szczur zatruł się kroplami Gentamicin!

Wszystko inne, czego nie można zakwalifikować do żadnego z podanych działów. Na przykład: kilka objawów, dotyczących ogółu zachowań chorobowych, czy niewydolność kilku organów, obejmujących zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne.
To jest dobry dział, jeśli nie wiesz gdzie możesz umieścić swój post - by najlepiej pasował.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
czarnaxd
Posty: 70
Rejestracja: pt sie 14, 2009 6:48 pm

Re: szczur zatruł się kroplami Gentamicin!

Post autor: czarnaxd »

jest jeszcze jeden niepokojacy objaw.. znowu zaczeło smierdziec jej z tego uszka.. zakropiłam jej tymi kroplami co wczesniej brała teraz i tak nie jest w stanie tego wylizac...
zastosuje sie do porad inchalacji.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: szczur zatruł się kroplami Gentamicin!

Post autor: Paul_Julian »

Zadzwoń jescze dziś do weta i zapytaj co robić , jutro weż ogonka do weta. Być moze są jakieś inne krople ? Bezpieczniejsze dla ogonków ?
Tu jest główny temat o zap. uszka:
http://szczury.org/viewtopic.php?f=11&t=7283&p=2445
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
czarnaxd
Posty: 70
Rejestracja: pt sie 14, 2009 6:48 pm

Re: szczur zatruł się kroplami Gentamicin!

Post autor: czarnaxd »

jej nic nie leci z tego ucha, wcześniej też nie leciało.. drapała się tam od czasu do czasu. wyglądało to tak, jakby jej coś tam wpadło i zgniło, bo nawet przy mocniejszym dotykaniu tego ucha nic się nie działo.
Awatar użytkownika
czarnaxd
Posty: 70
Rejestracja: pt sie 14, 2009 6:48 pm

Re: szczur zatruł się kroplami Gentamicin!

Post autor: czarnaxd »

rozmawiałam z weterynarką. Mysia dostaje enrofloksacynę, mówiła także, że nie ma obaw co do ucha, gdyż jest to lek i rozszerzonym działaniu i na ucho zapewne też będzie jej działał. tak więc się nie martwię. liczę tylko na jej poprawę samopoczucia, bo jak na razie jest strasznie słaba i nie chce nic pic. pociesza mnie jednak fakt, że dostała dzisiaj dużo płynów wzmacniających.
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: szczur zatruł się kroplami Gentamicin!

Post autor: nausicaa »

z inhalacjami raczej bym uważała. jeśli ma trudności z oddychaniem, to wysoka wilgotność może zaszkodzić...
a próbowałaś dać do zlizania z palca? moje czasami tak wypiją, a z zakrętki nie chcą. możesz też spróbować dać jej coś wysokokalorycznego, żeby coś zjadła i miała siłę na walkę z chorobą. nawet czekolady bym spróbowała. albo masła trochę na palec.albo może masz w domu kaszkę mannę? możesz odrobine ugotować szczurkowi np z dodatkiem mleka, żeby takie gęste bylo i posłodzić, żeby chciała zjeść słodką papkę
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: szczur zatruł się kroplami Gentamicin!

Post autor: Paul_Julian »

Enro generalnie daje się na wszystko, to najbardziej popularny lek. Nutri można wymieszać z kaszką , mozna też dawać gerberek.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: szczur zatruł się kroplami Gentamicin!

Post autor: nausicaa »

aha, jeśli dostaje enro, to bardzo dobrze przy tego typu chorobach sprawdza się u szczurów połaczenie enro z doksycykliną. u mnie dawało zawsze szybkie efekty. poproś wetkę, żeby Ci wypisała receptę na lek. jest do kupienia w aptece i będziesz musiała podzielić tabletkę po rozgnieceniu jej na proszek. ja zwykle daję na palcu z masłem.
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
Awatar użytkownika
czarnaxd
Posty: 70
Rejestracja: pt sie 14, 2009 6:48 pm

Re: szczur zatruł się kroplami Gentamicin!

Post autor: czarnaxd »

obawiam się, że ona nie będzie chciała tego jeśc.. w ogóle nie chce jesc, pije tylko, ale jej stan wczoraj wyraźnie się polepszył, dzisiaj jest osowiała i tak poza tym, nie ma żadnych niepokojących objawów. powracając do tych parówek. ile minut trzymac ją w tej "komorze" parowej?
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: szczur zatruł się kroplami Gentamicin!

Post autor: Paul_Julian »

nausicaa pisze:aha, jeśli dostaje enro, to bardzo dobrze przy tego typu chorobach sprawdza się u szczurów połaczenie enro z doksycykliną. u mnie dawało zawsze szybkie efekty. poproś wetkę, żeby Ci wypisała receptę na lek. jest do kupienia w aptece i będziesz musiała podzielić tabletkę po rozgnieceniu jej na proszek. ja zwykle daję na palcu z masłem.
Tu http://szczury.org/viewtopic.php?p=327714#p327714 jest dawkowanie Unidoxu.
1/4 tabletki + 1 ml wody.

Inhalujesz ok. 15-20 minut, tak jak pisze na stronie Ogonka (wyzej w linku).

Musi jeść. Podawaj jej z palca. Nutri jest słodkie , ja mieszałem z kaszką , albo kawałkiem biszkopta i w ten sposób jakoś się dawało wcisnąć w szczurka. Samo nutri jest w formie gęstego płynu, więc może to wypije np. z łyzeczki, albo strzykawki. I lakcid koniecznie. Mozesz kupić lakcid w ampułkach , jest slodki , większa szansa , ze go wypije.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
czarnaxd
Posty: 70
Rejestracja: pt sie 14, 2009 6:48 pm

Re: szczur zatruł się kroplami Gentamicin!

Post autor: czarnaxd »

troche wcisnełam w nią tego lakcidu. po tej inchalacji dostała atsku dusznosci.. nie był to chyba za dobry pomysł. na szczescie juz jej przeszło, ale jest jeszcze bardziej słaba :'( :'( :'(
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: szczur zatruł się kroplami Gentamicin!

Post autor: Paul_Julian »

Nie rób wiecej inhalacji. Koniecznie RTG !! Jesli zaczęła sie dusic, Prawdopodobnie są to sprawy związane również z sercem. A konkretniej kłopoty układu płuca-serce.

Płuca są osłabione, nie pracują dobrze. Tym samym serce nie dostaje tlenu, zaczyna pracowac mocniej. To sygnał dla płuc, ze one tez mają pobierać więcej powietrza. Ale płuca nie dają rady, i kółko się zamyka.

Obserwuj czy nie ma fioletowego noska i łapek, dogrzewaj termoforkiem ( ciepła woda w butelce) , nie pozwól wchodzić na pięterka. Wszelakie łażenie teraz ją bedzie bardzo męczyć.

Powiem szczerze, nie wiem co robić , moja Śnieżynka nie przeżyła choroby, bo była źle leczona. Ale juz masz kilka sygnałów, więc to jest ważne.

To tylko znalazłem : http://szczury.org/viewtopic.php?f=11&t=15165 i http://szczury.org/viewtopic.php?f=11&t=13055
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
czarnaxd
Posty: 70
Rejestracja: pt sie 14, 2009 6:48 pm

Re: szczur zatruł się kroplami Gentamicin!

Post autor: czarnaxd »

dziękuję za pomoc, ale objawy tej dziewczyny trochę nie zgadzają się z moją Mysią.. wcześniej się nie dusiła ani nie miała sinych łapek, ani nosa. zaczęła teraz przyjmowac więcej płynów, rozmawiałam na ten temat z babcią (lekarką) niestety dla ludzi, ale mówi, że sól i soda to środki żrące i ona nigdy nie zafundowałaby sobie takiej inchalacji.. mówiła, że to prawdopodobnie przyczyna nagłego napadu, bo to raczej nie wyglądało do końca tak jakby się rzeczywiście dusiła, tylko ją tam coś bolało, bo pokichała sobie parę razy i wszystko ustało. babcia mówiła, także, że nawet jeśli ludzie są chorzy to przeważnie też nie chcą jeśc, ani pic, ale jeśli już zarzyją jakieś płyny nawet w niewielkiej ilości to dobrze to wpływa na ich organizm.. faktycznie powłóczy nogami, ale to raczej z braku siły, organizm chyba walczy z chorobą, ma odrobinę podwyższoną temperaturę co raczej wskazuje na walkę z chorobą. nie kiwa się ani na prawo ani na lewo, więc zapalenie mózgu ewidentnie wykluczam! nie przechyla też głowy w żadną stronę, kładzie się tak jak jej widocznie lepiej oddychac, przy oddawaniu moczu, przejdzie kawałek po klatce (klatka jest malutka, bez rzadnych pułek) i dopiero się załatwia. zauważyłam też dzisiaj, że nie jest brydna na nogach ani osiusiana, więc chyba w nocy się trochę wylizała. cały czas pilnuję, aby było jej ciepło, przykrywam ją ciepłym, lekkim futerkiem albo kładę na sobie i też okrywam. sprawia wrażenie, jakby naprawdę walczyła z tą chorobą. nigdy wcześniej nie miała żadnych dolegliwości, a więc wierzę, że się wyliże z tego. wypiła jedną fiolkę lakcidu.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: szczur zatruł się kroplami Gentamicin!

Post autor: Paul_Julian »

Szczurki mają bardzo szybki metabolizm, dlatego muszą jeść i pić , nawet w chorobie.
A co do inhalacji, sól jest bardzo dobra na inhalacje, nawet zwykła. Sól zawiera jód, który jest zdrowy. A sól iwonicka jest najlepsza.
Ten sposób inhalacji jest opracowany przez bardzo dobrych sczurzych lekarzy :)
http://pl.wikipedia.org/wiki/Wodorow%C4%99glan_sodu tutaj masz zastosowanie sody oczyszczonej.
A tu prababciowy sposób http://pl.wikipedia.org/wiki/Wodorow%C4%99glan_sodu
Mozesz babci pokazać :)

Aha , ja nie pisałem o zapaleniu mózgu, ale o czymś zupełnie innym. Mam nadzieję, że sie mylę i malutka faktycznie zdrowieje. Jutro skonsultuj sie z wetem, oby było lepiej.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
czarnaxd
Posty: 70
Rejestracja: pt sie 14, 2009 6:48 pm

Re: szczur zatruł się kroplami Gentamicin!

Post autor: czarnaxd »

przepraszam, chodziło mi o to zapalenie opon mózgowych, bo tak ta dziewczyna tam napisała. poza tym czytałam, że właśnie takie przechylanie głowy może byc tego objawem. starałam się porównac bicie jej serca ze zdrowymi szczurkami, które akurat spały i wydaje mi się, że wszystko z serduchem w normie, oczywiście porozmawiam o tym jeszcze z weterynarzem, ale z tego co ostatnio ją osłuchiwał nie skarżył się na jej serducho. sama już w sumie nie wiem, ale pogorszyło jej się po tej inhalacji i to raczej jest pewne.. teraz jest cisza i spokój, śpi sobie słodko na poduszce. wczoraj, a w sumie już nawet dzisiaj w nocy była chętna do picia, więc mam nadzieję, że teraz też będzie. wypicie tej fiolki, dało mi nadzieję :) pokażę babci Twoje linki, teraz tylko ona może mi pomóc oprócz weterynarzy.. a przynajmniej mnie wspiera i doradza..
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: szczur zatruł się kroplami Gentamicin!

Post autor: Paul_Julian »

Szczerze mówiąc, nie czytałem dokładnie tego linku o sercu.
W kazdym razie , jesli sie pogorszyło - to nie inhaluj. MOzliwe, ze to był tylko stres (moja albinka tak miała). Mozesz wtedy dać kubek z wrzątkiem blisko klatki i będzie dobrze.

Nie ma możliwości dokładnego osłuchania serduszka, chyba , ze jest całkiem źle. Woda w płuckach brzmi jak " serce za ścianą" , takie przytłumione (nie słyszałem, ale wet tak mówił) . Ale woda w płuckach to poważny stan.
NIerówności w biciu serca, szmery , to juz są słabo słyszalne wady.
Myślę , ze po rtg zobaczysz na pewno wiecej. Przynajmniej bedzie wiadomo, jak wyglądają płucka i serce.
Dobrze, ze babcia Cię wspiera, to bardzo ważne :)
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne / ogół objawów”