut 21, 2010 10:40 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: szczury i mały kotek

Post autor: Lotar »

Idusia pisze:Nie wpuszczaj kotka do pokoju szczurków i będzie dobrze ;) Ja mam nawet 2 koty i jeden jest mały, boi się szczurów jak cholera, gdy tylko wylezą z klatki już jest na drugim końcu domu (ten starszy nie zwraca na nie uwagi). Moje szczurki potrafią zdyscyplinować każdego dzieciaka :D
Bzdura jakaś :D Dorosły kot choćby z zainteresowania będzie próbował złapać szczura, to instynkt nie do opanowania w życiu. A mały kociak może uciekać ale nie ze strachu tylko odskakiwać i "badać" je łapką.
Fakt faktem że dorosły dziki szczur potrafi zagryżć małego kociaka.
Koty mają zakodowane łapanie mniejszych stworzeń a w szczególności gryzoni.
Cyklotymia
Posty: 2376
Rejestracja: wt kwie 21, 2009 1:37 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: szczury i mały kotek

Post autor: Cyklotymia »

Nie wpuszczaj kota, a poza tym pomiędzy zabawą z kotem a zabawą ze szczurami możesz spróbować myć dokładnie ręce, bo niektóre ogony reagują paniką na sam koci zapach.
Cyklotymia
Posty: 2376
Rejestracja: wt kwie 21, 2009 1:37 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: szczury i mały kotek

Post autor: Cyklotymia »

Nie wpuszczaj kota, a poza tym pomiędzy zabawą z kotem a zabawą ze szczurami możesz spróbować myć dokładnie ręce, bo niektóre ogony reagują paniką na sam koci zapach.
Awatar użytkownika
perruche
Posty: 72
Rejestracja: ndz wrz 05, 2010 3:10 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: szczury i mały kotek

Post autor: perruche »

W&D pisze:Niby tak, ale miałam nadzieję, że się jakoś zintegrują :/

Nie moga się zintegrować. Przecież koty juz maja taki instyngt ,że łapią wszystkie małe żywe zwierzątka. Od pająków po szczury...

JA bym się bała puszczać kota i szczury w tym samym pomieszczeniu, bo gdy kotek wbije pazury w twojego futrzaczka nie zdążysz zareagować. :-\
I ♥ <:3))~

Ze mną: Donker i Mag
Za tęczowym mostem: Hera & Koka & Nutka [*] [/color][/i]
Awatar użytkownika
renett
Posty: 357
Rejestracja: śr cze 30, 2010 11:06 am
Numer GG: 19009487
Lokalizacja: Szczecin

Re: szczury i mały kotek

Post autor: renett »

Ja nie wiem czemu ma nie wpuszczać kata, ja mam 2 koty i jakoś nic złego nigdy się nie stało, to koty są ganiane po domu, boją się podstawić mordkę do klatki, bo wiedzą czym to grozi-dziabem. Na początku próbowały złapać szczurka np. za ogon potem im się znudziło, a poza tym zobaczyły że szczurek też może oddać ;) Wedłudg mnie kotek i szczury zintegrować się mogą, wiadomo że nie od razu, mi się udało zarówno ze szczurami jak i z szynszylą, fajnie wygląda szczur jadący na grzbiecie kota :D A jak moja szczurka miała młode to koty nawet nie próbowały zbliżyć się do klatki, bo tak je wcześniej nastraszyła. Ja żadnego problemu nie widzę ;)
Ze mną :Tedi, Miśka, Kazik
Za TM : Bolek, Basia, Wiesiunia, Mamuśka, Mała Biała, Foster, Mała Czarna, Nubi, Besti, Teodorek, Tosiu, Termit, Afra, Jasiu, Abra, Pyra
Nasz temat : http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=34178
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: szczury i mały kotek

Post autor: alken »

renett, a to sa koty domowe czy wychodzące?
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
renett
Posty: 357
Rejestracja: śr cze 30, 2010 11:06 am
Numer GG: 19009487
Lokalizacja: Szczecin

Re: szczury i mały kotek

Post autor: renett »

Domowe, ale jeden przygarnięty z podwórka :)
Ze mną :Tedi, Miśka, Kazik
Za TM : Bolek, Basia, Wiesiunia, Mamuśka, Mała Biała, Foster, Mała Czarna, Nubi, Besti, Teodorek, Tosiu, Termit, Afra, Jasiu, Abra, Pyra
Nasz temat : http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=34178
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: szczury i mały kotek

Post autor: yss »

Lotar pisze:
Idusia pisze:Nie wpuszczaj kotka do pokoju szczurków i będzie dobrze ;) Ja mam nawet 2 koty i jeden jest mały, boi się szczurów jak cholera, gdy tylko wylezą z klatki już jest na drugim końcu domu (ten starszy nie zwraca na nie uwagi). Moje szczurki potrafią zdyscyplinować każdego dzieciaka :D
Bzdura jakaś :D Dorosły kot choćby z zainteresowania będzie próbował złapać szczura, to instynkt nie do opanowania w życiu.
a jednak nie zawsze. obejrzyj zdjęcia Aweszki ['] i jej kociego kumpla.....

kiedyś przyniesiono kotka do nas na przechowanie i moje szczury mało nie dostały zawału. niektóre tak mają - jakiś silniejszy instynkt? może się przyzywczają, a może tak silny, ciągły stres je wykończy przedwcześnie.

fotka futrzaków wuwuny:
http://vrzucacz.chill-label.info/src/pi ... 543055.jpg
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
W&D
Posty: 21
Rejestracja: czw kwie 16, 2009 5:21 pm

Re: szczury i mały kotek

Post autor: W&D »

Po trzech miesiącach szczurki w końcu się oswoiły z kotem :D Już się nie boją. Wszystko okazało się poprostu kwestią czasu. Pozdrawiam i dziękuję wszystki za rady
Awatar użytkownika
shere
Posty: 78
Rejestracja: czw sie 19, 2004 8:29 am
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Re: szczury i mały kotek

Post autor: shere »

Ja mogę dodać tylko na koniec, dla innych którzy może będą czytać ten temat, swoje doświadczenia.
Kiedyś, kiedy mój kot był młody, w naszym domu pojawił się chomik. Tymczasowo mieszkał w akwarium, gdzie ciekawski kot wsadzał łapy i nos wąchając zaciekawiona co to za istotka. Chomik przerażony kładł się na plecach. Pewnego jednak razu, mój brat złapał łapę kota, chomik ugryzł tę łapę i od tamtej pory kot bał się chomika. Po latach, kiedy miałam szczury, kot podchodził do nich z respektem i w ogóle nich nie atakowała.
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Główne”