[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Drapanie? Ranki? Martwica tkanki? Pasożyty? ... i inne dolegliwości związane ze skórą i pokrywającym je futerkiem.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Yep
Posty: 37
Rejestracja: ndz maja 08, 2005 11:12 am

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: Yep »

Hmm...już dawno przeczytałam, że można podawać vibovit, dlatego juz od 4 dni w jej poidełku zamiast samej wody pojawiła się właśnie on...ale nic nie pomaga :? spróbuje tej echinacei i odezwę się czy pomogła :)
LOve Frąckowjah...
ze mna:
- Frida <:3 )~
- pies - Kiroko
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: limba »

Vibovit moze lepiej podać z jakims jogurcikiem albo jeśli bedzie jej smokowała sam proszek na łyżeczce żeby zlizała... :D
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
falka
Posty: 838
Rejestracja: pn paź 11, 2004 12:06 pm

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: falka »

No ja myślę, że wszystkie sugestie zostały wyczerpane :) i czas najwyższy zasięgnąć porady "specjalisty" ;). W każdym razie omówienie wszytkich możliwości dało Ci tyle, że będziesz wiedział u weta, co ewentualnie podpowiedzieć i będziesz przygotowany na diagnozę, także kilka dni obserwacji i do doktora :).
Fam
Posty: 824
Rejestracja: śr mar 23, 2005 7:51 am
Kontakt:

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: Fam »

jak podajesz wibowit i echinacee w poidle to moze zamias wody daj mleka sojowego i ogranicz mokre pokatrmy zeby pila
za tęczowym mostem: Karolcia
max_misiu
Posty: 57
Rejestracja: czw maja 12, 2005 4:52 pm

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: max_misiu »

Oki i tak zrobimy.. ogladalem przed chwilka szyjke szczurka i wydaje mi sie ze jest lepiej.. ale zobaczymy..
BB: 9124890
Yep
Posty: 37
Rejestracja: ndz maja 08, 2005 11:12 am

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: Yep »

Chyba nie mam za bardzo możliwości ograniczenia jej mokrych pokarmów, bo ona ziarenek to prawie wogóle nie chce jeść...nie wiem może nie lubi, albo może akurat bten rodzaj jej nie przypasił, pójdę do zoologiczne i sie spytam...może mają jakiejś innej firmy... :?
LOve Frąckowjah...
ze mna:
- Frida <:3 )~
- pies - Kiroko
Dinusia
Posty: 352
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 12:19 pm

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: Dinusia »

Vitapol polecam!!
Ze mna Plamcia z plamcia na brzuszku Rati(kapturka blaze), Panda i Emka...Zagladajcie do mojej galerii! :D
GG:5641215
.....................................................................
Chomiczka Misia i wyjatkowy kot Mycior zawsze w moim sercu! :cry:
morzeszek
Posty: 414
Rejestracja: śr maja 04, 2005 5:44 pm

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: morzeszek »

ja tam polecam megan bo moja ten vitapol to tak średnio jadła
a megan wcina jak głupia może jest o 1,50zł drorzszy ale jest i leprza:)

a tak to płatki kukurydziane itp
morfina ze mną od 19.IV.2005 (huski)
ixi ze mną od 19.V.2005 (albinoska)

zapraszam do mojej galeri
Mimysia
Posty: 373
Rejestracja: czw mar 31, 2005 1:52 pm

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: Mimysia »

Megan :lol: Szczury lubią!
This is the night
this a beautyfull night
and we call Bella Notte.

Miłość to coś co jest zawsze ale nie wszędzie.Taki przyjaciel, co się można zkichać wysyłając zaproszenia, bo nigdy nie przychodzi.
I tak się tydzień później wprosi ;)
max_misiu
Posty: 57
Rejestracja: czw maja 12, 2005 4:52 pm

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: max_misiu »

Stwierdzilem ze lepiej bedzie jak pojde do weterynarza.. no i bylem..

Pierwsza wizyta była dla szczurka na prawde stresujaca.. nie dosc ze nie chciała mi Dzidzi wejsc do pojemnika.. nie chciala bo sie bala.. wolala siedzic mi na ramieniu :) Alez ona jest koffana!! No 20 minut sie meczylem.. przekupowalem jedzeniem, nawet slonecznikiem - nic nie dzialalo! Stwierdzilem ze jedyne wyjscie to wziazc ja na reke i isc.. szlismy i sama weszla w rekaw.. glowa tylko wystawala z rekawa i Dzidzi ogladala swiat :) Hii.. Doszlismy do weterynarza.. no i Dzidzi czula ze cos jest nie tak.. stala sztywna.. ogon byl jak drut.. Pani weterynarz chciala wziazc ja obejrzec.. ale Dzidzi nie.. nie ugryzla ani nic.. Dzidzi jedynie uciekala do mnie.. i trzymala sie mnie.. Hii ona mnie kocha ;-) Zreszta ja nie pozwolilbym jej skrzywdzic :) No ale coz.. musiala Pani doktor obkukac ta szyjke.. no i popatrzyla popatrzyla i powiedziala.. ze to jej na pasozyty nie wyglada.. bo raczej byly by na calym ciele.. powiedzialem jej o Was.. o Pularylu i o tym zastrzylu cos na ..mikotyna (czy ja to bylo :) Mam zaposane w telefonie ;) ) no i ona powiedziala ze Pularyl jest wycofany juz (za ostry srodek.. ) a z zastrzykiem by sie wstrzymala bo po co faszerowac zwierzakam, no chyba ze zaczeloby wypadac bardzo mocno futerko .. powiedziala zebym jutro przyszedl.. ona cos przygotuje jaka masc albo cos dla szczurka..

Powiedzilaem jej takze ze moze od trocin uczulenie albo obtarcie a ona powiedziala ze to raczej na brzuszku by wyszlo.. hmm ..

No ale przyjdziemy jutro z Dzidzi do Pani doktor.. mamy nadzieje ze to faktycznie tylko obtarcie..

Co Wy o tym sadzicie? Mysle ze dobrze zrobilem ze poszlismy do weterynarza z Dzidzuchna?

Wogole to jestem wam niezmiernie wdzieczny za odpowiedzi w moim poscie i za wszelkie rady..

Na prawde dziekuje wam bardzo bardzo!!

pozdrowionka..

Narcia ;-)

Uuu.. Dzidzi pierwsze co zrobila jak polozylem ja na tapczanie na ktorym uwielbia przesiadywac wskoczyla na kompa i tam siedzi od 10 minut.. boi siem widze.. caly czas piszczy.. wydaje takie dzwieki.. ona cos do mnie mowi !! Tylko co Hii.. ja jej tlumacze ze nie ma tu pani doktor.. ale ona mi nie wierzy.. Mam nadzieje ze zaraz juz siem nie bedzie bala.. moja ksiezniczka najkochansza!!

Łączę posty/edit mod
BB: 9124890
Fam
Posty: 824
Rejestracja: śr mar 23, 2005 7:51 am
Kontakt:

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: Fam »

napisz koniecznie jak tam po wizycie u weta
za tęczowym mostem: Karolcia
Fam
Posty: 824
Rejestracja: śr mar 23, 2005 7:51 am
Kontakt:

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: Fam »

w witapolu sa ziarna, zato megan to prawie sam granulat i susz, wiec powinien zasmakowac, a wychodzi taniej bo za 4,5 masz kilo a vitapolu za 3,5 400g, albo sproboj takiej niemieckiej karmy jak u was jest kosztuje kolo 8-9zl, nie ma ziaren tylko granulaty, kartonik z dzieciakiem ze szczurem na ramieniu
za tęczowym mostem: Karolcia
Yep
Posty: 37
Rejestracja: ndz maja 08, 2005 11:12 am

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: Yep »

Ja mam z Vitapolu i chyba jej nie sm :? akuje, bo nie za bardzo wcina...
LOve Frąckowjah...
ze mna:
- Frida <:3 )~
- pies - Kiroko
morzeszek
Posty: 414
Rejestracja: śr maja 04, 2005 5:44 pm

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: morzeszek »

fam mylisz sie za 4,50 to masz litr a nie kilo cyli to wychodzi jakieś 350 gram
morfina ze mną od 19.IV.2005 (huski)
ixi ze mną od 19.V.2005 (albinoska)

zapraszam do mojej galeri
Yep
Posty: 37
Rejestracja: ndz maja 08, 2005 11:12 am

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: Yep »

Wiecie co mam zła wiadomość....skorupka wokół noska zamieniła się w brunatną ciecz..czytałam że jest to objaw mykoplazmozy, jeśli wystąpiła ta ciecz to musze isc do weta, czy wystraczy jeśli będę podawać jej echinacee i vibovit...? Wiecie wystrzegam się weterynarzy, często podają złe diagnozy i przesadzją by tylko wyciągnąć od kogoś kase... :?
LOve Frąckowjah...
ze mna:
- Frida <:3 )~
- pies - Kiroko
ODPOWIEDZ

Wróć do „Skóra i sierść”