Wrocław Kozanów- kilkanaście samców

Archiwalne adopcje (udane i nieudane) i archiwalne narodziny

Moderator: Junior Moderator

Malachit
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 4:20 pm
Numer GG: 2405640
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wrocław Kozanów- kilkanaście samców

Post autor: Malachit »

SPS działa głównie w okolicach Łodzi, nie mają nikogo we Wrocławiu. Ajlii jest w stanie pomóc z DT, jakoś wesprzeć, ale więcej nie są w stanie zrobić. Na razie trzeba ustalić co jest prawdą, czy oni chcą te szczury oddać, czy nie, jeśli tak, to czy zamierzają nadal je rozmnażać, w ogóle o co chodzi... Z rozmowy z Michałem wiem, że raczej nie ma tam matek karmiących ani w ogóle małych szczurów, więc dziwne jest to, że mają taką masę dorosłych.
Pewnie jeszcze tam pojadę, jeśli ktoś ma niedaleko to mógłby też odwiedzić i spróbować podpytać. Ja chciałabym porozmawiać z właścicielem, ale też nie chcę go spłoszyć, nie wiem też dlaczego sprzedawczyni mnie okłamała...
Wyszukiwarka nie gryzie
sisay
Posty: 185
Rejestracja: ndz gru 30, 2012 12:47 am
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: Wrocław Kozanów- kilkanaście samców

Post autor: sisay »

Proponuję nie chodzić tam więcej na przeszpiegi, tylko od razu zorganizowac interwencję. Przypominam o Ekostraży która ma duże doświadczenie w takich akcjach :)
Już nie poszukuję samiczki dumbo rex w kolorze czarnym! :D Dziewczynki http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=39979

TRIK - Szkolenie psów w Gliwicach: www.szkolenie-gliwice.pl
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: Wrocław Kozanów- kilkanaście samców

Post autor: nausicaa »

pytanie tylko, czy ekostraż będzie chciała zająć się szczurami, które niestety są traktowane jako "gorsze" zwierzęta. może też nasłać na nich jakąś inspekcję weterynaryjną?
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
Malachit
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 4:20 pm
Numer GG: 2405640
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wrocław Kozanów- kilkanaście samców

Post autor: Malachit »

sisay, co prawda nie znam nikogo z Ekostraży osobiście, ale znam mniej więcej organizację i nie wiem, czy są w stanie wziąć 50 szczurów, patrząc chociażby logistycznie... nie wiem też czy mają doświadczenie w zajmowaniu się szczurami. Wiem, że jak większość organizacji prozwierzęcych mają przepełnione DT...
Jeśli znasz ich dobrze, możesz im zgłosić tą sprawę.
Aha, Ekostraż szczurów jako gorszych zwierząt raczej nie uzna, skoro zajmują się jeżami itp. - tylko właśnie, oni też mają masę dzikich zwierzaków pod opieką i na nich głównie się skupiają chyba...
Wyszukiwarka nie gryzie
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: Wrocław Kozanów- kilkanaście samców

Post autor: nausicaa »

zależy od miasta i ludzi w ekostraży, rzeczywiście we wrocku zajmują się jeżami, zapomniałam:)

można im jakąś pomoc zaoferować- że SPS przyjmie część tymczasów, na forach się ogłosi, może ludzie pomogą. ale ktoś to musi logistycznie we wrocku ogarnąć: zgłosić i potem koordynować odbiór.

przyszło mi do głowy jeszcze - ostatnio króliki: przygarnijkrólika odbierało 40 królików z interwencji, można ich podpytać, jak to załatwiali. DT oczywiście szukali sami.
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
sisay
Posty: 185
Rejestracja: ndz gru 30, 2012 12:47 am
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: Wrocław Kozanów- kilkanaście samców

Post autor: sisay »

Ale przecież ja nie twierdzę że oni te wszystkie szczury przyjmą, chodzi mi o fachowe i skuteczne przeprowadzenie interwencji, wyegzekwowanie odpowiednich sankcji, posłużenie się policją w razie czego.
A już na pewno nie zaszkodzi ich po prostu o to zapytać ;)
Już nie poszukuję samiczki dumbo rex w kolorze czarnym! :D Dziewczynki http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=39979

TRIK - Szkolenie psów w Gliwicach: www.szkolenie-gliwice.pl
sisay
Posty: 185
Rejestracja: ndz gru 30, 2012 12:47 am
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: Wrocław Kozanów- kilkanaście samców

Post autor: sisay »

http://ekostraz.pl/portal/zglos_interwencje

Myślę że po paru kolejnych wizytach różnych ludzi w sklepie oni mogą się tych szczurów po prostu po cichu pozbyć, bo zwietrzą kłopoty.
Już nie poszukuję samiczki dumbo rex w kolorze czarnym! :D Dziewczynki http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=39979

TRIK - Szkolenie psów w Gliwicach: www.szkolenie-gliwice.pl
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: Wrocław Kozanów- kilkanaście samców

Post autor: nausicaa »

zapytać zawsze można i mam nadzieję, że coś zrobią. ja mam raczej negatywne doświadczenia z ekostrażą, do psów rzeczywiście zawsze przyjeżdżali, ale jeśli chodzi o takie akcje sklepowe, to już gorzej było.
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
sisay
Posty: 185
Rejestracja: ndz gru 30, 2012 12:47 am
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: Wrocław Kozanów- kilkanaście samców

Post autor: sisay »

Chyba mi zjadło ostatniego posta :)
Ja też ich nie znam osobiście ale śledzę ich działania tak jak innych organizacji i sprawiają dobre wrażenie.
Podoba mi się to, ze doprowadzają sprawy do końca, nie skupiają się tylko na efektownej akcji i adopcjach ale też pilnują spraw sądowych, sankcji, składają zawiadomienia, walcza o ukaranie winnych.

Tu znalazłam interwencję dotycząca gryzoni, zajęli się nawet myszami :)
http://ekostraz.pl/portal/siechnice
Już nie poszukuję samiczki dumbo rex w kolorze czarnym! :D Dziewczynki http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=39979

TRIK - Szkolenie psów w Gliwicach: www.szkolenie-gliwice.pl
Awatar użytkownika
MichalKonstanty
Posty: 167
Rejestracja: czw sty 03, 2013 3:51 am
Lokalizacja: Poznań / Wrocław
Kontakt:

Re: Wrocław Kozanów- kilkanaście samców

Post autor: MichalKonstanty »

Co w takim razie robimy? Czy ktoś to zgłosi do EKOSTRAŻY? Zgodzę, się że czas jest tu ważny bo sklep może sie szczurków pozbyć. Ja ze swojej strony oferuję czas i możliwość pomocy i w sumie jednego z tych maluchów bym przygarnął - chłopca.
Obrazek
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: Wrocław Kozanów- kilkanaście samców

Post autor: nausicaa »

Sky proponowała, żeby dogadać się z właścicielami, ale jeśli prawdą jest, że oni sami rozmnożyli te szczury i tak je trzymają, to sprawą powinna zająć się ekostraż, żeby potem można było pociągnąć ich do odpowiedzialności.
Poza tym, jeśli zajmą się sprawą, to zwierzaki będą musiały gdzieś zostać przez nich zabrane, co wtedy da opcję szukania DT przez forum, bo nikt nie ma miejsca na tyle szczurów na raz.
Ja jestem za zgłoszeniem do ekostraży z zaznaczeniem, że pomożemy szukać DT/DS, SPS też pomoże wg słów Ajli.
Ja mogę dać DT jakimś 2, może 3 samiczkom, kiedy wyadoptuję dziewczyny, które są u mnie.
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: Wrocław Kozanów- kilkanaście samców

Post autor: Nina »

Ja niestety nie moge pomóc w przypadku dt dla dorosłych szczurów. Chyba, że byłby to tymczasowy tymczas (np na czas szukania transportu).

Transport do Poznania jest regularnie, dziewczyna z chomiczego forum jeździ (czasami pociągiem, czasami samochodem).
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: Wrocław Kozanów- kilkanaście samców

Post autor: nausicaa »

Kontaktowałam się z Vivą Gryzonie i metiss postara się dowiedzieć, jak jeszcze można się taką akcją zająć i do kogo oprócz straży można zgłosić, więc poczekajcie chwilę na informację. Viva niestety DT nie może zaoferować, bo są totalnie zatkani.
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
Awatar użytkownika
MichalKonstanty
Posty: 167
Rejestracja: czw sty 03, 2013 3:51 am
Lokalizacja: Poznań / Wrocław
Kontakt:

Re: Wrocław Kozanów- kilkanaście samców

Post autor: MichalKonstanty »

Czekam i czekam niecierpliwie
Obrazek
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: Wrocław Kozanów- kilkanaście samców

Post autor: nausicaa »

Na razie nie mam żadnych wieści od metiss niestety. Chyba, że macie jakiś inny plan od razu ułożony? Ja na nikogo nie naciskam, to Wy lepiej znacie sytuację, czy trzeba coś na szybko zrobić.
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Adopcji i Narodzin”