Żwirek dla kota.

Sprzątanie w klatkach, obcinanie pazurów, kąpiele itp.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Layon
Posty: 8
Rejestracja: wt sie 24, 2010 8:36 am

Żwirek dla kota.

Post autor: Layon »

Mam pytanie czy dla szczurów nadaje się żwirek dla kota np. taki z tesco 5kg za 5zł? Czy mogą dostać jakiegoś uczulenia?
Moje szczurki: Alvin i Walduś :]
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Żwirek dla kota.

Post autor: Paul_Julian »

Oczywiscie, ze się nadaje :) Uczulenia mogą dostać od trocin, albo od zapachowych. I nie powinny mieć silikonowego , bo moze im do głowy wpasć zjedzenie tego.
Poszukaj w dziale o ściółkach, żwirkach . Np tu http://szczury.org/viewforum.php?f=18
No i zaraz pod tym tematem jest temat o "zapaszku", tam też jest o zwirkach.
Podejrzewam,, ze ten najzwyklejszy to bentonit (glinka) . U mnie się to nie sprawdziło, bo robiło błoto. Mialem też taki żwirek tescowy , wyglądał jak drobne kamyczki. Ale nie pamietam czy był skuteczny.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
zuzka-buzka
Posty: 2095
Rejestracja: pt maja 14, 2010 12:24 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Żwirek dla kota.

Post autor: zuzka-buzka »

U mnie benek (bentonitowy) skutkuje. Bo i tak leją na półki ::)
Gdzie widziałeś żwirek (i jaki) 5 kg za 5zł?! :o
ObrazekObrazekObrazek
Alex [*][/color][/b] i Marty [*][/color][/b] u mnie od 09.10.10 Eldo od 11.11.10 Belusia [*][/color][/b] od 08.04.11 Jinxx od 24.05.12 Sykes i Danny od 25.09.12
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Żwirek dla kota.

Post autor: Paul_Julian »

Np. tu http://www.hiperpromo.pl/3500215.html
To taki najzwyklejszy, wg mnie to robi bloto. Ale 5 zł mozna wydać i zobaczyć. Mozna też np. pomieszać z drozszym drewnianym.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Lusia
Posty: 363
Rejestracja: ndz paź 10, 2010 9:40 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Żwirek dla kota.

Post autor: Lusia »

moj kot mial taki zwirek. nie było błota ,ale po sikach kamieniał strasznie. ale przy szczurowym siusianiu nie powinno byc tragedii
Klusek[*][/color][/b] Hasko[*][/color][/b] Lusiek[*][/color][/b] Shogun[*][/color][/b]
Obrazek
Awatar użytkownika
zuzka-buzka
Posty: 2095
Rejestracja: pt maja 14, 2010 12:24 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Żwirek dla kota.

Post autor: zuzka-buzka »

To już wiem co kupię w piątek. ;) Dzięki Paulek :-*
ObrazekObrazekObrazek
Alex [*][/color][/b] i Marty [*][/color][/b] u mnie od 09.10.10 Eldo od 11.11.10 Belusia [*][/color][/b] od 08.04.11 Jinxx od 24.05.12 Sykes i Danny od 25.09.12
Awatar użytkownika
WildHeart
Posty: 1184
Rejestracja: pt cze 18, 2010 11:59 am
Numer GG: 5104941
Lokalizacja: WPR
Kontakt:

Re: Żwirek dla kota.

Post autor: WildHeart »

ja z doswiadczenia z kotami i stadem szczurow wiem, ze ten tanszy zwir wcale nie jest duzo gorszy, ladnie zbryla tylko przewaznie nie chlonie tak dobrze zapachow.
Awatar użytkownika
Szczurak
Posty: 6
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 11:47 am

Re: Żwirek dla kota.

Post autor: Szczurak »

Dostałem kiedyś dla szczurów żwirek dla kota, odkąd znalazł się na wybiegu, szczury wyszły na jego ściany i kurczowo się tam trzymały nie chcąc zejść, miały wybałuszone oczy jakby... wypatrywały kota.

Po usunięciu żwirku wszystko wróciło do normy, żwirek bł używany więc mógł tam jakoś wniknąć zapach kota.

Nadmienię że był to szary żwirek, teraz szczury mają takie 'pałeczki, jakby z trocin' (co tez można dać dla kota) i wszystko jest w porządku.

Tak w ogóle to witam wszystkich.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Higiena”