iść do weta czy nie?

Cały, osobny dział. Problemy z drogami oddechowymi, to jedna z najczęstszych przypadłości szczurków, z jakimi się borykamy.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Andzka
Posty: 59
Rejestracja: wt wrz 20, 2011 6:03 am

Re: iść do weta czy nie?

Post autor: Andzka »

Moja szczurcia od jakiegoś czasu kicha i głośno oddycha, ma też katarek. Wiem, że muszę iść do weta jednak najpierw muszę się dowiedzieć kto się dokładnie zna na szczurach, żeby nie ciągać bez potrzeby szczurka po wetach. Czy przez ten czas mam jej coś podawać? Nie wiem, jakieś witaminki czy coś?
Ze mną: Minnie, Pestka II, Pysia
Za TM: Pestka, Cleo, Zuza, Miki [*]
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: iść do weta czy nie?

Post autor: smeg »

Możesz jej podawać vibovit dla dzieci, ale nie do poidełka, bo zanim to wypije, to witaminy wyparują ;) Tylko np. wymieszanego z jogurtem albo gerberkiem - tylko nie prosto z lodówki! Ja dawałam ok. 1/4-1/2 saszetki dziennie. Możesz też podawać szczurci Cebion - krople z witaminą C albo zwykłą witaminę C pokruszyć i wmieszać odrobinę do mokrego jedzonka. Niektórzy podają też krople echinacea - ok. 2 kropelki na szczurka dziennie, dostępne w zwykłych ludzkich aptekach. Dobre efekty daje też beta-glukan, do kupienia w aptekach albo u weterynarza. Ostatnio kupiłam całe opakowanie 60 kapsułek beta-glukanu, więc mogę wysłać Ci kilka kapsułek, bo jedna wystarcza na 30 dawek.

Jeśli po ok. 3 dniach nie będzie widać poprawy, koniecznie idź do weta. Dobry wet powinien ją osłuchać stetoskopem, a nie tylko obejrzeć ;)
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drogi oddechowe”