Pawłowe szczursieny

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
szczuruleczka
Posty: 665
Rejestracja: ndz cze 13, 2010 8:32 am

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: szczuruleczka »

Haha, to ja miałam tak z Vibovitem, takie zamieszanie w końcu wkurzyłam się i powiedziałam że dla zwierzątka i szybko uciekłam z apteki ;) Farmaceutka mało rozgarnięta ;D
Klara & Luna - za TM [*]
Prochacki [']
Hera [']
Sana [']
Fred [']
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: Paul_Julian »

Wszystkie takie leki, suplementy to najlepiej kupować dla niemowlaków.

Kiedyś mi sie udało w aptece dostać Sumamed (antybiotyk), uprosiłem farmaceutę, a była akurat chyba sobota, wszystko pozamykane i sezon urlopowy. Pokazałem jakie dawkowanie , i że mam info ze szczurzego forum i że jakiekolwiek ryzyko biorę na siebie. Dostałem lek, w poniedziałek byłem u weta , a potem pan z apteki sie dopytywał jak tam szczurek :D

Różne ciekawe sytuacje są w aptekach.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: ol. »

Paul_Julian pisze: Zgarnałem wszystko i uciekłem zanim mnie ci z kolejki zdązyliby dorwac :P
:D święto idzie to wiadomo, że człowiek zapasy robi ;)
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: unipaks »

Ja wyprosiłam swego czasu Klindamycynę :) Też potem pytali, czy pomogła szczurkowi :D
A jeszcze wcześniej wydali mi Marbofloksacynę; jedna z pań jest przemiła i bardzo życzliwie nastawiona do zwierzątek, nie trzeba się było wcale krępować :)
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: Paul_Julian »

Farmaceuta i tak zawsze wykuma czy naprawdę to dla zwierzątka czy np. dla nas.

Najwazniejsze to miec w takiej sytuacji opisane dawkowanie, można podeprzeć sie nazwiskiem weta, do którego chodzimy. I tak to są super rzadkie sytuacje.

Dzis rozcienczyłem enro 1:1 i mogłem zrobić pojedynczy zastrzyk, Soranek grzeczniutko siedział. Ma już martwicę ( bo 2 zastrzyki nierozcieńczone) , ale bardzo malutką.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
aneczkaa
Posty: 697
Rejestracja: wt mar 08, 2011 12:08 pm

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: aneczkaa »

Ja poszłam ostatnio po vibovit do apteki, ale były jakieś same udziwniane, to podziękowałam, na to farmaceutka się zapytała: "A to dla zwierzątka pewnie?" :D Nie ukrywam, zatkało mnie ;D Chociaż pani stawiała na papugi, a nie na szczury ;)
Awatar użytkownika
*Delilah*
Posty: 2040
Rejestracja: pt lut 01, 2008 2:37 pm
Lokalizacja: krk

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: *Delilah* »

Kiedyś też miałam taką akcję, kupowałam wibowit z prebiotykiem czy coś w tym stylu, Pan grzecznie się zapytał "ile ma dzieciątko", a ja zażartowałam, że szczur ma już 2 lata. Pan oczywiście nie zrozumiał żartu, dziwnie się popatrzył, pewnie pomyślał, że mam ciekawą ksywę dla syna :)
+ Anioły:Banshee,Buba,Carphata,Cirilla,Dziabaducha,Jacuś,Kokarda,Kroova,Layla, Lilitu,LordKlaklon,Masumi,Mushishi,Nefilim,Noktula,Pudlich,Runa,Rosalka,Sandija,Shiloh,Shirin,
Spirulina,Rubin,Trebuszka +
Na moim ramieniu:PaniFujibe~
Awatar użytkownika
zyberka
Posty: 1043
Rejestracja: pt sie 29, 2008 3:08 pm
Lokalizacja: wlkp.

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: zyberka »

*Delilah* pisze:Pan grzecznie się zapytał "ile ma dzieciątko", a ja zażartowałam, że szczur ma już 2 lata.
:D nie ma to jak pieszczotliwy zwrot do dziecka :D
Ale tu jest tych historii z vibovitem ;) mój TŻ kiedy farmaceutka mu się spytała w jakim wieku jest dziecko powiedział "Yyyyy... nie wiem" ;D
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: Paul_Julian »

Kropek dziś odszedł. Dzis jak wróciłem z pracy zastałem go wychlodzonego , napuszonego. Z początku myslalem, ze nie żyje. Taxi i do weta.
Hipoglikemia.
Po godzince od glukosy i enro zaczął szybciej oddychać. Potem pojawiły się duszności, nasilały sie gdy go ruszalem.
BYł cieplutki, ale potem pojawiło się drżenie klatki piersiowej i juz byłem 100% pewien, że to zły znak.
Odszedł z godzinke temu. Pochowałem go przed chwilą. Jutro nie ma mojego weta, jest lecznica 24h , gdzie nie chcę robić sekcji. Gdyby był dr Krefft , może bym zrobił, moze nie.
Jestem pewien, że to serduszko nie wytrzymało. Rok temu, tego samego dnia odeszła Florka.

Straciłem kochane szczurzydło. Mojego obżartuszka, ulubieńca mojego weta. Mój siwy nochalek z kreską i grubaśne uszki. Moje futro mieszczące chyba dwa szczury.
jedyny najkochańszy przystojniak, który obgryzał pazurki, i jako pierwszy zawsze zeskakiwał z hamaka jak rozdawałem herbatniki.
Jedyny, który grzecznie wracał z wybiegu do kuwety albo spać ...

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Magamaga
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 2996
Rejestracja: sob paź 06, 2007 7:22 am
Lokalizacja: Gdynia

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: Magamaga »

Paul -ściskam! [*] dla Kropka
Obrazek
Ze mną: kotka Luna i kocurek Borys

Za TM- Tuptuś [*] Fiona [*] Milejka [*] Batman [*] Mania [*] Lolek [*] Zefir [*] Bobek [*] Zawsze będę pamiętać....[/size]
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: unipaks »

Paul, tak bardzo mi przykro... :'(
dla Kropka [*]
słodki pyszczku, będzie Cię bardzo brakowało ... :(
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: klimejszyn »

bardzo mi przykro... :(

Kropeczku [*]

Trzymaj się, Paul.
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
Awatar użytkownika
zyberka
Posty: 1043
Rejestracja: pt sie 29, 2008 3:08 pm
Lokalizacja: wlkp.

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: zyberka »

:-[ dla Kropka [*] Współczuję straty...
Flaumel
Posty: 1354
Rejestracja: pt maja 21, 2010 5:33 pm
Lokalizacja: Gdynia

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: Flaumel »

[*] dla Kropka

Miał cudownego właściciela i cudowne życie...

Trzymaj się Paul, uściski od nas.
Obrazek
Awatar użytkownika
Afa1811
Posty: 616
Rejestracja: pt sie 12, 2011 8:56 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: Afa1811 »

dla Kropka [*] trzymaj się Paul...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”