Dziwne odgłosy...

Cały, osobny dział. Problemy z drogami oddechowymi, to jedna z najczęstszych przypadłości szczurków, z jakimi się borykamy.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Sonia
Posty: 36
Rejestracja: pn wrz 26, 2011 8:40 pm
Lokalizacja: Kraków/Częstochowa

Dziwne odgłosy...

Post autor: Sonia »

Drodzy forumowicze,
Mam problem z moją Barbarą. Od jakiegoś czasu wydaje z siebie odgłosy, które brzmią jak wymieszanie kaszlu, prychania, czkawki, kumkania i innych. Na prawdę trudno mi zdefiniować, bo nie jest to typowe kichanie czy kaszel. Nie jest osowiała, zachowuje się jak normalny, zdrowy szczur. Czasem wydaje te odgłosy podczas jedzenia, ale nie przerywa, tylko wcina dalej. Nie wiem, czy są to odgłosy od emocji, bo co prawda od niedawna ma dwie nowe koleżanki ale odgłosy były już wcześniej. Byłam z nią u weta, obsłuchał ją i stwierdził, że to na pewno nie od serca i nic nie słyszy... Ja sama też nie umiałam mu opisać tych dźwięków. Dzisiaj udało mi się nagrać dosłownie sekundę... Podaję link do pliku: http://www.2shared.com/file/eF5Wis1H/Plik_audio_05.html Odgłos jest około 1:44-1:47. Jeśli ktoś spotkał coś takiego u swojego szczurka, bardzo proszę o pomoc... Dodam jeszcze, że żadnego wysięku z nosa nie ma. W klatce ma sianko, wcześniej były trociny i żwirek dla kota. ???
"...aż raptem sekunda i okazuje się, że nie sposób jej cofnąć, nie sposób wymazać."
Marta 29.09.2009-11.11.2011 Obrazek
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Dziwne odgłosy...

Post autor: Paul_Julian »

Ja myślę, ze warto by było skonsultować z innym wetem, w Krakowie jest kilku dobrych. Pliku nie mam w czym odtworzyć.
Dobrze by było zrobić RTG, bo bedzie wtedy wiecej widać.
Może to chrumkanie to po prostu z emocji, niektóre tak mają.

I wywal siano, najczęsciej siano i trociny to przyczyna alergii. najlepiej na razie zmień na reczniczki papierowe i zobacz czy cos się zmieni.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Sonia
Posty: 36
Rejestracja: pn wrz 26, 2011 8:40 pm
Lokalizacja: Kraków/Częstochowa

Re: Dziwne odgłosy...

Post autor: Sonia »

Dzięki za odpowiedź.
Wiesz, ja mam do mojego weta pełne zaufanie, wszystkie moje psy i koty są pod jego opieką...
Zmian podłoża też próbowałam, także to chyba nie uczulenie (dajeę 99% bo nie jestem pewna). Barba wydawała te dźwięki nawet podczas siedzenia na parapecie albo w doniczce z kwiatkiem...
Możesz polecić mi jakiegoś dobrego weta w Krakowie, który mógłby zrobić małej rtg?
"...aż raptem sekunda i okazuje się, że nie sposób jej cofnąć, nie sposób wymazać."
Marta 29.09.2009-11.11.2011 Obrazek
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: Dziwne odgłosy...

Post autor: nausicaa »

dr Lewandowska, Oaza, na zamoyskiego (na zapisy, trzeba dzwonić) ta jest najlepsza, ale najdroższa
dr Banaś /9bez zapisów), przyjmuje na os. europejskim albo na lwowskiej, ale trzeba dzwonić, kiedy gdzie jest
dr Galganek na zapolskiej (ale tutaj różnie bywa z jakością)
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
Awatar użytkownika
*Delilah*
Posty: 2040
Rejestracja: pt lut 01, 2008 2:37 pm
Lokalizacja: krk

Re: Dziwne odgłosy...

Post autor: *Delilah* »

Cyfrowe RTG robią też na Sanockiej, około 60 zł wychodzi.
+ Anioły:Banshee,Buba,Carphata,Cirilla,Dziabaducha,Jacuś,Kokarda,Kroova,Layla, Lilitu,LordKlaklon,Masumi,Mushishi,Nefilim,Noktula,Pudlich,Runa,Rosalka,Sandija,Shiloh,Shirin,
Spirulina,Rubin,Trebuszka +
Na moim ramieniu:PaniFujibe~
Awatar użytkownika
Sonia
Posty: 36
Rejestracja: pn wrz 26, 2011 8:40 pm
Lokalizacja: Kraków/Częstochowa

Re: Dziwne odgłosy...

Post autor: Sonia »

Dziękuję za info, na pewno się wybiorę. Chociaż przyznam, że zależałoby mi na niskiej cenie (student:P) ale wiadomo, że jakość też jest ważna :)
"...aż raptem sekunda i okazuje się, że nie sposób jej cofnąć, nie sposób wymazać."
Marta 29.09.2009-11.11.2011 Obrazek
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: Dziwne odgłosy...

Post autor: nausicaa »

jak Ci zrobią zły rtg, to nic na nim nie będzie widać i wydasz drugie tyle na kolejny rtg, więc już lepiej dac więcej, a porządniej. Lewandowska jest droga niestety, za to na sanockiej tak sobie znaja sie na szczurach
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drogi oddechowe”