[Ściółka] Ogólnie o ściółkach

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
kalusia2
Posty: 345
Rejestracja: pn sie 02, 2010 8:18 pm
Kontakt:

Re: [Ściółka] Ogólnie o ściółkach

Post autor: kalusia2 »

kurzcze pomylilo mi się odświeżacz, odświeżacz, odświeżacz, odświeżacz, odświeżacz, odświeżacz, odświeżacz, odświeżacz, odświeżacz, odświeżacz, odświeżacz, odświeżacz, odświeżacz, odświeżacz, odświeżacz, odświeżacz, odświeżacz, odświeżacz, odświeżacz, odświeżacz, odświeżacz, odświeżacz, odświeżacz, odświeżacz, odświeżacz, odświeżacz, odświeżacz, odświeżacz, odświeżacz, odświeżacz, odświeżacz, odświeżacz, odświeżacz, odświeżacz, odświeżacz, odświeżacz, odświeżacz, odświeżacz, odświeżacz, odświeżacz, odświeżacz, odświeżacz, odświeżacz, odświeżacz, odświeżacz, odświeżacz, odświeżacz, odświeżacz, odświeżacz, odświeżacz, odświeżacz, odświeżacz, odświeżacz, odświeżacz, odświeżacz, odświeżacz, odświeżacz, odświeżacz, odświeżacz, odświeżacz, odświeżacz, odświeżacz, odświeżacz, odświeżacz, odświeżacz, odświeżacz, odświeżacz, odświeżacz, odświeżacz, odświeżacz, odświeżacz, odświeżacz, odświeżacz, odświeżacz, odświeżacz, odświeżacz, odświeżacz, odświeżacz, odświeżacz, odświeżacz,
sorry za off, ale trzeba ćwiczyć ortografię :P
Antek, Kapsel i Sznurek po drugiej stronie tęczy... (*) (*) (*)
Obrazek
http://marzycielskapoczta.pl/
ammy88 - jesteś nieoceniona!
Awatar użytkownika
Manowce
Posty: 127
Rejestracja: pn lut 27, 2006 2:13 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Ściółka] Ogólnie o ściółkach

Post autor: Manowce »

kalusia2 pisze:sorry za off, ale trzeba ćwiczyć ortografię :P
to może w domu?

Cyganka: musisz sama zadecydować, skoro przeczytałaś wątek. na tym etapie już nic więcej Ci nie możemy pomóc ;) najlepiej próbować małe opakowania rożnych i zobaczysz co Ci się najlepiej sprawdza.
♥ Bubumen i Hans Pimmel || i'm taking my rats. those are my friends for the tour.
Awatar użytkownika
zuzka-buzka
Posty: 2095
Rejestracja: pt maja 14, 2010 12:24 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: [Ściółka] Ogólnie o ściółkach

Post autor: zuzka-buzka »

Manowce pisze:
kalusia2 pisze:sorry za off, ale trzeba ćwiczyć ortografię :P
to może w domu?
Ale ona jest w domu.

Kalusia, ja też tego używam! :D Zwykły benek + odświeżacz lawendowy :D Fajnie pachnie i jak w nazwie... odświeża ^^
ObrazekObrazekObrazek
Alex [*][/color][/b] i Marty [*][/color][/b] u mnie od 09.10.10 Eldo od 11.11.10 Belusia [*][/color][/b] od 08.04.11 Jinxx od 24.05.12 Sykes i Danny od 25.09.12
kalusia2
Posty: 345
Rejestracja: pn sie 02, 2010 8:18 pm
Kontakt:

Re: [Ściółka] Ogólnie o ściółkach

Post autor: kalusia2 »

zu, chodzilo o to, żeby na kartce, a nie zaśmiecać temat. W sobotę na targ po Benka :D
Antek, Kapsel i Sznurek po drugiej stronie tęczy... (*) (*) (*)
Obrazek
http://marzycielskapoczta.pl/
ammy88 - jesteś nieoceniona!
Cyganka
Posty: 22
Rejestracja: śr paź 27, 2010 8:14 pm

Re: [Ściółka] Ogólnie o ściółkach

Post autor: Cyganka »

a że niby jak szczurasy reagują na zapachowe??

A wy używacie tych żwirków tylko w tych narożnych kuwetach czy w tej całściowej pod klatka? ja sobie zdaje sprawe, ze to moze byc glupie pytanie, ale kto pyta nie błądzi ;)
dwa psy + kot + WKRÓTCE: dwa ogonki !!! :):)
Awatar użytkownika
zuzka-buzka
Posty: 2095
Rejestracja: pt maja 14, 2010 12:24 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: [Ściółka] Ogólnie o ściółkach

Post autor: zuzka-buzka »

Dokladnie. ;)

Ja uzywam na calej kuwetce, bo robia wszedzie ;) po tygodniu wybieram kupki i te zbrylone siuski, posypuje odswiezaczem i woila! starcza na dosyc dlugo ;)
ObrazekObrazekObrazek
Alex [*][/color][/b] i Marty [*][/color][/b] u mnie od 09.10.10 Eldo od 11.11.10 Belusia [*][/color][/b] od 08.04.11 Jinxx od 24.05.12 Sykes i Danny od 25.09.12
Awatar użytkownika
Manowce
Posty: 127
Rejestracja: pn lut 27, 2006 2:13 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Ściółka] Ogólnie o ściółkach

Post autor: Manowce »

zuzka-buzka pisze:Dokladnie. ;)

Ja uzywam na calej kuwetce, bo robia wszedzie ;) po tygodniu wybieram kupki i te zbrylone siuski, posypuje odswiezaczem i woila! starcza na dosyc dlugo ;)
a jak ogony reagują na zapach?
♥ Bubumen i Hans Pimmel || i'm taking my rats. those are my friends for the tour.
kalusia2
Posty: 345
Rejestracja: pn sie 02, 2010 8:18 pm
Kontakt:

Re: [Ściółka] Ogólnie o ściółkach

Post autor: kalusia2 »

Ja bede do zalej kuwety sypala bo narozne mi nic nie daja
Antek, Kapsel i Sznurek po drugiej stronie tęczy... (*) (*) (*)
Obrazek
http://marzycielskapoczta.pl/
ammy88 - jesteś nieoceniona!
Cyganka
Posty: 22
Rejestracja: śr paź 27, 2010 8:14 pm

Re: [Ściółka] Ogólnie o ściółkach

Post autor: Cyganka »

Dzieki.. a na przyklad jak bede chciala do klatki wsadzic troche sianka? to najlepiej gdzieś w róg ? moja kolezanka miala ogony i lubiły się w to sianko zakopywac i tam siedziec..... ale nie wiem czy to dobrze

PS pozatym wiem z doswiadczenia ze kocie żwirki maja taki charakterystyczny okropny (jak dla mnie) zapach.... i w całej kuwecie sobie nie wyobrażam...
a powiedzmy ze sypalabym do narożnych... to co na całość?
dwa psy + kot + WKRÓTCE: dwa ogonki !!! :):)
Blanny
Posty: 1731
Rejestracja: śr sie 19, 2009 9:13 am
Lokalizacja: Warszawa/Piaseczno/Kąty

Re: [Ściółka] Ogólnie o ściółkach

Post autor: Blanny »

Ja kupowałam błękitnego super benka. On sam w sobie też pachnie.
<3 Paulie <3 Jimi <3 Nero <3 Dante <3 Fabio <3 Nessie <3 Zero <3
Moje koszmary <3
Awatar użytkownika
zuzka-buzka
Posty: 2095
Rejestracja: pt maja 14, 2010 12:24 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: [Ściółka] Ogólnie o ściółkach

Post autor: zuzka-buzka »

Na calosc mozesz dac polar, drybeda, "podklady" dla psow... ;) Jakies scinki szmatkowe.
Mnie by blekitny wyszedl 2 razy drozej, bo 7l kosztuje 12,50, a pomaranczowego 7,50 + ten odswiezacz 3,50 ktory starcza na dluuugo. szczurom kuwete 70 x 40 juz 2 razy PORZADNIE posypalam i myszom z kuweta 60 x 30 1 raz mocno posypalam i jeszcze sporo zostalo. Prawie pol. Wiec sie oplaca.
ObrazekObrazekObrazek
Alex [*][/color][/b] i Marty [*][/color][/b] u mnie od 09.10.10 Eldo od 11.11.10 Belusia [*][/color][/b] od 08.04.11 Jinxx od 24.05.12 Sykes i Danny od 25.09.12
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: [Ściółka] Ogólnie o ściółkach

Post autor: IHime »

Cyganka pisze:a że niby jak szczurasy reagują na zapachowe??

A wy używacie tych żwirków tylko w tych narożnych kuwetach czy w tej całściowej pod klatka? ja sobie zdaje sprawe, ze to moze byc glupie pytanie, ale kto pyta nie błądzi ;)
Postaram się odpowiedzieć całościowo.
Niektórzy sypią do całej kuwety, niektórzy tylko do narożnych, ale zwykle trzeba ogonkom pomóc w domyśleniu się, że to jest toaleta.
Jeśli nie lubisz zapachu kociego żwirku (bentonitowego? z takiej szarej glinki?), to możesz używać granulatów drewnianych (ładnie pachną, są ekologiczne, niektóre pylą, np. Pigwa).
Odświeżaczy można używać, ale niektóre ogonki są na nie uczulone, szczególnie labisie.
Sianko też można, ale czasami mogą być w nim pasożyty, np. świerzb.
Cyganka
Posty: 22
Rejestracja: śr paź 27, 2010 8:14 pm

Re: [Ściółka] Ogólnie o ściółkach

Post autor: Cyganka »

tak chodzi o te glinkowe żwirki... jak dla mnie maja okropny duszący zapach.. chyba, że akurat te, ktorych używałam przy moim kocie..... eh mam tyle dylematów... stres chyba przewyższa szczęście z przywitania ogonka. coż czuje, że jak pójdę do sklepu ( pierwszym bedzie hurtownia weterynaryjno-zoologiczna) to spędzę tam pół dnia i w miedzyczasie sie popłacze, że nie wiem co kupić :D:D:D:D
dwa psy + kot + WKRÓTCE: dwa ogonki !!! :):)
Blanny
Posty: 1731
Rejestracja: śr sie 19, 2009 9:13 am
Lokalizacja: Warszawa/Piaseczno/Kąty

Re: [Ściółka] Ogólnie o ściółkach

Post autor: Blanny »

Pamiętaj, że szczurków nie kupujemy w sklepach ani w domowych czy sklepowych hodowlach. ;)

Skoro nie lubisz zapachu tych 'szarych' żwirków, to może drewniany? Np Cat's Best lub Cat's Dream albo Animals' Dream? O, coś takiego: http://www.koty.pl/files/(wl2YhKjUcGJc6 ... 703611.jpg
Całkiem ładnie wygląda, bardzo dobrze wchłania siuśki.
<3 Paulie <3 Jimi <3 Nero <3 Dante <3 Fabio <3 Nessie <3 Zero <3
Moje koszmary <3
Blanny
Posty: 1731
Rejestracja: śr sie 19, 2009 9:13 am
Lokalizacja: Warszawa/Piaseczno/Kąty

Re: [Ściółka] Ogólnie o ściółkach

Post autor: Blanny »

<3 Paulie <3 Jimi <3 Nero <3 Dante <3 Fabio <3 Nessie <3 Zero <3
Moje koszmary <3
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ściółki”