Operacja i narkoza. Proszę o szybkie odp

Drapanie? Ranki? Martwica tkanki? Pasożyty? ... i inne dolegliwości związane ze skórą i pokrywającym je futerkiem.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Koniara
Posty: 3
Rejestracja: pt lut 22, 2013 11:24 am

Operacja i narkoza. Proszę o szybkie odp

Post autor: Koniara »

Hej ;) moja szczurek ma w piątek operacje usunięcie guza ktory jest na skórze na grzbiecie. Bedzie miała lekka narkozie i znieczulenie miejscowe. I mam takie pytanie czy narkoza może wpłynąć na zdrowie szczurki? Słyszałam ze szczury maja często operacje i czy po takiej operacji nic im potem nie jest? I jeszcze jedno pytanie weterynarz powiedziała ze szczurka nie może jeść nic przed operacja tylko jak coś to pić wodę operacje ma o 14.30 i zastanawiam sie od kiedy mam jej nie dawać jedzenia? Czy jak wsadze ja na noc do klatki gdzieś ok godziny 22-23 to czy muszę jej wyjąć miskę z jedzeniem i do operacji nic jej już nie dawać czy może mieć w klatce trochę jedzenia i jeść zanim ja wyjme z klatki czyli tak gdzieś koło 6 rano i wtedy już jej nic nie dawać. Czy jesli nie bedzie jeść od 6 rano to wystarczy czy musi być bez jedzenia jeszcze dłużej? Bo moja szczurka to straszny zarlok i nie wiem nie chciała bym bez sesu jej głodzic cała nac skoro potem sie okaże ze mogła normalnie jeść w nocy tylko od rana już nie dostawać nic do jedzenia. Proszę o pomoc i szybkie odpowiedzi ;)
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Operacja i narkoza. Proszę o szybkie odp

Post autor: noovaa »

1. Szczurka NIE NALEŻY głodzić przed zabiegiem. Wielu weterynarzy o tym zapomina, bo większość zwierząt po narkozie wymiotuje. Szczur fizycznie wymiotować nie potrafi, a głód u zwierzaka z tak szybką przemianą materii szybko osłabi jego organizm.

2. Narkoza bardzo obciąża serce, jeśli z sercem jest coś nie tak, może nie wytrzymać. Zdrowe szczury przechodzą narkozę bez problemów.

3. Każda operacja to ryzyko, nie da się całkiem wykluczyć powikłań.

4. Po zabiegu szczura dobrze dogrzewać ( termofor, butelka z ciepłą wodą ), bo będzie miał problem z utrzymaniem temperatury ciała.

5. 3 doby należy intensywnie pilnować by szczurek nie wyciągnął sobie szwów.

6. Do stada dołączyć powinno się szczurka już po zdjęciu szwów.


Po za tym zaopatrz się w coś łatwego do zjedzenia na początek ( np. gerber ).
Po zabiegu szczurek powinien być w transporterze ( wystarczająco dużym, by nie musiał spać w swych odchodach ) lub niskiej klatce chorobówce. Szczurek powinien mieć ograniczoną ilość ruchu do minimum przez kilka dni. Do klatki / transportera kup w aptece podkłady higieniczne, by szczurek miał sterylnie pod pupcią.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Koniara
Posty: 3
Rejestracja: pt lut 22, 2013 11:24 am

Re: Operacja i narkoza. Proszę o szybkie odp

Post autor: Koniara »

A mam jeszcze takie pytanie bo moja szczurek zawsze cały dzień siedzi w kocu na kanapie ( najczęściej śpi) więc czy na drugi dzień po operacji mogę ja normalnie zostawić w kocu ( oczywiście sprawdzając co jakiś czas czy nic jej nie jest i czy ma sie dobrze) czy koniecznie muszę trzymać ja w transporterze? Albo jak nie może być w kocu to czy może zostać w klatce ( jest sama w klatce więc inne szczurki nic jej nie zrobią) przynajmniej bedzie miała wiecej miejsca
ODPOWIEDZ

Wróć do „Skóra i sierść”