Śmietnik :D / Prawie SB

Tylko tu pogadasz na różne tematy (prawie bez ograniczeń)!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Śmietnik :D / Prawie SB

Post autor: Paul_Julian »

Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Śmietnik :D / Prawie SB

Post autor: unipaks »

Paul, jakie rewelacyjne fotki wynalazłeś! :) Każda z nich jest niesamowita, bez wyjątku, a już nr 15 - cudne ujęcie na tle tej pajęczyny :) I 7 -ka, jak mała pije rosę... No a 8 i 9 z tymi ogonkami, i 10-te z maleństwem :-* I to nocne też kapitalne!
Zręczny stworek z drugiego zdjęcia przywodzi mi na myśl naszą Peanutkę, jak się tak sprytnie wspinała w górę :D
Dzięki za tego linka! :)
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Śmietnik :D / Prawie SB

Post autor: Paul_Julian »

Były w "szybkie linki" na joemonsterze :) Wszystkie sa piękne ! W ogóle myszki są cudaczne :)
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
kredka
Posty: 222
Rejestracja: pt maja 06, 2011 4:07 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Śmietnik :D / Prawie SB

Post autor: kredka »

czy to badylarki? normalna musza chyba by się nie trawce nie utrzymała...
Obrazek Obrazektutaj: kotka Szprotka, Gacek, Tymon tam: Ziutka the świnka morska[*],Fredzia [*], Alien [*] Miki[*], Ogryzek [*]
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Śmietnik :D / Prawie SB

Post autor: Paul_Julian »

Myślę, że badylarki http://myszy.net/gatunki6.htm
Nie mogę sie na nie napatrzyć , szkoda , ze nie ma duzych na tapetę.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Veerena
Posty: 889
Rejestracja: ndz sie 16, 2009 1:22 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Śmietnik :D / Prawie SB

Post autor: Veerena »

We Wrocławskim ZOO do końca tygodnia wjazd za 3zł ;D

Polecam 3 małe surykatki, które jeszcze cyckają matkę, a ona bacznie obserwuję co się wokół dzieje natomiast tatuś zajmuję się porządkami w gniazdku :)
Fiona Filipinka -(Myszor) Felicity

[*]Freja [*]Ganja [*]Fifka [*]Frisbi [*]Fobia [*]Kropka [*]Fimi [*]Fiszka [*]Flo [*]Fibi
Awatar użytkownika
zyberka
Posty: 1043
Rejestracja: pt sie 29, 2008 3:08 pm
Lokalizacja: wlkp.

Re: Śmietnik :D / Prawie SB

Post autor: zyberka »

Jako że w moim domu robienie dżemów stało się sportem rodzinnym, a ja zwariowałam wczoraj na punkcie nowej receptury, wrzucam przepis(jeśli można to tak nazwać) na dżem z dyni i pomarańczy :D !
2kg dyni
2 pomarańcze + starta skórka
1 mały kwasek cytrynowy
1kg cukru
2 żel fixy

Jeśli ktoś nie lubi dyni TAK JAK JA ;D niech się nie zraża. W ogóle jej nie czuć! Dżem jest słodko kwaśny, dość twardy, miąższysty i wyłącznie pomarańczowy w smaku :)
Na zachętę mogę też dodać, że ostatnio, bodajże podczas robienia dżemu śliwkowego :P obliczyliśmy, że zrobienie 1 słoika kosztowało 1,20zł. Jeśli ktoś podobnie do mnie potrzebuje 100 słoików żeby przetrwać zimę to jest to sposób żeby trochę zaoszczędzić :D
Awatar użytkownika
Magamaga
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 2996
Rejestracja: sob paź 06, 2007 7:22 am
Lokalizacja: Gdynia

Re: Śmietnik :D / Prawie SB

Post autor: Magamaga »

A ile z tej receptury wyjdzie słoików?
Obrazek
Ze mną: kotka Luna i kocurek Borys

Za TM- Tuptuś [*] Fiona [*] Milejka [*] Batman [*] Mania [*] Lolek [*] Zefir [*] Bobek [*] Zawsze będę pamiętać....[/size]
Awatar użytkownika
zyberka
Posty: 1043
Rejestracja: pt sie 29, 2008 3:08 pm
Lokalizacja: wlkp.

Re: Śmietnik :D / Prawie SB

Post autor: zyberka »

Wyszło równe 10 ale do gara przez pomyłkę trafiła trzecia pomarańcza ;D
Awatar użytkownika
sr-ola
Posty: 1425
Rejestracja: wt wrz 29, 2009 5:51 pm
Lokalizacja: Opole/Głogów/okolice Zielonej Góry

Re: Śmietnik :D / Prawie SB

Post autor: sr-ola »

Ja od dżemów wolę powidła, mniamm, śliwkowe albo jabłkowe w 100% naturalne, bez żelatyny, tylko cukier. I soki malinowe idealne do herbaty na zimowe wieczory albo do kaszki mannej (manny?)- robione przez moją babcię. Takich rarytasów nie znajdzie się w żadnym sklepie. :D
Ze mną: Reksia i Kicia. W sercu: Kicek; Biba, Gryzek,Agrafka,Siwa, Łysa, Kwik, Lusia, Rabarbar, Soomi i Serenada.. Moi wyjątkowi..[*]
Awatar użytkownika
jordan
Posty: 2005
Rejestracja: ndz maja 02, 2010 5:38 pm

Re: Śmietnik :D / Prawie SB

Post autor: jordan »

zna ktoś przepis na powidła z zielonych pomidorów ? moja babcia je kiedyś robiła ale nie znam przepisu :-(
Obrazek
Awatar użytkownika
Afera
Posty: 2768
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 9:37 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Śmietnik :D / Prawie SB

Post autor: Afera »

Mysie zdjęcia genialne! Przypominają mi moje mychy, akurat ja miałam prawie same agutki. Ciągnie mnie oj ciągnie, by znowu mieć myszki. :)
9 duszyczek za TM [*]
Awatar użytkownika
sr-ola
Posty: 1425
Rejestracja: wt wrz 29, 2009 5:51 pm
Lokalizacja: Opole/Głogów/okolice Zielonej Góry

Re: Śmietnik :D / Prawie SB

Post autor: sr-ola »

jordan, google coś tam pokazuje, np.:

SMAŻONE POMIDORY ZIELONE (czyli konfitura)

1 kg zielonych pomidorów oczyścić z pestek, dobrze wypłukać w zimnej wodzie i zagotować ale żeby się nie rozgotowały. Wyłożyć na sito do drugiego dnia aby obeschły. Na drugi dzień zrobić syrop ( ile ważą pomidory tyle cukru) / do syropu 1 szklanka wody/wrzucić pomidory do tego syropu i smażyć aż będą całkiem przeźroczyste. Razem z 1 cytryną pokrojoną w plasterku smażyć po trochy 2-3 dni

Ale jakoś mnie przeraża ta wizja. Pomidory z cukrem, hmm..
Ze mną: Reksia i Kicia. W sercu: Kicek; Biba, Gryzek,Agrafka,Siwa, Łysa, Kwik, Lusia, Rabarbar, Soomi i Serenada.. Moi wyjątkowi..[*]
Awatar użytkownika
jordan
Posty: 2005
Rejestracja: ndz maja 02, 2010 5:38 pm

Re: Śmietnik :D / Prawie SB

Post autor: jordan »

to jest najpyszniejsze co moze byc :D smakuje jak hmm nie wiem ale pyszne sa
Obrazek
Cyklotymia
Posty: 2376
Rejestracja: wt kwie 21, 2009 1:37 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Śmietnik :D / Prawie SB

Post autor: Cyklotymia »

Umarłam przez te myszkowe zdjęcia, genialne są ^^ Jeeej, chcę mieć takiego skilla i taką cierpliwość jak ten fotograf od nich...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pogaduchy”