Kichanie od małego

Cały, osobny dział. Problemy z drogami oddechowymi, to jedna z najczęstszych przypadłości szczurków, z jakimi się borykamy.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
papala
Posty: 304
Rejestracja: ndz maja 02, 2010 10:54 pm
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Kichanie od małego

Post autor: papala »

Moja Kaśka odkąd ją dostałam kichała. Dostawała leki na przeziębienie, nie przechodziło, w końcu dr Piasecki stwierdził, że taka to już Kaśki uroda. Że po prostu, gdy coś jej nie odpowiada to "psika". Próbowałam się dopytać, czy może to być alergia, bo nie wydawało mi się, żeby to kichanie występowało w jakiś denerwujących dla niech sytuacjach. Kaśka teraz ma jakieś 5 miesięcy i ta dolegliwość nie ustąpiła. Jak do nas trafiła trzymałam ją na papierowych ręcznikach -zero rezultatu. Poza tym, przy kichaniu pociera nosek. Zauważyłam, że od wczoraj kichanie się nasiliło. Macie jakieś pomysły? Czy może to być alergia, tylko na co? Tak jak mówiłam, z ręcznikami próbowałam i zero zmian. Teraz biega po całym pokoju i psioczy, czy rzeczywiście to może być "taka uroda"? Pocieranie noska mnie niepokoi.
łobuzują: Kaśka, Miszka, Emilka, Furia, Adelka, Łatka, Floyd, Julian, Johny
łobuzują za Tm: Suzi, Martusia

E-Pasaż
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: Kichanie od małego

Post autor: akzi »

a może jakis zapach jej nie odpowiada ?
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
Awatar użytkownika
papala
Posty: 304
Rejestracja: ndz maja 02, 2010 10:54 pm
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Kichanie od małego

Post autor: papala »

No właśnie nie ma takiej możliwości, no bo jaki? Ja tu niczym nie smrodzę, kwestia mieszkania też to nie jest bo mamy za sobą przeprowadzkę, a Kaśka bez zmian. Dodam, że nie widziałam u niej w życiu porfiryny. Tak się zastanawiam, czy może być taka możliwość, żeby to siuśki tak ją podrażniały? Zmieniam hamaczki codziennie, ale to fleje i ciągle śpią w zaszczanych hamakach. Już sama nie wiem:/
łobuzują: Kaśka, Miszka, Emilka, Furia, Adelka, Łatka, Floyd, Julian, Johny
łobuzują za Tm: Suzi, Martusia

E-Pasaż
Awatar użytkownika
borooslav
Posty: 4
Rejestracja: wt lut 21, 2012 1:23 pm
Lokalizacja: kraków

Re: Kichanie od małego

Post autor: borooslav »

moja szczurzynka też kicha i przycha, i do tego wydaje taki dziwny klekoczaco mlaskający dzwiek(ale do rzadziej), z noska zadna wydzielina sie nie leje, poza tym jest ruchliwa, skacze i dokazuje w zabawach. Nie zauwazylem, zeby w klatce wydawała takie dzwieki. Co to może być??
Awatar użytkownika
StasiMalgosia
Posty: 1460
Rejestracja: śr sty 28, 2009 7:43 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kichanie od małego

Post autor: StasiMalgosia »

Papla najprawdopodobniej to jest infekcja górnych dróg oddechowych, to trudno sie leczy. Jakie antybiotyki dostawała?
Musisz zrobić RTG głowy i wymaz z kichów (to możesz w domu jak dostaniesz specjalny patyczek do pobrania próbek. Bez odpowiedniego antybiotyku nie wygrasz z infekcją w nosie i zatokach.

Borooslav ten dziwny dzwięk może oznaczać że coś siedzi już w płucach pilnie do weta na osłuchanie i RTG to może być zapalenie płuc nawet jeśli osłuchowo nic nie słychać (przechodzi czasem bez dzwięcznie).
Obrazek
Awatar użytkownika
borooslav
Posty: 4
Rejestracja: wt lut 21, 2012 1:23 pm
Lokalizacja: kraków

Re: Kichanie od małego

Post autor: borooslav »

za Twoją poradą jutro jade do weterynarza, mam tylko jeszcze jedno pytanie zwiazane jutrzejszym dotarciem do niego, szczurka mam od 3 dni i nie zaopatrzylem sie jeszcze w transporter, czy zamiast nigo jednorazowo moze posluzyc pudełko po butach wyłożone koszulką (bawełnianą)??
Awatar użytkownika
StasiMalgosia
Posty: 1460
Rejestracja: śr sty 28, 2009 7:43 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kichanie od małego

Post autor: StasiMalgosia »

nie sądze pudełko po butach = tektura tekturę łatwo przegryść i uciec
lepszy już będzie plastikowy pojemnik na żywność z dziurami w pokrywce albo coś w tym stylu
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drogi oddechowe”