duzy szczur+ maly szczur + sztuczki

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

Michu99
Posty: 2
Rejestracja: śr sie 15, 2012 10:34 am

duzy szczur+ maly szczur + sztuczki

Post autor: Michu99 »

Witam ! Mam 2 pytanka ;)

5dni temu kupilem szczurzyce Puppet. ma okolo 4-5 tygodni. Mam rowniez starszego ogona, Polly. Ma ona około 1.5roku.
Na terenie neutralnym jest pozorny spokoj, tylko co jakis czas Polly (duzy ogon ) gryzie Puppet a ta wtedy piszczy. Nie wiem czy powinienem stosowac jakies kary zeby Polly przestala gryzc małą? Wiem ze jest to jak najbardziej naturalne zachowanie ale serce sie kraja jak taki maly ogonek piszczy. Moje 2 pytanie jest troche z innej beczki i dotyczy tylko Puppet(małej szczuzycy). Jest to szczur ze sklepu zoologicznego. Czy takie szczury tez da nauczyc sie jakichkolwiek sztuczek? Od 2 dni probuje ja nauczyc obrotu i idzie dosc oporowo. za serem robi obrot, nawet po 20razy, oczywiscie dostaje za to kawałek sera ktorym ją kusze. ale jesli dam jej powachac ser i mowie obrot to nic. łacznie spedzilem juz z 3-4 godziny na uczeniu jej a ta nic nie łapie. Jesli znacie jakies tajne sztuczki jak nauczyc sztuczek i czy wgl na szczurach ze sklepu jest to mozliwe to byłbym bardzo wdzieczny, i rowniez jakies tajniki jak zaprzyjaznic ze soba 2 ogony.:) z gory dziekuje :D
Awatar użytkownika
крыса
Posty: 13
Rejestracja: wt lip 31, 2012 1:16 pm
Lokalizacja: Łomianki

Re: duzy szczur+ maly szczur + sztuczki

Post autor: крыса »

Co do łączenia ogonów to poczytaj tutaj: Łączenie szczurasków i ewentualności z tym związane.
Co do sztuczek to chyba trochę za wcześnie by uczyć nowego szczura, ona pewnie jeszcze do końca nie jest oswojona z tobą a ty już chcesz żeby robiła obroty. Jak zacznie sama do ciebie przychodzić, będzie dawała się miziać i zacznie zasypiać ci na kolanach to możesz pomyśleć o uczeniu jej sztuczek. Każdego szczura w jakimś stopniu da się nauczyć sztuczek nie ważne czy adoptowany, kupiony z hodowli czy ze sklepu. Te sklepowe przeważnie nie są oswojone i czasem trzeba spędzić sporo czasu by się przyzwyczaiły do ludzi.
Oswajanie poczytaj trochę :)
A co do serka to mam nadzieję że nie dajesz im żółtego sera ? szczurki nie powinny go jeść.
Michu99
Posty: 2
Rejestracja: śr sie 15, 2012 10:34 am

Re: duzy szczur+ maly szczur + sztuczki

Post autor: Michu99 »

Wlasnie Puppet przychodzi do mnie ;) zasypia i wgl mimo tego ze jest u mnie tak krotko. ale jescze z tym poczekam. Dzieki za odp :)
Malachit
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 4:20 pm
Numer GG: 2405640
Lokalizacja: Wrocław

Re: duzy szczur+ maly szczur + sztuczki

Post autor: Malachit »

A ja dodam jeszcze, że inteligencja szczura nie zależy od tego, skąd pochodzi - to, jak szybko nauczy się sztuczki zależy od niej samej, od jej ewentualnego lenistwa/braku zainteresowania i od tego, w jaki sposób będziesz ją uczyć. Ale i tak w godzinę się tego nie osiągnie. Proponuję zacząć może od nauki reagowania na imię ;)
Wyszukiwarka nie gryzie
_Brutus
Posty: 39
Rejestracja: wt sty 31, 2012 1:05 pm
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: duzy szczur+ maly szczur + sztuczki

Post autor: _Brutus »

Malachit pisze:Ale i tak w godzinę się tego nie osiągnie.
To zależy tylko i wyłącznie od szczurka. Mój Franek nauczył się obrotu w jakieś 3 minuty. Zrobił obrót za smakołykiem chyba z 5 razy, potem już sam przylatywał i się obracał, robi tak do tej pory. Drugi, Maniek, nie umie i nie ma ochoty się tego nauczyć. On w sumie na nic nie ma ochoty...

Powodzenia w szkoleniu szczurka! :)

Pozdrawiam
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Główne”