Piękne samiczki Mania i Frania. Sosnowiec

Archiwalne adopcje (udane i nieudane) i archiwalne narodziny

Moderator: Junior Moderator

Awatar użytkownika
Empathy
Posty: 114
Rejestracja: czw lut 09, 2012 12:38 am
Numer GG: 39444484
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Piękne samiczki Mania i Frania. Sosnowiec

Post autor: Empathy »

hop. Naprawde nie ma zainteresowanych ? ; o
Obrazek Po drugiej stronie tęczy : Pimpuś [*] , Kotlet [*]Obrazek
Obrazek Ze mną:Sage. Obrazek Scarlett Obrazek Sisi Obrazek Slayer Obrazek
Nietoperrr...
Posty: 5467
Rejestracja: sob paź 17, 2009 12:28 pm
Lokalizacja: Oleśnica
Kontakt:

Re: Piękne samiczki Mania i Frania. Sosnowiec

Post autor: Nietoperrr... »

Jeśli masz możliwość,porób jakieś ładniejsze zdjęcia,to dużo daje.
TU I TERAZ Gwizdo,Duszek
Za TM Agata,Kleofas,Figo,Bobek,Frodo,Niko,Bazyl,Zgredek,Indiana,Otiś,Angel,Bercik,Apsik,Rademenes,
Akysz,Szopen,Akuku,Duszka,Tosia,Rambo,Hektor,Lian-Czu[*]
Mebelki polarkowe http://www.fotosik.pl/u/iwonakoziarska/album/1166241/38
Martas77
Posty: 15
Rejestracja: pt maja 18, 2012 7:21 pm

Re: Piękne samiczki Mania i Frania. Sosnowiec

Post autor: Martas77 »

Ja chętnie bym przygarnęla ale mieszkam w Rzeszowie i nie mam możliwości odbioru osobistego. Zależy mi na przygarnięciu dwóch samiczek lub dwóch chłopaków.
Awatar użytkownika
siwyusek
Posty: 24
Rejestracja: sob maja 12, 2012 7:49 pm
Lokalizacja: Rybnik

Re: Piękne samiczki Mania i Frania. Sosnowiec

Post autor: siwyusek »

Dagmara21 chętnie je zaadoptuje, ale nie stać mnie na zakup większej klatki, więc czy jest możliwość żebyś ją odstąpiła? ??? ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
pipilotti
Posty: 210
Rejestracja: pn lis 09, 2009 12:40 am
Lokalizacja: Krapkowice

Re: Piękne samiczki Mania i Frania. Sosnowiec

Post autor: pipilotti »

Co z dziewczynami? Znalazł się już dom?
Ze mną: Gryzia, Krecia, Toffi
Za TM: Niuniek, Gall, Dżina, Pipi, Lotti, Miu, Puszkin, Maja, Jackie, Hasz, Funia, Milky, Muffinka, Bromba, Blackie
Nietoperrr...
Posty: 5467
Rejestracja: sob paź 17, 2009 12:28 pm
Lokalizacja: Oleśnica
Kontakt:

Re: Piękne samiczki Mania i Frania. Sosnowiec

Post autor: Nietoperrr... »

siwyusek pisze:Dagmara21 chętnie je zaadoptuje, ale nie stać mnie na zakup większej klatki, więc czy jest możliwość żebyś ją odstąpiła? ??? ;)
To jeżeli nie stać Cię na klatkę,to co będzie,jak szczuraki zachorują i trzeba będzie nagle wydać kilkadziesiąt,a nawet kilkaset zł???
Szczury kosztują,a gdy zaczynają chorować,to jest to worek bez dna.
TU I TERAZ Gwizdo,Duszek
Za TM Agata,Kleofas,Figo,Bobek,Frodo,Niko,Bazyl,Zgredek,Indiana,Otiś,Angel,Bercik,Apsik,Rademenes,
Akysz,Szopen,Akuku,Duszka,Tosia,Rambo,Hektor,Lian-Czu[*]
Mebelki polarkowe http://www.fotosik.pl/u/iwonakoziarska/album/1166241/38
Awatar użytkownika
siwyusek
Posty: 24
Rejestracja: sob maja 12, 2012 7:49 pm
Lokalizacja: Rybnik

Re: Piękne samiczki Mania i Frania. Sosnowiec

Post autor: siwyusek »

Nietoperrr... pisze:To jeżeli nie stać Cię na klatkę,to co będzie,jak szczuraki zachorują i trzeba będzie nagle wydać kilkadziesiąt,a nawet kilkaset zł???
Szczury kosztują,a gdy zaczynają chorować,to jest to worek bez dna.
Uwielbiam traktowanie forumowiczów jak nieodpowiedzialnych bezmózgów ...
Dopiero co wydałem 300zł: na szczura (9zł), na klatkę, zabawki, dodatki, karmę (lwia część sumy- wydana na komfort życia stworzenia kupionego za 9zł). Po dwóch dniach okazało się, że szczur jest przeziębiony - wizyta u weterynarza, zastrzyk, antybiotyk do domu - kolejne 60zł. Razem w ciągu tygodnia wydane 360zł.
Teraz szukam towarzyszki dla mojej małej. Klatka, którą posiadam jest wystarczająca na 2 szczurki.
Mogę pójść do zoologa i kupić kolejnego za 9zł i uniknąć podobnych dyskusji i komentarzy.
Nie jestem idiotą i mam świadomość z jaką odpowiedzialnością i kosztami wiąże się wzięcie pod dach zwierzęcia.
Mamy w domu owczarka niemieckiego z dysplazją (jedno biodro zoperowane, drugie będzie operowane w czerwcu), co oznacza między innymi dożywotnie podawanie psu "wspomagaczy" na stawy, i z SIBO - co z kolei oznacza dożywotnie antybiotyki i uzupełnianie flory bakteryjnej jelit. Nasza rodzina doskonale wie ile kosztuje utrzymanie chorego pupila ... Majątek.

Moim zdaniem czym innym jest "znalezienie" pieniędzy na ratowanie zdrowia zwierzęcia, a czym innym nieplanowany zakup nowej klatki. Ale może się mylę. Może wszyscy właściciele szczurów mają tyle pieniędzy, że nie muszą zastanawiać się nad wydatkami ...

Rozmawiamy tu o dwóch szczurkach, które bezskutecznie szukają domu i mają duże szanse wylądować w sklepie zoologicznym.
Może rzeczywiście będzie im tam lepiej niż u mnie, skoro na dzień dzisiejszy nie mam pieniędzy na drugą klatkę ...

<3
Obrazek
Awatar użytkownika
Empathy
Posty: 114
Rejestracja: czw lut 09, 2012 12:38 am
Numer GG: 39444484
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Piękne samiczki Mania i Frania. Sosnowiec

Post autor: Empathy »

siwyusek Szczurki nie szukają bezskutecznie domu, bo juz wcześniej zaoferowałam włascicielce że je przygarne gdyby nie było chętnych . Ale włascicielka odpisała mi ze narazie przeczeka tą cała sytuacje. Dlatego teraz zapewne nie wchodzi do tematu ;p
Obrazek Po drugiej stronie tęczy : Pimpuś [*] , Kotlet [*]Obrazek
Obrazek Ze mną:Sage. Obrazek Scarlett Obrazek Sisi Obrazek Slayer Obrazek
Awatar użytkownika
siwyusek
Posty: 24
Rejestracja: sob maja 12, 2012 7:49 pm
Lokalizacja: Rybnik

Re: Piękne samiczki Mania i Frania. Sosnowiec

Post autor: siwyusek »

Empathy z wątku jasno wynika, że szczurki nadal szukają domu i nie ma na nie chętnych. Jeżeli jest inaczej to cieszę się ze względu na szczurki.
Obrazek
Malachit
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 4:20 pm
Numer GG: 2405640
Lokalizacja: Wrocław

Re: Piękne samiczki Mania i Frania. Sosnowiec

Post autor: Malachit »

Po pierwsze - spokojniej trochę.
Nikt nie zarzuca ci bycia "nieodpowiedzialnym bezmózgiem" jak sam określiłeś ::) Nietoperrr nie jest jasnowidzką, żeby wiedzieć, jaka jest twoja sytuacja, a to co napisałeś wcześniej można było odebrać (można to inne słowo niż trzeba) tak jak ona zrozumiała.
Po drugie - jeśli chciałbyś przygarnąć jeszcze dwie szczurzyce dla swojej, to nowa klatka nie jest takim nieplanowanym zakupem - chyba, że chciałbyś połączyć dwie mniejsze i się tego trzymać.

I offtopując - to, ile wydałeś na klatkę itp. to twoja sprawa, ale moim zdaniem przepłaciłeś i to sporo (nie wiem czego musiałabym nakupić moim 4 szczurom, żeby wydać aż tyle kasy, nawet łącznie z klatką)
Wyszukiwarka nie gryzie
Awatar użytkownika
siwyusek
Posty: 24
Rejestracja: sob maja 12, 2012 7:49 pm
Lokalizacja: Rybnik

Re: Piękne samiczki Mania i Frania. Sosnowiec

Post autor: siwyusek »

Dobrze, przepraszam że chciałem adoptować szczurki. Dla mnie EOT.
Obrazek
Dagmara21
Posty: 11
Rejestracja: pn maja 14, 2012 7:59 pm
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Piękne samiczki Mania i Frania. Sosnowiec

Post autor: Dagmara21 »

siwyusek- Hej po pierwsze bardzo się ciesze że chciałeś adoptować moje pannice:-) nie potrzebnie wszyscy się tutaj atakują i jeden chce być mądrzejszy od drugiego, wiadomo że utrzymanie jakiegokolwiek zwierzęcia jest kosztowne i wymaga pracy oraz chęci, poza tym nie każdy jest milionerem i śpi na forsie zresztą chyba wszyscy wiedzą jakie są realia w Polsce , moim zdaniem najważniejsze są uczucia jakie kierujemy do swoich pociech, przecież my też nie jadamy codziennie kawioru i nie mamy ciuchów od projektantów mody (chyba że kogoś na to stać to owszem czemu nie).
Moje pannice narazie zostają u mnie ponieważ narazie sytuacja się zmieniła i nie będę ich na siłę wydawać nigdzie strasznie się z nimi zżyłam , napisałam tak o tym zoologu żeby zwrócić uwagę na moje ogłoszenie. W życiu bym ich tam nie zaniosła ze względu na to że ja nie jestem bezduszna.!

A to zdjęcie moich pannic w nowej klatce ponieważ ta stara już się nie nadawała na mieszkanko dla nich. ;-)
Obrazek
siwyusek- jeżeli zależy ci na moich pannicach i rzeczywiście chciałbyś je adoptować to napisz na PW , nie będziemy rozmawiać na forum. :-)
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Adopcji i Narodzin”