Problem z piciem wody

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

problem - szczur nie chce pić wody

Post autor: ESTI »

Tak jak pisałam w poprzednim stworzonym przez Ciebie temacie, przeczytaj i pomknij do weta.
Coś jest nie tak, więc powinnaś sprawdzić każdą ewentualność.
Obrazek
Dixi
Posty: 1171
Rejestracja: wt lis 16, 2004 4:24 pm

problem - szczur nie chce pić wody

Post autor: Dixi »

Biegnij do weta!
Pozdrawiam,
Aguśka
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

problem - szczur nie chce pić wody

Post autor: krwiopij »

hmm... a mi to nie wyglada na nic dziwnego... prawdobodobnie maly jest bardzo zestresowany smiana sytuacji, a wydaje ci sie, ze nie pije, bo jest malutki - malutkie szczurki malutko pija... :) jesli masz blisko dobrego weta, mozesz sie przejsc, ale jesli masz malucha pol miasta tramwajem ciagac, to chyba nie ma sensu - stres bedzie to dla niego wielki, a moim zdaniem nic mu nie dolega...
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Meggy
Posty: 803
Rejestracja: śr paź 13, 2004 9:16 pm
Kontakt:

problem - szczur nie chce pić wody

Post autor: Meggy »

zgadzam się z krwiopijką, u mnie było tak samo... też się wystraszyłam, ale po jakimś czasie zauważyłam, że niepotrzebnie, bo ogony nie piją a mają się dobrze...
jeśli się boisz, po prostu dawaj szczurkowi "mokre" pokarmy, może jakiś jogurcik czy coś...
gdyby szczurek był bardzo osłabiony weź go do weta...
Dixi
Posty: 1171
Rejestracja: wt lis 16, 2004 4:24 pm

problem - szczur nie chce pić wody

Post autor: Dixi »

Wizyta u weta nie zaszkodzi......tak na wszelki wypadek....czasami cos nam sie tylko wydaje, a pozniej jest juz za pozno na cokolwiek.....
Pozdrawiam,
Aguśka
foka_z_zakonu
Posty: 244
Rejestracja: ndz sty 16, 2005 11:00 pm

ma?o pije

Post autor: foka_z_zakonu »

od pewnego czasu ok. 2 tygodni mój szczur strasznie mało pije... teraz mój strach jest spotęgowany, bo jest gorąco a on ani sni się porządnie napić. poidło ma 75ml a on przez noc co najwyżej z centymetr... zaczełam go poić podając mu wodę na palcu wtedy fajnie pije... nie wiem o co chodzi, poidło ma metalową rurke - moze mu smierdzi? nie wiem...
przyznam sie ze przez pewnien czas pil wode z herbata, moze sie przyzwyczail? z tym ze o tej herbaty w tej chwili tez juz nie chce... tak ogolnie to szczurek zachowuje sie normalnie, duzo ;) je i psoci na potege. jak myslicie co mu moze byc? :-( :-(
Tymuś - R.I.P
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Meggy
Posty: 803
Rejestracja: śr paź 13, 2004 9:16 pm
Kontakt:

problem - szczur nie chce pić wody

Post autor: Meggy »

a co dajesz mu do jedzenia? bo jak wiosenne nowalijki to nie ma się co dziwić, one są przecież z samej wody ;)
knautia
Posty: 372
Rejestracja: czw kwie 14, 2005 4:33 pm

dlaczego nie pije?

Post autor: knautia »

przez ostatnie dni było strasznie gorąco, tak, że szczura tylko spała. niestety, zauważyłam, że praktycznie nie pije wody, nawet w nocy, kiedy jest chłodniej. nie chce też kostek lodu, które dałam jej do lizania... skubana nie chce pić, nawet z palca :? nie wiem co się dzieje, to dziwne, przecież może się odwodnić :? poza tym zachowuje sie ok, nie widać żadnych oznak że dzieje się coś złego. jak ją zachęcić do picia? co piją wasze szczurki?
Meggy
Posty: 803
Rejestracja: śr paź 13, 2004 9:16 pm
Kontakt:

problem - szczur nie chce pić wody

Post autor: Meggy »

http://www.szczury.org/viewtopic.php?t=6276&highlight=

a po drugie nie dawaj lodu - szczur łatwo może się od tego przeziębić wskutek różnicy temaperatur...
knautia
Posty: 372
Rejestracja: czw kwie 14, 2005 4:33 pm

problem - szczur nie chce pić wody

Post autor: knautia »

tak , przed sekundką przeczytałam, lodu nie dawałam, bo też się bałam, z tych samych powodów, ale tak ktośna forum polecal na upały- mrozone owoce i kostki lodu do lizania... a że dziś byłam, już zdesperowana, bo upał niemożebny, to dałam jej kostke :? , ale i tak nie chciała. nowalijki, owszem dostaje, ale ona ogólnie je też niewiele... kawalątek pomidorka na całą dobę i zero wody z poidła! to malo, nieprawdaż?
morzeszek
Posty: 414
Rejestracja: śr maja 04, 2005 5:44 pm

problem - szczur nie chce pić wody

Post autor: morzeszek »

może jest genetycznie powiązana z kaktusem :lol:
morfina ze mną od 19.IV.2005 (huski)
ixi ze mną od 19.V.2005 (albinoska)

zapraszam do mojej galeri
Fam
Posty: 824
Rejestracja: śr mar 23, 2005 7:51 am
Kontakt:

problem - szczur nie chce pić wody

Post autor: Fam »

moze podaj cos dobrego zeby zachecic do picia polecam mleczko sojowe albo pysia (bez pomaranczy)
za tęczowym mostem: Karolcia
foka_z_zakonu
Posty: 244
Rejestracja: ndz sty 16, 2005 11:00 pm

problem - szczur nie chce pić wody

Post autor: foka_z_zakonu »

daje mu karme podstawową, chleb, kawałek pomidora itp... codziennie cos innego... w sumie to mlody nie przepada za warzywami i owocami :| wiec nie wiem skad moglby czerpac wode...
Tymuś - R.I.P
ObrazekObrazekObrazekObrazek
knautia
Posty: 372
Rejestracja: czw kwie 14, 2005 4:33 pm

problem - szczur nie chce pić wody

Post autor: knautia »

próbowałam pysia z bananem i gruszką , marchewkowo- brzoskwiniowego i nie pije... trochę liznęła, nie powiem, ale... nie jestem usatysfakcjonowana :evil: ja przez nią osiwieję... wiem, wiem , zaraz mi ktoś powie, że jeszcze nie trafiłam na odpowiedni smak :)
Dixi
Posty: 1171
Rejestracja: wt lis 16, 2004 4:24 pm

problem - szczur nie chce pić wody

Post autor: Dixi »

No ale co - w ogole nie pije nic, ani wody, ani mleka, sokow ??!
Moze ona nie umie z poidelka, a moze ma przerost zebow co uniemozliwia jej operowanie jezykiem poza mordka....hmmm...takie zachowanie grozi odwodnieniem - ganiaj do weta!
Pozdrawiam,
Aguśka
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Główne”