ODMIANY, KOLORY

Pytania i odpowiedzi, czyli ogólnie o szczurach.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
xkuubi
Posty: 386
Rejestracja: wt lut 12, 2013 12:13 am
Numer GG: 28198941
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Re: ODMIANY, KOLORY

Post autor: xkuubi »

giaco pisze:Witam. Czy możemy prosić o weryfikację maluszków? Każdy jest podpisany pod zdjęciem (po 2 fotki każdego).

https://www.facebook.com/media/set/?set ... ploaded=28

Są dwa które ciężko nam nazwać dlatego został znak zapytania ;)
Będziemy serdecznie wdzięczni.
1.Beige Hooded(Beżowy Kaptur) dumbo
2.Black Hooded(czarny kaptur) dumbo
3.albinosek o standardowych uszkach
4.Black Hooded uszka standard
5.Wygląda mi na capped beige(czyli że barwne znaczenia, w tym przypadku beżowe, tylko na łebku) uszka standard
6.Black Bareback(cały łebek ubarwiony) dumbo
7.Beige Hooded uszka standard
8.Black Hooded uszka standard
9.Tu nie jestem pewna ale wygląda mi na Black Variegated(taki obsypany dużymi plamkami na grzbiecie i łebku) standard
10.Black Patched(znaczenia tylko na łebku i przy uszach) dumbo
11.Tu nie jestem też pewna, ale chyba Husky , uszka standard
12.Beige Hooded, standard
13. Black Hooded, dumbo
14. Beige Hooded, dumbo
Ze mną: Dexter, Leon[idas], Demon i tymczasy :)
Za tęczowym mostem: Kubuś,Pepe,Devil
[*][/size][/color]
Awatar użytkownika
kaka958
Posty: 360
Rejestracja: pt sty 04, 2013 6:23 pm
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Re: ODMIANY, KOLORY

Post autor: kaka958 »

xkuubi, pomyliłaś się tu:

1. Beige/shampagne husky
5. Beige/shampagne bareback

a na reszcie się nie znam :P
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
kaka958
Posty: 360
Rejestracja: pt sty 04, 2013 6:23 pm
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Re: ODMIANY, KOLORY

Post autor: kaka958 »

Tu jest takie coś polecam se porównać :P Nie ma tam wszystkich odmian: http://www.geocities.ws/phoenixashesrat ... rkings.htm
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Darka33
Posty: 47
Rejestracja: wt gru 11, 2012 2:29 am
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: ODMIANY, KOLORY

Post autor: Darka33 »

Witajcie! Do mojego stadka dołączła nowa dziewczynka. W sklepie powiedzieli mi że to double rex. Nic nie wiem o tej odmianie, niewiele jest informacji w necie i pomyślałam że może coś podpowiecie. Czy takiego szczurasa jakoś inaczej się pielęgnuje? Wygląda jak taka bida wyłysiała z lekka... Zdjęcia są na moim temacie "szczurkowe łobuziaki"
Moje dziewczyny :
Zuzka kapturka czarno-biała standard
--------------------------------------------------------
Za TM Klusia, Żelka, Kiki, Paskuda :*
Awatar użytkownika
xkuubi
Posty: 386
Rejestracja: wt lut 12, 2013 12:13 am
Numer GG: 28198941
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Re: ODMIANY, KOLORY

Post autor: xkuubi »

Darka33 pisze:Witajcie! Do mojego stadka dołączła nowa dziewczynka. W sklepie powiedzieli mi że to double rex. Nic nie wiem o tej odmianie, niewiele jest informacji w necie i pomyślałam że może coś podpowiecie. Czy takiego szczurasa jakoś inaczej się pielęgnuje? Wygląda jak taka bida wyłysiała z lekka... Zdjęcia są na moim temacie "szczurkowe łobuziaki"
Ewidentnie łysieje, więc powiedzieli Ci prawdę :P I na przyszłość nie kupuj - adoptuj :)
Ze mną: Dexter, Leon[idas], Demon i tymczasy :)
Za tęczowym mostem: Kubuś,Pepe,Devil
[*][/size][/color]
Awatar użytkownika
Darka33
Posty: 47
Rejestracja: wt gru 11, 2012 2:29 am
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: ODMIANY, KOLORY

Post autor: Darka33 »

Nie mogłam na tą bidę patrzeć, reszta takie wielkie samice gryzły ją strasznie, cały brzuch ma w strupach. Moje dwa kaptury są adoptowane tu z forum, ale jak tą bidę zobaczyłam to nie mogłam się powstrzymać... Już nie będę więcej brać szczuów, bo 4 to już dla mnie i tak dużo, większej klatki już nie mam gdzie postawić. Nie wiem tylko czy mam coś przy niej ekstra robić. Jak się jej tak bliżej przyglądam to na tym łysiejącym futrze na grzbiecie taką jakby żółtą łuskę, trochę to wygląda jak ciemieniucha u małego dziecka, czy powinnam się tym niepokoić??
Moje dziewczyny :
Zuzka kapturka czarno-biała standard
--------------------------------------------------------
Za TM Klusia, Żelka, Kiki, Paskuda :*
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: ODMIANY, KOLORY

Post autor: Nakasha »

A to na pewno samica?

Double rex mają to do siebie, że okresowo łysieją, a potem znowu porastają futrem, chociaż ogólnie też są raczej łysawe. Nic specjalnego nie trzeba przy nich robić.
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
sisay
Posty: 185
Rejestracja: ndz gru 30, 2012 12:47 am
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: ODMIANY, KOLORY

Post autor: sisay »

A mnie się marzy odmiana o takiej sierści, jaką mają 2-tygodniowe maluchy ;D och to byłoby cudo!
Już nie poszukuję samiczki dumbo rex w kolorze czarnym! :D Dziewczynki http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=39979

TRIK - Szkolenie psów w Gliwicach: www.szkolenie-gliwice.pl
sisay
Posty: 185
Rejestracja: ndz gru 30, 2012 12:47 am
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: ODMIANY, KOLORY

Post autor: sisay »

A co sądzicie o tym?
[ciach]

(jeśli to kryptoreklama, to przepraszam, nie popieram pseudo ale jestem ciekawa czy to nie jakiś niedorozwój genetyczny, na którym ktoś próbuje zarobić) ::)
Już nie poszukuję samiczki dumbo rex w kolorze czarnym! :D Dziewczynki http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=39979

TRIK - Szkolenie psów w Gliwicach: www.szkolenie-gliwice.pl
Awatar użytkownika
Sky
Posty: 1567
Rejestracja: pn cze 15, 2009 4:27 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: ODMIANY, KOLORY

Post autor: Sky »

usunęłam linka, wyraźnie jest napisane, że nie podajemy takich adresów, nawet w celach zapytania ;)

Ale, z tego co zobaczyłam, to trochę lewe mi się to wydaje. Istnieje odmiana szczurów miniaturowych, tzw dwarf rat, ale ich w Polsce się nie rozmnaża, nie wiem jak za granicą, jednak nie jest to popularna odmiana, zapewne w większym stopniu obciążona. A małe ze zdjęć wyglądają bardzo źle, wręcz choro, możliwe że pojawiła się taka wada, a 'hodowca' rozmnaża, bo uznał, że fajne i tak na prawdę nie mają nic wspólnego z dwarfami. Wiadomo, w końcu nowe odmiany biorą się od takich mutacji, ale rozmnażać szczury, póki się nie wiadomo nic o ich obciążeniu - masakra. (bo wnioskuje, że ich miniaturowa 'siostra' też jeszcze starszego wieku nie doczekała).
W pamięci Cookie, Biscuit, Manu, Muffin, Anouk, Kavi, Tytus i Festus.

http://www.szkicz.blogspot.com <- rysuję sobie.
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: ODMIANY, KOLORY

Post autor: Nakasha »

Dwarfy są rozmnażane głównie w USA, w Europie najbliżej nas w Czechach. W SHSRP nie ma zakazu rozmnażania dwarfów, po prostu nikt do tej pory tego nie zrobił. :P Odmiana nie jest obciążona wadami, o ile nie doprowadza się do łączenia dwarf + dwarf.

Z tym, że nie każdy mały szczur to dwarf...
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Awatar użytkownika
lovekrove
Posty: 972
Rejestracja: ndz paź 24, 2010 8:22 am

Umaszczenie

Post autor: lovekrove »

Dobry ;D

Pytania mam - dwa. Ze zwykłej ciekawości:

a) czym się różni szczur sphinx od fuzza (wiem, że ten pierwszy nie występuje w Polsce w związku z chorobami genetycznymi)?

b) kiedy syjamom pojawiają się "zabrudzenia" na kuperku i nosku?

Szukałam odpowiedzi w google po polsku i po angielsku - konkretnych odpowiedzi nie znalazłam, więc może Wy wiecie?
Sześciu szczurzych rozbójników: Muffin[*], Oskar[*], Ryjek[*], Szymon[*], Alvin[*], Melman, Zdzichu, Edek[/color]
caroolinkaa
Posty: 2
Rejestracja: pn cze 03, 2013 2:38 pm

Re: ODMIANY, KOLORY

Post autor: caroolinkaa »

Cześć. Jestem tutaj nowa. :)
Kilka dni temu znalazłam z chłopakiem szczurka w lesie, na pierwszy rzut oka pomyśleliśmy że to albinos jednak nasz szczurek jest cały biały a ma czarne oczka. Chciałabym się dowiedzieć co to za odmiana.
Z góry dziękuję za odpowiedź. :)
Awatar użytkownika
madziastan
Posty: 1467
Rejestracja: śr lip 06, 2011 5:26 pm
Numer GG: 8345513
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: ODMIANY, KOLORY

Post autor: madziastan »

Na pewno jest to odmiana husky, z wiekiem raz szybciej i raz wolnej stają się białe z czarnymi oczkami :)
Może kiedyś...
Za TM: Mamusia, Córeczka, Robin, Miodynka, Majtki, Milky, Elenka, Lucynka, Mary, Szarik, Gryzia,Jamajka, Shelter, Mała (Gifa), Henio, Kropuś
Awatar użytkownika
Tasha
Posty: 54
Rejestracja: śr sty 02, 2013 10:25 pm

Re: ODMIANY, KOLORY

Post autor: Tasha »

Cynamon, Silver, Misiek.
ODPOWIEDZ

Wróć do „O szczurach”