Osowiałość/lęk

Wszystko inne, czego nie można zakwalifikować do żadnego z podanych działów. Na przykład: kilka objawów, dotyczących ogółu zachowań chorobowych, czy niewydolność kilku organów, obejmujących zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne.
To jest dobry dział, jeśli nie wiesz gdzie możesz umieścić swój post - by najlepiej pasował.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
pajeczyca12
Posty: 8
Rejestracja: śr maja 16, 2012 6:46 pm
Lokalizacja: Wrocław

Osowiałość/lęk

Post autor: pajeczyca12 »

Cześć,
moja Zosia ma ok.2 miesięcy, do tej pory jej zachowanie było normalne, tj. biegała, bawiła się ze mną itd.
Od ok. dwóch tygodni jest osowiała, nie wychodzi z klatki, nie podchodzi do ręki, mniej je. Zupełnie jakby mnie nie poznawała! Proszę pomóżcie, co to może być? :(
Awatar użytkownika
emi2410
Posty: 3475
Rejestracja: sob kwie 17, 2010 1:41 pm
Lokalizacja: Limanowa
Kontakt:

Re: Osowiałość/lęk

Post autor: emi2410 »

Czy Zosia ma koleżankę? To zachowanie może wynikać z braku szczurzego towarzystwa. Zaadoptuj jej koleżankę tu na forum, bo szczury to zwierzęta silnie stadne i koniecznie muszą mieć towarzysza. ;) Ale może to też być objaw jakiejś choroby, więc profilaktycznie idź do weterynarza (z tego co się orientuję, to we Wrocławiu jednym z polecanych wetów jest dr. Piasecki ;))
Bezszczurowo - Werter w nowym domku
W sercu: 17 szczurzych duszyczek [*][/b][/size]
pajeczyca12
Posty: 8
Rejestracja: śr maja 16, 2012 6:46 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Osowiałość/lęk

Post autor: pajeczyca12 »

A nie jest 'za stara'? ;) boję się, że jak się nie polubią, to potrzebna będzie druga klatka, a ja wynajmuję pokój i cudem było namówienie właściciela na ten jeden skarb, a co dopiero drugi?...
Dobra, a jak się zdecyduję, to co będzie mi potrzebne do obecnej klatki dla drugiego szczurka?
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Osowiałość/lęk

Post autor: noovaa »

Chwilowa klatka, może być pożyczona, na czas łączenia. I poczytaj w dziale stadko jak zrobić, by łączenie przebiegło jak najszybciej ;) .

Nie jest za stara. Szczury są silnie stadne i potrzebują stada... ale póki co, wybrałabym się do weterynarza ... nagła zmiana zachowania może też sugerować problemy zdrowotne.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
emi2410
Posty: 3475
Rejestracja: sob kwie 17, 2010 1:41 pm
Lokalizacja: Limanowa
Kontakt:

Re: Osowiałość/lęk

Post autor: emi2410 »

No i klatka musi mieć odpowiednie wymiary, można ją wyposażyć w jakieś hamaki, tunele, koszyczki plastikowe itp.
Bezszczurowo - Werter w nowym domku
W sercu: 17 szczurzych duszyczek [*][/b][/size]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne / ogół objawów”