Temat archiwalny Karm polecanych - nieaktualny!

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
XombieBast
Posty: 13
Rejestracja: czw wrz 08, 2011 10:40 am

Re: Karmy POLECANE

Post autor: XombieBast »

Bardzo zależy mi na tej, z tego względu, że chłopaki wybredne są a i sensacje żołądkowe się jednostkom lubiły zdarzać w przeszłości po różnych karmowych eksperymentach. Ta jakoś im wchodzi i nie powoduje epickiej srajdy u delikutaśnych, z tego względu wolałabym nie ryzykować.

Dzięki wielkie za odpowiedź, nawet tak bardzo nie będę musiała zboczyć z kursu,żeby tam jutro zawitać :)
valhalla
Posty: 2245
Rejestracja: pt gru 10, 2010 11:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Karmy POLECANE

Post autor: valhalla »

last.drop.of.blood pisze:Hm. A w niemieckim może jest?
No właśnie nie ma, a już się cieszyłam, że mieszanka Timy i Uczty light tak fajnie się sprawdza i będę mogła zamówić to samo jeszcze raz :( Widać wycofali, ech :(
Rozpieszczury: pomknęły wszystkie...
Za Tęczowym Mostem: Gluś, Frodo, Pan Lizawka, Czmyś, Trzpiotek, Człapek, Szkodnik, Ryjek, Herman, Mlekołak, Adolf, Węgielek, Marquand, Ulli i Klusek [*]
Malachit
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 4:20 pm
Numer GG: 2405640
Lokalizacja: Wrocław

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Malachit »

Zamówiłam tą karmę http://www.zooplus.pl/shop/gryzonie/pok ... nie/320140

Wygląda ona na żywo tak:
Obrazek
Nie widać tego na zdjęciu, ale jest w niej sporo tych małych krewetek, które były w starej Uczcie, pachnie też całkiem fajnie, tylko... wczoraj otworzyłam paczkę i znalazłam tam dwie takie "nitki" jakie zostawiają mole - przesypałam do zakręcanego słoika, żeby obserwować, dzisiaj odkręcam i wszystko z wierzchu nitkami pokryte...

I chociaż to nie od tego temat - reklamował ktoś coś w zooplusie? Jak to wygląda? Napiszcie mi na PM jak możecie :P
Wyszukiwarka nie gryzie
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Karmy POLECANE

Post autor: smeg »

Napisz do nich, kiedyś czytałam na forum, że bez problemu przyjęli reklamację karmy z molami.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
gosja1
Posty: 1809
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 12:22 pm

Re: Karmy POLECANE

Post autor: gosja1 »

W zooplusie reklamacja jest bezproblemowa. Tylko mogą np. poprosić o zdjęcia. Do mnie przyszła kiedyś uszkodzona, zalana paczka. Źle zapakowali spryskiwacz do czyszczenia i się wylał, mocząc żwirek. Pozostałe produkty były w nieprzemakalnych torbach na szczęście ;) Napisałam do nich i oddali mi całą kwotę za ten spryskiwacz, a także poprosili o zdjęcia żwirku, aby wycenić szkodę. To był 20 litrowy CBE+, a one mają wielowarstwową torbę, więc żwirek się posklejał na dnie, a mimo tego oddali mi chyba 1/3 wartości. Napisałam o tym tutaj, a nie w PW, ponieważ uważam, że kontakt z klientem zooplus ma na wysokim poziomie i warto pisać o takich pozytywnych doświadczeniach :)
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 00#p982390
-------------------------------------------------------------
Kubuś [*], Kacperek [*], Boguś[*], Marcelek[*]
siaasia
Posty: 30
Rejestracja: wt paź 30, 2012 11:19 am

Re: Karmy POLECANE

Post autor: siaasia »

Ech, z karmami to samo co ze ściółką... co tu wybrać ??? chyba trzeba próbować po kolei tych polecanych co najbardziej podpasuje ogonkom :)
Awatar użytkownika
gosja1
Posty: 1809
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 12:22 pm

Re: Karmy POLECANE

Post autor: gosja1 »

siaasia, moje teraz zajadają się mieszanką Beaphare Care+ z dodatkiem XtraVital ;)
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 00#p982390
-------------------------------------------------------------
Kubuś [*], Kacperek [*], Boguś[*], Marcelek[*]
siaasia
Posty: 30
Rejestracja: wt paź 30, 2012 11:19 am

Re: Karmy POLECANE

Post autor: siaasia »

Dzięki, zawsze to jaśniej :D
Awatar użytkownika
wolfrl
Posty: 5
Rejestracja: ndz lis 11, 2012 8:55 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Karmy POLECANE

Post autor: wolfrl »

A ja akurat mogę polecić Megan NATURA-lny. Zawsze miska jest wylizana i nie znalazłem jeszcze we wiaderku larw, moli czy innego mięsa. Nigdy po tej karmie żaden z moich szczurasków nie chorował. Nie wiem, może to zależy od przechowywania w sklepie. Ja zawsze kupuję w tym samym miejscu i cenowo wychodzi 7,30 zł za wiaderko 1000 ml.
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Karmy POLECANE

Post autor: smeg »

Megan to bardzo słaba karma, o nieodpowiednim składzie i ze sztucznymi dodatkami. Brak moli nie świadczy o jakości.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
wolfrl
Posty: 5
Rejestracja: ndz lis 11, 2012 8:55 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Karmy POLECANE

Post autor: wolfrl »

Skład:
- marchew,
- ziemniaki,
- chleb świętojański,
- groch,
- pszenica,
- jęczmień,
- orzechy,
- słonecznik,
- kukurydza,
- ryż,
- ekstrudowane chrupki warzywno-zbożowe

Co w tym jest nieodpowiedniego? O sztucznych dodatkach na etykiecie też ani słowa, więc skąd ta opinia, że są sztuczne dodatki?
Awatar użytkownika
gosja1
Posty: 1809
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 12:22 pm

Re: Karmy POLECANE

Post autor: gosja1 »

A możesz wstawić zdjęcia tego pokarmu?
Nie wiem, czy akurat Megan NATURA-lny widziałam. Mam w domu opakowanie po Megan Owocowy sprzed dwóch lat i rzeczywiście na etykiecie nie ma nic o dodatkach, ale ten pokarm z samego wyglądu był obrzydliwy...I wskazywał na mocno wątpliwy proces produkcyjny. Znacznie lepiej wg mnie już wyglądają Vitapole (co nie znaczy, że w tym momencie sugeruję, że są dobre).

Odniosę sie jeszcze do ceny: 7,30 zł za wiaderko 1000 ml.
1000 ml to objętość, a karma o takiej objętości waży, w zalezności od składu, pewnie 300-400 g.

Dla porównania, ceny z jednego ze sklepów internetowych, małe opakowania:

Versele Laga Rat Complete - 500 g - 14,75 zł
Versele Laga Rat & Mouse Pro - 1 kg - 13,7 zł
Beaphar Xtra Vital Complete Food - 500 g - 13,55
VL Rat Nature - 750 g - 16,25

Niedaleko mnie jest mały stacjonarny sklep, który ma bardzo podobne ceny, co mnie zaskoczyło ;) ale da się.

Jeśli kupowalabyś karmę w opakowaniach ok. 2 kg to ceny w przeliczeniu na kilogram byłyby znacznie niższe.

W wielu przypadkach ja sama mam wątpliwości, czy na tym forum nie jest siana przedwczesna panika, jeśli chodzi o część dodatków, barwników, itp., ale nie mogę dyskutować z wieloletnim doświadczeniem użytkowników. Najlepiej byłoby, gdyby udało Ci się zrobic zdjęcie dobrze odzwierciedlające barwy i skład tej karmy.
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 00#p982390
-------------------------------------------------------------
Kubuś [*], Kacperek [*], Boguś[*], Marcelek[*]
Awatar użytkownika
gosja1
Posty: 1809
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 12:22 pm

Re: Karmy POLECANE

Post autor: gosja1 »

Zamotałam się. Przytoczenie przeze mnie nazw karm wraz z cenami miało na celu pokazanie, że cena Megan nie jest atrakcyjna wobec karm polecanych, sprawdzonych i na pewno dobrze zbilansowanych.
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 00#p982390
-------------------------------------------------------------
Kubuś [*], Kacperek [*], Boguś[*], Marcelek[*]
Awatar użytkownika
wolfrl
Posty: 5
Rejestracja: ndz lis 11, 2012 8:55 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Karmy POLECANE

Post autor: wolfrl »

gosja1 pisze:Jeśli kupowalabyś
Kupowałbyś - jestem on ;D
gosja1 pisze:Najlepiej byłoby, gdyby udało Ci się zrobic zdjęcie dobrze odzwierciedlające barwy i skład tej karmy.
Jak wrócę do domu to zrobię.
Awatar użytkownika
wolfrl
Posty: 5
Rejestracja: ndz lis 11, 2012 8:55 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Karmy POLECANE

Post autor: wolfrl »

Opakowanie:

Obrazek

Karma:

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”