Jak często dawać... ?

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Lenica
Posty: 16
Rejestracja: czw kwie 03, 2008 4:54 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Jak często dawać... ?

Post autor: Lenica »

Witam wszystkich mam kilka pytań a nie znalazłam dokładnych odpowiedzi na forum, napiszcie proszę jak często wasze ogoniaste dostają takie jedzonko jak orzechy, nabiał, mięsko, gerberki itp ???
Chciałam porównać Wasze doświadczenia bo zastanawiam się czy moje pieszczochy nie wyłudzają za często ode mnie tych smakołyków ;)
Pozdrawiam Lenica :)
Awatar użytkownika
Magamaga
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 2996
Rejestracja: sob paź 06, 2007 7:22 am
Lokalizacja: Gdynia

Re: Jak często???

Post autor: Magamaga »

Nabiał i gerberki daję raz dziennie na przemian z owocami i warzywami - to daje wynik co ok. 3-4 dni. Trochę orzeszków wrzuciłam im do karmy, ale dostają orzecha lub migdała raz dziennie.
Obrazek
Ze mną: kotka Luna i kocurek Borys

Za TM- Tuptuś [*] Fiona [*] Milejka [*] Batman [*] Mania [*] Lolek [*] Zefir [*] Bobek [*] Zawsze będę pamiętać....[/size]
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: Jak często???

Post autor: merch »

1 niełuskany orzech laskowy na szczura na dzień to moim zdaniem a w sam raz :)
Białko zwierzęce : mieso lub nabial 1 raz dziennie
warzywa tez raz dziennie jak sie uda
xxx
Posty: 823
Rejestracja: sob lut 11, 2006 6:31 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Jak często???

Post autor: xxx »

wiekszosc moich szczurkow jeszcze rosnie wiec dostaja jesc kiedy tylko chca,oprocz tego maja zawsze w klatce mieszanki paszowe,w ciagu dnia makaron,ziemniaki,jajka,twarog i takie tam...a wieczorem moja mieszanke papkowa i pokrojone w kostke warzywa i owoce...najmlodsze,okolo miesieczne male dostaje tez papke w ciagu dnia jak wyje z miseczki...
zauwazylam ze z wiekiem szczurki maja wieksza skonnosc do tycia(akurat u mnie byly to samce,samice caly czas trzymaly linie)moze wyznaczknikiem ilosci powininna byc waga szczura ?i w zwazku z nia dokladac lub odejmowac ilosc lub tez moze kalorycznosc posilkow?
Jeden moj szczurek ciagle chce jesc tyle samo co wtedy gdy byl szczuply;)wiec daje mu jedzonko tak samo czesto ale mniej kaloryczne ...i wszyscy zadowoleni:)
Emenn
Posty: 10
Rejestracja: sob paź 23, 2010 10:43 am

Jak często dajecie smakołyki swoim szczurkom?

Post autor: Emenn »

Mój to by najchętniej jadł by wszystko co mu podaje, np. : marchewke, sałatę, jabłko, płatki, itp. Nigdy nie wiem czy nie przesadzam, albo czy daje mu za mało... zawsze co podchodzę do klatki to odrazu czeka bo myśli, że coś dostanie no i jak tak praktycznie za każdym razem mu coś smacznego daje. Boje się jednak, żeby go nie utuczyć....
Awatar użytkownika
zuzka-buzka
Posty: 2095
Rejestracja: pt maja 14, 2010 12:24 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Jak często dajecie smakołyki swoim szczurkom?

Post autor: zuzka-buzka »

owoce i warzywka możesz dawać zawsze. ;)
Ja codziennie urozmaicam dietę, codziennie coś zdrowego, a co 2 dni np gerber, ciacha czy inne specjały. Często daję też im coś, jak po prostu jem. ;D
ObrazekObrazekObrazek
Alex [*][/color][/b] i Marty [*][/color][/b] u mnie od 09.10.10 Eldo od 11.11.10 Belusia [*][/color][/b] od 08.04.11 Jinxx od 24.05.12 Sykes i Danny od 25.09.12
Awatar użytkownika
DGiS
Posty: 85
Rejestracja: pn kwie 19, 2010 5:04 pm

Re: Jak często dajecie smakołyki swoim szczurkom?

Post autor: DGiS »

Tak. Ale sałaty nie można dawać. Chyba że lodową.
Szczurki są takie piękne jak w huraganie wiatr.
Jak wiosna w naturze, jak cały piękny świat.
Autorstwa mojej siostry
Awatar użytkownika
lovekrove
Posty: 972
Rejestracja: ndz paź 24, 2010 8:22 am

Re: Jak często dajecie smakołyki swoim szczurkom?

Post autor: lovekrove »

Ja ogólnie daję zazwyczaj ogórka, 3-4 razy w tygodniu. Czasem jak jem sama kanapkę to daję dziama ;D Ale normalnie, to mają mardzo różną karmę (5 wymieszanych) i luzem suche jabłka w klatce, więc jak mi się przypomni, to częstuje.
Sześciu szczurzych rozbójników: Muffin[*], Oskar[*], Ryjek[*], Szymon[*], Alvin[*], Melman, Zdzichu, Edek[/color]
Awatar użytkownika
greenfreak
Posty: 482
Rejestracja: wt sie 10, 2010 2:27 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Jak często dajecie smakołyki swoim szczurkom?

Post autor: greenfreak »

Warzywa daję kiedy tylko mogę, owoce nieco rzadziej, a raz na "ruski rok" trochę z własnego jedzenia, po kawałku parówki, herbatnika, niesolony popcorn i podobne ;) Raz dostały po skrawku czekolady, to był szał w klatce :P
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: Jak często dajecie smakołyki swoim szczurkom?

Post autor: merch »

warzywa i owoce powinno sie podawac jak najczesciej.
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Awatar użytkownika
greenfreak
Posty: 482
Rejestracja: wt sie 10, 2010 2:27 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Jak często dajecie smakołyki swoim szczurkom?

Post autor: greenfreak »

merch, a jak konkretnie z owocami? Co do warzyw nie mam wątpliwości, ale owoce mają dużo cukru, więc osobiście boję się za często dawać.
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: Jak często dajecie smakołyki swoim szczurkom?

Post autor: merch »

owoce owocom nierowne no i szczur szczurowi. jak szczury nie sa grube mozna dawac wszyskie jak maja sklonnosci do przybierania na wadze to jablka mozna dawac bezpiecznie, a banany, winogrona, sliwki i gruszki ograniczac.
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Awatar użytkownika
lovekrove
Posty: 972
Rejestracja: ndz paź 24, 2010 8:22 am

Re: Jak często dajecie smakołyki swoim szczurkom?

Post autor: lovekrove »

U mnie w klatce kompletnie ignorowane są suszone jabłka. Leżą i nikt ich nie tyka.
Sześciu szczurzych rozbójników: Muffin[*], Oskar[*], Ryjek[*], Szymon[*], Alvin[*], Melman, Zdzichu, Edek[/color]
Awatar użytkownika
Kameliowa
Posty: 3342
Rejestracja: wt lis 24, 2009 12:18 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Jak często dajecie smakołyki swoim szczurkom?

Post autor: Kameliowa »

w.w. są raczej przeze mnie uznawane jako elementy diety i daję ogonom kiedy tylko się da. warzywa, owoce, mięsiwo od czasu do czasu odpowiednio przygotowane. oczywiście najlepiej mieć wszystko z pewnego źródła, czyli takie co sami byśmy zjedli nie bojąc się o skład/ zawartość/ pochodzenie.
George Orwell was wrong. Aldous Huxley was right.

Jeżeli widzisz: błąd ortograficzny, niepokojący post/temat, chcesz poprawić swój temat, zamknąćtemat
Zgłoś to moderatorom klikając w ikonę wykrzyknika w poście!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”