Nadmorskie i dolnośląskie piękności!

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
freesound
Posty: 260
Rejestracja: wt paź 18, 2011 2:23 pm
Lokalizacja: Słupsk/Wrocław

Nadmorskie i dolnośląskie piękności!

Post autor: freesound »

Pochodzę ze Słupska i tutaj spędziłam połowę życia z tymi oto słodziakami, które zawsze wytarmoszę i wyściskam jak tylko przyjadę do domciu :D

Alfa (Fisiu, Alfuszka, Pindzik, Kurczaczek itd. :) )
Obrazek
Obrazek

Asti (Astuszka, Babeczka, Babka, Dyńka)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Zuzanna (Zuzka, Zuzi, Kiciuś)
Obrazek
Obrazek

Afrika i Kajtek
Obrazek
Obrazek

oraz Wrocławskie piękności, które mieszkają z nami od... wczoraj i mam nadzieje, że wszystko się uda i już zostaną. Bowiem czeka nas jeszcze wizyta i umowa :) A oto one Coco i Perełka:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Perełka
Obrazek

Śmieszne jest to, że wszystkie wyżej pokazane zwierzaczki to panie :) Mój tata miał ciężko ;P Jajniki górą!
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nadmorskie i dolnośląskie piękności!

Post autor: unipaks »

Pozdrawiamy sopocianki i wrocławianki! Wszystkie są bardzo piękne. :-* Takie jak Africa czy Kajtek należą tu chyba do rzadkości. :)
Mam nadzieję, że Perełka i Coco zostaną u Ciebie na stałe, trzymam za to kciuki! :)
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Nadmorskie i dolnośląskie piękności!

Post autor: smeg »

A co to za dziwne zwyczaje, że najpierw szczury, a potem wizyta i umowa? ;)
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
jakuszewa
Posty: 518
Rejestracja: czw lip 15, 2010 12:49 am
Lokalizacja: Toruń

Re: Nadmorskie i dolnośląskie piękności!

Post autor: jakuszewa »

Smeg, a takie zwyczaje, że wcale nie łatwo o transport Toruń-Wrocław, a taki akurat nam się trafił w tym terminie... (Dzięki Dorze, której jeszcze raz bardzo dziękuję :*))
Miałyśmy z Klaudią 3 dni na przeprowadzenie WPA, co przez wzgląd na święta okazało się niewykonalne. Dlatego też postanowiłyśmy zaufać Freesound, która zresztą nie dała nam żadnego powodu by mieć wątpliwości i postąpić inaczej.

Z tego co mi wiadomo Ogoniasta ma zajrzeć do dziewczyn w sobotę i myślę, że będzie to tylko czysta formalność.

Wracając do tematu.... Kózki! Ubóstwiam kozy... :)
Natomiast Fridę i Figę proszę mocno wymiziać :)
Awatar użytkownika
freesound
Posty: 260
Rejestracja: wt paź 18, 2011 2:23 pm
Lokalizacja: Słupsk/Wrocław

Re: Nadmorskie i dolnośląskie piękności!

Post autor: freesound »

Panienki wykiziane, wymiziane i właśnie wcinają orzeszki :) Chciałam się też pochwalić nową klatką, która dzisiaj do nas zawitała. Mają w niej jeszcze troszkę nudnawo, ale na dniach to się zmieni.
Obrazek
Jak ją złożyłam to się, aż przeraziłam. Wiedziałam jakie będzie miała wymiary, ale na żywo to tak inaczej jednak hehe. Jednak chyba się już powoli przyzwyczajam :)

Jakuszewa transporter i umowy już zapakowane, jutro spróbuje wysłać paczkę. Tak, Ogoniasta przychodzi w sobotę na wizytę. Ahh i dziękuję za zaufanie :)
Awatar użytkownika
klauduska
Posty: 2919
Rejestracja: wt gru 14, 2010 9:01 am
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nadmorskie i dolnośląskie piękności!

Post autor: klauduska »

i ja się w wątku melduję :)
smeg, jak widzisz, czego się czepnąć nie ma tutaj, o nic prosić nie musimy i relacje miałyśmy zdawane na bieżąco od freesound cały czas. z Magdą postanowiłyśmy tak, a nie inaczej, bo żadnych przeciwności ku temu nie było i nie ma nadal :)

freesound, ja jak XLkę swoją złożyłam to dopiero się przeraziłam i stwierdziłam, że jestem skończoną idiotką, że taką klatkę kupiłam ;)
Awatar użytkownika
freesound
Posty: 260
Rejestracja: wt paź 18, 2011 2:23 pm
Lokalizacja: Słupsk/Wrocław

Re: Nadmorskie i dolnośląskie piękności!

Post autor: freesound »

Hehe miło czytać takie pozytywne komentarze :) A co do klatki to panienki są jeszcze takie malutkie, że aż giną w jej ogromie. Zamówiłam im też u naszej forumowej koleżanki figoifagot komplecik hamaczków bo widzę, że dziewczynki je uwielbiają, a my niestety nie mamy takich zdolności twórczych ;pp
No i muszę przyznać, że stają się coraz odważniejsze. Coraz pewniej biegają po łóżku, nie chowają się przy każdym nawet najdrobniejszym ruchem jak to było wczoraj. Co mnie jeszcze bardzo cieszy, Coco coraz rzadziej piszczy jak ją biorę na rączki. Zdarzyło się to dzisiaj tylko kilka razy, ale to dlatego, że ją musiałam szybko złapać bo prawie spadła z łóżka i się wystraszyła. No i nie stresują się aż tak gdy wkładamy ręce do klatki. Chyba się trochę przyzwyczaiły przez te przemeblowania.. ;D Perełka jak ją puszczamy na łóżku to chwilkę pobiega, a potem chowa się pod kocyk, którym jesteśmy przykryci i tam śpi.

Ogólnie mówiąc nie można przestać na nie patrzeć i ich nie miziać ahh <3
Awatar użytkownika
carrie17
Posty: 353
Rejestracja: sob paź 01, 2011 10:31 am
Lokalizacja: Kraków

Re: Nadmorskie i dolnośląskie piękności!

Post autor: carrie17 »

To zdjęcie jak pysio wystaje z koszyczka jest rozczulające :D piękne ogonki!
Swoją drogą jakie wymiary ma ta 'klateczka'? ;D
Awatar użytkownika
freesound
Posty: 260
Rejestracja: wt paź 18, 2011 2:23 pm
Lokalizacja: Słupsk/Wrocław

Re: Nadmorskie i dolnośląskie piękności!

Post autor: freesound »

A dziękuję, dziękuję :) No i wymiary:
długość 80 cm
szerokość 48 cm
wysokość 58 cm
drzwi: przednie, wymiary: 21 x 18,3 cm (wys. x szer.)
otwierana górna pokrywa klatki
odległość między prętami 1,4 cm
powłoka galwaniczna srebrna (ocynk)
wysokość kuwety 17 cm
dimitria
Posty: 82
Rejestracja: pt mar 25, 2011 11:40 am

Re: Nadmorskie i dolnośląskie piękności!

Post autor: dimitria »

Kapturkowe śliczności! :D :D
Kiedy planowana jest dostawa zdjęć?
Awatar użytkownika
freesound
Posty: 260
Rejestracja: wt paź 18, 2011 2:23 pm
Lokalizacja: Słupsk/Wrocław

Re: Nadmorskie i dolnośląskie piękności!

Post autor: freesound »

A dzisiaj :D Przepraszam za jakoś, ale to tylko zdjęcia z komórki..

Perełka:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Coco:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Muszę przyznać, że Coco jest bardzo zachłanna, ponieważ taki jak widać na zdjęciach chrupek dziele na pół i im daje. Każda łapie swój w pyszczek i ucieka na drugą stronę łóżka. Jednak Coco bardzo szybko stwierdza, że jej siostra ma pewnie coś lepszego, zostawia swoją część i czym prędzej biegnie do niej i zabiera jej (oczywiście trochę powalczą jednak Perełka jest mniejsza i trochę słabsza, więc przegrywa). Jest chwile zdezorientowana, ale za chwile biegnie i zabiera pozostawiony przez siostrę inny kawałek i tak w kółko.. ;D Po pierwszej takiej wojnie jak już wpuściłam je do klatki to chyba się obraziły na siebie bo pierwszy raz spały osobno hihi. Jednak za każdym razem, gdy tak robią to nie mogę przestać się śmiać :D

Co do zmian jakie zachodzą u maluszków to Coco zaczyna szaleć, aż się boje co będzie dalej :D Obgryza wszystko jak leci, ma taki motorek w dupci, że boje się ruszyć jak z nimi siedze bo już dwa razy prawie ją zgniotłam. Skacze nad nogami jak kangurek, wspina się coraz wyżej. Dzisiaj pierwszy raz dotarła aż na głowę.

Perełka to już inna historia. Jej postępy są wolniejsze, ale są! :) Zaczęła wspinać się po rękach i wskakuje na ramię. To nie ważne, że minimalny ruch doprowadza do nagłego zniknięcia panienki, która siedzi już w jakieś norce pod kołdrą :D Jest dobrze, nawet zaczęła zaczepiać siostrzyczkę i nie daje się całkiem zdominować. I pierwszy raz zasnęła mi pod bluzą.. <3 <3 <3

Ahh to tyle nowinek na dziś :) :-*
Awatar użytkownika
klauduska
Posty: 2919
Rejestracja: wt gru 14, 2010 9:01 am
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nadmorskie i dolnośląskie piękności!

Post autor: klauduska »

super zdjecia! ale wstawiaj miniaturki, bo źle się wątek czyta ;)
dimitria
Posty: 82
Rejestracja: pt mar 25, 2011 11:40 am

Re: Nadmorskie i dolnośląskie piękności!

Post autor: dimitria »

Ostatnie zdjęcie dotyczące Perełki wyszło tak śmiesznie, jakby miała taaaaaaaki długaśny ogon! :D
Kapturki to najśliczniejsze umaszczenie, o.
Masz fantastyczną poduchę(?) w fantazyjne wzory ^^
dimitria
Posty: 82
Rejestracja: pt mar 25, 2011 11:40 am

Re: Nadmorskie i dolnośląskie piękności!

Post autor: dimitria »

A jak psiaki reagują na nowe członkinie rodziny, na ich zapach? :P
Awatar użytkownika
freesound
Posty: 260
Rejestracja: wt paź 18, 2011 2:23 pm
Lokalizacja: Słupsk/Wrocław

Re: Nadmorskie i dolnośląskie piękności!

Post autor: freesound »

Hehe mi też się tak zawsze wydaje jak patrze na to zdjęcie Perełki ;) A poducha jest z ikei bardzo wygodna, gdy opierasz się o ścianę, do spanie raczej nie.

No i pieski hmm.. jeszcze nie wiem, ponieważ one mieszkają w moim rodzinnym domu w Słupsku, a szczurki mam we Wrocławiu. Jednak dowiem się wszystkiego na gwiazdkę, ponieważ wracam z panienkami do domciu :) Chociaż już teraz wydaje mi się, że mogę przewidzieć ich zachowanie :P Wilczurka pewnie będzie się ich bała, Goldenka znając życie będzie miała je daleko i głęboko ;D No, a kiciuś jak to kiciuś, pewnie będzie chętny na 'zabawę'. Chociaż może być różnie bo jest bardzo leniwa, wysterylizowana i dużo śpi. Poczekamy zobaczymy :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”