Tosiaki-11 klusków panny na gigancie...

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
manianera
Posty: 1474
Rejestracja: czw maja 06, 2010 4:58 pm
Lokalizacja: Września/Warszawa

Re: Tosiaki-11 klusków panny na gigancie...

Post autor: manianera »

U nas też zaguzowało i to podwójnie - Cień jest właśnie po operacji usunięcia gruczolaka i guza na uchu... Otaczek za to zdrowy pomijając nadwagę ::) . Zdrówka dla rodzeństwa życzymy!
Widzę Twoją gwiazdę, ale podążam za swoją. [B. Hellinger]
Słodziaki
Mika27
Posty: 356
Rejestracja: czw paź 14, 2010 4:22 pm

Re: Tosiaki-11 klusków panny na gigancie...

Post autor: Mika27 »

A tak zapytam z ciekawości, ile waży rodzeństwo Goofy'ego? :)
Za TM 16 szczurzych duszyczek.. (*) :(
Nietoperrr...
Posty: 5467
Rejestracja: sob paź 17, 2009 12:28 pm
Lokalizacja: Oleśnica
Kontakt:

Re: Tosiaki-11 klusków panny na gigancie...

Post autor: Nietoperrr... »

Miot hipopotamów? ;D
TU I TERAZ Gwizdo,Duszek
Za TM Agata,Kleofas,Figo,Bobek,Frodo,Niko,Bazyl,Zgredek,Indiana,Otiś,Angel,Bercik,Apsik,Rademenes,
Akysz,Szopen,Akuku,Duszka,Tosia,Rambo,Hektor,Lian-Czu[*]
Mebelki polarkowe http://www.fotosik.pl/u/iwonakoziarska/album/1166241/38
Awatar użytkownika
manianera
Posty: 1474
Rejestracja: czw maja 06, 2010 4:58 pm
Lokalizacja: Września/Warszawa

Re: Tosiaki-11 klusków panny na gigancie...

Post autor: manianera »

No i mamy guza przysadki :( . Cienik dzisiaj w złym stanie, zaczęte leczenie, miejmy nadzieję, że będzie dobrze. I oby żadnej z siostrzyczek to paskudztwo nie dopadło!
Widzę Twoją gwiazdę, ale podążam za swoją. [B. Hellinger]
Słodziaki
Awatar użytkownika
Eve
Posty: 2256
Rejestracja: wt lis 16, 2010 11:15 pm
Lokalizacja: Legnica

Re: Tosiaki-11 klusków panny na gigancie...

Post autor: Eve »

o kurcze, znów ta przesadka atakuje. U nas też lepiej nie mówić , Tośka Miętośka coraz częściej się dławi , nie wiem cz to z łapczwości ( raczej nie) czy coś jednak w tym gardełku powstaje. Dochodzi jeszcze że nie chrumczy tylko jak śpi czyli przy regularnym, bardzo łagodnym oddychaniu . Na zdjęciach ( w sumie już 4 ) nic nie widać , poza delikatnie skrzywioną przegrodą. Stoimy w miejscu z pomysłami co to może być. Za pierwszym razem pomogła invermektyna że niby jakiś robal ale teraz już to nie zadziałało.
Tosiaki co z Wami? ???
Łapki malutkie ale wyobraźnia ogromna..
Moje miziaki: Futra z Charakterem
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=33133

Hamaczki dla każdej paczki :P
http://szczury.org/viewtopic.php?f=149&t=38219
Nietoperrr...
Posty: 5467
Rejestracja: sob paź 17, 2009 12:28 pm
Lokalizacja: Oleśnica
Kontakt:

Re: Tosiaki-11 klusków panny na gigancie...

Post autor: Nietoperrr... »

Ciocia Duszka też coś nie teges :-\ Łapki się plączą,zatrzymuje się nagle stojąc i błądzi ,myślami,jakby coś mózg wyłączało na chwilę i oddzielało od reszty ciała.I też pomysłów brak,co to to...
TU I TERAZ Gwizdo,Duszek
Za TM Agata,Kleofas,Figo,Bobek,Frodo,Niko,Bazyl,Zgredek,Indiana,Otiś,Angel,Bercik,Apsik,Rademenes,
Akysz,Szopen,Akuku,Duszka,Tosia,Rambo,Hektor,Lian-Czu[*]
Mebelki polarkowe http://www.fotosik.pl/u/iwonakoziarska/album/1166241/38
Hanka&Medyk
Posty: 1916
Rejestracja: pt lut 13, 2009 7:56 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tosiaki-11 klusków panny na gigancie...

Post autor: Hanka&Medyk »

O kurczę, to wygląda jak wylew albo przysadka. Albi miała takie objawy, też właśnie odlatywała gdzieś umysłem i "zawieszała się", miała problemy z przednimi łapkami, chodziła czasem w kółko albo znosiło ją w jedną stronę (w prawą chyba), leki coś tam dawały, nawet wydawało się jakby kabergolina pomagała, ale nie dało się nic zrobić...
Oby to była przysadka, bo można by ją jeszcze prowadzić przez parę miesięcy.
[*]:Dziunia,Gienia,Gaja+UtahMerch'sField,OmegaEM,Amiga,Destra+DaithiRL,Aguta,Albi,Fufa,Yumi,Belzebub,Wacław,Krówka
Są:Miotła,LuxTorpeda,Teodora,Ciapka,Piszczałka,Rubi,Tesla,Gniotka
Malachit
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 4:20 pm
Numer GG: 2405640
Lokalizacja: Wrocław

Re: Tosiaki-11 klusków panny na gigancie...

Post autor: Malachit »

Licho od wczoraj jest momentami bardzo... nieobecna. W nocy myślałam, że to wylew - kręciła mi się kilka razy, miała problem z równowagą... tyle, że do rana przeszło. Za to zostały dziwne gule w brzuchu, od czasu do czasu skurcze i generalnie brak siły, ciężko robi boczkami... Wetka podejrzewa guza przysadki, ale nie jest pewna. Lioś dostała wszystko co się dało - steryd, tabletki na przysadkę i antybiotyk, bo po jednej stronie płuc szmery no i te gule - mogą być ropniami... jutro mamy usg, to może będę wiedzieć więcej.
Wyszukiwarka nie gryzie
Nietoperrr...
Posty: 5467
Rejestracja: sob paź 17, 2009 12:28 pm
Lokalizacja: Oleśnica
Kontakt:

Re: Tosiaki-11 klusków panny na gigancie...

Post autor: Nietoperrr... »

Trzymam kciuki za malutką,u nas ciocia Duszka też w nie najlepszym stanie...Są dni lepsze,są dni gorsze.Cały czas dostaje Cabaser.
Tosia zaczęła mi się też tak chwilowo "zawieszać",na razie zaobserwowałam to dopiero kilka razy,ale ze względu na problemy przysadkowe w obrębie rodziny,baczniej ją obserwuję.
TU I TERAZ Gwizdo,Duszek
Za TM Agata,Kleofas,Figo,Bobek,Frodo,Niko,Bazyl,Zgredek,Indiana,Otiś,Angel,Bercik,Apsik,Rademenes,
Akysz,Szopen,Akuku,Duszka,Tosia,Rambo,Hektor,Lian-Czu[*]
Mebelki polarkowe http://www.fotosik.pl/u/iwonakoziarska/album/1166241/38
Awatar użytkownika
Eve
Posty: 2256
Rejestracja: wt lis 16, 2010 11:15 pm
Lokalizacja: Legnica

Re: Tosiaki-11 klusków panny na gigancie...

Post autor: Eve »

Uuuuu nie dobrze .. trzymam kciuki za dziewczynki. To jeszcze nie czas .. nie ma mowy. :-X
Będę czekać na wieści. Dzięki Bogu Tosiak ok. Niby trochę ma porfiryny na nosie i jest wielkim "sztrasznym" szczurem do miętoszenia. Ostatnio delikatnie obrażona bo jest nowy ogon ale po za tym że się puszy .... aż boje się napisać ... jest zdrowa. Miałam ją sterylizować ale chyba się boję po ostatnich wydarzeniach ... Chciałam .. bo jeszcze ma rujki choć powinna się wyciszać.

Mam nadzieję że u reszty rodzeństwa jest ok.
Pozdrawiamy.
Łapki malutkie ale wyobraźnia ogromna..
Moje miziaki: Futra z Charakterem
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=33133

Hamaczki dla każdej paczki :P
http://szczury.org/viewtopic.php?f=149&t=38219
Malachit
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 4:20 pm
Numer GG: 2405640
Lokalizacja: Wrocław

Re: Tosiaki-11 klusków panny na gigancie...

Post autor: Malachit »

Update: na usg wyszło, że Licho ma w brzuchu bardzo duże, guzowate "coś" - według Piaseckiego jest to otorbiony, wielki ropień w kresce (przyrośnięty do czegoś). Powiedział, że operacja takiego czegoś z jego doświadczenia udaje się raz na pięć i że lepiej tego nie ruszać. Basiek dostała antybiotyków na 2tyg i już czuje się dużo lepiej, zachowuje normalnie. Dostaje też tabletkę z kabergoliną na przysadkę - odstawimy jak tabletka się skończy i mam ją obserwować - jeśli jakiekolwiek objawy wrócą to wracamy do leku. Swoją drogą podawanie tej tabletki to jakaś masakra, Licho jej szczerze nienawidzi, pluje, ślini się i wyciera o wszystko pyszczek byleby tylko się tego pozbyć ::)
Eve, u mnie Glukoza też nadal ma często rujki. A, u Baśki jeszcze wyszła nieco powiększona macica, ale z tym miejmy nadzieję antybiotyki sobie poradzą...
Wyszukiwarka nie gryzie
Nietoperrr...
Posty: 5467
Rejestracja: sob paź 17, 2009 12:28 pm
Lokalizacja: Oleśnica
Kontakt:

Re: Tosiaki-11 klusków panny na gigancie...

Post autor: Nietoperrr... »

Malachit pisze: Swoją drogą podawanie tej tabletki to jakaś masakra, Licho jej szczerze nienawidzi, pluje, ślini się i wyciera o wszystko pyszczek byleby tylko się tego pozbyć ::)
U nas to też jest gorsza masakra,niż obcinanie zębów na żywca... ::)
Duszka szczerze mnie nienawidzi za te tabletki :-[
TU I TERAZ Gwizdo,Duszek
Za TM Agata,Kleofas,Figo,Bobek,Frodo,Niko,Bazyl,Zgredek,Indiana,Otiś,Angel,Bercik,Apsik,Rademenes,
Akysz,Szopen,Akuku,Duszka,Tosia,Rambo,Hektor,Lian-Czu[*]
Mebelki polarkowe http://www.fotosik.pl/u/iwonakoziarska/album/1166241/38
Malachit
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 4:20 pm
Numer GG: 2405640
Lokalizacja: Wrocław

Re: Tosiaki-11 klusków panny na gigancie...

Post autor: Malachit »

Baśki już nie ma...
Dzisiaj wyciągnęłam ją na poranny antybiotyk, miała żółte uszka i łapki, ale zjadła ładnie, pobiegała... po pół godziny już nie była w stanie się ruszać... wetka stwierdziła uszkodzenie wątroby i kolejnego wielkiego guza w brzuchu... ciężko, bardzo ciężko było ją pożegnać... ale ona już nie miała siły, w pół godziny od niej odeszły...
Dziękuję ci Nietoperrrku, że Ona trafiła akurat do mnie i przepraszam, że nie mogłam jej bardziej pomóc...
Wyszukiwarka nie gryzie
Nietoperrr...
Posty: 5467
Rejestracja: sob paź 17, 2009 12:28 pm
Lokalizacja: Oleśnica
Kontakt:

Re: Tosiaki-11 klusków panny na gigancie...

Post autor: Nietoperrr... »

Malachit,ogromnie mi przykro...
Tak bardzo byłam związana z tymi maluchami i tak bardzo się cieszę,że dwie panienki trafiły akurat do Ciebie.Dziękuję za dobry domek i utul drugą siostrzyczkę.
TU I TERAZ Gwizdo,Duszek
Za TM Agata,Kleofas,Figo,Bobek,Frodo,Niko,Bazyl,Zgredek,Indiana,Otiś,Angel,Bercik,Apsik,Rademenes,
Akysz,Szopen,Akuku,Duszka,Tosia,Rambo,Hektor,Lian-Czu[*]
Mebelki polarkowe http://www.fotosik.pl/u/iwonakoziarska/album/1166241/38
Nietoperrr...
Posty: 5467
Rejestracja: sob paź 17, 2009 12:28 pm
Lokalizacja: Oleśnica
Kontakt:

Re: Tosiaki-11 klusków panny na gigancie...

Post autor: Nietoperrr... »

Najlepszego moje skarbeczki!!!Dziś dwa latka :D :-*
TU I TERAZ Gwizdo,Duszek
Za TM Agata,Kleofas,Figo,Bobek,Frodo,Niko,Bazyl,Zgredek,Indiana,Otiś,Angel,Bercik,Apsik,Rademenes,
Akysz,Szopen,Akuku,Duszka,Tosia,Rambo,Hektor,Lian-Czu[*]
Mebelki polarkowe http://www.fotosik.pl/u/iwonakoziarska/album/1166241/38
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”