Młody chłopczyk czeka na dom w schronisku!

Archiwalne adopcje (udane i nieudane) i archiwalne narodziny

Moderator: Junior Moderator

macik001
Posty: 905
Rejestracja: czw gru 02, 2010 4:54 pm
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Re: Młody chłopczyk czeka na dom w schronisku!

Post autor: macik001 »

CO do transportera- poszukam na strychu lub zapytam koleżanki, która również była zaszczurzona- czy wciąz ma. Jesli tak, to sądzę, że nie byłoby problemu z oddaniem go wraz z chłopakiem :)
macik001
Posty: 905
Rejestracja: czw gru 02, 2010 4:54 pm
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Re: Młody chłopczyk czeka na dom w schronisku!

Post autor: macik001 »

Opcja z kupnem takiego najzwyklejszego też wchodzi w grę. Jak napisałam wyżej- poszukam u siebie ;D
Awatar użytkownika
Toha
Posty: 131
Rejestracja: pn sie 20, 2012 12:37 am

Re: Młody chłopczyk czeka na dom w schronisku!

Post autor: Toha »

Ok, to fajnie. Macik001 - a jak z transportem do Szczecina?
macik001
Posty: 905
Rejestracja: czw gru 02, 2010 4:54 pm
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Re: Młody chłopczyk czeka na dom w schronisku!

Post autor: macik001 »

Odpisałam- jeżdżę codziennie, możliwość jest.
Byłam dzisiaj w schronisku- widziałam młodego. Wg. mnie nie ma jeszcze roku. Jest ciekawski, troche wystraszony, ale na ręce spokojnie daje się wziąć i miziać. Przez pręty podgryza palce, w klatce nie :D Zauważyłam, że na koniuszku ma przekrzywiony ogonek- najprawdopodobniej jakieś stare złamanie ??? Skórę obejrzałam, nic mnie nie zaniepokoiło, uszy czyste.

Rozmawiałam z kierowniczką schroniska, chciałaby wiedzieć do kogo trafił podopieczny. Jako, że nie wymaga podpisywania umowy adopcyjnej ze schroniskiem spytała się czy spotkałam się z czymś takim jak wizyty przed adopcją w nowym domu. Za moich czasów tu to funkcjonowało, więc powiedziałam że spróbuję cos ogarnąć.

Toha, zgodziłabyś się na taką wizytę, jeśli znalazłabym kogoś chętnego?

Czy jest ktoś, kto mógłby taką ewentualną wizytę przeprowadzić ?
Awatar użytkownika
Saaa
Posty: 435
Rejestracja: pn maja 20, 2013 9:43 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Młody chłopczyk czeka na dom w schronisku!

Post autor: Saaa »

a Toha skad jestes?
Obrazek
Moje kochane ogonki;) http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=40758
Za Tęczowym Mostkiem: Albi [*][/color]
Awatar użytkownika
Toha
Posty: 131
Rejestracja: pn sie 20, 2012 12:37 am

Re: Młody chłopczyk czeka na dom w schronisku!

Post autor: Toha »

Dzięki za odpowiedź! Nie wiem czemu, ale nie widziałam tamtej odpowiedzi, mimo że odświeżałam ten wątek tysiące razy czekając na wieści ;)

Zgodziłabym się. Możesz przekazać też kierowniczce schroniska, że dwa szczury, które u mnie są, adoptowałam z Fundacji Viva Gryzonie od 'xxx', przez forum, więc przeszłam ich weryfikację :) Mogę wypełnić ankietę adopcyjną, przesłać zdjęcia klatki, wybiegu chłopców, ich zdjęcia (że zdrowe i zadowolone:) ). Do weterynarza chodziłam przez pewien czas do Ogonka, ale ostatnio zaczęłam jeździć do Pulsvetu dr Rzepki, której nazwisko tu się często przewija i zawsze w najlepszym kontekście!
Generalnie nie mam może mega długiego stażu, ale nie jestem tu nowa i śledzę forum. Długo przygotowywałam się na pierwsze szczury, wszystko miałam gotowe zanim zaczęłam ich szukać. Miałam też kontakt z kilkoma użytkowniczkami forum (wspólne zamówienia karmy, kupowanie mebelków, transport moich pierwszych szczurków, z dziewczyną, która ma braci moich chłopców). Więc nie jestem anonimowa :)

Saaa - z Warszawy. A czemu pytasz? W sprawie transportu może?
Awatar użytkownika
Saaa
Posty: 435
Rejestracja: pn maja 20, 2013 9:43 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Młody chłopczyk czeka na dom w schronisku!

Post autor: Saaa »

niestety nie chodzilo mi o ta wizyte przed adopcyjna ;) Jakos nie doczytalam ze jestes z Warszawy ;)
Obrazek
Moje kochane ogonki;) http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=40758
Za Tęczowym Mostkiem: Albi [*][/color]
Starsza Pani
Posty: 379
Rejestracja: pn gru 01, 2008 11:25 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Młody chłopczyk czeka na dom w schronisku!

Post autor: Starsza Pani »

Toha pisze: Zgodziłabym się. Możesz przekazać też kierowniczce schroniska, że dwa szczury, które u mnie są, adoptowałam z Fundacji Viva Gryzonie od 'xxx', przez forum, więc przeszłam ich weryfikację :) Mogę wypełnić ankietę adopcyjną, przesłać zdjęcia klatki, wybiegu chłopców, ich zdjęcia (że zdrowe i zadowolone:) ). Do weterynarza chodziłam przez pewien czas do Ogonka, ale ostatnio zaczęłam jeździć do Pulsvetu dr Rzepki, której nazwisko tu się często przewija i zawsze w najlepszym kontekście!
Generalnie nie mam może mega długiego stażu, ale nie jestem tu nowa i śledzę forum. Długo przygotowywałam się na pierwsze szczury, wszystko miałam gotowe zanim zaczęłam ich szukać. Miałam też kontakt z kilkoma użytkowniczkami forum (wspólne zamówienia karmy, kupowanie mebelków, transport moich pierwszych szczurków, z dziewczyną, która ma braci moich chłopców). Więc nie jestem anonimowa :)
Saaa - z Warszawy. A czemu pytasz? W sprawie transportu może?
Jak przemaglowała CIę Viva i leczysz w Pulsvecie to lepiej być nie może ;D . Dla świętego spokoju mogę wpaść żeby podpisać umowę adopcyjną (to akurat konieczne, bo jak się chłopaki nie połączą, to chłopak będzie miał gdzie wrócić i to nie będzie schron).

Czyli mamy transport do Szczecina i szukamy/ czekamy na transport Szczecin --> Poznań, a w Poznaniu Magdonald odbierze i przetrzyma chłopaka. Da się go wcześniej wyciągnąć ze schronu i odwszyć (tak na wszelki wypadek żeby Magdonald była spokojna) ?
macik001
Posty: 905
Rejestracja: czw gru 02, 2010 4:54 pm
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Re: Młody chłopczyk czeka na dom w schronisku!

Post autor: macik001 »

świetnie, że odmienimy los chłopaczka! Bardzo fajnie, jeśli trafi w naprawdę dobre ręce. Ja z czystej ciekawości prosiłabym o zdjęcia domku :D

13 grudnia moja koleżanka jedzie ze Szczecina do Poznania. Może zabrać ze sobą chłopaka. Do tego czasu chłopak przeczekać może u kiero w domu. Decydujemy się ?
macik001
Posty: 905
Rejestracja: czw gru 02, 2010 4:54 pm
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Re: Młody chłopczyk czeka na dom w schronisku!

Post autor: macik001 »

chłopak, chłopak. masło maślane, wybaczcie- późna pora ;)
Awatar użytkownika
Toha
Posty: 131
Rejestracja: pn sie 20, 2012 12:37 am

Re: Młody chłopczyk czeka na dom w schronisku!

Post autor: Toha »

O, super, że jest transport do Poznania! Jasne, że się decydujemy!
Daj znać, jak to będzie z tym transporterem - czy ktoś ma niepotrzebny, czy mam przesłać pieniądze na zakup czegoś.
I tak jak napisała Starsza Pani - fajnie byłoby jednak go odwszyć ze względu na Magdonald i jej szczurki.

Magdonald - czy mogłabyś w takim razie odebrać szczurka i przetrzymać u siebie przez tydzień? A 21.12 trafiłby już do mnie :)? Byłabym przeogromnie wdzięczna i odbiorę go wtedy skąd tylko będzie trzeba :)

Zrobiłam przed chwilą aktualne zdjęcie domku wraz z jego rezydentami ;) Ale jak dojedzie do mnie nowy mieszkaniec, to będzie to nieaktualna wersja, bo dzisiaj przyszła większa klatka (Ferplast 80/50/80), a w przyszłym tygodniu powinna przyjść duża dostawa mebelków od figoifagot :)
https://lh6.googleusercontent.com/-XDqp ... G_4483.jpg

(dajcie znać, czy link działa, bo nie korzystałam z tego wcześniej)
macik001
Posty: 905
Rejestracja: czw gru 02, 2010 4:54 pm
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Re: Młody chłopczyk czeka na dom w schronisku!

Post autor: macik001 »

Dziaała, dziaaała ;-)) Super fajne klocki na klatce ;-D
Dziś popytam o transporter ;)
Awatar użytkownika
Magdonald
Posty: 671
Rejestracja: ndz paź 21, 2012 3:15 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Młody chłopczyk czeka na dom w schronisku!

Post autor: Magdonald »

Toha pisze:Magdonald - czy mogłabyś w takim razie odebrać szczurka i przetrzymać u siebie przez tydzień? A 21.12 trafiłby już do mnie :)? Byłabym przeogromnie wdzięczna i odbiorę go wtedy skąd tylko będzie trzeba :)
Nie ma najmniejszego problemu ;) Tylko muszę wiedzieć, o której szczurek byłby w Poznaniu? W piątki mam zajęcia do godz. 13:15, więc najwcześniej na dworcu byłabym prawdopodobnie około godz. 14:00. Jeśli koleżanka macik001 jedzie rano, musiałybyśmy poszukać kogoś, kto mógłby odebrać szczurka z dworca i przetrzymać do tej godziny, aż będę mogła go odebrać. Jeśli od 14+, to sama po niego podjadę :)

Co do odwszenia, żeby nie było, że marudzę - chodzi o to, że moje panny zostawiam na czas świąt w DT w Poznaniu, gdzie będą inne szczury i zwierzęta, więc nie chciałabym nie tylko ich czymś zarazić, ale też zarazem robić problemów osobie, u której zostaną. Stąd moje pytanie o robactwo ::)

Odbiór byłby w Warszawie na dworcu w czasie postoju pociągu (ewentualnie przesiadki, jeśli nie będę miała połączenia bezpośredniego). Zazwyczaj przejeżdża przez wszystkie 3 dworce (Zachodni, Centralny, Wschodni), ale liczy się wtedy sprawne przekazanie zwierzaka, bo ja "niestety" muszę jechać dalej :D Ale to już będzie do dogadania.
Moje dziewczęta:
Obrazek
Zapraszamy na nasz bazarek :)
Awatar użytkownika
Toha
Posty: 131
Rejestracja: pn sie 20, 2012 12:37 am

Re: Młody chłopczyk czeka na dom w schronisku!

Post autor: Toha »

Magdonald - co do odwszenia, to nie musisz się tłumaczyć, nikt nie uważa, że marudzisz. Chłopak jedzie w daleką podróż, więc ważne, żeby nie zostawiał nic po drodze, tym bardziej u dobrych osób, która pomagają mu dotrzeć do ciepłego domku z kolegami ^^

A w Warszawie przyjadę na Zachodni albo na Centralny (albo tam, gdzie będzie dłuższy postój ;) ) o dowolnej porze. A jeśli będziesz miała przesiadkę i trochę czasu i ochoty, to zapraszam Cię na gorącą kawę/herbatę na dworcu, to opowiesz mi, jak się u Ciebie sprawował ;)
Starsza Pani
Posty: 379
Rejestracja: pn gru 01, 2008 11:25 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Młody chłopczyk czeka na dom w schronisku!

Post autor: Starsza Pani »

Jeśli się zachowa odpowiednie środki ostrożności, pasożytów się nie przeniesie. Miałam na DT szczury ze świerzbem i z pasożytami i moje mi się nigdy nie zaraziły od tymczasów. A roztocza złapały u weta :).
Toha, to została nam tylko umowa adopcyjna. Podasz mi na pw adres mailowy, to Ci prześlę egzemplarz.
A nie chcesz jeszcze jednego szczura ze schroniska 8) ? COś wspominałaś, że chcesz dwa 8) ...
Ostatnio jakoś obrodziło - 2 w Warszawie (już mają domy), jeden w Olsztynie (jest przeziębiony) i jeden w Gdańsku (ten miał skaleczoną łapkę, niedługo przyjeżdża do Wawy). Pewnie porządki przedświąteczne się zaczynają.
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Adopcji i Narodzin”