Oddam Zołze :(

Archiwalne adopcje (udane i nieudane) i archiwalne narodziny

Moderator: Junior Moderator

Dumaa
Posty: 3
Rejestracja: pn sty 14, 2013 11:38 pm
Lokalizacja: Katowice-Piotrowice

Oddam Zołze :(

Post autor: Dumaa »

Witam , kiedyś tutaj przesiadywałam często oddawałam wtedy miot Mojej Czarnej i Albinka , aktualnie mineło już pare lat , z racji wieku ponad rok temu pożegnałam Moje już dorosłe szczury i długo nie miałam żadnego ogonowatego .... Pewnego dnia stwierdziłam,że kupie szczurka ;) Wybrałam biało-rudą szczurzyce , o czym się przekonałam w domu ponieważ sprzedawca zapierał się ,że to szczurek :D niestety szczurzynka z miesiaca na miesiac robiła się coraz bardziej agresywna :( już nie wiem co robić , jedynie ja moge jej dać jeść i pić wymienić sciółkę i tym podobne rzeczy , inni nawet nie mogą się zbliżyć do klatki bo zaczyna gryść szczebelki , nie mam pojęcia dlaczego tak jest , o braniu na ręcę nie ma mowy , nikt nie może jej dotknąć ;( nigdy jeszcze nie miałam takie szczura , każdy z jej poprzedników był spokojny i kochany można było je tulić , ba !! Czarna spała ze mną w łóżku!! Dlatego postanawiam oddać ją osobie która będzie chciałą ją przyjąć pod swój dach , może Zołza wel. Zuza uspokoi się jak będzie więcej szczurków w klatce , nie wiem ehh ...

ODRAZU ZAZNACZAM NIE ODDAM ZOŁZY NA POKARM DLA GADÓW I TYM PODOBNYM...

Mój numer tel 725 463 208 Agnieszka , odpisuje na sms-y :)
glizdeczka
Posty: 15
Rejestracja: ndz lip 29, 2012 2:05 pm

Re: Oddam Zołze :(

Post autor: glizdeczka »

Może jest ślepa ? i boi się nowych zapachów, czyli innych ludzi niż Ty, boi się nagłego głaskania czy próby brania na ręce. Poczytaj na forum jak pracować z takim szczurem, sama mam takiego gryzaka, co to się rzuca na wszystkich oprócz mnie. Adoptuj jej koleżanka, na forum pełno jest zwierzaków, może taki szczurek pokaże jej że nie ma co się bać ludzi. I najważniejsze POKOCHAJ ZA TO JAKA JEST, ja swojej bym w życiu nie oddała chociaż rzuca się z zębami na mojego faceta, czasem to nawet zabawnie wygląda ;)
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: Oddam Zołze :(

Post autor: nausicaa »

nie jest łatwo pracować z takim szczurem, jeśli nie ma się doświadczenia...ale ta niestety może być ze szczurami z zoologa, nie wiadomo, co tam przeszła.
spróbuj jej dawać jedzenie na łyżeczce, żeby jej się człowiek dobrze kojarzył. nie zmuszaj jej do kontaktu na siłę. ona się rzuca na rękę z daleka czy dziabie dopiero, kiedy ręka jest za blisko niej?
jaką ma klatkę (wymiary), ma jakiś domek do chowania się?szczur musi mieć zapewnione odpowiednie warunki życia, a szczególnie taki problemowy. Brak towarzysza też robi swoje niestety. Możesz spróbować zaadoptować drugiego, oswojonego szczura, one się szybko uczą od siebie. Tylko poczytaj o łączeniu i jeśli samiczka gryzie, to załóż rękawiczki, w razie jeśli trzeba by było rozdzielać je podczas bójki.
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: Oddam Zołze :(

Post autor: Nina »

Jeśli ta agresja sie nasila, to musiałaś popełnić wiele błędów w międzyczasie.
Może poczytaj na forum o oswajaniu i daj jej troche czasu? No i przede wszystkim potrzebne jej towarzystwo. Skoro tyle czasu spędzałaś na forum, to jak mogłaś wziąć tylko jednego szczura? :(
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Awatar użytkownika
malina89_dg
Posty: 332
Rejestracja: pn kwie 09, 2012 9:23 pm
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza / Częstochowa

Re: Oddam Zołze :(

Post autor: malina89_dg »

Też kiedyś kupiłam szczurka w zoologu (bo nie wiedziałam, że nie wolno tego robić) :( i też był strasznie agresywny :( gryzł niesamowicie, przechodziłam to samo. Ale kochałam go takiego jakim był. Ktoś mu pewnie wcześniej zrobił krzywde, ale to nie jego wina przecież. Nawet mi przez myśl nie przeszło żeby go oddać. To przecież jeszcze bardziej go narazi na stres :(
Daj jej szanse... ;)
Ze mną: Teodor i Leon :)
W serduszku: Dexterek, Lakuś, Piorunek i Tajfunek <3 [*][/color][/b]
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 58#p882758 - Malinkowe cudaki ;)
Dumaa
Posty: 3
Rejestracja: pn sty 14, 2013 11:38 pm
Lokalizacja: Katowice-Piotrowice

Re: Oddam Zołze :(

Post autor: Dumaa »

Dziewczyny tak spędzałam wiele czasu na forum napisałam ze 2 lata temu , pisze do Was bo potrzebuje pomocy ,a o oddaniu Zołzy nie zadecydowałam ja ! Bo skoro piszecie ,że mam jej dać szanse uwieżcie mi wykłócam się o nią od miesięcy !! A dlaczego wziełam jednego szczurka ? Bzdura ! wypożyczyłam od koleżanki pierw jej młodą samiczkę (podpasowałam je wiekowo) niestety leczenie po pogryzieniu tej samiczki wykosztowało mnie 200zł , później włożyłam jej dorosłego samca , ha! młoda zdominowała i pogryzła go w 5 minut ! Nie jest ślepa , innych atakuje z daleko , mnie dopiero wtedy kiedy jestem juz naprawde blisko , choc ryzykuje jej "kłami" :D to zawsze najpierw daje jej się powąchać i zazwyczaj kończy się to ugryzieniem , Młoda jest bardzo mądra bo nauczyłam ją ,że jak mówie "idź na góre" to idzie tak żeby można było oporzadzić jej dół , ponieważ ma dwu pietrową klatkę . Naprawde jeśli macie doświadczenie z takimi szczurkami , to może byście ją przygarneły oddam ją nawet z jej klateczką,żeby aż tak bardzo nie odczuła tego ,że się przenosi w inne miejsce :( może i to moja wina , ale chce dla niej dobrze dlatego szukam jej domku z doświadczonym opiekunem .
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: Oddam Zołze :(

Post autor: akzi »

jakie to szczęscie że ona pogryzła tego samca .. bardzo nieodpowiedzialne .. przeciez do zapłodnienia dochodzi w pare sekund..
a co do łączenia warto tez poczytać wiele, widocznie źle to zrobiłas skoro takie rezultaty.
zycze powodzenia w szukaniu domu
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
Dumaa
Posty: 3
Rejestracja: pn sty 14, 2013 11:38 pm
Lokalizacja: Katowice-Piotrowice

Re: Oddam Zołze :(

Post autor: Dumaa »

Napisałam ze szukam dla niej domu , ze najwidoczniej nie potrafie sie nia zajac !! To skonczcie wkoncu wytykać mi błędy ! Napisałam do Was z prosba o pomoc a nie po to zebyscie mi wytykały błedy .
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: Oddam Zołze :(

Post autor: akzi »

złe odnosisz wrazenie,
staramy się podsunąc pomysły i wtrącić uwagi zebyś w przyszłości wiedziała co nieco więcej.
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: Oddam Zołze :(

Post autor: Nina »

Jak czytam teksty w stylu 'włożyłam jej dorosłego samca' to mi sie nóż w kieszeni otwiera. I już nawet nie przez to, ze samca, ale przez to, że 'włożyłam'. Jak tak ją łączyłaś, to nic dziwnego, że skończyło sie tak a nie inaczej...


Ludu, może jednak znajdzie sie ktoś, kto ją weźmie? Żal szczura na takie zmarnowanie :( Ja nijak nie moge sobie wziąć drugiej zołzy na dt, już jedną mam na dt od paru miesięcy.
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Re: Oddam Zołze :(

Post autor: krwiopij »

Dumaa, zrób Zołzie kilka ładnych zdjęć, to na pewno pomoże. Mała na pewno jest nieziemsko sfrustrowana - samotna, stale zamknięta w klatce, wkurzona. Naprawdę dużo gorsze przypadki da się zrehabilitować, trzeba tylko dużo miłości i cierpliwości. Może ktoś da rudej Zołzie szansę...
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Awatar użytkownika
Kermit
Posty: 218
Rejestracja: śr sty 02, 2013 11:08 pm
Numer GG: 45530411
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Oddam Zołze :(

Post autor: Kermit »

a z kąd zołaza jest ? może ja pomogę tzn, przygarnę
Ze mną: Sisi, Coffe, Czarna, Cookie
Za TM:Blue
[*] [/b]<3[/color]
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38982
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: Oddam Zołze :(

Post autor: Nina »

Dumaa ma w profilu podane miasto ;)
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Awatar użytkownika
Kermit
Posty: 218
Rejestracja: śr sty 02, 2013 11:08 pm
Numer GG: 45530411
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Oddam Zołze :(

Post autor: Kermit »

ciezko by było ;/
Ze mną: Sisi, Coffe, Czarna, Cookie
Za TM:Blue
[*] [/b]<3[/color]
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38982
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Adopcji i Narodzin”