[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Drapanie? Ranki? Martwica tkanki? Pasożyty? ... i inne dolegliwości związane ze skórą i pokrywającym je futerkiem.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Guest

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: Guest »

Mój ogonek też miał coś takiego. Zaniosłam go do weta. Weterynarz powiedziała, że to jest uczulenie i żebym pomalutku szukała na co. Ogonek dostał jakiś zastrzyk, posmarowała go czymś i szczUrek nie ma już ani strupków, ani łysych miejsc :] Powodzenia ;-)
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: ESTI »

Ile podawałaś echinaceę?
Obrazek
Mada
Posty: 745
Rejestracja: sob mar 22, 2003 12:08 am
Kontakt:

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: Mada »

A ja mam takie pytanko: ile czasu masz tego szczurka. Bo jeżeli jest to kwestia tygodnia do miesiąca to może być stres. Mój Marokko tak miał. Gluty miał po pas a mimo to był zdrowy. Kichał trochę, ale był to objaw stresu.
A może jest na coś uczulony?
Może warto podać steryd by sprawdzić czy rzeczywiście nie jest to alergiczne?
...Tusia, Dziuba,Kruffka,Beza biały aniołek w sercu....Kreciu kocham Cię :( Wybacz; Nikita,Fredziulek, Marokko, Greta wredotka
ajlii
Posty: 459
Rejestracja: śr gru 01, 2004 12:58 pm

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: ajlii »

Obejrzyj dokładnie sierść malucha - jesli są na niej jakieś zmiany, to i katar moze być objawem alergii...
Spróbuj też przez jakiś czas nie używać perfum, pachnącego mocno mydła czy dezodoranty, lakieru do włosów - takie zalecenie dostałam od weterynarza, gdy moja mycha okazała się alergiczką.
dziołchy: Nona, Kira, Oliwka, Sue, Tika, Fatima, Zulejka, Maszka, Latina, Penelopa, Kasjana

kawalery: Czarnul, Eliasz, Borys, Klimek, Ziemek, Milan, Dylan, Pedro, Cedrik, Maksim
Moniś
Posty: 17
Rejestracja: pn lut 14, 2005 10:51 am

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: Moniś »

:/ Konto mi usuneli...

No ale ok powróciłam :]

Wiec szczurka mam już ponad pół roku a więc stres wykluczam. Echinacee podawałam przez tydzień, miesiąc przerwy i teraz ponownie. Zmian na skórze nie ma żadnych... Pani weterynarz powiedziała, że jej szczUrki też tak miały.... hmmm chyba spróbuję wymienić sciółke na żwirek... może to te trociny :/
Kocham szczUra swego bardziej niż kogoś innego :* :* :*
Awatar użytkownika
WildMoon
Posty: 1145
Rejestracja: śr wrz 29, 2004 10:57 am

Re: Krostki na uszach i kichanie

Post autor: WildMoon »

[quote="Kasztan"]Po 2 zauważyłem ze na uszach ma małe krostki, podobne do tych wywołanych przez świerzbowca, tylko ze mniejsze, no i nie nie ma ich na ogonie oraz nie jest pogryziony, co to moze byc ??
z góry dziękuje za pomoc !! :!:[/quote]

Krostki na uszach to pasozyt, moze i byc swierzbowiec (bo angielsku zwie sie to 'burrowing mite'. Po polsku nie wiem...) Krostki beda sie rozprzestrzenialy poprzez drapanie i za niedlugo wystapia i na ogonie...
Najlepiej jak najpredzej do weta. Powinien dac zastrzyk ivermectin'u lub dac spray frontline na pasozyty. Zastrzyk skuteczniejszy.

Co do kichania to mozesz juz teraz podac Echinacee w kroplach na wzmocnienie.
Before you speak, THINK!
T - is it TRUE?
H - is it HELPFUL?
I - is it INSPIRING?
N - is it NECESSARY?
K - is it KIND?
Awatar użytkownika
WildMoon
Posty: 1145
Rejestracja: śr wrz 29, 2004 10:57 am

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: WildMoon »

Ups, nie wiem dlaczego moj post ukazal sie na pierwszym miejscu :shock:
Pradwdopodobnie jakas usterka na forum. Przepraszam, nie moja wina :roll:
Before you speak, THINK!
T - is it TRUE?
H - is it HELPFUL?
I - is it INSPIRING?
N - is it NECESSARY?
K - is it KIND?
Kasztan
Posty: 9
Rejestracja: wt lut 08, 2005 3:58 pm

Krostki na uszach i kichanie

Post autor: Kasztan »

sie ma, dzisiaj mija jak szczurek jest 10 dni u mnie w domu i od 5-6 kicha, ktos pisał cos o tym ze wyczuwa zapachy, tylko dlaczego nie robił tego od początku ?? jakie są inne objawy przeziębienia ?? Ma apetyt i jest dość ruchliwy
Po 2 zauważyłem ze na uszach ma małe krostki, podobne do tych wywołanych przez świerzbowca, tylko ze mniejsze, no i nie nie ma ich na ogonie oraz nie jest pogryziony, co to moze byc ??
z góry dziękuje za pomoc !! :!:
Kasztan
Posty: 9
Rejestracja: wt lut 08, 2005 3:58 pm

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: Kasztan »

a jakie są objawy przeziębienia ?? oprócz kichania ...
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: limba »

Np. wycieki porfirynki(taka czerwon-bordowa) z nosa mokry (ale nie wilgotny - bo to normalne) nochal...
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Kasztan
Posty: 9
Rejestracja: wt lut 08, 2005 3:58 pm

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: Kasztan »

gdzie dostane te leki na wzmocnienie ?? a nie moga byc normalne witaminy w małych dawkach ??
a co do tych krostek to zaczyna sie juz cos z ogonem dziac, obawiam sie ze moj weterynarz nie bedzie zabardzo wiedzial co robic :/
Awatar użytkownika
WildMoon
Posty: 1145
Rejestracja: śr wrz 29, 2004 10:57 am

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: WildMoon »

Leki na wzmocnienie to Echinacea w plynie - z apteki (kup najtansza). W jakim wieku jest szczur? Jesli mlodziutki, podaj 1-2 kropli na palcu, dwa razy dziennie, niech szczur zlize lub namocz chleb i podaj.
Vibowit junior - ja zazwyczaj wkladam wilgotny palec do saszetki i daje szczurowi zlizac. Mozesz tez zmieszac z woda i wlac do poidelka - wtedy bierz 1/8 zawartosci saszetki. O ile sie nie myle.

Jesli weterynarz sie nie zna sie na szczurach... Tja..
Moze powiedz, ze powiedziano Ci ze sa to prawdopodobnie pasozyty (Sarcoptes scabiei - tak jak juz napisales, to swierzbowiec) i MUSI podac zastrzyk Ivermectin. Lub spray Frontline, ktory jest mniej skuteczny...
Ale uwaga! Dawka musi byc odpowiednia dla Twojego szczura. Szczur powinien zostac dokladnie zwazony! Dawka powinna byc dokadnie wymiezona wedlug wagi ciala.
Podaje artykuly anglojezyczne, jesli znasz angielski
http://en.wikipedia.org/wiki/Scabies - Sarcoptes scabiei, variety hominis
http://en.wikipedia.org/wiki/Ivermectin
i http://www.rattenzauber.de/parasit.htm - u dolu artykul anglojezyczny.
A tu kilka zdjec... http://www.rattenliebe.de/milben.html

P.S. Swierzbowiec wystepujacy m.in. u szczurow nie przechodzi na czlowieka.
EDIT: Dodaje 'piekna' fotke swierzbowca: http://www.mousini.com/evolution/module ... ilbe_1.jpg
Before you speak, THINK!
T - is it TRUE?
H - is it HELPFUL?
I - is it INSPIRING?
N - is it NECESSARY?
K - is it KIND?
Awatar użytkownika
zachariaszs
Posty: 49
Rejestracja: wt lut 22, 2005 1:47 pm

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: zachariaszs »

To napewno wina długich pazurków!
Ja już nauczyłem się obcinać pazurki.
Instrukcja:
U przednich i tylnich łapek obcinamy(obcinaczem do paznokci)3 przednie pazurki(2 po bokach możemy opuścić).
Najlepiej wtedy dać szczurkowi jakieś jedzonko np.precelka, paluszka, słonecznik.
Obcinamy jakieś 0,2 0,3 mm pazurka.
Za jakiekolwiek uszkodzenia szczura nie odpowiadam!!! :twisted:
Nie macaj gó*** póki nie śmierdzi!

gó***!
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: limba »

A za jakiekolwiek udzkodzenia wlasciciela??? :roll:
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Kasztan
Posty: 9
Rejestracja: wt lut 08, 2005 3:58 pm

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: Kasztan »

Wielkie dzięki za pomoc Wild :). A tak w ogóle bylem u weta , dostal jeden zastrzyk a za drugim razem dostalem ten sam lek chyba i mam nim smarowac ranki bo po tamtym wysuszyly sie i jest lepiej :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Skóra i sierść”