Trzy n

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
margot1408
Posty: 350
Rejestracja: wt lip 06, 2010 10:01 am
Lokalizacja: Warszawa/Łódź

Re: Trzy n

Post autor: margot1408 »

Serdelek:
Obrazek
[/color]
[*] Sonia, Maksiu, Frideluch, Lotka, 3N: Nessie-Serdelek, Maleństwo, TurboNorka - mój prosiaczek i dwie szare śliczności: Uszatka i Puchatka, Rudasek, Myszorek[/b]
Awatar użytkownika
madziastan
Posty: 1467
Rejestracja: śr lip 06, 2011 5:26 pm
Numer GG: 8345513
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Trzy n

Post autor: madziastan »

Śmieszna jest :D No dalej, napisz jak tam u Was? Cherry ma motor w tylku, i oczywiscie jak mówiłaś, jak coś zjem to hop na kolanka i chce mi się dostać do ust.
Może kiedyś...
Za TM: Mamusia, Córeczka, Robin, Miodynka, Majtki, Milky, Elenka, Lucynka, Mary, Szarik, Gryzia,Jamajka, Shelter, Mała (Gifa), Henio, Kropuś
Awatar użytkownika
margot1408
Posty: 350
Rejestracja: wt lip 06, 2010 10:01 am
Lokalizacja: Warszawa/Łódź

Re: Trzy n

Post autor: margot1408 »

My się bawimy ;) Jeszcze nie miałam szczurzyc, które na wybiegu cały czas się tak goniły. A jak się je nakryje dłonią i puści to kicają w kółko :D Moje dziewczyny nie wspinają się do ust, na całe szczęście Cherry nie zdążyła ich nauczyć...
[/color]
[*] Sonia, Maksiu, Frideluch, Lotka, 3N: Nessie-Serdelek, Maleństwo, TurboNorka - mój prosiaczek i dwie szare śliczności: Uszatka i Puchatka, Rudasek, Myszorek[/b]
Awatar użytkownika
Mihajla
Posty: 443
Rejestracja: wt gru 27, 2011 9:37 pm
Numer GG: 8542057
Lokalizacja: Łódź

Re: Trzy n

Post autor: Mihajla »

ale ma łasuchowate spojrzenie :)
no szczęście ma wypisane na pysiu
Awatar użytkownika
margot1408
Posty: 350
Rejestracja: wt lip 06, 2010 10:01 am
Lokalizacja: Warszawa/Łódź

Re: Trzy n

Post autor: margot1408 »

Teraz będzie o spaniu ;)
Razem najbardziej lubią spać w małym koszyczku, wymoszczonym papierkami przez Maleństwo lub w polarowej hamako-rurce.

Obrazek Obrazek

Norka sypia czasami w szarej rurce pcv.

Obrazek

Serdelek ma na wyłączność różowy hamak, który czasami podwieszam pod pięterkiem – pozostałe siostry z niewiadomego dla mnie powodu nie chcą z niego korzystać. Po generalnym sprzątaniu klatki Serdelek zawsze śpi na pięterku (obrażony?) ::)

Obrazek Obrazek

Maleństwo zazwyczaj wybiera swój mały koszyczek, ale można ją też znaleźć w kuwecie ze żwirkiem, wygodnie rozciągniętą wśród bobków...
Obrazek

Co tydzień daje im do kuwety nowy domek z tekturowego pudełka, ale śpią w nim bardzo rzadko, tylko jeśli jest przewrócony do góry dnem. Służy do kociej zabawy (Serdelek chowa się w środku i wali łapką każdego, kto zajrzy) i do gryzienia.
[/color]
[*] Sonia, Maksiu, Frideluch, Lotka, 3N: Nessie-Serdelek, Maleństwo, TurboNorka - mój prosiaczek i dwie szare śliczności: Uszatka i Puchatka, Rudasek, Myszorek[/b]
Awatar użytkownika
madziastan
Posty: 1467
Rejestracja: śr lip 06, 2011 5:26 pm
Numer GG: 8345513
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Trzy n

Post autor: madziastan »

Piękne szczurzyce i fotografie ;) U mnie to przez klatkę ciężko robić takie fajne zdjęcia.. ::)
Może kiedyś...
Za TM: Mamusia, Córeczka, Robin, Miodynka, Majtki, Milky, Elenka, Lucynka, Mary, Szarik, Gryzia,Jamajka, Shelter, Mała (Gifa), Henio, Kropuś
Awatar użytkownika
margot1408
Posty: 350
Rejestracja: wt lip 06, 2010 10:01 am
Lokalizacja: Warszawa/Łódź

Re: Trzy n

Post autor: margot1408 »

madziastan pisze:U mnie to przez klatkę ciężko robić takie fajne zdjęcia.. ::)
To Twoje stado ma więcej prywatności ;) Nad moimi dziewczynami bez przerwy wisi paparazzi i pstryka fotki :D
[/color]
[*] Sonia, Maksiu, Frideluch, Lotka, 3N: Nessie-Serdelek, Maleństwo, TurboNorka - mój prosiaczek i dwie szare śliczności: Uszatka i Puchatka, Rudasek, Myszorek[/b]
Awatar użytkownika
margot1408
Posty: 350
Rejestracja: wt lip 06, 2010 10:01 am
Lokalizacja: Warszawa/Łódź

Re: Trzy n

Post autor: margot1408 »

Fotki z wybiegu (Serdelek, Serdelek, Maleństwo):
Obrazek Obrazek Obrazek

Wczoraj w nocy wszystkie trzy skakały z moich kolan na płaszcze wiszące w przedpokoju i wspinały się po rękawie na samą górę ;D Nie mam filmiku, bo musiałam siedzieć pod płaszczem i łapać siostry zrzucane przez Maleństwo - Maleństwo lubi wciskać się pod siostry i odrywać je od materiału ::)

Moja siostra wzięła na DT niejakiego Vincenta - w teorii. W praktyce od dwóch dni nie pojawiła się w domu i to ja się nim zajmuję. Vincent jest wielkim słodkim husky, ma niemiłe w dotyku, przetłuszczone futerko, śmierdzi i olewa mnie, dosłownie, całą zawartością pęcherza ::) Zanim wpadłam na to, żeby przykrywać kolana ręcznikiem, do prania poszły dwie pary spodni i rajstopy...
Obrazek

Dopiero teraz widzę jakie śliczne, filigranowe i pachnące są moje samiczki ;D
[/color]
[*] Sonia, Maksiu, Frideluch, Lotka, 3N: Nessie-Serdelek, Maleństwo, TurboNorka - mój prosiaczek i dwie szare śliczności: Uszatka i Puchatka, Rudasek, Myszorek[/b]
Awatar użytkownika
margot1408
Posty: 350
Rejestracja: wt lip 06, 2010 10:01 am
Lokalizacja: Warszawa/Łódź

Re: Trzy n

Post autor: margot1408 »

Filmik z wybiegu - kicająca Norka ;D
http://youtu.be/_-sVhc6TBtE
[/color]
[*] Sonia, Maksiu, Frideluch, Lotka, 3N: Nessie-Serdelek, Maleństwo, TurboNorka - mój prosiaczek i dwie szare śliczności: Uszatka i Puchatka, Rudasek, Myszorek[/b]
Awatar użytkownika
margot1408
Posty: 350
Rejestracja: wt lip 06, 2010 10:01 am
Lokalizacja: Warszawa/Łódź

Re: Trzy n

Post autor: margot1408 »

Obrazek Obrazek
Uszyłam N-om polarowy domek ze starego pomarańczowego szalika. Powisiał w klatce 10 minut, wywołując napad agresji ??? ze strony N-ów - jest trochę pocięty ale w jednym kawałku. Nie wiem co im się stało, w polarowej rurce po prostu śpią, a domek był boksowany, szarpany i cięty... Za mały? Nie ten kolor?...

Testujemy Vilmie. Wygląda i pachnie bardzo apetycznie :) Kiedy wsypałam pierwszą porcję do miseczki Serdelek spojrzała na mnie jakby chciała zapytać "Co mi tu sypiesz kobieto?! Sama to sobie jedz!"... Teraz do rana zostaje już tylko pszenica, owies i takie bobki jak z karmy dla psa rozsypane dookoła miski. Nawet wszystkożerne Maleństwo nie chce ich skosztować.

Norka w rękawie
Obrazek
Serdelek
Obrazek Obrazek

I na koniec Maleństwo w swoim gnieździe, miziane po brzuszku ^-^
Obrazek Obrazek Obrazek
[/color]
[*] Sonia, Maksiu, Frideluch, Lotka, 3N: Nessie-Serdelek, Maleństwo, TurboNorka - mój prosiaczek i dwie szare śliczności: Uszatka i Puchatka, Rudasek, Myszorek[/b]
Awatar użytkownika
madziastan
Posty: 1467
Rejestracja: śr lip 06, 2011 5:26 pm
Numer GG: 8345513
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Trzy n

Post autor: madziastan »

Ochh jakie słodkości :D Cherry czasem też tak daje pomiziać jak naprawdę jest śpiąca :)
Vilmie moje paskudy uwielbiały, mi się dawno skończyły 2 paki i wcinają Timmę, niby to samo jak Vilmie ale droższe trochę ::)
Może kiedyś...
Za TM: Mamusia, Córeczka, Robin, Miodynka, Majtki, Milky, Elenka, Lucynka, Mary, Szarik, Gryzia,Jamajka, Shelter, Mała (Gifa), Henio, Kropuś
Awatar użytkownika
margot1408
Posty: 350
Rejestracja: wt lip 06, 2010 10:01 am
Lokalizacja: Warszawa/Łódź

Re: Trzy n

Post autor: margot1408 »

Wczoraj dziewczyny po raz pierwszy w życiu spróbowały mięty. Pierwszy i być może ostatni.

Dostałam od cioci ekologiczną miętę z ogródka, palce miałam mocno pachnące po zrywaniu listków. Na wybiegu Maleństwo dorwała się do mojego kciuka i zaczęła go skrobać ząbkami, a reszta kręciła się po kuchni jak koty za kocimiętką... Dostały po pół listka i uciekły z łupem do kryjówek.
Po jakimś czasie widzę Norkę - idzie z kompletnie przemoczonymi, brązowymi pleckami. Od nasady ogona do połowy grzbietu była wylizana tak mocno, że między pozlepianymi kłaczkami widać było skórę. Pomyślałam, że się upaprała czymś brązowym (ale czym?) i zawołałam pozostałe panienki. Wszystkie miały wylizane plecy w tym samym miejscu i pachniały mokrym szczurem z nutką mięty...
???
[/color]
[*] Sonia, Maksiu, Frideluch, Lotka, 3N: Nessie-Serdelek, Maleństwo, TurboNorka - mój prosiaczek i dwie szare śliczności: Uszatka i Puchatka, Rudasek, Myszorek[/b]
Awatar użytkownika
margot1408
Posty: 350
Rejestracja: wt lip 06, 2010 10:01 am
Lokalizacja: Warszawa/Łódź

Re: Trzy n

Post autor: margot1408 »

Byłyśmy w Sforze, co widać na załączonym obrazku...
Obrazek
Podejrzewam, że to łapka Maleństwa ;)

Dziewczyny są zdrowe. Martwiło mnie notoryczne wylizywanie sobie plecków przez Norkę, ale wylizywanie ustało. Według pani wet Norka musiała się po prostu uderzyć w to miejsce, zwłaszcza że na próby rozgarnięcia futerka reagowała piskiem.

Serdelek lubi układać kawałki materiału, które rozkładam im na podłodze, pudełkach i stołkach. Wczoraj wciągnęła materiał na stołek i coś tworzyła:
http://www.youtube.com/watch?v=5gBBepspZlg
[/color]
[*] Sonia, Maksiu, Frideluch, Lotka, 3N: Nessie-Serdelek, Maleństwo, TurboNorka - mój prosiaczek i dwie szare śliczności: Uszatka i Puchatka, Rudasek, Myszorek[/b]
Awatar użytkownika
Mihajla
Posty: 443
Rejestracja: wt gru 27, 2011 9:37 pm
Numer GG: 8542057
Lokalizacja: Łódź

Re: Trzy n

Post autor: Mihajla »

Dobrze, że zostawiła ślad pazurków nie ząbków. :P
Widzę, że Serdel to urodzony dekorator p.s. przypomina mi Comę, które ze względu na swoje podobne jak Serdel gabaryty nosi nowe imię Buka.
Awatar użytkownika
margot1408
Posty: 350
Rejestracja: wt lip 06, 2010 10:01 am
Lokalizacja: Warszawa/Łódź

Re: Trzy n

Post autor: margot1408 »

Od soboty nareszcie mam N-y znowu u siebie i po dwutygodniowym rozstaniu nie mogę się namiziać. "Wczasy" spędziły u Megi_82, więc mogłam być spokojna, że niczego im nie brakuje, z mizianiem włącznie :)

A tak dzisiaj śpi Maleństwo:
Obrazek
To jej ulubiona poza do spania ^-^
Mihajla pisze:Widzę, że Serdel to urodzony dekorator p.s. przypomina mi Comę, które ze względu na swoje podobne jak Serdel gabaryty nosi nowe imię Buka.
;D
U mnie imiona zostają, nawet jeśli przestały być zgodne ze stanem faktycznym. Nie wiem nawet kiedy Maleństwo, najmniejsza szczurzyca z miotu, stała się największa i najgrubsza ;)
[/color]
[*] Sonia, Maksiu, Frideluch, Lotka, 3N: Nessie-Serdelek, Maleństwo, TurboNorka - mój prosiaczek i dwie szare śliczności: Uszatka i Puchatka, Rudasek, Myszorek[/b]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”