Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Wszystko o zachowaniu i nawykach naszych milusińskich - obserwacje i porady.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
limomanka
Posty: 578
Rejestracja: wt kwie 09, 2013 8:48 pm
Lokalizacja: Koty na Górnym Śląsku

Re: Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: limomanka »

Chyba mija się to z celem - wydasz pieniądze, a szczury błyskawicznie ją przegryzą...
Gdzieś na forum mignął mi temat o osiatkowaniu i przykładowych w miarę tanich siatkach. Niestety nie mogę go teraz znaleźć, może Tobie się uda.
Ze mną:koty: Nutek i Wolfgang oraz suka Masza
Odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach; z dt: Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz kotki: Solo, Aria i Sopran
nienazwana
Posty: 1434
Rejestracja: pn mar 18, 2013 10:48 am
Lokalizacja: Grójec

Re: Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: nienazwana »

Na allegro kupiłam siatkę ocynkowaną na metry. Za 4 metry siatki o oczkach 13/13 mm, gr. drutu 0,8 mm, szer 1 metr z wysyłką zapłaciłam niecałe 50 zł. Z_P_H_JAN- producent. Do domku przyniesli ;D .Po osiatkowaniu klatki 100/80/58 został jeszcze ponad metr, który wykorzystałam na zrobienie szczurakom tuneli i "wspinakówek". Do tego 2 paczki spinek plastikowych do kabli po 2 zł opakowanie i koniecznie nożyce do cięcia metalu, bo siatka jest dosyć twarda. Kilka godzin przymierzania i cięcia, ręce i nogi ;) porysowane jak po ataku stada rysi i viola, gotowe i świetnie się sprawdza. Można nawet kupić większe oczka, ale są droższe a drut grubszy. Taniej na metry nie znalazłam, nawet w sklepach często sprzedają na rolki. No i trzeba mieć dostęp do w miarę dużego sklepu w okolicy.
Awatar użytkownika
gosja1
Posty: 1809
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 12:22 pm

Re: Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: gosja1 »

http://www.praktiker.pl/produkt,34494,1 ... szary.html 10 m siatki za 30 zł, co prawda nie wiem, jaka to jest dokładnie, ale wydaje mi się, że jak się dobrze poszuka w tych marketach budowlanych, to można coś znaleźć.
Innym rozwiązaniem jest kupienie kilku metrów elastycznego, dość cienkiego drutu i poprzeciąganie między prętami.
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 00#p982390
-------------------------------------------------------------
Kubuś [*], Kacperek [*], Boguś[*], Marcelek[*]
nienazwana
Posty: 1434
Rejestracja: pn mar 18, 2013 10:48 am
Lokalizacja: Grójec

Re: Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: nienazwana »

Ta siatka z praktikera jest dokładnie taka sama, jakiej ja używałam, ale ma 0,5 m wysokości, więc przy większej klatce trzeba sztukować. No i mieć dostęp do praktikera. No i musi byc akurat w sklepie. Ale faktycznie wychodzi tanio również ;D
Osna
Posty: 330
Rejestracja: pn lip 01, 2013 12:48 pm
Lokalizacja: Elbląg/Gdańsk
Kontakt:

Re: Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: Osna »

Osna pisze:Sama nie wiem, czy bardziej mnie irytuje sikanie na mnie, czy kupkanie wszędzie byle nie w klatce. Kuba cwany kapną się, że jeśli narobi w klatce, to będzie miał brudno, więc sadzi klocki na wybiegu... I cała dwójka robi pod siebie na półkach zamiast iść na specjalnie przeznaczony na to żwirek, a gdy zrobi, przenosi się na drugi koniec klatki w ucieczce od kałuży, którą muszę zetrzeć.
Nieco nie aktualne. Już tydzień moi dwaj chłopcy mają willę dla pięciu i Kuba przestał sadzić klocki na wybiegu, z wyjątkiem, gdy go naprawdę przyciśnie. Różnica jest nie do poznania. Co to znaczy moc szczurzej inteligencji! Teraz tylko dobrze byłoby nauczyć obu robienia do narożnej kuwety zamiast siać po półkach, domkach i hamakach... ::)
I jakby mnie sikają na wybiegu. Chyba już nie ma niczego, czego mogłabym nie lubić.
Ze mną: Jakub i Mieszko.
Odeszły śp. Gacek, Stefan, Ireneusz, Białas, Bronisław i Anatol. [*][/size]
Awatar użytkownika
Bandziornooo
Posty: 743
Rejestracja: śr kwie 04, 2012 9:18 am

Re: Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: Bandziornooo »

u mnie w związku z nowymi pannami, zmieniło się na obrywanie wszelkich sznurkow od hamaków i tuneli.. To jest jakas ich pasja po prostu. Ja wieczorem wieszam a rano podnosze z kuwety poodgryzane hamaki. Nie ma juz siły do tych bab :) Mam nadzieję że im sie to znudzi.
Moja ekipa : Doris + Arlena
Za TM: Szeregowy (*), Rico (*), Kowalski (*)
nienazwana
Posty: 1434
Rejestracja: pn mar 18, 2013 10:48 am
Lokalizacja: Grójec

Re: Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: nienazwana »

Nie znudzi im się ;) . Ja też mam jedną taką podgryzaczkę. Potrafi odpiłować hamak, na którym sama siedzi w kilkanaście sekund i spaść na pysk, a wcale jej to nie zraża ;D . I dziury jeszcze w hamaczkach z pasją wygryza. Czasem myślę, że to rodzaj komunikacji; ja podwiązuję sznurki, łatam dziury, zawieszam hamaczki a ona odpiłowuje w nocy :-\
Czarna_Czereśnia
Posty: 10
Rejestracja: pt lip 19, 2013 10:15 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: Czarna_Czereśnia »

Ostatnio moje trzt chłopaki urządzają sobie swietną zabawę, siedzę sobie na łóżku z telefonem w ręce i licze czy w koncu uda im się na nim stanąć w trójkę, ale staneło narazie tylko na dwójce :) oczywiście wieczne gryzienie pościeli i sikanie bez opamiętania na wszystko, o ile im się w danym momencie zachce. No ale na sikanie i kupkanie w sumie nie moge narzekać, bo ładnie do kuwety robią :D ni a najgorsze to jak ja grzecznie chcę pomiziać a te parszywce mi paznokcie piłują... :-\ no to konic narzekania ;)
Ze mną: Puu, Budziek, Gral
[*] Luśka, Młoda
Awatar użytkownika
Eunji
Posty: 5
Rejestracja: sob paź 05, 2013 2:50 pm

Re: Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: Eunji »

Jest tego sporo. Sikanie po wszystkim i wszystkich, gryzienie czego popadnie(szczególnie kabli i pościeli, kiedy te małe france to robią, że tego nie widzę?), syfienie pod łóżkiem i poza nim(powiedzmy, że gdyby nie szczury, sobotnie sprzątania kończyłyby się jakąś godzinę wcześniej), nocne hałasowanie, gryzienie mnie bez powodu, wskakiwanie na goły brzuch bez uprzedzenia i nieposłuszeństwo(słuchają tylko wtedy kiedy im to na rękę ::) ). Ale mimo wszystko kocham te dwa moje diabełki ;)
nienazwana
Posty: 1434
Rejestracja: pn mar 18, 2013 10:48 am
Lokalizacja: Grójec

Re: Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: nienazwana »

Po raz kolejny powtórzę >:( : dramatyczna upartość. Jak moja Zocha coś sobie ubzdura, np chce wskoczyć na wysoką szafkę albo dobrać się do suszonych na kaloryferze grzybów, to żadna siła jej nie powstrzyma! Można ją w nieskończoność ściągać, zajmować czymś innym, przestawiać na drugi koniec pokoju......Biegnie jak po sznurku na upatrzone miejsce :-\. I gryzienie hamaczków.......oraz kabli; z torbami mnie puszczą ;)
Awatar użytkownika
zielona_owca
Posty: 142
Rejestracja: pn lis 05, 2012 7:11 pm
Lokalizacja: Płock

Re: Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: zielona_owca »

Bandziornooo pisze:u mnie w związku z nowymi pannami, zmieniło się na obrywanie wszelkich sznurkow od hamaków i tuneli.. To jest jakas ich pasja po prostu. Ja wieczorem wieszam a rano podnosze z kuwety poodgryzane hamaki. Nie ma juz siły do tych bab :) Mam nadzieję że im sie to znudzi.
Znudzi im się. :D
Moim się znudziło na starość. Teraz zaczęły szanować wszelkie polarki, które dostają do klateczki.

Coś czego u nich absolutnie nienawidzę, i za co mam ochotę je zwyczajnie przygnieść swoim tłuszczem to gryzienie moich stóp. Gdy leżę sobie na łóżku a one biegają, uwielbiają podbiec i znienacka dziabnąć mnie w skarpetkę, szczególnie w te czerwone i w kropki. Niejednokrotnie zasadziłam im za to "szczurzego kopa", czyli nie połamię im żeber ale lądują na metr od moich nóg. ;D
Dobrze im tak, podłe baby.
Ze mną dwie księżniczki.
Rumba od: 20.11.2011
Urke od: 09.11.2013
Bianka
Bunia
Cynamon

W serduszku i gdzieś obok: Tosia, Kokunia.
Awatar użytkownika
jestemsen
Posty: 403
Rejestracja: śr wrz 19, 2012 2:23 pm
Numer GG: 10813298
Lokalizacja: Poznań

Re: Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: jestemsen »

Doskonale wiem, o czym mówisz. Moje też gryzą w stopy :P Nieraz jak chodzę po pokoju to gonią moje stopy, to dla nich swietna zabawa, a mnie doprowadza do szału :P
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=39350- nasza rodzina :)
Obrazek

Za TM: Daisy, Zuza, Pączek, Pchełka, Niunia, Balbina, Ruby, Fretka, Yogi, Maniek
nienazwana
Posty: 1434
Rejestracja: pn mar 18, 2013 10:48 am
Lokalizacja: Grójec

Re: Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: nienazwana »

To moje są nawet lepsze. Po stopach nie gryzą, chyba że rajstopy, ale jak są na wybiegu i zapałają miłością wielką i nagłą do mnie lub do męża, a my mamy pecha przemieszczać się wtedy lub stać, to któraś podbiega znienacka, często z tyłu i robi kica na łydkę mniej więcej w połowie jej wysokości. Kojarzycie pumę wchodzącą na drzewo? Kojarzycie pazurska? A zaznaczam że czasem nie uda im się szybko wspiąć, czasem zjeżdżają jako hamulców używając w/w szponów ;) . Noga wygląda jak po ataku wściekłych kotów. Nauczyłam się chodzić w dresie po domu nawet w największe upały :-\. Trochę ślady są mniejsze i trochę mniej boli (ale tylko trochę ;) )
Awatar użytkownika
jestemsen
Posty: 403
Rejestracja: śr wrz 19, 2012 2:23 pm
Numer GG: 10813298
Lokalizacja: Poznań

Re: Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: jestemsen »

hahaha, biedna :P Może pomyśl o obcięciu 'szponow' :D
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=39350- nasza rodzina :)
Obrazek

Za TM: Daisy, Zuza, Pączek, Pchełka, Niunia, Balbina, Ruby, Fretka, Yogi, Maniek
Awatar użytkownika
zielona_owca
Posty: 142
Rejestracja: pn lis 05, 2012 7:11 pm
Lokalizacja: Płock

Re: Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: zielona_owca »

Nic to. Zaczną hamować zębiskami. ;D
Ze mną dwie księżniczki.
Rumba od: 20.11.2011
Urke od: 09.11.2013
Bianka
Bunia
Cynamon

W serduszku i gdzieś obok: Tosia, Kokunia.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zachowania i nawyki”