Temat archiwalny Karm polecanych - nieaktualny!

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
gosja1
Posty: 1809
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 12:22 pm

Re: Karmy POLECANE

Post autor: gosja1 »

tuśka , moje szczury nie lubią jeść suszonych kwiatów, zioła też nie za bardzo (wybrane i to rzadko), ale poza tym ta karma wygląda fajnie!
Te nowości JR Farmu coraz bardziej mnie ciekawią. Dobrze, że niedługo karma zacznie się kończyć potworom, może się skuszę na testowanie :P Obecnie mają mieszankę wszystkiego co się da.
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 00#p982390
-------------------------------------------------------------
Kubuś [*], Kacperek [*], Boguś[*], Marcelek[*]
Awatar użytkownika
lillyin
Posty: 41
Rejestracja: śr gru 03, 2008 7:10 pm
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Karmy POLECANE

Post autor: lillyin »

Ciekawie wygląda ta Uczta. Kurcze właśnie dzisiaj zamówiłam dużą pakę VL Rat Nature, ale jak ją zmiotą to na próbę zamówię tę. Odnośnie Vitapolu - wiem, że karma nie jest polecana, ale co z przekąskami? Kupiłam Vitapol Vita Herbal Przekąski z gałązki i Owoce leśne. Te kawałeczki kory smrodki zjadają, ale z owocami jest różnie. Miał ktoś z tym jakieś doświadczenia?
Ze mną: Mila, Inka, Lilka, Zara, Nina :*
Za TM: Norek, Czesiek, Flanek, Wanda :*

Życie z pasją - http://hobbylandia.pl
Awatar użytkownika
gosja1
Posty: 1809
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 12:22 pm

Re: Karmy POLECANE

Post autor: gosja1 »

Kupowałam Przekąski z gałązki i chyba jakiś mix warzywny, ale co do tego drugiego to nie jestem pewna, czy to był Vitapol.
Jedyna obserwacja to taka, że Ogony po gałązkach mają strasznie śmierdzące bobki. Poza tym chyba nic nie było złego ;) Ale też moje raczej wybrzydzały i nie zjadały wszystkich gałązek, więc trudno powiedzieć.

Kupiłam ostatnio Supreme Petfoods Science Selective i jak zwykle szczury mają w ogonach. Nie wiem, może ja powinnam wszystkie chrupki smarować miodem? :P Zjadły może trzy chrupki i teraz nie i już.
Niestety tym razem będzie stało w misce, dopóki żaden pan się nie zainteresuje, ponieważ mam dość tego wybrzydzania.
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 00#p982390
-------------------------------------------------------------
Kubuś [*], Kacperek [*], Boguś[*], Marcelek[*]
dusiaczek
Posty: 1775
Rejestracja: śr paź 28, 2009 11:00 pm
Lokalizacja: Żory/Opole
Kontakt:

Re: Karmy POLECANE

Post autor: dusiaczek »

Pierwszy raz kupiłam Rat Complete - w sumie przez przypadek, bo prosiłam o Nature, ale przy kasie już stwierdził, ze spróbuje - i jestem mega zadowolona. Pierwszy raz widzę pusta miskę! I jakoś specjalnie bardziej kupy nie śmierdza, jak gdzies tu wyczytałam :p Ale największym plusem jest właśnie pusta miska, a nie wygrzebywanie tego co dobre i zostawianie reszty...
~"zapomnialem ze ziarno tez ma uczucia i rodzine.."

~80% Twoich problemów rozwiąże Google i opcja "Szukaj" na odpowiednim forum, na pozostałe 20% wystarczy wódka.
Awatar użytkownika
Kluska123
Posty: 3096
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 10:35 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Kluska123 »

dusiaczek dopiero zaczną >:D
Mały żart, bo nie jest to na 100% powiedziane, ale u moich grubasów kupy zaczęły tak śmierdzieć, że musiałam zrezygnować z Rat complete :D
Moje szczurze szczęście za TM: Kluska Iwan Filipek Lucky Remy Tempuś Julek Szymuś Stuart Biały Teddy Kołtun Batman Toffi Fado Robin

Do zobaczenia Skarby moje...
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Karmy POLECANE

Post autor: klimejszyn »

u mnie po rat complete te capiły strasznie :P
no i po jakimś czasie karma się znudziła, teraz nawet jako dodatek jej nie zjedzą.
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
Awatar użytkownika
Entreen
Posty: 1747
Rejestracja: ndz mar 20, 2011 11:55 am
Lokalizacja: Racibórz

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Entreen »

U mnie po Complete (ale w stosunku 1:2 z VL Zero) nic nie śmierdzi, za karmą nie przepadają, rozgrzebują, ale u mnie jest zasada "pusta miska - dosypujemy, rozsypane żarcie - żryjcie z podłogi" :P, więc koniec końców zjadają wszystko.
Za to okropnie, okropnie śmierdziało po Beaphar Care +, sama karma mi okropnie śmierdziała, a bobki... Koszmar :D
Cynamon Imbir Karmel Wanilia

Za TM Wirus Speedy Wąglik Piksel Limfocyt Mikrob Flanelka Kaszmir Szczura
blizz
Posty: 19
Rejestracja: pn wrz 03, 2012 10:18 am

Re: Karmy POLECANE

Post autor: blizz »

Entreen pisze:U mnie po Complete (ale w stosunku 1:2 z VL Zero) nic nie śmierdzi, za karmą nie przepadają, rozgrzebują, ale u mnie jest zasada "pusta miska - dosypujemy, rozsypane żarcie - żryjcie z podłogi" :P, więc koniec końców zjadają wszystko.
Za to okropnie, okropnie śmierdziało po Beaphar Care +, sama karma mi okropnie śmierdziała, a bobki... Koszmar :D
No co ty... ja podaje wlaśnie beaphara care+ i nie mam takich problemów. Szczurki zjadają wszystko, a babki jak bobki, może fiołkami nie pachną, ale tez nie smierdza :P Może to kwestia innego jedzonka, ktore podajesz?;>
Awatar użytkownika
Entreen
Posty: 1747
Rejestracja: ndz mar 20, 2011 11:55 am
Lokalizacja: Racibórz

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Entreen »

Nie, na pewno nie, bo problem był tylko przy tej karmie. No i sam zapach karmy mi nie pasował i to on był ewidentnie źródłem zapachu zarówno przed, jak i po ;). Teraz jestem na VL i mi "gro i bucy" :P
Cynamon Imbir Karmel Wanilia

Za TM Wirus Speedy Wąglik Piksel Limfocyt Mikrob Flanelka Kaszmir Szczura
ambra
Posty: 15
Rejestracja: śr wrz 05, 2012 10:17 am

Re: Karmy POLECANE

Post autor: ambra »

Entreen pisze:Nie, na pewno nie, bo problem był tylko przy tej karmie. No i sam zapach karmy mi nie pasował i to on był ewidentnie źródłem zapachu zarówno przed, jak i po ;). Teraz jestem na VL i mi "gro i bucy" :P
Dziwne, bo ja tez kupuje beaphara i "gro i bucy" :P A zapach wg mnie normalny, nie przeszkadza mi ani sczurkowi :P no ale coz, nie wszystkim musi jedna karma pasowac wiec dobrze ze jest wybor :)
Awatar użytkownika
gosja1
Posty: 1809
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 12:22 pm

Re: Karmy POLECANE

Post autor: gosja1 »

Teraz są u mnie małe ogonki i jestem zafascynowana ich nawykami żywieniowymi.
Jedzą wszystko. Oby im to zostało ;) Wiedziona doświadczeniem, z całych sił będę się starała ich nie rozpieszczać. Aż miło patrzeć, jak z miski znika :P
W jednej misce mają mieszankę różnych karm, a w drugiej Science Selective, i... o dziwo, granulat im lepiej wchodzi! Pewnie pokombinuję jeszcze z Care+, chociaż w tej mieszance były jakieś nieliczne chrupki i widzę, że znikają.
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 00#p982390
-------------------------------------------------------------
Kubuś [*], Kacperek [*], Boguś[*], Marcelek[*]
Awatar użytkownika
Advancerain
Posty: 50
Rejestracja: pt kwie 27, 2012 2:26 pm
Lokalizacja: Dolnośląskie Świebodzice, niedaleko Wrocławia

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Advancerain »

Mi się niedługo skończy jr farm uczta szczura w starej wersji i rozglądam się za kolejnym worem żarcia.
Oczywiście jest dylemacik, bo nie ma ocen na zooplusie kupował ktoś z was może te cuda: http://www.zooplus.pl/shop/gryzonie/pok ... arm/305421 http://www.zooplus.pl/shop/gryzonie/pok ... arm/305331 ? Ciekawi mnie czy szczurki w ogóle jedzą te owocostany..
O pozycję w menu walczy też nowa uczta http://www.zooplus.pl/shop/gryzonie/pok ... arm/305199 z timą http://www.zooplus.pl/shop/gryzonie/pok ... tima/31175 .
Uczta ma minusik - te serowe chrupki, nie jestem pewna czy nie będą szkodziły.
I jeszcze patrzę na żarło pod tym względem że na 80% za dwa tygodnie trafią do mnie dwa małe rozrabiaki [ur 6 września] od Jinx i karma musi być też odpowiednia dla nich ;D
Jakieś sugestie?
Awatar użytkownika
BlackRat
Posty: 2542
Rejestracja: pt maja 04, 2012 12:22 pm
Numer GG: 5750987
Lokalizacja: Ska

Re: Karmy POLECANE

Post autor: BlackRat »

A mnie się nowa JR Uczta Szczura nie podoba :( Ziarna jest niby mniej, ale nadal jest dużo (albo ja na taką paczkę trafiłam), a tych małych chrupków moje dziewczęta jeść nie chcą, więc tak czy siak wyrzucam pół żarcia Kawkom czy innym ptasiorom :/ (no fajnie, przynajmniej ptactwo zje, ale wołałabym szczury...)
"And If You're Not Down With That, I've Got Two Words For You..."
Moje dzieciaczki: Kane, Kofi, Triple H i Goldust Obrazek nasz temacik

[*][/b]: MoDo,Łatka,Gacuś,Piwniczuś,Myszka,Złośniczka,Ogryzek,Wisienka,Achmedzik,Porzeczka,Dustie.
saszenka
Posty: 2138
Rejestracja: ndz cze 10, 2012 10:59 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Karmy POLECANE

Post autor: saszenka »

BlackRat pisze:... więc tak czy siak wyrzucam pół żarcia Kawkom czy innym ptasiorom :/ (no fajnie, przynajmniej ptactwo zje, ale wołałabym szczury...)
To tak w ramach offtopa śpieszę donieść, że istnieje zakaz dokarmiania ptactwa w miastach. Właśnie się dowiedziałam :o Jak się trafi na służbistę można dostać pięć stówek...
saszenka
Stado: Turkuć, Podjadek, Pafnucy, Milord, Gimel

Na tymczasie: cała wataha
Awatar użytkownika
gosja1
Posty: 1809
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 12:22 pm

Re: Karmy POLECANE

Post autor: gosja1 »

Nie znalazłam w internecie żadnej takiej informacji. Wydaje mi się, że to zależy od miasta i konkretnego miejsca? Ale mogę się mylić ;)
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 00#p982390
-------------------------------------------------------------
Kubuś [*], Kacperek [*], Boguś[*], Marcelek[*]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”