[klatka] wybór klatki

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Zacharia
Posty: 41
Rejestracja: ndz gru 07, 2008 7:13 pm
Lokalizacja: Rybnik

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: Zacharia »

http://allegro.pl/klatka-mega-70cm-szyn ... 54851.html

Co o tym myślicie? Półeczki bym wywaliła, wole wymienić na plastikowe.

Według kalkulatora nada się na 4 szczurki, waszym zdaniem też?
Awatar użytkownika
BabeOfJazz
Posty: 352
Rejestracja: pn lut 01, 2010 11:46 pm
Lokalizacja: Świnoujście, sercem w Gdyni <3

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: BabeOfJazz »

Półeczki drewniane możesz zostawić o ile zaimpregnujesz nietoksycznym środkiem, żeby szczurze siuśki nie wsiąkały. Zawsze możesz dodać też plastikowe koszyczki.
Chyba nada się na cztery ogony. Mam klatkę podobną wymiarowo, tylko najkrótszy bok mam 50, a nie 40cm i obecnie mieszka tam piątka panów.
Widziałam, że czasem ludzie z forum nie polecają podobnych klatek ze względu na miękkie pręty - nie wiem czy ta się do nich zalicza...
Blanny
Posty: 1731
Rejestracja: śr sie 19, 2009 9:13 am
Lokalizacja: Warszawa/Piaseczno/Kąty

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: Blanny »

Zastanów się, czy łatwo Ci będzie ją urządzić i w niej manewrować rękami, skoro ma tak małe drzwiczki w stosunku do własnych rozmiarów. :) Ja osobiście wolę klatki z wielkimi drzwiczkami na dachy, mniejszymi z przodu lub ewentualnie wielkimi tu i wielkimi tam. ;D
<3 Paulie <3 Jimi <3 Nero <3 Dante <3 Fabio <3 Nessie <3 Zero <3
Moje koszmary <3
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: Nakasha »

Klatka będzie ok na max 4 ogonki, tylko ocynkowane pręty mogą szybko rdzewieć i się brudzić. ;) Miałam wiewiórkę 40 x 70 x 80, klatka była stabilna, tylko pręty szybo nasiąkały zapachem siuśków. :P Drzwiczki można wyciąć większe. :)
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Awatar użytkownika
myshu
Posty: 10
Rejestracja: czw mar 31, 2011 5:02 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: myshu »

Witam Was serdecznie,
kilka dni temu stałam się szczęśliwą właścicielką 2 szczurzyc - Mili i Inki :)
Przeczuwam, że gdzieś w gąszczu odpowiedzi w tym wątku może się znajdować odpowiedź na moje pytanie, ale zaryzykuję:
Czy możecie mi zaopiniować klatkę http://allegro.pl/klatka-60x40x70-dla-s ... 81413.html
Polecacie, czy odradzacie? Będę wdzięczna za radę :)
Awatar użytkownika
pariscope
Posty: 664
Rejestracja: czw lip 03, 2008 8:16 pm
Lokalizacja: Nowa Sarzyna

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: pariscope »

Rozmiar dobry, ale te druciane półeczki i drabinki dyskwalifikują tę klatkę. Na takich prętach szczurki często doznają kontuzji łapek. Drzwiczki dość małe. Za te same pieniądze znajdziesz coś bardziej odpowiedniego.
SZCZURCIA 02.2006 - 23.04.2008 ; PEREŁKA ??.08.2008 - 05.04.2011 ; FRYGA ??.08.2008 - 16.11.2010; CYKORIA 01.01.2011 - 16.05.2012 ; DAKOTA 17.01.2011 - 02.05.2012; KRECIA ??.09.2012 - 08.08.2014; KICIA ??.09.2012 - 20.09.2014;
Awatar użytkownika
jordan
Posty: 2005
Rejestracja: ndz maja 02, 2010 5:38 pm

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: jordan »

a ja mysle o casicie 100tce dla facetow a potem dziewuchy do niej przerzuce... co sadzicie o tej klatce ? :-)
Obrazek
Awatar użytkownika
Afera
Posty: 2768
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 9:37 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: Afera »

Zacharia pisze:http://allegro.pl/klatka-mega-70cm-szyn ... 54851.html

Co o tym myślicie? Półeczki bym wywaliła, wole wymienić na plastikowe.

Według kalkulatora nada się na 4 szczurki, waszym zdaniem też?
Ja mam tą klatkę i trzymam tam 4 szczury - 3 samice i dużego samca (550 g). Nie mam problemów z wyjmowaniem zarówno babek jak i samca. Pręciki fakt są miękkie, ale to nie jest wielki problem. Klatka jest stabilna. Jak dla mnie jest bardzo dobra za niską cenę. A co do rdzewienia to "jak dbasz tak masz". :) Ja mam ocynkowane klatki odkąd mam szczury i żadna nie jest zardzewiała.
9 duszyczek za TM [*]
Blanny
Posty: 1731
Rejestracja: śr sie 19, 2009 9:13 am
Lokalizacja: Warszawa/Piaseczno/Kąty

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: Blanny »

myshu pisze:Witam Was serdecznie,
kilka dni temu stałam się szczęśliwą właścicielką 2 szczurzyc - Mili i Inki :)
Przeczuwam, że gdzieś w gąszczu odpowiedzi w tym wątku może się znajdować odpowiedź na moje pytanie, ale zaryzykuję:
Czy możecie mi zaopiniować klatkę http://allegro.pl/klatka-60x40x70-dla-s ... 81413.html
Polecacie, czy odradzacie? Będę wdzięczna za radę :)
Klatka jest dziadowa jak papierowe parasole. Czemu? Bo: półki z prętów i małe drzwiczki. Poza tym klatka jest za wąska dla dorosłych szczurów. W dodatku, najgorsza wada to fakt, że nie mają drzwiczek na każdym piętrze. Jak zamierzasz wyjąć szczura z kuwety? Będziesz rozkładać klatkę za każdym razem? Załóżmy, że szczurek się zranił na dole i tam leży albo trzeba go szybko wyjąć do weterynarza, a Ty musisz odpinać kuwetę od klatki, żeby go w ogóle wyjąć - porażka.
Kup już lepiej klatkę od PYKO, nie wyjdzie wiele drożej, a będzie o niebo lepsza niż to dziadostwo.
<3 Paulie <3 Jimi <3 Nero <3 Dante <3 Fabio <3 Nessie <3 Zero <3
Moje koszmary <3
Awatar użytkownika
myshu
Posty: 10
Rejestracja: czw mar 31, 2011 5:02 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: myshu »

Blanny pisze:
myshu pisze:Witam Was serdecznie,
kilka dni temu stałam się szczęśliwą właścicielką 2 szczurzyc - Mili i Inki :)
Przeczuwam, że gdzieś w gąszczu odpowiedzi w tym wątku może się znajdować odpowiedź na moje pytanie, ale zaryzykuję:
Czy możecie mi zaopiniować klatkę http://allegro.pl/klatka-60x40x70-dla-s ... 81413.html
Polecacie, czy odradzacie? Będę wdzięczna za radę :)
Klatka jest dziadowa jak papierowe parasole. Czemu? Bo: półki z prętów i małe drzwiczki. Poza tym klatka jest za wąska dla dorosłych szczurów. W dodatku, najgorsza wada to fakt, że nie mają drzwiczek na każdym piętrze. Jak zamierzasz wyjąć szczura z kuwety? Będziesz rozkładać klatkę za każdym razem? Załóżmy, że szczurek się zranił na dole i tam leży albo trzeba go szybko wyjąć do weterynarza, a Ty musisz odpinać kuwetę od klatki, żeby go w ogóle wyjąć - porażka.
Kup już lepiej klatkę od PYKO, nie wyjdzie wiele drożej, a będzie o niebo lepsza niż to dziadostwo.
Cześć Blanny,
dziękuję za odpowiedź, chociaż ton Twojej wypowiedzi jest lekko dziwny. Gdybym wiedziała wszystko o klatkach, nie zadawałabym Wam pytania. Liczyłam na pomoc i sugestie a nie na ironizowanie i wyśmiewanie. Mam nadzieję, że to po prostu źle odebrałam.
Poza tym piszesz 'Kup już lepiej klatkę od PYKO".. może jakiś link? skąd mam wiedzieć, o czym myślisz/piszesz. Będę wdzięczna za pomoc.

pozdr,
K
Awatar użytkownika
myshu
Posty: 10
Rejestracja: czw mar 31, 2011 5:02 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: myshu »

Flaumel
Posty: 1354
Rejestracja: pt maja 21, 2010 5:33 pm
Lokalizacja: Gdynia

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: Flaumel »

Odstęp między prętami wynosi 2cm, więc będą Ci się szczurzynki przeciskać, więc trzeba będzie osiatkować :)
Obrazek
Blanny
Posty: 1731
Rejestracja: śr sie 19, 2009 9:13 am
Lokalizacja: Warszawa/Piaseczno/Kąty

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: Blanny »

Przepraszam, nie chcialam zabrzmiec niemilo. :)
Po prostu o tej klatce bylo tu juz kilkadziesiat razy.. O klatkach od PYKO tez. Na poprzedniej stronie jest chyba nawet link do jego konta na allegro. Czasem po prostu lepiej przejrzec ostatnie kilkanascie sron tematu, zanim zada sie pytanie. :) Bo naprawde wszystko na temat tych klatek juz tu jest. :)
<3 Paulie <3 Jimi <3 Nero <3 Dante <3 Fabio <3 Nessie <3 Zero <3
Moje koszmary <3
Awatar użytkownika
myshu
Posty: 10
Rejestracja: czw mar 31, 2011 5:02 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: myshu »

Blanny,
czytałam czytałam i ech :( dużo tego i już mam mętlik w głowie.
Tym bardziej, że ten link co podołam jako pierwszy też pył od PYKO.. dlatego trochę zgłupiałam ;)
http://allegro.pl/klatka-60x40x70-dla-s ... 22276.html 60x40x70 jest dla mnie idealne, myślałam o wyjęciu jednego piętra i powieszeniu hamaków, no ale skoro mówicie, że to klatka niezbyt odpowiednia.. :(
Blanny
Posty: 1731
Rejestracja: śr sie 19, 2009 9:13 am
Lokalizacja: Warszawa/Piaseczno/Kąty

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: Blanny »

Ja naprawdę mocno ją odradzam.
Co do tej klatki, którą podałaś: http://allegro.pl/klatka-willa-2-pietra ... ml#gallery Ona ma odstępy 2 cm pomiędzy prętami, ale ja mam nawet większe odstępy, a dwumiesięczne malce (około 320 gram) już mi się nie przeciskały. :)
Co do PYKO, tu jest link do niego: http://allegro.pl/show_user.php?uid=12173561 Zobacz sobie jego klatki. Powinnaś zwrócić uwagę na takie rzeczy, jak: wielkość drzwiczek (przy dużej klatce powinny być stosunkowo większe, a nie zawsze są) i odległość między prętami. Ważny jest też fakt, by duże klatki (powyżej 80cm lub 100cm były składane, bo inaczej ciężko je potem transportować. Przypatrz się, jak są połączone boki na zdjęciach.
Niestety w jego klatkach półki są drewniane, trzeba je zaimpregnować, pokryć ceratą lub wymienić np. na koszyczki lub tacki plastikowe.
<3 Paulie <3 Jimi <3 Nero <3 Dante <3 Fabio <3 Nessie <3 Zero <3
Moje koszmary <3
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klatki”