co dobrego zaserwowaliście dzisiaj swoim ogonom?

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Pigi2012
Posty: 409
Rejestracja: sob wrz 29, 2012 11:53 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: co dobrego zaserwowaliście dzisiaj swoim ogonom?

Post autor: Pigi2012 »

Mniam :P . Pyszności dla naszych urwisów. :D
Obrazek
alinak
Posty: 524
Rejestracja: śr kwie 25, 2012 8:38 pm

Re: co dobrego zaserwowaliście dzisiaj swoim ogonom?

Post autor: alinak »

Mam pytanie co do gotowanej marchewki dla ludzi jest niezdrowa choć wszyscy ja zajadaja ponieważ bardzo skacze po niej cukier wiec czy jest wskazana dla szczurkow?
Dzisiaj z rana maluszki dostały pyszne suszone jabłka z ogrodu, świeża marchewke oraz kawałek suszonego chleba ;) pozniej dostaną cos ciepłego coby brzuszki nie zmarzły
xiao-he
Posty: 3307
Rejestracja: śr gru 15, 2010 4:08 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: co dobrego zaserwowaliście dzisiaj swoim ogonom?

Post autor: xiao-he »

Wczoraj i dzisiaj mieszanka składająca się z:
-ugotowanej kaszki
-surowy kurczak
-śmietanka (niedużo)
-gerberek
-miód
-pietruszka
Wcinają aż się im uszy trzęsą ;D

PS Można dawać surowe mięsko?
Spółka z.o.o., czyli moje małe wafle :)
Ze mną: DTciaki
Za TM: Zając
[*] Królewna[*] Beza[*] PanBe[*] Szyszka[*] Nesca[*] Mocca[*] Szajba[*] Izzi[*] Inka[*] Fryga[*] Filifionka[*] Fistaszek[*] Florka[*] Archibald Ogryzek[*][/color][/i][/b]
Pigi2012
Posty: 409
Rejestracja: sob wrz 29, 2012 11:53 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: co dobrego zaserwowaliście dzisiaj swoim ogonom?

Post autor: Pigi2012 »

Słyszałam że nie :-\ Ze tylko gotowane? Ale wypowiedzą się pewnie inni.
Obrazek
Awatar użytkownika
iwciunia11
Posty: 310
Rejestracja: czw sty 26, 2012 4:04 pm

Re: co dobrego zaserwowaliście dzisiaj swoim ogonom?

Post autor: iwciunia11 »

Wiem, ze na pewno psy moga dostawac surowe mieso, bo aja wytrzymalszy zoladek od ludzi i strawia to, czego ludzie nie, poza tym w surowym miesie jest wiecej witamin niz w tym wygotowanym. Ostatnio moje szczurki dostaly troszke surowego (niby sa wegetarianami, ale czasem mama da im jakas rybke, czasem brat podrzuci kurczaka, uwialbiaja surowego, ale nie dostaja czesto i duzo, raz na jakis czas).
Ze mna - Pusia, Mycha i Latunio ;3
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: co dobrego zaserwowaliście dzisiaj swoim ogonom?

Post autor: noovaa »

xiao, surowe mięso to duże ryzyko że nafaszerujesz szczura różnymi bakteriami i pasożytami.

Mięso nie ma dużo witamin ::), gotowanie mu nie szkodzi.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
Arau
Posty: 1326
Rejestracja: wt cze 12, 2012 5:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: co dobrego zaserwowaliście dzisiaj swoim ogonom?

Post autor: Arau »

Ziemniaczek i fasolka szparagowa, żółta, wczoraj gerberek - indyk, pasternak, z ryżem. Do gerberka dodałam tran - wchodzi w szczura, aż miło :)
Obrazek
Zaraza, Szuriken, Kaszmir
[klik!]



Za tęczowym mostem...
Alucard, Belzebub, Zenek, Bazyl, Edgar, Arrow, Krecik, Afera, Wichura. Tęsknię za Wami...
Jinx
Posty: 196
Rejestracja: czw sie 30, 2012 5:07 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: co dobrego zaserwowaliście dzisiaj swoim ogonom?

Post autor: Jinx »

noovaa pisze:xiao, surowe mięso to duże ryzyko że nafaszerujesz szczura różnymi bakteriami i pasożytami.

Mięso nie ma dużo witamin ::), gotowanie mu nie szkodzi.
Gotowane nie szkodzi, ale jest wyjałowione, więc i niewiele pożytku przyniesie.
Lepiej przyswajalne (a tym samym zdrowsze) wydaje mi się mięsko surowe.
Ale takie mięso powinno być uprzednio zamrożone na minimum 48h (stosując się do zasad serwowania mięsa surowego jakimkolwiek zwierzętom [doświadczenie zebrane przez 4 lata żywienia fretek surowym mięsem]).
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: co dobrego zaserwowaliście dzisiaj swoim ogonom?

Post autor: noovaa »

Witaminy dostają z karmą i owocami oraz warzywami które je podajemy ;).

Mięso w ogóle jest niepotrzebne dla szczura. Jak i dla człowieka z resztą ::), tym bardziej surowe. Jedyne mięso które daje jakiś pożytek dla szczurka to wysokobiałkowy drób, dla młodziaka w okresie szybkiego wzrostu. Białka nie wygotujemy :P.

Uważam że to niepotrzebne, a więc nie daję nawet po mrożeniu.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
iwciunia11
Posty: 310
Rejestracja: czw sty 26, 2012 4:04 pm

Re: co dobrego zaserwowaliście dzisiaj swoim ogonom?

Post autor: iwciunia11 »

Ugotowalam pol pietruszki, makaron i soczewice. Chowaja po katach klatki ! ;D
Ze mna - Pusia, Mycha i Latunio ;3
xiao-he
Posty: 3307
Rejestracja: śr gru 15, 2010 4:08 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: co dobrego zaserwowaliście dzisiaj swoim ogonom?

Post autor: xiao-he »

Wczoraj gerberek z kaszką :)
Spółka z.o.o., czyli moje małe wafle :)
Ze mną: DTciaki
Za TM: Zając
[*] Królewna[*] Beza[*] PanBe[*] Szyszka[*] Nesca[*] Mocca[*] Szajba[*] Izzi[*] Inka[*] Fryga[*] Filifionka[*] Fistaszek[*] Florka[*] Archibald Ogryzek[*][/color][/i][/b]
Awatar użytkownika
szlajfka
Posty: 122
Rejestracja: ndz lip 03, 2005 5:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: co dobrego zaserwowaliście dzisiaj swoim ogonom?

Post autor: szlajfka »

Moja dostała fasolkę szparagową, znikła od razu. A wczoraj lekko rozłupanego orzecha włoskiego. Dalsze rozłupywanie i konsumpcję musiałam słuchać przez pół nocy :P
Co do wypowiedzi wyżej apropo mięsa, to zawiera nie tylko białko i witaminy ale też sporo mikroelementów, głównie żelaza, które jest ciężko przyswajalne z roślin. Podczas gotowania większość tego wszystkiego przechodzi do wywaru, więc warto też dawać szczurasom ten wywar do picia, i w ogóle gotować w małej ilości wody. To samo się tyczy warzyw. Np. wywar z gotowania ziemniaków, który większość ludzi wylewa do zlewu jest skarbnicą witamin i soli mineralnych, poza tym jest pyszny :D
Przy mnie: Kropeczka, Leonek, Ącek WWW
Odeszły: Niuniuś, Lukrecjusz, Diana, Iskierka

Temacik moich dzieci :)
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=37695&start=15
Rajuna
Posty: 1368
Rejestracja: sob lip 23, 2011 9:50 pm

Re: co dobrego zaserwowaliście dzisiaj swoim ogonom?

Post autor: Rajuna »

Co do pasożytów w surowym mięsie, to owszem, ale tylko w wieprzowinie występuje włosień kręty, który (w przeciwieństwie do wielu innych pasożytów, które bytują w układzie pokarmowym) występuje w mięśniach. Natomiast surowe mięso (z każdego zwierzaka) może mieć dowolne bakterie, w zależności od tego, co się wyprawia w rzeźni, hurtowni, sklepie, etc... Ostatnio kupiłam ćwiartki z kurczaka, ale okazało się, że moi rodzice wpadli na ten sam pomysł, więc wrzuciłam je do zamrażalnika (w dniu kupienia) i wyjęte po tygodniu już były zepsute... Pomimo mrożenia... Także surowe - nie, gotowane - jak kto uważa ;) Ja swoim daję, bo lubią.
Hertz, Kokos, Tina, Wydra, Merrill, Resa, Sówka, Rina, Iwan Groźny, Guarana, Pchła, Szachrajka, Rudzik
Awatar użytkownika
szlajfka
Posty: 122
Rejestracja: ndz lip 03, 2005 5:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: co dobrego zaserwowaliście dzisiaj swoim ogonom?

Post autor: szlajfka »

Co do pasożytów w surowym mięsie, to owszem, ale tylko w wieprzowinie występuje włosień kręty, który (w przeciwieństwie do wielu innych pasożytów, które bytują w układzie pokarmowym) występuje w mięśniach.
Dodam, że na włośnia można trafić prędzej kupując mięso od rzeźnika ze wsi ubijającego świnie na własną rękę niż w mięsie sklepowym. To sklepowe jest obowiązkowo badane, to od rolnika tylko wtedy jak ten ma kasę żeby to zrobić....
Przy mnie: Kropeczka, Leonek, Ącek WWW
Odeszły: Niuniuś, Lukrecjusz, Diana, Iskierka

Temacik moich dzieci :)
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=37695&start=15
Pigi2012
Posty: 409
Rejestracja: sob wrz 29, 2012 11:53 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: co dobrego zaserwowaliście dzisiaj swoim ogonom?

Post autor: Pigi2012 »

Dziś dziewczynki dostały gotowane serduszka z marchewką i papryką. Oczywiście wszystko gotowane a na deser banana z jabłuszkiem i rodzynkami i orzecha.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”