PILNE! [Gliwice/Śląsk] Oddam 2 szczurki (osobno)

Archiwalne adopcje (udane i nieudane) i archiwalne narodziny

Moderator: Junior Moderator

Awatar użytkownika
Merry
Posty: 4
Rejestracja: wt sie 03, 2010 11:39 am
Lokalizacja: Gliwice

PILNE! [Gliwice/Śląsk] Oddam 2 szczurki (osobno)

Post autor: Merry »

Witam!

Mam dwóch pięknych nie całe 1,5 rocznych samców (od małego ma je ok. lipca). Wszystko by było w porządku z kochanymi zwierzątkami gdyby nie niespodziana zmiana warunków. W przeszłości były na tyle oswojone, że przychodziły na wołanie i niczego ni gryzły, kochane szczurki. Wraz z wiekiem niestety stały się bardziej agresywne i niszczycielskie...
Jeden ze szczurków, nieco starszy (około 1,5 miesiąca od drógiego), Waffek jest bardzo przyjacielski i znacznie łagodniejszy, pochodzi ze sklepu zoologicznego (był to prezent). Niestety, kochany niegdyś kolego stał się dla niego bardzo nieprzyjemny i przez to szczurek nieco zdziczał. On potrzebuje wygodnego miejsca, dobrego jedzonka i spokojnych kolegów, zdecydowanie. Jest to standardowy, sklepowy kaptur, ale nigdy nie miał żadnych chorób, wygląda zdrowo i urósł pięknie na domowym jedzonku.
Drugi szczurek przesłodki łobuziak za młody pan uciekacz o tak uroczej mordce że nigdy nikt sie gniewać na niego nie mógł. Blauek obecnie całkiem dorosły samiec pochodzi z prywatnej hodowli, jest to zdrowy American Blue. Niestety nadwyżkę testosteronu zaczął wyładowywać na koledze. (w przeszłości przez pewien czas miał typowy samczy łupież) Do ludzi zawsze był bardzo przyjemny i łagodny, na rękach całkowicie sie rozluźnia, jak kotek. Ma bardziej delikatne futerko niż Waffek. Agresja kompletnie mu ustaje, gdy nie ma kolejnego samca w pobliżu. Jest silnym dominatorem, mimo iż mniejszy nieco od Waffka zwykle go powalał. Nadaje się na reproduktora, w hodowli kilka pokoleń American Blue, więc niesie dobre geny. Raczej powinien mieszkać samotnie i mieć dużo kontaktu z ludźmi. Albo jedyne wyjście dla niego kastracja. Ja tego nie zrobiłam w obawie o jego życie, bo weterynarz mnie uprzedził, ze z narkozy może się nie wybudzić...

I niestety, teraz jestem zmuszona oddać szczurki, bo od pewnego czasu regularnie wyjeżdżam za granicę i na to wygląda, że zwierząt już mieć nie mogę.. Przy ostatnim wyjeździe zmuszona byłam zostawić je w klatce na ponad 1,5 miesiąca pod opieka współlokatorów z mieszkania, ale nie wyszło to na zdrowie ani szczurkom, ani mojemu pokojowi.. (zwykle, prawie codziennie wypuszczałam je, żeby biegały po pokoju). Nie chcę, by te zwierzęta się męczyły i muszę szybko znaleźć im dom, bo za parę tygodni znowu wyjeżdżam. Proszę o pilny kontakt i pomoc!

Obrazek
Obrazek
Waffek:
Obrazek
Pół roku temu:
Obrazek
Malutki:
Obrazek

Blauek:
Obrazek
śpioszek:
Obrazek
Malutki:
Obrazek
Awatar użytkownika
Iguta87
Posty: 512
Rejestracja: sob maja 14, 2011 11:58 pm
Lokalizacja: Gliwice

Re: PILNE! [Gliwice/Śląsk] Oddam 2 szczurki (osobno)

Post autor: Iguta87 »

Widziałam na drugim forum że ktoś bierze blutka, jak nikt się nie zgłosi po kapturka to ja mu dam DT.
Kiedy ostatecznie musisz oddać szczury?
Dziewczyny:
Chłopaki:

Za TM: Fred Bimber Konan Zgredek Biała Ruda Haśka Czarna Didi Hak Smok Blanka Fufa Grzmot Lukrecja Wróżka Wilk Duch Delicja
"Beyond the door there's peace I'm sure,
And I know there'll be no more tears in Heaven”
Awatar użytkownika
Iguta87
Posty: 512
Rejestracja: sob maja 14, 2011 11:58 pm
Lokalizacja: Gliwice

Re: PILNE! [Gliwice/Śląsk] Oddam 2 szczurki (osobno)

Post autor: Iguta87 »

Jednak to kapturek znalazł dom, a blutek jest już u mnie;)
Obfocę go i założę mu temat, no chyba że tutaj to pociągnąć..?
Dziewczyny:
Chłopaki:

Za TM: Fred Bimber Konan Zgredek Biała Ruda Haśka Czarna Didi Hak Smok Blanka Fufa Grzmot Lukrecja Wróżka Wilk Duch Delicja
"Beyond the door there's peace I'm sure,
And I know there'll be no more tears in Heaven”
Awatar użytkownika
szczurzyca.
Posty: 1620
Rejestracja: ndz sie 08, 2010 11:51 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: PILNE! [Gliwice/Śląsk] Oddam 2 szczurki (osobno)

Post autor: szczurzyca. »

chyba więcej osób zagląda do Oddam/Sprzedam niż ten dział, przynajmniej ja tak mam ;) więc najlepiej przenieść, albo założyć od nowa moim zdaniem
['] Diuna Barnaba Misiek 2Kremówki Charlotte Chanel Foczka Beza Molly Coco Malina Bianka Ronia Rasta Delilah-Rattie'sLove Tequila Dżuma Duffy Ernest Cholera Apollo Coffee Missisipi Agusia Rosa ['] Beżyczka 1Kremówka <:3 )~~
Awatar użytkownika
szczurzyca.
Posty: 1620
Rejestracja: ndz sie 08, 2010 11:51 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: PILNE! [Gliwice/Śląsk] Oddam 2 szczurki (osobno)

Post autor: szczurzyca. »

chyba więcej osób zagląda do Oddam/Sprzedam niż ten dział, przynajmniej ja tak mam ;) więc najlepiej przenieść, albo założyć od nowa moim zdaniem
['] Diuna Barnaba Misiek 2Kremówki Charlotte Chanel Foczka Beza Molly Coco Malina Bianka Ronia Rasta Delilah-Rattie'sLove Tequila Dżuma Duffy Ernest Cholera Apollo Coffee Missisipi Agusia Rosa ['] Beżyczka 1Kremówka <:3 )~~
Awatar użytkownika
Merry
Posty: 4
Rejestracja: wt sie 03, 2010 11:39 am
Lokalizacja: Gliwice

Re: PILNE! [Gliwice/Śląsk] Oddam 2 szczurki (osobno)

Post autor: Merry »

Okej, to zrobicie jak uwazacie, czy zamknac, czy zmienic ten temat. Ja sie ciesze, ze szczurek teraz ma dach nad glowa i pelna miske :) choc juz mi go brak. w razie ewentualnych pytan na jego temat, pisac do mnie, pozdrawiam!
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Adopcji i Narodzin”