tom-oswajanie! dzis kupilam

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

bronkusia
Posty: 6
Rejestracja: czw lut 03, 2011 9:12 pm

tom-oswajanie! dzis kupilam

Post autor: bronkusia »

Dzis kupilam szczurka .ma on okolo2.5mies .
kupilam go w galerii silesia w katowicach po czym jechalam z nim do domku okolo 2 godzinki.
w pudelku byl spokojny.
Gdy prywiozlam go do domu dalam go do jego miejsca...
jes on bardzo plochliwy...caly czas siedzi w domku...mam zal do siebie ,ze na sile go ztamtad wyciogalam;/;/
chcialam go troche miec na rekach ..jednak jest on strasznie zwinny i ucieka...i musialam go stanowczo trzymac bo moj pokoj wygloda tak ze jakby mi uciekl juz by nie wrocil;/;/;/
wsadzilam go juz do jego miejca caly czas siedzi w domku...na szczescie pare razy wziol mi jedonko z reki..
wiem ze to dopiero pierwszy dzien ale jest on bardzo plochliwy..
pozatym mam wrazenie ze on popiskuje....lub kaszle????
i jak przelyka..tzn oberwowalam go troszke i jak przelyka to tak jakby mial problemy z przelykiem lub co :(
smuci mnie ten fakt....
PROSZE O RADY....
Awatar użytkownika
klauduska
Posty: 2919
Rejestracja: wt gru 14, 2010 9:01 am
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: tom-oswajanie! dzis kupilam

Post autor: klauduska »

po pierwsze, to szczury to zwierzęta stadne, więc muszą być conajmniej 2 tej samej płci!

po drugie, przecież go dopiero kupiłaś, więc nie oczekuj, że będzie ci na kolanach siedział.. ja mam swoje od 2 mscy i na kolanach nie siedzą wcale, bo nie mają na to czasu po prostu, a o oswajaniu poczytaj w temacie o tym..
bronkusia
Posty: 6
Rejestracja: czw lut 03, 2011 9:12 pm

Re: tom-oswajanie! dzis kupilam

Post autor: bronkusia »

wiem....ze sa stadne......... jednak nie moge miec drugiego szczurka :(:(:(
Awatar użytkownika
klauduska
Posty: 2919
Rejestracja: wt gru 14, 2010 9:01 am
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: tom-oswajanie! dzis kupilam

Post autor: klauduska »

no to wiedząc, że nie mozesz mieć 2 i że jest stadny i tak kupiłaś ;/ ;/?
Awatar użytkownika
lavena
Posty: 1889
Rejestracja: pn lip 23, 2007 10:56 pm
Lokalizacja: Lublin/Puławy

Re: tom-oswajanie! dzis kupilam

Post autor: lavena »

bronkusia pisze:jes on bardzo plochliwy...caly czas siedzi w domku...
Szczyry ze sklepu nie są oswojone z człowiekiem więc takie zachowanie nie dziwi. Następnym razem poszukaj szczurków na forum, np. z jakiegoś wpadkowego miotu. Takie szczurki zazwyczaj są przyzwyczajone do człowieka i się nie boją.

bronkusia pisze: bo moj pokoj wygloda tak ze jakby mi uciekl juz by nie wrocil;/;/;/
Trzeba w takim razie dostosować pokój do posiadanego zwierzątka, bo szczur to nie chomik który może całe życie spędzić w sam w małej klatce. Szczury porzebują wybiegów, więc trzeba pozabezpieczać pokój.

bronkusia pisze: pozatym mam wrazenie ze on popiskuje....lub kaszle????
i jak przelyka..tzn oberwowalam go troszke i jak przelyka to tak jakby mial problemy z przelykiem lub co :(
smuci mnie ten fakt....
Jeśli masz wątpliwości co do jego zdrowia to najlepiej wybrać się do weterynarza. Przez forum ciężko ocenić co mu jest.

Nie będę już pisała o stadności bo jak widzę ktoś to już zrobił. Tylko skoro nie możesz mieć dwóch szczurków co jest absolutnym minimum to po co kupiłaś jednego?
Awatar użytkownika
klauduska
Posty: 2919
Rejestracja: wt gru 14, 2010 9:01 am
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: tom-oswajanie! dzis kupilam

Post autor: klauduska »

lavena pisze:
bronkusia pisze:jes on bardzo plochliwy...caly czas siedzi w domku...
Szczyry ze sklepu nie są oswojone z człowiekiem więc takie zachowanie nie dziwi. Następnym razem poszukaj szczurków na forum, np. z jakiegoś wpadkowego miotu. Takie szczurki zazwyczaj są przyzwyczajone do człowieka i się nie boją.
nie pisz takich rzeczy, bo wprowadzasz nowicjuszy w błąd. mój sklepowy jest oswojony i tak samo był oswojony ten, który już niestety nie żyje.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: tom-oswajanie! dzis kupilam

Post autor: Paul_Julian »

bronkusia pisze:wiem....ze sa stadne......... jednak nie moge miec drugiego szczurka :(:(:(
A dlaczego nie możesz miec ? Rodzice sie nie zgadzają ? Mamy cały dział Uszczurawianie, a tam mnóstwo trików i dobrych porad.
http://szczury.org/viewtopic.php?f=17&t=8541
http://szczury.org/viewtopic.php?f=17&t=26321
Przejrzyj cały dział :)

Poczytaj tez inne działy, o poleconych karmach , o żwirku ( nie mogą być tanie trociny i sianko, bo powodują alergie i często są w nich pasożyty).
Ze szczurkiem powinnaś pójsć do weterynarza, jesli coś Cię niepokoi. Sprawdz tutaj , gdzie jest najblizej do weta :
http://szczury.org/viewforum.php?f=13

Klauduska, zdecydowana większośc szczurków ze sklepu jest nieoswojona.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
lavena
Posty: 1889
Rejestracja: pn lip 23, 2007 10:56 pm
Lokalizacja: Lublin/Puławy

Re: tom-oswajanie! dzis kupilam

Post autor: lavena »

klauduska pisze:nie pisz takich rzeczy, bo wprowadzasz nowicjuszy w błąd. mój sklepowy jest oswojony i tak samo był oswojony ten, który już niestety nie żyje.
Oj przepraszam, zapomniałam że sklepy i rozmnażalnie zajmują się szczurkami od małego kluska żeby do klienta trafił doskonały towar...

Nowicjuszy to trzeba uświadamiać że sklep nie jest miejscem dla zwierząt a nie wciskać im głodne gadki że szczurki tam są zdrowe i oswojone. Trafił Ci się oswojony? Gratuluję. Ja miałam przestraszonego, nie wychodzącego z domku malucha nad którym trzeba było pracować. I tak jest w większości przypadków.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: tom-oswajanie! dzis kupilam

Post autor: Paul_Julian »

bronkusia pisze:Dzis kupilam szczurka .ma on okolo2.5mies .
kupilam go w galerii silesia w katowicach po czym jechalam z nim do domku okolo 2 godzinki.
w pudelku byl spokojny.
Gdy prywiozlam go do domu dalam go do jego miejsca...
jes on bardzo plochliwy...caly czas siedzi w domku...mam zal do siebie ,ze na sile go ztamtad wyciogalam;/;/
chcialam go troche miec na rekach ..jednak jest on strasznie zwinny i ucieka...i musialam go stanowczo trzymac bo moj pokoj wygloda tak ze jakby mi uciekl juz by nie wrocil;/;/;/
wsadzilam go juz do jego miejca caly czas siedzi w domku...na szczescie pare razy wziol mi jedonko z reki..
wiem ze to dopiero pierwszy dzien ale jest on bardzo plochliwy..
pozatym mam wrazenie ze on popiskuje....lub kaszle????
i jak przelyka..tzn oberwowalam go troszke i jak przelyka to tak jakby mial problemy z przelykiem lub co :(
smuci mnie ten fakt....
PROSZE O RADY....
Aha i jescze poczytaj dział Oswajanie. A co jest nie tak z przełykaniem ? Dopiero teraz zauważyłem, że o tym wspominasz.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
bronkusia
Posty: 6
Rejestracja: czw lut 03, 2011 9:12 pm

Re: tom-oswajanie! dzis kupilam

Post autor: bronkusia »

dzis moj szczur zjadl troche jajka na twardo..smakowalo mu,,, wyrwal mi z rok i uciekl do domku.

mam pytanko czy szczur ktory ma bardzo duze jadra, mozliwe ze ma 2 miesiace?
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: tom-oswajanie! dzis kupilam

Post autor: Paul_Julian »

http://szczury.org/viewtopic.php?p=754847#p754847
Zobacz tu , już 5tygodniowy ma jaja jak berety:D
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
bronkusia
Posty: 6
Rejestracja: czw lut 03, 2011 9:12 pm

Re: tom-oswajanie! dzis kupilam

Post autor: bronkusia »

mam problem z moim szczurem..
dzikus z niego straszny nie da sie wogole go okielznac
nawet nie da sie go wez na rece!!! jest strasznie plochliwy!!
dzwonilam do specjalisty od szurow ... i powiedzial zebym go oddala bo z niego juz nic nie bdz
i ze juz go nie oswoje jak nawet sie dotknac nie da...
i ze powinnam kup[ic 5 tygd....
ale czy go przyjma z powrotem tego niewiem...
ale poczkeam do jutra...zobaczymnyyyyyyyyy
Awatar użytkownika
lovekrove
Posty: 972
Rejestracja: ndz paź 24, 2010 8:22 am

Re: tom-oswajanie! dzis kupilam

Post autor: lovekrove »

Zrób zdjęcie szczurkowi i wrzuć na forum, to ocenimy. W sklepach często nie potrafią powiedzieć, w jakim wieku jest zwierzak.
Koniecznie załatw szczurkowi kolegę. Szczur samotny jest zazwyczaj osowiały i częściej choruje (słowa pani weterynarz). Poza tym jest nieszczęśliwy. To bardzo samolubne i nieodpowiedzialne, mając świadomość, że są to zwierzęta stadne, skazujesz go na samotność. Pogadaj z rodzicami, wyjaśnij wszystko. Dodatkowo 2 szczury to więcej do kochania, więcej zabawy i nie potrzeba poświęcać aż tyle czasu, co samotnemu.

I błagam: ortografia! wyciągałam, stamtąd, wziął ::)
Sześciu szczurzych rozbójników: Muffin[*], Oskar[*], Ryjek[*], Szymon[*], Alvin[*], Melman, Zdzichu, Edek[/color]
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: tom-oswajanie! dzis kupilam

Post autor: Paul_Julian »

bronkusia pisze:mam problem z moim szczurem..
dzikus z niego straszny nie da sie wogole go okielznac
nawet nie da sie go wez na rece!!! jest strasznie plochliwy!!
dzwonilam do specjalisty od szurow ... i powiedzial zebym go oddala bo z niego juz nic nie bdz
i ze juz go nie oswoje jak nawet sie dotknac nie da...
i ze powinnam kup[ic 5 tygd....
ale czy go przyjma z powrotem tego niewiem...
ale poczkeam do jutra...zobaczymnyyyyyyyyy
Ten facet powiedział Ci nieprawdę ! Totalne bujdy i kłamstwa ! Co to za "specjalista" ? Kim on jest ?

Twój szczurek jest u Ciebie od wczoraj , jest przerażony. Wielu z nas miało nawet roczne agresory i dały się okiełznać , sam miałem kilkumiesięczną gryząca samicę. I co ? I się oswoili na przytulaste miśki.
Nie oddawaj szczurka, po prostu daj mu więcej czasu. Przecież Cię nie zna zupełnie. Musi sie oswoić z nowym otoczeniem. Wrzuć mu do klatki swoją stara koszulkę (ponoś ja kilka dni , żeby pachniała Tobą ) , jak otworzysz klatkę , to daj rękę do środka. Pozwól mu samemu podejśc, poniuchać.
Dla takiego szczurka jestes gigantem, może ktoś w sklepie go podnosił za ogon ? Albo pukał w szybe akwarium ? A może ktoś go już kilka razy wziął do domu a potem odniósł z powrotem ?
On nie wie, czy Ty chcesz mu zrobić krzywdę czy nie. Boi się. Daj mu trochę czasu , nie musi nawet jescze opuszczać klatki. Niech się poczuje bezpiecznie w swoim domku.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
bronkusia
Posty: 6
Rejestracja: czw lut 03, 2011 9:12 pm

Re: tom-oswajanie! dzis kupilam

Post autor: bronkusia »

witajcie :(
ejstem zalamana:(:( wczoraj mialam szczurka na rekach itde :(:( ju jest coraz lepiej..
a tu nagle dzis rano obudzilam sie cala w uczuleniu :9 mam usta cale spuchniete i twar wokol ;(;l(
matka jest w szjoku!!! i gada ze mam sie pozbyc szczura!!1 jak ona na niego mowi : tej zarazy ktora przynioslam do domu:((
caly czas sie z nia kloce !! ja tego sczurka tak pokochalam !! jak sie patrze do akwarium i se pomysle ze mnam sie go pozbyc serce sciaska:(:(
a ponad to ona kaze mi go utpic lub wyrzucic!!!!
jestem w szoku!! ja jej powiedzilam ze w zyciu nei pozwole zeby moj szcur tak cieprioal!! jedynie to moge go komus oddac(nikt nie chce) lub do sklepuu zool oddac;(:(
dziewczyny ejstem w szoku :(:( nie chce zeby moj szczur cierpial :(:(
a musze sie go pozbyc jak najpredzej :(:(
pomozcie ;(:(
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Główne”