Czy 2 świnki morskie mogłyby zastąpić towarzysza szczurka?

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

CookieMonster
Posty: 20
Rejestracja: sob sty 08, 2011 2:15 pm

Czy 2 świnki morskie mogłyby zastąpić towarzysza szczurka?

Post autor: CookieMonster »

Jak w tytule, świnki bardzo spokojne ;) Czytałam na forum o nich że pewna osoba oddała na wakacje swojego szczurka forumowiczce i tak się zaprzyjaźniły, spały razem ,praktycznie szczurek ciągle przesiadywał w klatce świnki. Aż szkoda było szczurka oddawać . Co o tym sądzicie ? ??? Chciałabym bardzo mieć szczurka ale rodzice na dwa się nie zgodzą :( Świneczki mają wybieg 12h na dobę. Szczurek też by mógł biegać razem z nimi . A i jeszcze jedno czy klatka - szerokość 50/wysokość 40/długość 50 - się na jednego szczurka nada z wybiegiem 12h/dobe ? A gdy wstawią drzwi do mojego pokoju to może 24h/dobę . ???
Awatar użytkownika
lovekrove
Posty: 972
Rejestracja: ndz paź 24, 2010 8:22 am

Re: Czy 2 świnki morskie mogłyby zastąpić towarzysza szczurk

Post autor: lovekrove »

Szczury są raczej agresywnie nastawione do innych gatunków. Zapewne któreś z nich ucierpi, a chyba zależy Ci na zdrowiu podopiecznych. Nie rób tego lepiej.
Sześciu szczurzych rozbójników: Muffin[*], Oskar[*], Ryjek[*], Szymon[*], Alvin[*], Melman, Zdzichu, Edek[/color]
Awatar użytkownika
Marcysia.
Posty: 229
Rejestracja: pn wrz 25, 2006 3:26 pm
Lokalizacja: Sandomierz
Kontakt:

Re: Czy 2 świnki morskie mogłyby zastąpić towarzysza szczurk

Post autor: Marcysia. »

Nawet gdyby się zaprzyjaźniły, to i tak świnka to nie szczur, nie ten język nie to iskanie, nie ten gatunek, więc szczurek i tak potrzebowałby towarzysza.

a klatka mi się wydaje jednak za mała 2 dwóch ogonków. to taka chomicza bardziej :)
Oddane :( Binia (*), Igła, Hikari, Łazanka, Ithuriel, Atos, Portos, Aramis
Za Tęczowym Mostkiem:
Mrówka i Abba
(*)
Flaumel
Posty: 1354
Rejestracja: pt maja 21, 2010 5:33 pm
Lokalizacja: Gdynia

Re: Czy 2 świnki morskie mogłyby zastąpić towarzysza szczurk

Post autor: Flaumel »

Nie za mała teoretycznie na dwie małe samice, ale zawsze większa lepsza. Dla samców już się na pewno nie nadaje :)
Obrazek
Awatar użytkownika
mona91
Posty: 88
Rejestracja: śr gru 08, 2010 6:53 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy 2 świnki morskie mogłyby zastąpić towarzysza szczurk

Post autor: mona91 »

Różnych gryzoni nie powinno się zaprzyjaźniać, a tym bardziej szczurów. Ogoniate są wrogo nastawione do innych zwierzaków czy to będzie pies, kot, królik itd. Nie wiesz jak potoczy się ich "znajomość" jak Ty będziesz w szkole/pracy.

Ja mając szczury i szynszyle nie dopuszczam do ich kontaktu. Biegają osobno i pilnuję szczurów, żeby nie podchodziły do klatki szynszylowej.
azia3
Posty: 14
Rejestracja: pt paź 08, 2010 9:49 pm

Re: Czy 2 świnki morskie mogłyby zastąpić towarzysza szczurk

Post autor: azia3 »

Czytałam gdzieś że świnki morskie prawie nieustannie wydają dźwięki, które są niesłyszalne dla człowieka, ale słyszane prze szczury, które to nieustanne "gadanie" może denerwować.
Awatar użytkownika
mikanek
Posty: 976
Rejestracja: wt maja 04, 2010 10:37 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy 2 świnki morskie mogłyby zastąpić towarzysza szczurk

Post autor: mikanek »

Powiem Ci , że nawet wydają dużo dźwięków słyszalnych dla ucha ludzkiego ;) Ja po jednym spotkaniu, kiedy Gaja chciała uczesać moją świnkę długowłosą i po strachu w oczach świnki w życiu nie próbowałabym łączyć tych zwierzaków. Nie powiem czasem się zastanawiam jakby to było, zwłaszcza że szczurki potrafią podejść do klatki świnki czy zająca i ładnie w spokoju obserwować sobie...ale jednak bałabym się puścić ich na żywioł
Ryjek, Paszczak i Mika nr 3 :D
Kocizny Mefcina i Stefcik, zając Closti

w serduszku Gocia,Gajusek,Julka,Migotka, Nelka,Pimplak,Suri,Mika,Rysiek i Mikan,Bubi,Kotlecik,Surik,Viktorek,Miśka,Muminek,Susełek, Toffcik
Awatar użytkownika
mikanek
Posty: 976
Rejestracja: wt maja 04, 2010 10:37 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy 2 świnki morskie mogłyby zastąpić towarzysza szczurk

Post autor: mikanek »

Ach no i szczury lubią się poiskać, poatakować, przewracają się nawzajem i tarmoszą, świnka zapewne odebrałabym to jaka atak na swoją osobę i nie byłoby tak miło..Po prostu inny gatunek i inne zwyczaje
Ryjek, Paszczak i Mika nr 3 :D
Kocizny Mefcina i Stefcik, zając Closti

w serduszku Gocia,Gajusek,Julka,Migotka, Nelka,Pimplak,Suri,Mika,Rysiek i Mikan,Bubi,Kotlecik,Surik,Viktorek,Miśka,Muminek,Susełek, Toffcik
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czy 2 świnki morskie mogłyby zastąpić towarzysza szczurk

Post autor: alken »

o tym na forum było wielokrotnie : ŻADEN INNY GATUNEK NIE ZASTĄPI SZCZURZEGO TOWARZYSTWA
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
CookieMonster
Posty: 20
Rejestracja: sob sty 08, 2011 2:15 pm

Re: Czy 2 świnki morskie mogłyby zastąpić towarzysza szczurk

Post autor: CookieMonster »

azia3 pisze:Czytałam gdzieś że świnki morskie prawie nieustannie wydają dźwięki, które są niesłyszalne dla człowieka, ale słyszane przez szczury, które to nieustanne "gadanie" może denerwować.
Niesłyszalne ? ;D :D One ciągle sobie pochrumkują . Kwiczą, burczą, bulgoczą, prykają xD To nie jest dla mnie denerwujące , nie rozumiem dlaczego dla szczura jakiekolwiek dźwięki (no może te głośne) miały by denerwować. ::)
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Czy 2 świnki morskie mogłyby zastąpić towarzysza szczurk

Post autor: noovaa »

To raczej nie zostało przez nikogo udowodnione ....
Ale tak czy inaczej świnko-szczurowego stada zrobić się nie da, a taka próba może skończyć się tragicznie.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
`naatka
Posty: 485
Rejestracja: sob wrz 18, 2010 5:19 pm
Lokalizacja: Świnoujście

Re: Czy 2 świnki morskie mogłyby zastąpić towarzysza szczurk

Post autor: `naatka »

Jeżeli nie możesz zapewnić szczurkowi drugiego towarzysza oddaj go do adopcji.
nie warto męczyć zwierzaka, bo Tobie się wydaje że on jest szczęśliwy.
Obrazek
Ze mną od końca września'10
szczurzaszczuralubiszczurę.
Awatar użytkownika
greenfreak
Posty: 482
Rejestracja: wt sie 10, 2010 2:27 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Czy 2 świnki morskie mogłyby zastąpić towarzysza szczurk

Post autor: greenfreak »

O świnkach też warto pomyśleć, bo ja kiedyś dziewuchy, jak były jeszcze tylko 3, poznałam z jedną świnką w warunkach kontrolowanych i wtedy zobaczyłam, że jakby ona musiała znosić szczury tak blisko siebie regularnie przez tydzień, to chyba jednak dostałaby raczej nerwicy niż przywykła.
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Główne”