SMYCZ - jak zrobić - instrukcja

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Zielucha&...
Posty: 8
Rejestracja: sob lut 19, 2005 3:01 pm

SMYCZ - jak zrobi? - instrukcja

Post autor: Zielucha&... »

Smycz to jest swietny pomysł dla szczura! ja Milce kiedyś zrobiłam szelki z dwóch połączonych gumek do wlosów- nie zabardzo przezszkadzało choć szczurek szalony był.
mam tylko jeśli można jedną propozycję by doczepic do szelek jeszcze jedną czesc, mianowicie:
http://upload.miau.pl/1/3940.bmp
(przepraszam za wykozystanie zdjęcia, darujcie prawa autorskie;-)

myślę ze to troche pomoże w ucieczkach lub przy małych szczurkach :-D
Ostatnio zmieniony ndz lut 27, 2005 12:05 pm przez Anonymous, łącznie zmieniany 1 raz.
Ty jesteś mój narkotyk lecz raczej ciężki...
douchee
Posty: 236
Rejestracja: ndz gru 26, 2004 10:58 am

SMYCZ - jak zrobi? - instrukcja

Post autor: douchee »

No to mój pomysł się udał, szelki nie spadają i szczurek ich sobie nie ściągnie. Są bardzo proste: szyje się dwa kółeczka i na górze łączy tasiemką, która może być zapinana. ja zrobiłam zapięcie, ale z niego nie korzystam, bo można bez problemu założyć i bez tego. Na górę trzeba tylko dorzucić jakieś kółeczko, za które będzie się zaczepiać smycz :-)
:)
douchee
Posty: 236
Rejestracja: ndz gru 26, 2004 10:58 am

SMYCZ - jak zrobi? - instrukcja

Post autor: douchee »

Hmmm, szczura sprytniejsza... Samych szelek sobie nie zdejmie, ale w połączeniu ze smyczą nie są już tak praktyczne. Dopóki ładnie chodzi to jest ok, ale jak tylko próbuje gdzieś iść na siłę, to się z nich wywinie...
:)
Szczurex
Posty: 12
Rejestracja: ndz mar 13, 2005 12:26 pm

SMYCZ - jak zrobi? - instrukcja

Post autor: Szczurex »

Ale z tego co widzę to można by te dwie pentelki na nogi połączyć ze sobą od spodu i wtedy szczurek nie miał by jak wywinąć się ze szmyczy.
(Ps. Jakieś pół roku temu wymyśliłem taką smycz dla chomika koleżanki ale on jest na to zagłupi)
Ze mną: Gryzelda i Frytka
douchee
Posty: 236
Rejestracja: ndz gru 26, 2004 10:58 am

SMYCZ - jak zrobi? - instrukcja

Post autor: douchee »

Ale wiecie co? Przecież jak się to złączy jak na rysunku Zieluchy, to one i tak to zdejmą. Cola zdejmuje smycz tak, jak ludzie np. bluzkę, czyli przez głowę. W tym momencie dodatkowy element pod brzuchem chyba nic nie da... A w jaki sposób połączyłaś te dwie gumki?
:)
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

SMYCZ - jak zrobi? - instrukcja

Post autor: krwiopij »

z gumkami radze uwazac... zeby zwierzaka nie przydusic... szczury maja bardzo elastyczne zebra i latwo scisnac je za mocno...
Ostatnio zmieniony sob mar 26, 2005 10:45 pm przez krwiopij, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Awatar użytkownika
Kasiek
Posty: 218
Rejestracja: śr mar 23, 2005 9:45 am

SMYCZ - jak zrobi? - instrukcja

Post autor: Kasiek »

U mnie ta smycz nie wypaliła......Harcerz bardzo pięknie z niej wyszedł i ma ją w nosie :lol:
Na szczęście nie jest mi ona niezbędna......
czarny mag
Posty: 371
Rejestracja: pt mar 04, 2005 10:35 am

SMYCZ - jak zrobi? - instrukcja

Post autor: czarny mag »

a ja próbowalem zrobic smyczke i d..a blada. Mam 2 lewe rece.
Buddyzm w powszechnym uważaniu jest religią opierającą się na...... A kogo to obchodzi,co?
douchee
Posty: 236
Rejestracja: ndz gru 26, 2004 10:58 am

SMYCZ - jak zrobi? - instrukcja

Post autor: douchee »

No to się udało... Oczywiście, gdyby puścić szczura i nie kontrolować ułożenia smyczy to by się z niej wywinęła, ale jest dobrze, bo może chodzić w samych szelkach (dziś na spacerze miała tylko szelki, a gdy ją wypuściłam to dopięłam smyczkę) i nie ma problemu, żeby dołączyć resztę :-)
:)
Fam
Posty: 824
Rejestracja: śr mar 23, 2005 7:51 am
Kontakt:

inne szelki

Post autor: Fam »

ja mam pomysl na rownie proste a regulowane szelki, wystarczy zrobic pentle na koncu dlugiego sznurka, tej wielkosci, zeby dalo sie wlozys w srodek 2 pięści porem zalozyc taki przesuwak jak na sznorkach do kurtek i gotowe zaklada sie tak, ze od strony smyczki (i przesuwaka) w polowie szczurka ( za przednimi lapkami) potem pentelkie krzyzuje sie podspodem miedzy przednimi lapkami i w reszte pentli wklada sie glowke, no i lekko zaciada, proste a skuteczne, moze trudno to sobie wyobrazic wkrotce moze przesle zdięcie :D
za tęczowym mostem: Karolcia
Ewqa
Posty: 1354
Rejestracja: wt gru 28, 2004 8:06 pm
Lokalizacja: Wawa

SMYCZ - jak zrobi? - instrukcja

Post autor: Ewqa »

Za skomplikowanie to dla mnie napisałeś. Zgubiłam się "od strony smyczki (i przesuwaka) w polowie szczurka ( za przednimi lapkami)". Na mój mały rozumek to tak najłatwiej szczurka udusić.
Pod Niebieskim Kocem : Lilka, Luna, Norka, Malinka
Teraz ze mną: Fiona, Cleo, Milka i Mała.
Fam
Posty: 824
Rejestracja: śr mar 23, 2005 7:51 am
Kontakt:

SMYCZ - jak zrobi? - instrukcja

Post autor: Fam »

jak dorwe cyfrowe, to zrobie zdięcia, wiem ze opis jest zawily
za tęczowym mostem: Karolcia
JuStYnA
Posty: 31
Rejestracja: sob kwie 02, 2005 4:20 pm

SMYCZ - jak zrobi? - instrukcja

Post autor: JuStYnA »

ej nie pokazują mi się obrazki :( czy komuś by się nie chciało pofatygować i mi na poczte wysłać?? jak coś to mój email: justyna_123@op.pl
Ze mną szczurka Miśka <3D~ (przechrzczona Ashy :-P)
Awatar użytkownika
Psia_kostka_1211
Posty: 128
Rejestracja: sob kwie 23, 2005 7:29 pm

SMYCZ - jak zrobi? - instrukcja

Post autor: Psia_kostka_1211 »

Macie jakieś inne propozycje na szelki?? Moja mała szybko z nich wychodzi a chciałabym ja na dluższy spacerek zabrać
Ze mną: Kaszalot i Kropa

Za TM: Myśka (*)
Ewqa
Posty: 1354
Rejestracja: wt gru 28, 2004 8:06 pm
Lokalizacja: Wawa

SMYCZ - jak zrobi? - instrukcja

Post autor: Ewqa »

Psia kostka, witam na tym forum również :)

Moim wcale nie daje sie załozyć szelek, a jak juz założe to zrobią 2 kroki albo zaczną się czyścić i szelki zostaja za nimi. A zrobiłam ciasne, nawet miałam obiekcje czy nie za ciasne.
Pod Niebieskim Kocem : Lilka, Luna, Norka, Malinka
Teraz ze mną: Fiona, Cleo, Milka i Mała.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyposażenie / akcesoria”