Skóra u double rexa

Drapanie? Ranki? Martwica tkanki? Pasożyty? ... i inne dolegliwości związane ze skórą i pokrywającym je futerkiem.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Darka33
Posty: 47
Rejestracja: wt gru 11, 2012 2:29 am
Lokalizacja: Wałbrzych

Skóra u double rexa

Post autor: Darka33 »

Witam,
nie znalazłam nigdzie informacji na temat problemów skrnych u double rexa. Od ok tygodnia mam u siebie szczurcię double rexa. Jest mała,ok 2 m-ce. Nigdzie nie znalazłam informacji na temat pielęgnacji skóry u doublów. Niestety mam niewielkie doświadzenie ze szczurkami i nie wiem czy powinnam się martwić. Otóż na grzbiecie u małej jest coś w rodzaju "ciemieniuchy" jak u małego dziecka, taka żółtawa łuska. Czasem są takie łuski na ogonach moich dorosłych ogonów. Czy to normalne? Czy powinnam zacząć się martwić?
Moje dziewczyny :
Zuzka kapturka czarno-biała standard
--------------------------------------------------------
Za TM Klusia, Żelka, Kiki, Paskuda :*
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: Skóra u double rexa

Post autor: Nakasha »

Ogólnie skóry double rexów nie trzeba specjalnie pielęgnować. Ale jeśli zauważyłaś jakieś problemy ze skórą, możesz małą umyć w nizoralu. Nasączasz wacik ciepłą woda, dajesz kropelkę nizoralu i masujesz kawałek skóry. Potem zmieniasz wacik. Jak mała jest już umyta, delikatnie spłukujesz ją ciepłą wodą, pilnując, aby nie zamoczyć głowy.

Jeśli po tym będzie mieć jeszcze jakieś problemy, trzeba będzie przejść się do weta (mogą to być pasożyty, grzybica, itp.)
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Skóra i sierść”