guz+ krew z macicy

Niepokojące zachowania szczurów, objawy chorób i ich leczenie.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Michalina
Posty: 89
Rejestracja: śr gru 23, 2009 6:18 pm
Lokalizacja: Gdynia

guz+ krew z macicy

Post autor: Michalina »

hej
moja szczurka miała od dawna krrew z macicy ale dostała zastrzyki i pomogło, miesiac czy dwa i nic i teraz znowu ale juz duze plamy do tego jeszcze guz który ma po lewej stronie częściowo jakby pod klatką piersiową wet pwoiedział że troche przytwierdzony do jamy brzusznej. dziś byłam u weta i powiedział że sterylizacja i usuwanie guza ale ze jest ryzyko bo trudna operacja.
Wiem że może nie przeżyć i strasznie się boję mam jutro o 12 operacje ;(( mieliście kiedyś podobne problemy ?
szczurka ma rok i 7miesiecy.
nie chce odebrać jej martwej ale chce żeby była zdrowa :(
przepraszam za błędy trochę sie spieszę i dotego jestem zestresowana
Ze mną łobuzuje Julian ;*
Za TM: Ziemniak, Groszek, Śnieżynka, Tatsumi [*][/color]
Awatar użytkownika
dariaxoxo
Posty: 25
Rejestracja: pt lip 22, 2011 6:45 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: guz+ krew z macicy

Post autor: dariaxoxo »

Bardzo Ci współczuję.. Ja nigdy czegoś takiego nie miałam.. Trzymam kciuki mam nadzieje, że wszystko będzie ok!
Ze mną : Zuza.
Za TM : Narcysia [*] , Elmo [*] , Mały [*] , Speed [*] , Leon [*].[/u][/b] [/color]
Awatar użytkownika
Kluska123
Posty: 3096
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 10:35 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: guz+ krew z macicy

Post autor: Kluska123 »

Bardzo mi przykro z powodu choroby szczurzynki. Jak dotad mialam do czynienia z guzem u mojego 2-letniego samcola. Operacja przebiegla beproblemowo, takze nie martw sie jej wiekiem, jesli poza tymi dwoma chorobami nic jej nie dolega ;)
Jesli weterynarz zna sie na gryzoniach i jest dobrym lekarzem to przeprowadzi operacje bezproblemowo.
Trzymam kciuki i napisz, jak juz gwiazdeczka bedzie po operacji :)
Moje szczurze szczęście za TM: Kluska Iwan Filipek Lucky Remy Tempuś Julek Szymuś Stuart Biały Teddy Kołtun Batman Toffi Fado Robin

Do zobaczenia Skarby moje...
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: guz+ krew z macicy

Post autor: Paul_Julian »

Jesli zabieg będzie robił dr Krefft czy dr Debis, to szczurka będzie w najlepszcyh rękach w Gdyni.
Oczywiscie, zaden wet nie zagwarantuje tego, ze szczurek przezyje, nawet jesli to zdrowy szczurek.

Powiem Ci tak... jesli nie zrobisz tej operacji, to szczurka umrze, najpewniej z wykrwawienia. Miałem taki przypadek z guzem w macicy. Miałem równiez przypadek ogromnego guza w jamie brzusznej, krwawień , sterylizacji, aż do kolejnej operacji, gdy dr Krefft po otworzeniu brzuszka zdecydowal sie nie wybudzac szczurki.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Michalina
Posty: 89
Rejestracja: śr gru 23, 2009 6:18 pm
Lokalizacja: Gdynia

Re: guz+ krew z macicy

Post autor: Michalina »

o boże ;( jak jej nie wybudzą chyba się zabiję !
ona jest taka żywotna i dziś nawet nie krwawi, biega i wg.
boże tak sie boje, wiem że Debis jest ok ale na cechowej bd operacja
boże trzymajcie za nią kciuki.
Ze mną łobuzuje Julian ;*
Za TM: Ziemniak, Groszek, Śnieżynka, Tatsumi [*][/color]
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: guz+ krew z macicy

Post autor: Paul_Julian »

Debis tez operuje na Cechowej. Jak jej nie wybudzą, to znaczy , ze tak naprawdę było lepiej. Duzo gorsze jest patrzenie na to jak szczurek się męczy albo jak guz zżera ja od środka. Mi doktor powiedział ( a była pod opieką i Debisa i Kreffta), że guz by spowodował, że umarłaby z glodu. Mimo, że jadła to guz zajął zołądek i się nie najadała.

Odrzuć takie paskudne mysli od siebie i to już ! Musi być dobrze!! Więcej optymizmu!

Jak bedziesz po nią jechac, kup kropelki do oczu ze swietlikiem i zakraplaj oczka. Dostaniesz ją wybudzoną z narkozy, ale taką śpiącą. Mozesz nawet posiedziec w poczekalni z 30 minut, aż zacznie sie bardziej ruszać. Nic sie nie powinno stać , ale jesli to twoja 1sza operacja to lepiej poczekać, bo moze Cię niepokoić to , że tylko od czasu do czasu się poruszy. I zakraplaj jej oczka i przymykaj. Bo podczas operacji nie mruga i oczka sie nie nawilżają.Wez duzo reczniczków papierowych i ręcznik, żeby ją przykryć .

No i myśl pozytywnie, no !
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Michalina
Posty: 89
Rejestracja: śr gru 23, 2009 6:18 pm
Lokalizacja: Gdynia

Re: guz+ krew z macicy

Post autor: Michalina »

no jest na tej operacji ok 15 mam sie po nią zgłosić, bardzo się denerwuje ale jestem dobrej myśli, była w bardzo dobrej kondycji a to chyba dobrze dla operacji.
Jak już ją odbiorę to napiszę co i jak
Ze mną łobuzuje Julian ;*
Za TM: Ziemniak, Groszek, Śnieżynka, Tatsumi [*][/color]
Awatar użytkownika
Kluska123
Posty: 3096
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 10:35 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: guz+ krew z macicy

Post autor: Kluska123 »

Widzisz ile pozytywnej energii Paul_Julian Ci przesyla? :)
Musi by dobrze! Trzymamy kciuki!
Moje szczurze szczęście za TM: Kluska Iwan Filipek Lucky Remy Tempuś Julek Szymuś Stuart Biały Teddy Kołtun Batman Toffi Fado Robin

Do zobaczenia Skarby moje...
Michalina
Posty: 89
Rejestracja: śr gru 23, 2009 6:18 pm
Lokalizacja: Gdynia

Re: guz+ krew z macicy

Post autor: Michalina »

dzwoniłam o15 do weta i powiedział że usunęli macice i że miała na niej zmiany i tego guzka co tam miała.
I że narazie leży pod lampką. Mam zadzwonić za godzinę, zmartwiły mnie te zmiany na macicy. mam nadzieje że nie było przerzutów.
TATSUMI WRACAJ DO MNIE I DO JULIANKA !! <3
Ze mną łobuzuje Julian ;*
Za TM: Ziemniak, Groszek, Śnieżynka, Tatsumi [*][/color]
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: guz+ krew z macicy

Post autor: Paul_Julian »

Nic się nie martw, będzie dobrze. Prawdopodobnie te zmiany na macicy i guz to zupelnie osobne rzeczy. Guzy/zmiany w macicy i okolicach są hormonozależne, a Twoja szczurka jest już w takim wieku, ze to wlaśnie od hormonów. Taka jakby menopauza jak u ludzi.
Siedzi pod lampką i sie nagrzewa :)
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Michalina
Posty: 89
Rejestracja: śr gru 23, 2009 6:18 pm
Lokalizacja: Gdynia

Re: guz+ krew z macicy

Post autor: Michalina »

Mam szczurcie w domu, niestety i guz i macica to nowotwory.
Szczurcia ma teraz głupiego Jasia, doktor debis powidzial żeby trzymać ja pod lampka i dać jej termofor, tak tez zrobiłam. Może jeść i pic ale narazie pije tylko bo wątpię żeby mogła coś pogrysc w tym stanie, jakby coś sie działo to mam w nocy jechać do redłowa.
Mam nadzieje ze bd OK, musi !
Ze mną łobuzuje Julian ;*
Za TM: Ziemniak, Groszek, Śnieżynka, Tatsumi [*][/color]
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: guz+ krew z macicy

Post autor: noovaa »

Ja osobiście zamiast lampki, starałabym się ją przykrywać i dałabym jej tylko termofor. Lampka może przegrzać, jeśli świeci mocno i nie da szczurkowi takiego spokoju i poczucia bezpieczeństwa .... szczurki wolą jak jest ciemno. Trzymam kciuki.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Michalina
Posty: 89
Rejestracja: śr gru 23, 2009 6:18 pm
Lokalizacja: Gdynia

Re: guz+ krew z macicy

Post autor: Michalina »

Dałam ja pod ta poduszkę ocieplająca czy jak to tam sie nazywa i zgadilam światełko, szkoda jej oczu na to światło.
Pije, nie je bo chrupki są twarde pozatym ona nie może jeszcze swoimi łapkami w pełni ruszać.
Macie jeszcze jakieś pomysły to piszcie
Ze mną łobuzuje Julian ;*
Za TM: Ziemniak, Groszek, Śnieżynka, Tatsumi [*][/color]
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: guz+ krew z macicy

Post autor: Paul_Julian »

Dzisiaj jesc nie musi, a nawet nie powinna. To jak człowiek po operacji, jest skołowana. Jak już będzie całkowicie obudzona i bedzie sprawnie dreptac (a nie się kręcić ) to możesz dac kaszkę czy nutridrinka. Zresztą nutri mozesz dac teraz.

Pilnuj jej w nocy, zeby sie nie interesowała szwami. Najwazniejsze są pierwsze 2-3 dni. Ale może się nie interesowac, jesli to pierwszy zabieg w jej życiu.

Z rany może sie sączyć krew czy limfa. Bez paniki, nic sie nie dzieje. Możesz co jakis czas delikatnie przylożyc chusteczkę, zeby to zebrac , bo może chciec lizać.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Michalina
Posty: 89
Rejestracja: śr gru 23, 2009 6:18 pm
Lokalizacja: Gdynia

Re: guz+ krew z macicy

Post autor: Michalina »

A ten nutridrink to ile kosztuje? Kiedyś go miałam i chyba tylko na jeden dzień data przydatności a cena chyba dość wysoka
Jutro ide na zastrzyk przeciwbolowy wiec może spytam czy dawać. Mała sobie śpi <333! jej pierwsza operacja
Miałam juz takie przypadki ze sobie zdjął szwy i miał rane także jestem czujna :)
Ze mną łobuzuje Julian ;*
Za TM: Ziemniak, Groszek, Śnieżynka, Tatsumi [*][/color]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Objawy i leczenie”