Temat archiwalny Karm polecanych - nieaktualny!

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Afera
Posty: 2768
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 9:37 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Afera »

Karmę kupuję w centrum zoologicznym u mnie w Radomiu. :) Jak nie było paczek 1,5 kg to po prostu prosiłam obsługę, by specjalnie zamówili... i zamawiają, nawet dzwonią jak karma już czeka w sklepie. ;)
Blanny daję im nie tylko sam granulat - zawsze dostają jeszcze jakieś dodatki, wiadomo, że jakby jadły sam granulat to szybciej by się kończył. Nie myśl, że je głodzę absolutnie. Zawsze mają w misce jedzenie.
9 duszyczek za TM [*]
Awatar użytkownika
Afera
Posty: 2768
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 9:37 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Afera »

Blanny z tego co widzę masz same samce a ja mam 3 nieduże samiczki i dwóch kastratów, a samice mniej jedzą. ;)
9 duszyczek za TM [*]
Blanny
Posty: 1731
Rejestracja: śr sie 19, 2009 9:13 am
Lokalizacja: Warszawa/Piaseczno/Kąty

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Blanny »

Ach i tu pewnie jest rozwiązanie.. ::)
Oczywiście moje też dostają masę dodatków, dzisiaj jadły kocią mokrą karmę (kupuje takie, co mają minimum 16% mięsa), a potem suche obwarzanki, teraz wcinają sałatę. ::) Po prostu mimo wszystko dużo mi tej suchej karmy schodzi.. Pewnie właśnie dlatego, że mam samce same. I to WIELKIE samce. 8) Jak to się mówi "płacz i płać". :D
Muszę sprawdzić, czy w Arkadii ciągle 1,5kg beaphare care + kosztuje tak mało.. Bo wtedy to była w ogóle ciekawa sytuacja.. Nalepka z ceną była 60-coś zł, poszłam do czytnika cen, patrzę, a tu 39 zł. :o W sobotę chyba będę jechać do zoo (obiecałam siostrze :D ), to sprawdzę, jeśli nikt do tej pory nie sprawdzi. Tylko właśnie na czytniku, bo te ich ceny na półkach to tam się chyba zawsze różnią od tych w kasie.. (W kasie zwykle są tańsze rzeczy niż podawała cena na półce. Dziwne.. Chyba, że już to poprawili.)
<3 Paulie <3 Jimi <3 Nero <3 Dante <3 Fabio <3 Nessie <3 Zero <3
Moje koszmary <3
Awatar użytkownika
mini
Posty: 1825
Rejestracja: czw mar 10, 2011 11:09 am
Lokalizacja: Poznań

Re: Karmy POLECANE

Post autor: mini »

Mi też już się kilogram Rat Complete kończy. Młode rosną to wcinają jak oszalałe, do tego szybko stado się powiększyło..
Całe szczęście, dzieki znajomej pracującej w zoologicznym, mam dojście bezpośrednio do hurtowni i cena będzie bez marży. Tym razem biorę 2kg i zobaczę na ile starczy.
Jak ja lubię się śmiać.. to takie ciekawe doświadczenie.
->Nasze Śliczne Paskudy:*<-
->Mini pociechy<-
Awatar użytkownika
whisky
Posty: 119
Rejestracja: pt cze 03, 2011 7:41 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Karmy POLECANE

Post autor: whisky »

Podejrzewam u szczura alergie/przebiałczenie. W zoologu polecono mi rat complete VL, ale widzę, że ma 20% białka. Wcześniej sa posty, że skoro tak to "zaprojektowali", to znaczy, ze będzie dobrze. Ale może na czas "testu" czy to nie alergia na coś innego powinnam raczej karmić go czymś innym? Czym?
[*] Paragraf, [*] Marker, [*] Rewers, [*] Radar, [*] Akord, [*] Krawat
Obrazek
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Karmy POLECANE

Post autor: smeg »

Dobrą karmą, która nie jest granulatem, tylko mieszanką ziaren. Granulaty mają zazwyczaj więcej białka. Możesz spróbować np. VL Rat Nature albo Beaphar XtraVital. A czym karmisz szczury poza karmą? Alergia pokarmowa to rzadkość, zacznij od zmiany ściółki na ręczniki papierowe albo sprawdzenia u weta, czy szczury nie mają pasożytów.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
whisky
Posty: 119
Rejestracja: pt cze 03, 2011 7:41 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Karmy POLECANE

Post autor: whisky »

Karmię takimi mieszankami, jako ściółkę mam żwirek (wydaje mi się że to jedno z mniej uczulających...?) a weterynarz proponuje poczekać tydzień wlasnie na zasadzie - odstawić wszelkie dodatki do pokarmu, tylko karma i woda. Ten granulat polecili mi w zoologu jako "mało uczulający" czy coś w tym stylu. Na swierzb to nie wygląda, z resztą jest u nas juz jakiś czas i dopiero teraz... No ale to trochę inny temat :)
Dzięki za radę
[*] Paragraf, [*] Marker, [*] Rewers, [*] Radar, [*] Akord, [*] Krawat
Obrazek
Awatar użytkownika
aneczkaa
Posty: 697
Rejestracja: wt mar 08, 2011 12:08 pm

Re: Karmy POLECANE

Post autor: aneczkaa »

Niekoniecznie świerzb, jakiś inny pasożyt. Mojej szczurce robiły się ranki na całym ciele, w tym samym czasie zmieniłam Pinio na żwirek dla kotów i dostałyśmy u weta leki na pasożyty i szczurce przeszło ;) Podobno bardziej prawdopodobny był pasożyt ;)

Zmiana karmy też w sumie nie zaszkodzi :)
Awatar użytkownika
mini
Posty: 1825
Rejestracja: czw mar 10, 2011 11:09 am
Lokalizacja: Poznań

Re: Karmy POLECANE

Post autor: mini »

Nabyłam paczkę Rat Nature na próbę i chyba szału nie będzie.. Może to kwestia przyzwyczajenia? Na tą chwilę nie znika tak szybko jak Complete. Zobaczymy. Odrobina urozmaicenia nie zaszkodzi :)
Jak ja lubię się śmiać.. to takie ciekawe doświadczenie.
->Nasze Śliczne Paskudy:*<-
->Mini pociechy<-
Awatar użytkownika
poziomkowybaton
Posty: 59
Rejestracja: pn mar 07, 2011 6:40 pm

Re: Karmy POLECANE

Post autor: poziomkowybaton »

Hej! Nie wiem czy piszę to w odpowiednim temacie, ale nie chciałam zaśmiecać forum i tworzyć nowego.

Mianowicie, karmiłam z dużym powodzeniem moje dwa tłuściochy karmą Verselle Laga Rat Complete i Rat Nature. Smrodkom kończy się zapas jedzonka, a ja niestety nie mam póki co pieniędzy na stosunkowo drogą karmę, bo wszystkie moje oszczędności poszły na klatkę i czy mogę w zastępstwie kupić tą karmę :

http://www.planeta-zoo.pl/jr-farm-pokar ... =22_26_118

Czy zrobi to im wielką różnicę, lub wpłynie negatywnie na ich zdrowie? Dodam, że jeszcze nigdy nie zmieniałam chłopcom karmy
Blanny
Posty: 1731
Rejestracja: śr sie 19, 2009 9:13 am
Lokalizacja: Warszawa/Piaseczno/Kąty

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Blanny »

JR farm to niezła karma (chociaż niektórzy mówią, że się ostatnio pogorszyła, inni, że nieprawda). Ale ogólnie jakościowo jest w porządku. Możesz śmiało ich nawet na nią przerzucić, jak Ci tak wygodniej.
<3 Paulie <3 Jimi <3 Nero <3 Dante <3 Fabio <3 Nessie <3 Zero <3
Moje koszmary <3
Awatar użytkownika
greenfreak
Posty: 482
Rejestracja: wt sie 10, 2010 2:27 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Karmy POLECANE

Post autor: greenfreak »

A ja dodam, że gdyby w odpowiedzi na szybką zmianę zaczęli "protestować", to nie przejmuj się. Zgłodnieją porządnie, to skończy się wybrzydzanie. Szczur ma za duży instynkt samozachowawczy, żeby zabić się z głodu tylko dlatego, że nowa karma mniej smakuje.
Awatar użytkownika
Gromowataa
Posty: 110
Rejestracja: pn lut 21, 2011 4:15 pm
Lokalizacja: Iława

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Gromowataa »

Poszukuję jakiejś dobrej lecz tańszej karmy dla moich 4 żarłoczków, czytałam troche o Timie i uczcie dla szczura , a która z nich jest lepsza jakościowo ? :)
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=31458<----Moje chłopaczki : Toudi, Eddy, Fredi, Olinek i Willy <3
Za TM: Jaś- na zawsze w moim serduszku [*]<3 [/color]
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Karmy POLECANE

Post autor: noovaa »

Obie są podobne jakościowo. Tima troszkę bardziej tuczy wg mnie ( mam jednego co przy niej zawsze waga mu do góry idzie ). Mi osobiście bardziej się podoba Uczta, ale moje szczury jedzą i to i to.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
Gromowataa
Posty: 110
Rejestracja: pn lut 21, 2011 4:15 pm
Lokalizacja: Iława

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Gromowataa »

dziękuję za pomoc :) moich głodomorków nie trzeba chyba bardziej tuczyć więc wybierzemy ucztę ;)
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=31458<----Moje chłopaczki : Toudi, Eddy, Fredi, Olinek i Willy <3
Za TM: Jaś- na zawsze w moim serduszku [*]<3 [/color]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”