Temat archiwalny Karm polecanych - nieaktualny!

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
saszenka
Posty: 2138
Rejestracja: ndz cze 10, 2012 10:59 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Karmy POLECANE

Post autor: saszenka »

Ano racja, faktycznie tylko w Łodzi ;)
saszenka
Stado: Turkuć, Podjadek, Pafnucy, Milord, Gimel

Na tymczasie: cała wataha
Awatar użytkownika
BlackRat
Posty: 2542
Rejestracja: pt maja 04, 2012 12:22 pm
Numer GG: 5750987
Lokalizacja: Ska

Re: Karmy POLECANE

Post autor: BlackRat »

U mnie też jest taki zakaz (chyb tylko przez SM w blokach), ale szczerze mówiąc mnie to "zwisa i powiewa" bo nikt nie będzie mi zabraniał karmienia zwierząt :P
"And If You're Not Down With That, I've Got Two Words For You..."
Moje dzieciaczki: Kane, Kofi, Triple H i Goldust Obrazek nasz temacik

[*][/b]: MoDo,Łatka,Gacuś,Piwniczuś,Myszka,Złośniczka,Ogryzek,Wisienka,Achmedzik,Porzeczka,Dustie.
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Karmy POLECANE

Post autor: smeg »

http://www.zooplus.pl/shop/gryzonie/pok ... arm/305331 - bardzo polecam tę karmę, JR Farm Food Light dla szczurów :) Pięknie pachnie, ziołowo, moje szczury nigdy nie lubiły specjalnie ziół w karmie, a te zjadają z chęcią. Wygląda bardzo naturalnie, ma bogaty skład, zawiera całe suszone plasterki marchwi, jabłka, kwiaty nagietka i inne apetyczne składniki ;D https://plus.google.com/photos/11373333 ... 2071599265 - wykorzystałam część z nich jako dekoracje w sesji jesiennej moich szczurów, tylko te ciemne małe owoce nie pochodzą z tej karmy ;)

Do tego ma racjonalny skład - nie za dużo białka, mało tłuszczu. Nie jest najtańsza, ale i tak odrobinę potaniała w stosunku do ceny, za którą kupowałam ją ostatnim razem w zooplusie, pojawił się też korzystny dwupak. Ja mieszam ją u siebie z Ucztą dla Szczura (nową recepturą), świetnie ją uzupełnia i nadaje fajny aromat.

Jest jeszcze JR Farm Food Adult dla szczurów ( http://www.zooplus.pl/shop/gryzonie/pok ... arm/305421 ), ale różni się tylko tym, że zawiera banany i tym samym o 2% więcej tłuszczu, więc moim zdaniem nie ma sensu jej kupować ;)
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Karmy POLECANE

Post autor: smeg »

Dodam jeszcze, że po wymieszaniu z Ucztą na samym początku znikają z misek kwiatostany, owocostany, warzywa i owoce z JR Farm Food Light, potem chrupki z Uczty, potem ziarna z JR Farm Food Light (tam jest jakieś śmieszne, drobne ziarno, myślałam że nie będą tego jeść, ale jedzą :) ), a na końcu pszenica i inne ziarna z Uczty (mam też jeszcze zapas starej receptury Uczty, więc pszenicy w naszej mieszance jest nadal sporo). Ogólnie dosypuję ostatnio swoim ogonom karmy co 2 dni - przez pierwszy dzień i noc zjadają smakołyki z 3 dużych misek, a przez kolejny dzień wyjadają ziarna z braku innego wyboru :P Dopiero wtedy wyrzucam resztki łusek z misek i wsypuję nową porcję karmy.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Nina »

Ta nowa Uczta Szczura jest beznadziejna :( U moich szczurów 1/3 karmy zostaje, wszystkie te drobne kuleczki - jak w karmie dla ptaków.
Znowu musze poszukać fajnej karmy. Z poprzedniej wersji JR Farma byłam zachwycona i ja, i szczury, ale nowa była pierwszy i ostatni raz u nas...

I nie bardzo wiem, co tym razem wypróbować. VL odpada, Vitakraft też odpada.
Chyba tym razem przetestuje Time.
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Awatar użytkownika
Carlotta
Posty: 53
Rejestracja: sob gru 24, 2011 10:56 pm

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Carlotta »

Znalazłam jakąś nowość na Zooplusie: http://www.zooplus.pl/shop/gryzonie/pok ... nie/320140

ktoś coś słyszał?
Rajuna
Posty: 1368
Rejestracja: sob lip 23, 2011 9:50 pm

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Rajuna »

Carlotta pisze:Znalazłam jakąś nowość na Zooplusie: http://www.zooplus.pl/shop/gryzonie/pok ... nie/320140

ktoś coś słyszał?
Przedstawia się trochę biednie.. "bezgranulatowa", a widzę cztery rodzaje granulatu, chyba, że to sucharki :P do tego kukurydza, trochę zboża, prasowany groch, marchewka (?), chleb świętojański, to białe to chyba dynia, ale nie jestem pewna... jakieś pellety i "zioła"... za te 10-13zł nie warto, już lepiej kupić VL zero classic, bo ma bardzo podobny skład, a kosztuje ok 5zł/kg (nie wiem jaka jest teraz cena) i wtedy zamiast 10kg za 100zł masz 20kg ;) Do tego kupisz trochę dodatków na targu czy przez net i masz lepszą karmę ;)

Ja w ogóle przestałam kupować gotowce, mieszkam szczurom sama i lepiej na tym wychodzimy :D zdrowiej, a taniej ;)
Hertz, Kokos, Tina, Wydra, Merrill, Resa, Sówka, Rina, Iwan Groźny, Guarana, Pchła, Szachrajka, Rudzik
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Karmy POLECANE

Post autor: klimejszyn »

Carlotta pisze:Znalazłam jakąś nowość na Zooplusie: http://www.zooplus.pl/shop/gryzonie/pok ... nie/320140

ktoś coś słyszał?
z wyglądy jest identyczna jak Tima, skład chyba też bardzo podobny ;)
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
Awatar użytkownika
gosja1
Posty: 1809
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 12:22 pm

Re: Karmy POLECANE

Post autor: gosja1 »

klimejszyn pisze:
Carlotta pisze:Znalazłam jakąś nowość na Zooplusie: http://www.zooplus.pl/shop/gryzonie/pok ... nie/320140

ktoś coś słyszał?
z wyglądy jest identyczna jak Tima, skład chyba też bardzo podobny ;)
No właśnie! jak spojrzałam na tę karmę, to od razu to samo pomyślałam.
Zachodzę jednak w głowę, czemu napisali, że jest to bezgranulatowe :P Jeszcze piszą o barwnikach, czyli coś barwili, zapewne granulat... Coś im się pomyliło.
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 00#p982390
-------------------------------------------------------------
Kubuś [*], Kacperek [*], Boguś[*], Marcelek[*]
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Karmy POLECANE

Post autor: smeg »

Ja też pomyślałam, że to Tima :P Ma tylko mniej tłuszczu ;) Nawet cena podobna.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Malachit
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 4:20 pm
Numer GG: 2405640
Lokalizacja: Wrocław

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Malachit »

Hmm, a ja tą karmę chyba wypróbuję i wtedy wam powiem czy fajna :P pasuje mi przede wszystkim pojemność, bo boję się kupować za dużo (u nas w kuchni bywają mole i mam traumę)
A moje paskudy nowej Uczty za bardzo nie chcą jeść (też właśnie zostawiają tą ptasią drobnicę), a Timę boję się dostać rzut z większością ziaren, bo też będzie wybrzydzanie.
Wyszukiwarka nie gryzie
valhalla
Posty: 2245
Rejestracja: pt gru 10, 2010 11:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Karmy POLECANE

Post autor: valhalla »

Czy ktoś wie, gdzie można zamówić JR Farm Uczta szczura light? Nie widzę już w zooplusie, a jeszcze niedawno zamawiałam :(
Rozpieszczury: pomknęły wszystkie...
Za Tęczowym Mostem: Gluś, Frodo, Pan Lizawka, Czmyś, Trzpiotek, Człapek, Szkodnik, Ryjek, Herman, Mlekołak, Adolf, Węgielek, Marquand, Ulli i Klusek [*]
Awatar użytkownika
last.drop.of.blood
Posty: 702
Rejestracja: ndz mar 18, 2012 2:36 pm

Re: Karmy POLECANE

Post autor: last.drop.of.blood »

Hm. A w niemieckim może jest?
Moi przyjaciele:
-szczurki: Ate[*], Fames[*], Echo, Nemezis
-koty: Perle, Franek[*]
-psy: Kropka, Cosmo
-ptaki: Papuga, Emilka (kura)[*]
GRECKIE BOGINIE- http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=35487
XombieBast
Posty: 13
Rejestracja: czw wrz 08, 2011 10:40 am

Re: Karmy POLECANE

Post autor: XombieBast »

Słuchajcie, kochani, orientuje się ktoś gdzie można we Wrocławiu dostać najtaniej Verse Lage Mouse and Rat Pro? Kieszeń studentki pustoszeje, paskudy chcą żryć, a wolałabym im jednakowoż karmy nie zmieniać.
Malachit
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 4:20 pm
Numer GG: 2405640
Lokalizacja: Wrocław

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Malachit »

Ja bym zmieniła na tańszą, tym bardziej, że z Wrocka często idą grupowe zamówienia z zooplusa (np. dziś czy jutro) :P

Ale jeśli zależy ci na tej i na tym, żeby wyszło tanio to najlepiej udać się do jakiegoś osiedlowego zoologa i poprosić, czy mogliby ci sprowadzić - ja w taki sposób kupowałam tanio karmę. Nie warto kupować w sklepach z galerii czy przy ruchliwych ulicach, bo tam mają drogi czynsz itp. i wszystko jest droższe :P zależy też z jakiej części miasta jesteś - wiem, że koło Przestrzennej jest zoolog, w którym jest tanio (jak tam mieszkałam to tam się zaopatrywałam)
Wyszukiwarka nie gryzie
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”