dzikus a transporter - pytanie techniczne

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

saszenka
Posty: 2138
Rejestracja: ndz cze 10, 2012 10:59 am
Lokalizacja: Łódź

dzikus a transporter - pytanie techniczne

Post autor: saszenka »

Czy ktoś z Was ma jakiś super sposób na przeniesienie z klatki do transportera dorosłego szczura, który nie jest oswojony i gryzie? Jak to zrobić w sposób najmniej stresujący dla niego i dla mnie ;) Help...
saszenka
Stado: Turkuć, Podjadek, Pafnucy, Milord, Gimel

Na tymczasie: cała wataha
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: dzikus a transporter - pytanie techniczne

Post autor: Paul_Julian »

Zapytaj Smeg http://szczury.org/memberlist.php?mode= ... le&u=14024
Ona ma dzikuska u siebie w stadku, i chyba jednego na DT.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
saszenka
Posty: 2138
Rejestracja: ndz cze 10, 2012 10:59 am
Lokalizacja: Łódź

Re: dzikus a transporter - pytanie techniczne

Post autor: saszenka »

Dzięki, napisałam do Smeg :)
Ale właśnie zauważyłam, że mogłam nieprecyzyjnie się wyrazić. To nie jest dziki szczur, tylko taki zwykły - nasz ;) Dorosły ale nieoswojony i gryzący. Więc gdyby ktoś miał jakieś sugestie, to jestem chętna, spragniona wiedzy i otwarta na każde dobre słowo :)
saszenka
Stado: Turkuć, Podjadek, Pafnucy, Milord, Gimel

Na tymczasie: cała wataha
Awatar użytkownika
amallord
Posty: 9
Rejestracja: czw maja 02, 2013 11:08 am

Re: dzikus a transporter - pytanie techniczne

Post autor: amallord »

zwykły nasz - znaczy smietnikowy?
saszenka
Posty: 2138
Rejestracja: ndz cze 10, 2012 10:59 am
Lokalizacja: Łódź

Re: dzikus a transporter - pytanie techniczne

Post autor: saszenka »

Zwykły, nasz, domowy ;) Po prostu dorosły, nieoswojony, gryzący. Brzdąca bym się nie bała, bo wielkiej krzywdy by mi nie zrobił, ale Krochmal ma zacisk szczęki godny pitbulla ;)
W każdym razie uzbrojona w rady Smeg myślę, że podołam. Spróbuję nakłonić go do wejścia do transportera po dobroci (bo szczuras nieśmiało, ale łazikuje po łóżku podczas sprzątania), a jak nie zechce, to wtedy zrobimy to smegową metodą. Wolałabym jednak nie stresować chłopa jeszcze bardziej i liczę, że uda mi się zrobić to mało inwazyjnie ;)
saszenka
Stado: Turkuć, Podjadek, Pafnucy, Milord, Gimel

Na tymczasie: cała wataha
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: dzikus a transporter - pytanie techniczne

Post autor: Paul_Julian »

Słynny Krochmal :D Myślę, ze da radę po dobroci. Wpadło mi do glowy, że moze spróbuj rano jak będzie taki troszkę zaspany. Byle nie całkiem śpiący, bo wtedy dziabnie. Albo wieczorem skusić na kaszkę.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
saszenka
Posty: 2138
Rejestracja: ndz cze 10, 2012 10:59 am
Lokalizacja: Łódź

Re: dzikus a transporter - pytanie techniczne

Post autor: saszenka »

:D On nigdy nie jest zaspany - on wciąż jest w stanie permanentnego czuwania... Mam pomysł, żeby wsadzić transporter do klatki (duży nie jest), poczekać aż jegomość wejdzie z ciekawości i wtedy hyc, zamknąć :P na zachętę mogę włożyć do środka obiadek (bo Krochmal pokochał obiadki i już nawet nie reaguje na bodźce zewnętrzne, gdy uczepi się łapkami łyżki).
Ze wstępnych ustaleń ma jechać popołudniem, więc też polowanie na odpowiedni poziom senności wiązałoby się ze zbyt długim i niepotrzebnym przetrzymaniem go w niewielkim transporterze, a tego nie chcemy :)
saszenka
Stado: Turkuć, Podjadek, Pafnucy, Milord, Gimel

Na tymczasie: cała wataha
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Główne”